» »

Težave z zobom. Je še rešitev?

Težave z zobom. Je še rešitev?

bozz ::

Neobiskovanje zobozdravnika me bo očitno drago stalo. Opazil sem namreč, da imam v modrostnem zobu zelooo globok karies (občasno me je zabolel). Zob je bil že prej zapolnjen z veliko zalivko (narejena kakšnih 8+ let, na zadnjem pregledu - mi je zobozdravnik že takrat rekel, da bo zob poskusil rešiti - in ga je ampak zdaj je pa še v 10x slabšem stanju). V kratkem grem k zobozdravniku (privat) in je že dogovorjeno, da mi naredi ortopan. Sem skoraj prepričan, da mi bo predlagal odstranitev zoba, ker je karies res globok (ostankov hrane se z zobno ščetko sploh ne da ščistiti, ne glede na to, kako dolgo ga ščetkam - ščisti se ga da lahko le z enimi špičastim nastavkom, ki ga imam za električno ščetko - torej potem veste, da je stanje zelo kritično, ker sem to opazil šele par dni nazaj) ;(( Glede na to, da zobozdravstvo zelo napreduje pa seveda ne bi rad, da bi me zobozdravnik kakorkoli okoli prenesel zato prosim, da če je imel kdo ne dolgo nazaj podobno težavo, naj malo pove, kako se je izteklo in kaj priporoča? Finačno vem, da me bo vse drago stalo. Zalivka skoraj zagotovo odpade (to bi bilo le okoli 100EUR), potem sem gledal krone (okoli 300EUR+še kakšnih 200EUR za izrivanje + kaj ostalega, torej verjetno tam okoli 500EUR), umetni zob je verjetno še krepko več. Seveda bi se rad izognil in izruvanju zoba in kroni oz. umetnemu zobu. Če pa to ne bo šlo, bi pa rad da se stanje sanira kar najbolje (pripravljen sem plačati tam do okoli 800EUR, da se bom še cel let potem tolkel po glavi zaradi neumnosti, ker nisem redno obiskoval zobozdravnika). Torej prosim vas za kakršno koli mnenje, hvala.

P.S. V bodoče bom več pozornosti namenil čiščenju in rednim obiskom zobozdravnika (sem se že odločil), tako da prosim ne me zaradi tega preveč kritizirati.
  • spremenilo: bozz ()

janezvalva ::

samoplačniško odstranitev (izdrtje) modrostnega pride vse skupaj cca. 500€, ker sem pred časom spraševal zobarje za ceno.
verjetno moraš še upoštevati rentgen zob, pa še kakšno malenkost, ampak to so manjši dodatni stroški.

lahko pa greš h koncesionarju se naročiš in čakaš vrsto in je potem cenejše.
vprašanje je, če imaš "cajt"
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Ganon ::

Gre za modrostni zob, osmico. Če je v tako slabem stanju, se ga bo po vsej verjetnosti odstranilo. Osmic se ne nadomešča z umetnimi, že tako ima mnogo ljudi z njimi težave.

Zakaj ne greš do koncesionarja? S takšnim zobom se lahko pri njem oglasiš takoj v ponedeljek.

Pa, za božjo voljo, začni skrbeti za ustno higieno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

bozz ::

Če bo le izruvanje 500€, potem bom šel res raje preko zavarovanja, sploh če se osmic res ne nadomešča z umetnim zobom. Potem mi je tako vseeno kdo mi ga izpuli.

gddr85 ::

najbolje ven, zašije, pa je, cca 10-15min dela afair, pa včasih je bilo cca 80-100 bucks na zob, da ne boš res dajal 500+ za eno puljenje :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

mailer ::

Puljenje (nemodrostnega) zoba je od 50€ nsprej z lokalno anestezijo in šivanjem. Če je bil velik del v dlesni bi mogoče priporočal še umetno kost, da se vse skupaj prej zaceli.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

blackbfm ::

Jaz sem dal nekih 150-180 euro za modrostni pri oralnem kirurgu.. Recimo da ni bil lih enostaven poseg, v smislu 10 min in čau.. Recimo bolj 45min vse skup:)). Pa se rezanje divjega mesa ki je bil posledica ugriza tega zoba. Glede na to da se je clovek kar namatral z zobom ( jaz pa tut:)) ) in da sem sam zbiral kdaj bi sel, je bila tole se kr ok cena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

thetech ::

janezvalva je izjavil:

samoplačniško odstranitev (izdrtje) modrostnega pride vse skupaj cca. 500€, ker sem pred časom spraševal zobarje za ceno.
verjetno moraš še upoštevati rentgen zob, pa še kakšno malenkost, ampak to so manjši dodatni stroški.

lahko pa greš h koncesionarju se naročiš in čakaš vrsto in je potem cenejše.
vprašanje je, če imaš "cajt"


500€??? So mi vse 4 modrostne ven počupal, pa mi nihče ni računal več kot 200€.

