» »

Gentoo - problemi z framebuffer in ifconfig

Gentoo - problemi z framebuffer in ifconfig

1
2
»

Zaibatsu ::

Hmm, ocitno se je problem pojavil pri nvidia driverjih, kljub temu da se nvidia modul nalozi kot je treba in sem driver namestil:
(WW) warning, (EE) error, (NI) not implemented, (??) unknown.
(EE) NVIDIA(0): Failed to initialize the GLX module; please check in your X
(EE) NVIDIA(0): log file that the GLX module has been loaded in your X
(EE) NVIDIA(0): server, and that the module is the NVIDIA GLX module. If
(EE) NVIDIA(0): you continue to encounter problems, Please try
(EE) NVIDIA(0): reinstalling the NVIDIA driver.
(EE) config/hal: couldn't initialise context: unknown error (null)

Brane2 ::

eselect opengl list

če stvar pokaže mesa driver kot aktiven, pa še

eselect opengl set X ( cifra zeljene izbire - seveda nvidia )
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Zaibatsu ::

No, to sem vse naredil, pa ocitno ni pomagalo. Z eselect sem dobil na izbiro dvoje: X11 in nVidia
Izbral sem seveda nVidia, potem pa ko sem poskusil zagnati je vse propadlo, spet reboot in na koncu se poiskusil spet z cat /var/log/Xorg.0.karkoli ze je.
In datoteka sicer obstaja, a je prazna. Zato ne vem kaj naj se poskusim.

Brane2 ::

emmergeaj najnovejšo verzijo driverja.

v /etc/portage/package.keywords dodaj

=x11-drivers/nvidia-drivers-190*


in reemergeaj nvidia-drivers
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zaibatsu ::

Super, ocitno napredjuemo, kmalu bo morda celo delovalo! :D
No, po tem se pojavi nova napaka:
(WW) warning, (EE) error, (NI) not implemented, (??) unknown.
(EE) Failed to load module "dri2" (module does not exist, 0)
(EE) Failed to load module "dri" (module does not exist, 0)
Naj dodam ta dva modula v datoteko za module?

Brane2 ::

Ne. Očitno imaš v xorg.conf "Module dri" in/ali "Module dri2", ki ju commentaj out...


Pri meni to zgleda takole:

grep dri /var/log/Xorg.0.log

(WW) AllowEmptyInput is on, devices using drivers 'kbd', 'mouse' or 'vmmouse' will be disabled.
X.Org XInput driver : 4.0
(II) "dri" will be loaded by default.
(II) "dri2" will be loaded by default.
(II) LoadModule: "dri"
(WW) Warning, couldn't open module dri
(II) UnloadModule: "dri"
(EE) Failed to load module "dri" (module does not exist, 0)
(II) LoadModule: "dri2"
(WW) Warning, couldn't open module dri2
(II) UnloadModule: "dri2"
(EE) Failed to load module "dri2" (module does not exist, 0)
(II) Loading /usr/lib64/xorg/modules/drivers//nvidia_drv.so
ABI class: X.Org XInput driver, version 4.0


Stvar očitno poskusi naložiti dri in/ali dri2 po defaultu, vendar se ne buni, če ji to ne rata...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Zaibatsu ::

Ja, ravnokar sem ju dodal in rebootal, pa ju ni nalozilo. Ko smo ravnokar pri modulih, cemu sta namenjena "cifs" in "loop" ki si mi ju predlagal zadnjic? Ker ju noce naloziti ob startupu.

Torej_to je iz xorg.conf file:
Section "Module"
Load "dbe"
Load "dri2"
Zato ne bi smelo biti problema, pa je vseeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zaibatsu ()

Brane2 ::

cifs modul je za windows networking ( če boš v vlogi klienta ), loop je modul, ki ga rabiš včasih za to, da lahko p0riklopiš datoteko kot da bi bila naprava. Tako lahko z njim recimo narediš napravo iz ISO datoteke CDja recimo in ti jo player odpre, kot bi bila dejanjski CD...

