» »

Problem z zaznavanjem diska

Problem z zaznavanjem diska

robobobo ::

Pozdravljeni!

Kupil sem nov računalnik in imam problem s trdim diskom. Velik je 200GB, vendar ob namestitvi Win XP mi jih zazna samo 130G.
Ali mi zna kdo pomagati?? V čem je problem??

LP

bzp ::

Namesti SP2.

robobobo ::

SP2 je nameščen.....

Sem pa najprej namestil WIN XP brez SP2 potem pa še dodatno SP2.
Kolega je imel enak problem le da je imel 160 GB pa mu je tudi 130 GB pokazalo. Pa je probal tudi s CD-jem Z WIN XP s SP2 pa menda ni pomagalo.....
še kaka ideja....?

All ::

FAT 32 limitation
maximum of 32 KB per cluster, to a volume size of 127.53 gigabytes (GB).

je formatirano z FAT ali NTFS ???

skrbniška orodja->disk manegnet...ali se vidi preostanek diska?

robobobo ::

Formatirano je bilo NTFS (obično ne tisto quick)
Edino da jst kej ne zajeben pri namestitvi.....samo ne vem kaj.
Dam cd od win...bootam....potem pride tisto modro.....se nalaga....potem izberem ENTER uno pač da bom namestil windowse....in potem pridem tam ko delaš particije......in je samo 130 GB na razpolago...potem ko nardim particije mi pove da tam kjer hočem dat win ni formatirano in formatiram tisto particijo z NTFS.....ostale particije če nardim formatiram kasneje ko se win že naložijo kre me tle nič ne vpraša.....


....malo na dolgo....če bo komu pomagalo da meni pomaga rešit problem.....:)

primzx ::

Updajtaj BIOS.:\

robobobo ::

ok bom probal udajtat.....
za to matično imam med programi nek program ki mi updajta in če tega ni kako se updajta BIOS???
potem ko to storim morem še enkrat namestiti WIN da bo zaznalo preostali disk? ALi ga bo takoj zaznalo?

pa še nekaj....a ima kaj veze če namestim WIN XP s SP"2 ali če namestim WIN in kasneje ko so nameščeni namestim še SP2??

bzp ::

Ce namescas XP brez SP2, ti pri formatiranju ne bo pustilo particije vec kot 130G. Najlazja varianta je, ce imas sistem ze nalozen, da neuporabljeni prostor porabis za novo particijo. Minuta dela. Ce bos pa sistem itak na novo dajal gor, pa dobi instalacijo XP z SP2 vgrajeno.

primzx ::

Preden fleširaš bios, prever ce mas najnovejše driverje za tvoj čipovje(lan, avdio, ide/sata,..), ker tle se lahko nategneš, zato merkej. Če pač ni novejših pa kar začni fleširat. Preden pa seveda karkol nardiš, si pa oglej Motherboard manual, oz. priročnik ki si ga dobil, ko si nabavljal MB. Tam notr ti piše natančno kako se flešira. Preberi si vse kar o tem piše. Raj si vzem cajt, kakor pa da se nategneš. Fajn je da poveš na začetku kater tip diska imaš in koliko je star(leto izdelave)?

lp

robobobo ::

bzp........kako se to naredi da neuporabljen prostor uporabim za novo particijo? Če prav razumem bi to pomenilo v mojem primeru da naredim še eno particijo od 70GB??

moj disk je Seagate SATA II 200 GB 7200rpm 8MB NCQ

matična pa je ASUS M2N nForce® 430 Socket AM2
z updajtanjem biosa imam malo težav in mi zaenkrat ne rata.....če preko neta dam da sam išče mi meče men nalaganjem da je zaseden ftp strežnik.....sem probal pobrat file dol pa mi tam ko prideš do unega da bom flashau neki z unim ROM napiše da se ne ujema.....

zanima me una varianta ko je BZP predlagal.....če se da kaj nardit....če ne bom pa še kaj po knigici probau najdet,...

imam pa občutek da je trik bol s tem SP2 kot pa z biosom, kar sem računalnik kupil včeraj in upam da ni šlo to vse že tako hitro da bi moral updajtat takoj....

...pa še enkrat hvala vsem ki se trudite z mano....:)

robobobo ::

sedaj imam eno particijo 30GB, kjer so WIN naloženi in eno od 100GB, ki je prazna....
če pa pogledam na temu od 100 lastnosti piše da je 100GB free in 70GB zasedenega prostora....to je ravno tisto kar mi skrije.....
kako bi bilo najbolj enostavno sedaj naredit eno particijo od 70 še zraven....ali pa kar to od 100 povečati na 170??

baron21 ::

Uporabi Partition Magic. Pokazal ti bo, da je tisti manjkajoči kup GB Unlocated - nerazporejeno. Potem daš samo resize partition željene particije (lahko tudi C), in unlocated ti bo dodal zraven. Lahko pa seveda narediš tudi novo particijo iz tega. Srečno!
baron21

primzx ::

@robobobo
Prek neta ne gre. Dobi na njihovi strani posodobljen BIOS in ga shrani nekam na disk. Uporabi isto orodje kot si ga imel za neuspešno prek internet, mislm da gre za"asus update" al nekej tacga. Tm notr mas moznost tudi updajtanje BIOS preko Grafičnega umesnika, torej v XPjih. Si opazil? uporabi to možnost ZDEJ.:\

bzp ::

robobobo: na desktopu, desni klik na my computer > manage > storage > disk management ... ce ves kaj so particije ti bo naprej jasno, drugace pa vprasaj :)

robobobo ::

rešen problem.....s cd-jem sem namestil win še enkrat tako da je SP2 že zraven pa je zdej našlo vse GB
vseeno pa hvala za ta zadnji nasvet....disk managment.....uporabna zadevca....

hvala še enkrat pa lep pozdrav!:) :) 8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neprepoznava celotnega diska!

Oddelek: Strojna oprema
81292 (1219) Yamal
»

računalnik vidi zmanjšan disk ?!?

Oddelek: Strojna oprema
151810 (1520) Leks
»

Disk 160GB???

Oddelek: Pomoč in nasveti
7917 (781) mrbungle
»

Problem z hdd pri namestitvi xp

Oddelek: Strojna oprema
91226 (1080) UNIVERZUM
»

Nov 160GB vendar zazna samo 130GB (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
584764 (3590) Yamasaki450

Več podobnih tem