Ekstrakcija zoba je od 50€ do 200€! Eni ga pa pihnete..

Sc0ut ::

janezvalva je izjavil:

samoplačniško odstranitev (izdrtje) modrostnega pride vse skupaj cca. 500EUR, ker sem pred časom spraševal zobarje za ceno.
verjetno moraš še upoštevati rentgen zob, pa še kakšno malenkost, ampak to so manjši dodatni stro

lahko pa greš h koncesionarju se naročiš in čakaš vrsto in je potem cenejše.
vprašanje je, če imaš "cajt"


V trebjem je 120 eur.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sc0ut ()

bobby ::

Ce ti ta modrost i se pritiska na zone naprej, pol ven z njim pa je mir.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

jype ::

V centru Ljubljane je izdrtje modrostnega (brez komplikacij) 50 evrov.

JanBrezov ::

Ganon je izjavil:

Osmic se ne nadomešča z umetnimi, že tako ima mnogo ljudi z njimi težave.

Jaz sem po posvetu z zobozdravnikom dal odstranit vse osmice, čeprav v tistem trenutku nisem imel nobenih težav z njimi. Vse v javnem zdravstvu, plačal nisem nič (ali pa se ne spomnim), razen protibolečinske tablete (daleron). Ker nisem imel težav z zobmi, je postopek lahko trajal in ni bilo težav.

Glugy ::

Nevem če ti kej pomaga; nisem strokovnjak ampak tole je ena inovativna rešitev za nekatere primere: https://www.oralscience.com/en/ingredie...
"First synthetic form of hydroxyapatite created by NASA to help restore teeth and bone"

"MECHANISM OF ACTION

The main substance of our teeth is hydroxyapatite (97 % of enamel and 70 % of dentin), a calcium phosphate compound. This ingredient is safe and highly biocompatible. Nano medical hydroxyapatite ( mHAP ) particles penetrate below the surface of the enamel, providing replacement calcium and phosphate ions to areas from which minerals have dissolved, thereby remineralizing the demineralized enamel and restoring its integrity and translucent gloss.
"

še en članek:
https://healthfoodsoul.com/new-japanese...


Piše da je priporočljiv sicer da ti strokovnjak nanese na zob ker da če si res nepazljiv lahko povzroči vnetje dlesni:
"Its acidity and high concentration of hydrogen peroxide could cause inflammation of the gums, say the researchers. Other materials with similarly aggravating potential are already used on patients, they note."

Drgač je pa produkt že na Amazonu:
https://www.amazon.com/Apagard-Premio-t...


Boš mogu pa sam ugotovit če to pride pri tebi v upoštev ali pač ne. Al pa če kakšnega zobarja pripraviš do tega da zadevo mal pogleda pa on presodi kako pa kaj je s tem; če ima kak napotek v zvezi s tem/priporočilo.

FrRoSt ::

Ganon je izjavil:

Gre za modrostni zob, osmico. Če je v tako slabem stanju, se ga bo po vsej verjetnosti odstranilo. Osmic se ne nadomešča z umetnimi, že tako ima mnogo ljudi z njimi težave.

Zakaj ne greš do koncesionarja? S takšnim zobom se lahko pri njem oglasiš takoj v ponedeljek.

Pa, za božjo voljo, začni skrbeti za ustno higieno!

TAKO!

In izpulitev pride cca. 200€! Vse kar je več je (svinjsko) DRAGO! :))

In naj ti še malo pregleda zobovje! Verjetno se bo našlo še marsi/kaj! 8-)

In v takih primerih je priporočljivo slikanje ortopana….. :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

hamez66 ::

Pri mojem zobozdravniku je preprosto puljenje z anestetikom 70 eur, pri maminem pa 60. Jype pozna enega v centru Lj za 50. Tko da ne vem kaj sanjate o 500 in 200, še 120 je precej.