Kar se xorg.conf-a tiče odcommentaj stran tisti "Load dri2" ( ga torej zbriši ali pa dodaj "#" na začetek vrstice )

V bsitvu btw za nvidia driver modula "dri" ne smeš nalagati posebej, zato moraš to vrstico izbrisati...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Zaibatsu ::

Ah, zdaj sem spomnim, z loop lahko mountas ISO datoteke. To sem ze enkrat nucal, pa sem pozabil.
Ampak, zakaj pa mi ju ne nalozi? Kar se tice Xorg, sem naredil kar si rekel, ampak mislim da mi ekrana ni zaznalo pravilno in cudi me tudi da vsakokrat ko poskusim zagnati z svojega lastnega conf-a mi po rebootu ne pokaze loga, samo prazno datoteko. Ce pa poskusim zagnati tvojega pa dobim vse te errore, ki sem jih prilepil sem. To mi je komaj sedaj postalo jasno. Kako je narejeno v drugih distibucijah, da nikoli nimas taksnih problemov? Mislim, ali obstaja kaksen v naprej pripravljen Xorg.conf ki si ga lahko potem po potrebi preuredis? Ker mi je po vec kot enem mesecu pocasi dovolj ne graficnega sistema, in bi res rad pripravil X do tega da deluje.
Pocasi izgubljam upanje da bo zadeva sploh delovala. :D

karafeka ::

Ko inštaliraš xorg dobiš zraven xorg.conf.example.

Če tega ni v /etc/X11/ oz. /etc/xorg/, je pa v dokumentaciji za xorg.

Zaibatsu ::

No, ta datoteka ne obstaja, ker verjetno zato ker nimam UseFlaga za dodatno dokumentacijo, ampak, tudi ce bi bil ne vem ce bi mi kaj pomagal, saj taksne datoteke ponavadi pridejo veliko preobsezne da bi iz njih izluscil podatke, ki jih potrebujes, no saj recimo net.example mi je pomagal.
Pa res nihce ne ve, kaj bi bil lahko problem? Zato ker sem gledal malo okoli, pa sem videl da obstaja podoben bug za nVidia + Gentoo + Xorg + x86_64.
Ampak vsem se je na nek cudezen nacin resil, torej, nekateri so samo rebootali sistem, drugi so uredili zadeve z grafiko in tretji so namestili monitor, ampak zanimivo pri mojem problemu pa je to da ce zazenem Xorg iz avtomatsko kreiranega configa, mi zadeve sploh ne logira, medtem ko je povsem ocitno da monitor ni urejen kot bi moral biti, zadevo pa logira nastavitvah, ki mi jih je dal Brane2. A kljub temu da je tam monitor urejen, pa od mene vseeno zahteva modul, ki naj ga ne bi potreboval ce uporbljam nVidio. To je razvidno iz loga. Rezultat je v obeh primerih enak, torej prej(preden sem dolocil nVidio za OpenGL) je bil samo crno-siv zaslon (ni se ugasnil, samo crno-siv je bil), sedaj se monitor nekajkrat pomezikne tako kot prej, potem pa se pojavi crn ekran z utripajocim podpicjem v zgornjem levem kotu. To podpicje nekajkrat utripne, potem pa zadeva zamrzne. Res bi rad prisel cim prej skozi s tem, saj imam obcutek da ko bo enkrat namizje namesceno, bo vse skupaj dosti bolj preprosto.
Mislim da bom nadaljne probleme veliko lazje reseval ko bom v graficnem nacinu, saj se v konzoli pocutim nekoliko omejenega.

Zaibatsu ::

Mislim da sem odkril nekaj kar bi znalo biti pomembno za nadaljevanje resevanja problema:
localhost ~ # env-update
>>> Regenerating /etc/ld.so.cache...
/sbin/ldconfig: file //usr/lib64/opengl/nvidia/lib/libGLcore.so.185.18.31 is truncated

/sbin/ldconfig: file //usr/lib64/opengl/nvidia/lib/libGLcore.so is truncated

/sbin/ldconfig: file //usr/lib64/opengl/nvidia/lib/libGLcore.so.1 is truncated

/sbin/ldconfig: file /usr/lib/libGLcore.so is truncated
Hmmm, kaj pa to pomeni, to me precej bega, ampak mislim da je to vzrok vsega skupaj. Ce pa je to slucajno kaj drugega, me lahko vsaj napotite na pravo mesto za dodatne informacije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zaibatsu ()

Jean-Paul ::

Poskusi ponovno emergeati nvidia driver:
emerge -v nvidia-drivers

Brane2 ::

Nekaj čudnega se dogaja v tvoji mašini.

equery files nvidia-drivers | grep /usr/lib64


Si mogoče kdaj probal inštalirati nvidia driver ročno s tem da si ga šel iskat sam na nvidia.com ?

