» »

Trdi disk problem

Trdi disk problem

GPUpoweR ::

Prijatelju sem formatiral prenosnika z 1TB trdega diska...
Določil sem 200GB prostora za (C:) disk in preostanek je potem logično gledano (D:) disk.

Problem:
V mojem računalniku pokaže le (C:) disk, ki je velik 200GB - tako kot sem določil o disku (D:) in cca. 800GB pa niti duha in ne sluha.
Kaj lahko naredim sedaj? Dejansko ima sedaj računalnik je 200GB disk, saj ostalega ni nikjer?
A lahko to kako rešim brez ponovnega formatiranja?

Lp

misek ::

Formatiraj še preostalo particijo.

GPUpoweR ::

Če ni preostale particije... v Windowsih mi kaže samo eno - (C:).

Drugače prej sta bili 2 ja... in sem obe formatiral ter izbrisal obe in naredil novo, ampak očitno samo 1 z 200GB za Windows oz. pač disk (C:).
Diska (D:), ki bi moral imeti skoraj 800GB pa sploh ni nikjer in o njem ne duha ne sluha...:'(

Lp

Xserces ::

pejt v disk management
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Yacked2 ::

haha..vem kaj te je doletelo. Določil si samo C patricijo, pri namestitvi windowsev, ti formatira samo to C patricijo. Pojdi v disk manegement pa tam določi še ostali prostor kot D patricijo ter jo formatiraj.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

GPUpoweR ::

Fora je to, da je to prijatelj ugotovil, ko sem mu dal laptopa nazaj... in on ga nujno potrebuje in seveda prostor tudi - zato je tudi kupil laptop z 1TB (to je bila njegova "zahteva").

Xserces: Ko ga dobim v roke bom šel ja, a se bojim, da tam tudi ne bo prikazalo tega "neuporabljenega" prostora, ali pač? Ga bo pokazalo kot unlocated space al kak se že temu reče?

Yacked2: Načeloma ne pride v poštev ta opcija, razen če res druge ni! In ja to opcijo poznam že od začetka, a je res zadnja, ki bi jo rad uporabil, saj grejo takoj 4ure...

Lp

Yacked2 ::

Mislim, da je to edina opcija. Prikazalo ga bo kot si se sam izrazil unlocated space

Tudi če bi pri namestitvi določil obe patriciji bi ti avtomatično sformatiralo le C, D pa bi moral ročno:
Moj Računalik-->desni klik-->formatiraj

800 GB potrebuje svoj čas
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Hayabusa ::

800 GB potrebuje svoj čas

Quick format bo dovolj.

OP
To lahko rešiš preko teamviewer-ja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

koliko particij priporočate imeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5812040 (7521) carota
»

novo nalaganje win7 OS na PC

Oddelek: Pomoč in nasveti
151499 (1150) duff
»

organizacija particij

Oddelek: Pomoč in nasveti
413248 (2576) solatko
»

Formatiranje diska preko Moj računalnik

Oddelek: Strojna oprema
101308 (1024) joej970
»

Problem z zaznavanjem diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
141019 (904) robobobo

Več podobnih tem