» »

Formatiranje diska preko Moj računalnik

Formatiranje diska preko Moj računalnik

joej970 ::

Zdravo

Ko mi je računalničar ponovno namestil Windows, mi ni pobrisal vsega iz D diska. Tam je še za 200gb sranja. Kako najenostavneje formatiram disk? Nočem poškodovati Windowsa (je na C disku).
Lahko sledim vodičem na spletu? Imam občutek kot da so vsi napisani v smislu, če želiš Windows ponovno namestit.
Kaj pa opcija v Mojem računalniku- desni klik-> formatiraj?

lp

mailer ::

Raziskovalec>moj računalnik>d disk(particija)>desni klik z miško>formatiraj

joej970 ::

Ja, vendar vedno naleti na napako. Na netu sem našel vodič kako formatirati, vendar prej piše, da ga je treba razdeliti na particije... Disk je že razdeljen na C in D, torej sklepam, da to ni potrebno?

Unknown_001 ::

Ja to sem rani mladosti tudi jaz opazil, ko sem premnogokrat zjebal računalnik in je blo treba formatirat pa še enkrat windowse naložit. C particija je bila deviško čista, na Dju je pa use gor ostalo, tak da, sem od takrat naprej igrice in zadeve od powerpoint-ov, pa še ostalega samo še na D disk nalagal.

Najprej bi bilo treba D patricijo pobrisat, pa pol C, lahk bi pa samo particiji združil in dal da formatira.

slobo43 ::

Idi na start-control panel-administrative tools-compter menagment:
levo na storage-odpri disk menagment:s desnim gumbod klikni na izabranu(D)
particiju,izaberi format in še vrstu zapisa-NTFS enter in počakaš da se D
nanovo formatira.

slobo43 ::

Idi na start-control panel-administrative tools-computer menagment-
levo v storage odpri disk menagment-sdesnim gumgom klikni na odabrano paeticijo(D)-izaberi format-in še vrsto zapisa(NTFS)-enter in počakaš da se formatiranje konča.

joej970 ::

To poskusil vendar se na 70% ustavi in javi da Windows ne more dokončati formatiranja.. Kaj zdaj? Upam da nisem poškodoval diska... Je kakšen program, ki je specializiran za formatiranje?

Hayabusa ::

Bootaj v Ubuntu live, izberi pravo particijo in formtiraj.

solatko ::

Delo krepa človeka

galu ::

run: CMD.exe(kot admin)

format d: /q /fs:NTFS


"/q" je quick format - brez čekiranja za bad sectorji, + it's faster.

Če ne bo šlo, pa preko kakšnega MS-DOS, [vstavi Linux destro] live/install, ipd.
Tako to gre.

joej970 ::

Sem izbrisal patricijo in dal ponovno formatirati in je šlo. Pa nisem dal quick format.
Tnx za info :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
7554 (519) Hayabusa
»

Kako narediti particijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
211896 (1656) DaDek
»

Disk je prazen, javlja pa da je zasedenih 11Gb!

Oddelek: Pomoč in nasveti
132042 (1837) zee
»

izdelava particij

Oddelek: Operacijski sistemi
123033 (2731) agent006
»

ne dela USB Disk

Oddelek: Strojna oprema
331884 (1702) desperados

Več podobnih tem