Pa kot so nekateri že napisali, se modrostnega ne menja, tako da bo skupni strošek nizek. Samo ne kadit vsaj 2 dni, ker to zelo poveča nevarnost vnetja dlesni. V določenih okoliščinah je zadeva lahko smrtno nevarna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

WizzardOfOZ ::

janezvalva je izjavil:

samoplačniško odstranitev (izdrtje) modrostnega pride vse skupaj cca. 500€, ker sem pred časom spraševal zobarje za ceno.
verjetno moraš še upoštevati rentgen zob, pa še kakšno malenkost, ampak to so manjši dodatni stroški.

lahko pa greš h koncesionarju se naročiš in čakaš vrsto in je potem cenejše.
vprašanje je, če imaš "cajt"


Za puljenje modrostnega zoba sem samoplačniško plačal 90 evrov, tako da ne vem od kje cena 500 za puljenje enega zoba.

janezvalva ::

ker sem poklical zobozdravnika, kateri izvaja izključno samoplačniške usluge in mi je navrgel tole ceno.
ko sem mu rekel, da je preveč, je rekel da naj grem h koncesionarju.

zdej, zakaj bi mi on hotel zaračunat 500evrov za izdiranje ne vem. verjetno se je hotel pogajat, ampak meni ni bilo do te zajebacije.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

kr3ten ::

poglej malo javnodostopne cenike ostalih ponudnikov. Vec kot 200 E nebi smelo bit

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kr3ten ()

SaXsIm ::

Zakaj samoplačniško? Meni je moja zobozdravnica na koncesiji vse nujne zadeve uredila v roku 1 - 3 dni, za puljenje impaktiranih modrostnih sem (po 1 letu čakanja, v katerem so zobje morali izrasti) plačal izključno dodatno ter dopolnilno zavarovanje (pa je šlo za 2x po 2 uri dela zobnega kirurga).
SaXsIm

jocoj ::

Razlika je ali gre za enostavno puljenje ali konkretno operacijo modrostnega zoba, zato treba gledati cenike pri privatnikih. Če imaš dopolnilno zavarovanje, ti je na koncesijo zastonj vse skupaj s slikanjem vred. Če imaš samo osnovno zavarovanje bo par deset EUR doplačila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

Alien123 ::

Nwm zakaj bi plačal puljenje. Jaz nisem rabil nič plačat, res pa je da ni blo kirurško.

korenje3 ::

janezvalva je izjavil:

samoplačniško odstranitev (izdrtje) modrostnega pride vse skupaj cca. 500€, ker sem pred časom spraševal zobarje za ceno.
verjetno moraš še upoštevati rentgen zob, pa še kakšno malenkost, ampak to so manjši dodatni stroški.

lahko pa greš h koncesionarju se naročiš in čakaš vrsto in je potem cenejše.
vprašanje je, če imaš "cajt"


a ni 100€ ruvanje zoba?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

MrStein ::

Pri modrostnem zobu lahko gre od "par minut za izpuliti", do "večurni kiruški poseg".
Ne more oboje biti ista cena.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bozz ::

Tule se vsi nagibate k izpulitvi zoba. Kaj pa endodotsko zdravljenje? Sem nekaj gledal na netu. Eni zobozdravniki kao poskusijo narediti vse, da se zob ohrani, drugi raje pulijo. Me pa zdaj že vsak dan boli tko da po moje mam zihr še granulom. Beda, da nisem prej opazil tega frdamanga črvivega zoba, ker ta luknja je po moje nastajala več let.

jocoj ::

Osmice nimaš kaj zdravit. Čimprej ven, ker se lahko kasneje pojavijo hude težave. Večina zobozdravnikov priporoča preventivno odstranitev osmic, če niso popolnoma izrasle in pravilno postavljene v vrsto.

bozz ::

Aja, nisem vedel tega. Je pa drugače moja popolnoma izrasla in pravilno postavljena.

Alamar ::

Vendar gnila in s tem recept za težave. Globok karies pod zalivko je no go. Tole osmico ti bo 100% takoj ven dal, če je le kaj pošten. Če ne, ti bo zdravil, te obral za lepe denarje in na koncu dolgoročno nič rešil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Privat zobar vs. na koncesijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6722357 (11426) w0mbat
»

Puljenje modrostnega zoba (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26790346 (33605) Steinkauz
»

Puljenje zoba (štajerski konec)

Oddelek: Loža
204933 (4473) Volta
»

Bolečina - puljenje zoba

Oddelek: Loža
4918260 (16984) strictom

Več podobnih tem