» »

Dentalna medicina da/ne?

Dentalna medicina da/ne?

rajko_car ::

ok, spet začenjam neko temo/debato kakšen je študij dentalne medicine... poklic je vsekakor dober, sploh če si kasneje privat zobar... bolj me pa zanima kako priti do tega? je res tako težko (težje kot splošna medicina)? =)

Gandalfar ::

Karkoli v cemer si res dober je tezko in zahteva veliko investicijo casa in pozornosti.

Nissan-GTR ::

je res tako težko (težje kot splošna medicina)? =)


kje si pa to slišal, da je težje kot splošna medicina?

Smurf ::

Po tem kar sem jaz slisal (punca je dentalna medicinka, precej bivsih sosolcev je medicincev) se v povprecju na dentalni medicini potrebno uciti nekoliko manj.

rajko_car ::

prebrau sm nekej forumou, npr: http://www.medenosrce.net/forum/forum_p... -tukej piše:
"Tega marsikdo ne ve, ampak 1., 2. 3. in verjetno tudi 4. letnik dentalne medicine sta obcutno TEŽJA OD MEDICINE. Tega ne govorim kar tako... ampak je res. primer je 2.letnik: medicinci imajo 4 pogoje, stomatologi pa 7!!! S tem da imamo tiste 4 pogoje kot medicinci in nimamo nic manj snovi, ampak še vec!!!
Ce bi to jaz prej vedla, bi se vpisala na medicino in ne na dentalno medicino."

[D]emon ::

Hja, tko pac je. Splosna za podlago + specializacija, al neki. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Smurf ::

Mah sej ljudje bodo zmeraj iskali razloge zakaj jim ne gre in pri takih je ravno "njihov" studij najtezji (in pogoji ti ne povejo nicesar o tezavnosti studija, pri skupnih predmetih je dentalnim medicincem marsikdaj potrebno znati manj). Jaz recimo poznam okoli 30 oseb iz omenjenih faksov, pa bi rekel, da imajo dentalni medicinci ocitno vec prostega casa (medicincev med izpitnim obdobjem sploh ne vidis :P). Moja ima ogromno casa za hobije (pa dela izpite v rednem roku in je ze blizu konca).

Aja pa da ne bo pomote, ne pomeni pa to, da je studij lahek. Moras kar precej delati sproti in se nato resno posvetiti ucenju med izpitnim obdobjem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

[D]emon ::

Tocno tko, ce imas slabe delovne navade... hja, bos pac je.bal jeza.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

blackbfm ::

poklic je vsekakor dober, sploh če si kasneje privat zobar


precej nagravžen je, ukvarjal se boš z gnilimi zobmi, gnojem, vnetimi dlesnimi, zadnjič sem si dal modrostni zob ven (sicer pri oralnem kirurgu) sem mislu da mi bo čeljust utrgal, mesarstvo ne pa zobozdravstvo :)) ..ni to za slab želodec..za to se odločiš če bi res rad pomagal ljudem, ampak da pa bi bil to prav nek dober poklic pa ne bi rekel

xtrat ::

blackbfm je izjavil:

poklic je vsekakor dober, sploh če si kasneje privat zobar


precej nagravžen je, ukvarjal se boš z gnilimi zobmi, gnojem, vnetimi dlesnimi, zadnjič sem si dal modrostni zob ven (sicer pri oralnem kirurgu) sem mislu da mi bo čeljust utrgal, mesarstvo ne pa zobozdravstvo :)) ..ni to za slab želodec..za to se odločiš če bi res rad pomagal ljudem, ampak da pa bi bil to prav nek dober poklic pa ne bi rekel


Predvsem pa nosiš veliko odgovornost.
A: I'll be back!
B: You've been back enough!

Phantomeye ::

blackbfm je izjavil:

poklic je vsekakor dober, sploh če si kasneje privat zobar


precej nagravžen je, ukvarjal se boš z gnilimi zobmi, gnojem, vnetimi dlesnimi, zadnjič sem si dal modrostni zob ven (sicer pri oralnem kirurgu) sem mislu da mi bo čeljust utrgal, mesarstvo ne pa zobozdravstvo :)) ..ni to za slab želodec..za to se odločiš če bi res rad pomagal ljudem, ampak da pa bi bil to prav nek dober poklic pa ne bi rekel


Če se ti zdi zobozdravstvo v 21. stol. mesarstvo. Potem bi ti pa svetoval obisk zobarja 100-200 let nazaj...kolcalo bi se po današnjem zobozdravstvu.

blackbfm ::

puljenje zoba se ni bistveno spremenilo:) razmajat in potegnit ven na silo, če pa ne gre pa razčupat dlesen in še enkrat

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Privat zobar vs. na koncesijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6722144 (11213) w0mbat
»

Puljenje modrostnega zoba (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26789757 (33016) Steinkauz
»

Težave z zobom. Je še rešitev?

Oddelek: Loža
262867 (1806) Alamar
»

Strah pred zobarjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5117573 (16590) Yohan del Sud

Več podobnih tem