Če si, potem je stvar sama inštalirala stvari v napačne mape in če se je kje kaj zataknilo, gentoo potem ni vedel za prejšne poskuse in ni odstranil starih fajlov.

Če imaš nvidia-drivers-190*, ni videti razloga, zakaj bi imel v sistemu stare verzije fajlov.

probaj najprej zbrisati:

rm -Rf /usr/lib64/opengl/nvidia*
rm /usr/lib64/libXvMCNVIDIA*
rm /usr/lib64/libcuda*
rm /usr/lib64/libvdpau*
rm /usr/lib64/xorg/modules/drivers/nvidia_drv.so

rm -Rf /usr/lib32/opengl/nvidia/
rm /usr/lib32/libcuda*
rm /usr/lib32/libvdpau*
Nekaj čudnega se dogaja v tvoji mašini.

equery files nvidia-drivers | grep /usr/lib64


Si mogoče kdaj probal inštalirati nvidia driver ročno s tem da si ga šel iskat sam na nvidia.com ?

Če si, potem je stvar sama inštalirala stvari v napačne mape in če se je kje kaj zataknilo, gentoo potem ni vedel za prejšne poskuse in ni odstranil starih fajlov.

Če imaš nvidia-drivers-190*, ni videti razloga, zakaj bi imel v sistemu stare verzije fajlov.

probaj najprej zbrisati:

rm -Rf /usr/lib64/opengl/nvidia*
rm /usr/lib64/libXvMCNVIDIA*
rm /usr/lib64/libcuda*
rm /usr/lib64/libvdpau*
rm /usr/lib64/xorg/modules/drivers/nvidia_drv.so

rm -Rf /usr/lib32/opengl/nvidia/
rm /usr/lib32/libcuda*
rm /usr/lib32/libvdpau*


nato reemergeaj nvidia-drivers.

BTW, katero verzijo pa nvidia-drivers ti pa inštalira ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Aja, mogoče bi kazalo še prečekirati RAM v tvoji mašini z memtest86+ , ker tole se čudno obnaša...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zaibatsu ::

Nikoli poprej nisem nameščal nvidia dirverjev ročno, in tudi memtest ni pokazal nič, zatorej mislim da je problem nekje drugje. Sicer pa sem se po celem mesecu truda odločil da gentoo še ni primeren zame, za zdaj bom namestil arch, in enkrat v prihodnosti, ko bom imel več znanja in izkušenj se bom vrnil h gentooju. Zdaj vsaj vem zakaj pravijo da je nekoliko zahtevnejša ditribucija. Hvala vsem, še posebej tebi Brane2, ki ste si vzeli čas da ste mi pomgagali. Od sedaj naprej bom poskusil bom sodelovati na forumu, če pa bom imel še kakšno težavo bom napisal tu.

Brane2 ::

Prej še izbriši datoteke v mojem zadnjem postu in probaj še enkrat instalirat nvidia-drivers
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zaibatsu ::

Za to je že prepozno, namestil sem arch, z njim sem precej zadovoljen, se bom pa v prihodnosti zagotovo še vrnil k gentooju in takrat upam da mi bo uspelo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WiFi ne dela na Lenovo R500 z Ubuntu 10.04 LTS (64 bit)

Oddelek: Operacijski sistemi
181448 (1253) Icematxyz
»

[linux] problem z zvokom

Oddelek: Operacijski sistemi
282234 (1481) overlord_tm
»

[Linux][Ubuntu] Inštalacija dodatkov na prenosniku

Oddelek: Operacijski sistemi
142077 (1972) Looney
»

Novi SuSE v10.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1089220 (6671) kriko1
»

Gentoo Xorg.conf LCD - sistem se obesi

Oddelek: Operacijski sistemi
361561 (1354) Mr.B

Več podobnih tem