» »

Puljenje modrostnega zoba

Puljenje modrostnega zoba

strani: 1 ... 3 4 5 »

thetilko ::

Jaz absolutno priporocam iti k nekomu, ki je vsaj tudi kirurg. Mi je jasno, da je poseg lahko enostaven, ampak vam garantiram iz lastne izkusnje, da je lahko ultra mesarsko delo, ce je zob slabo pozicioniran. Posebej hudo je, ce je vnet. Pri meni je trajalo ca. 45 min, kjer ga je moral razrezati, odstranit kosti nad njim in ne vem kaj se vse. Je pa bil spodaj in ne vem, kaj je lahko zgoraj.

Vse skupaj ni bolece, nocem strasiti, tudi v mojem primeru je bilo za preziveti, ampak se je celilo mesece izgledal pa sem kot hrcek jeseni.

K0K0 ::

Pri meni je trajalo eno uro, pa ni bil nič postrani uraščen... Sam velik zob in švoh zobar ki ga je želel na vsak način izpulit v enem kosu. Ko je le obupal ga je razkosal in pulil po eno korenino. Pa še to je komi vn potegnu. Posledično sem moral 14 dni jest ketonal, ker ostalo sploh ni prijelo. Če imaš možnost pojdi k kirurgu. On to dela vsak dan in verjetno že po rentgenu vidi kako se mora zadeve lotit.

Invictus ::

Že predlog zobarja za puljenje kateregakoli zoba brez rentgena je alarm za šalabajzerja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

thetilko ::

No razen, ce je zunaj. :)

BCSman ::

Modrostni spodaj, tretjina bila zunaj, ostalo zarito pod dlesnijo. Zrezal dlesen, zob izruval ven, zašil. Trajalo vse skupaj 5 minut Zaradi injekcij nobenih bolečin, za razliko od trpljenja pri menjavanju kake velike plombe. 2 tedna jedel samo na eni strani, to je bilo to. Če raste vodoravno, je pa druga zgodba.

depakin ::

Sam bi dodal samo to, da se tudi pacient mora včasih sam odločiti, kaj narediti z osmicami.
Sam sem imel pravilne velike osmice.
Medzobni prostori so bili zelo tesni, in jih je bilo zelo težko čistiti. Posledično so bile dostikrat vnete dlesni.
Pri eni spodnji osmici sem imel potuhnjen karies, ki ni bil viden, nato pa je kar naenkrat udarila zelo močna bolečina in zob je šel ven. Pri zobarki sem bil na stolu 45 minut, osmico je morala razrezati, največ časa pa je porabila da je dobila ven eno izmed korenin.
Zelo pomembno je, da si isti dan po posegu ne izpereš ust - na rani se mora narediti čep in potem je tudi okrevanje brez bolečin.
Na nasprotni osmici zgoraj se je tik pod dlesnijo delal karies leta zelo počasi. Ni bilo za popravit, bilo je dvakrat za desenzibilizirati, sem pa bil vesel, ko je šel na kliniki ta zob ven. Pri njem je bilo okrevanje celo brez protibolečinskih tablet.
Drugo spodnjo osmico sem uspel pred leti popraviti v drugem poskusu (spet karies tik ob dlesni).
Ker je bila še zadnja osmica tudi ob dlesni rahlo obarvana, sem se odločil, da si dam izpuliti na kliniki še preostali dve (sicer odločitev ni bila zelo enostavna).
Je pa tako, da imam zelo dobre preostale zobe. Če ima kdo slabše zobe ali pa mu manjka že kak sosednji zob, znajo priti zdrave osmice zelo prav.

Skratka, splošnega nasveta ni in je stvar zelo individualna. Tudi različni zobozdravniki lahko dajo različen nasvet.
1. f3 e5 2. g4 Dh4#

Ko polovico modrostnega prekriva dlesen in se zadaj delajo razni žepki, pomojem ga nima smisla šparat.
Pericoronitis

Alien123 ::

Meni pa je zobar zgornji osmici pulil skupaj 2 minuti. Želja ortodontke zaradi zobnega aparata. Je pa zanimivo kako zob spoka, ko ga prime s kombinirkami :D
i7 8700| CM Hyper 212 EVO| gigabyte Z390 GAMING X| GIGABYTE GAMING OC 2080|
NZXT H440| 16GB DDR4 3200| SSD 970 evo+ 500gb| GSX 1200 pro
Razer Lancehead, Blackwidow elite| ASUS PG348Q| XBOX one| PS4

-=Tomaz=- ::

Jaz sem naročen enkrat proti novem letu. Še zadnja osmica.

Glede odločanja bi rekel, da če res ni lepo izraščena, gre osmica ven. Ker najpogosteje je kak prikrit karies, pa kakšna vnetja in podobno. Meni so se pogosto vnemala - dlesen okoli zoba, ta zadnja je pa nekaj mm izraščena, ampak stalno po malem boli.

Glede puljenja je čisto odvisno. Zgoraj gredo lažje ven. Pa odvisno koliko si star. Tja do 20tega leta bi moralo biti hitro. Pri meni prvič 1 min, spodaj drugič in tretjič po 45 min. Pri zadnji mi je bilo zaradi zvokov in strahu slabo, so mi dvignili noge :) Na polno sem se obremenjeval, ker ti lahko spodaj pretrgajo živec in del spodnje ustnice ne čutiš več.

Ker nisem krvavel, so mi svetovali nek čep, doplačal sem 70 eur. Proti koncu posega ti vzamejo nekaj flašk krvi, zgostijo v gel, potem pa ti to zabašejo v rano in zašijejo. S tem preprečijo nastanek suhe rane in posledično hudega vnetja, kot tu nekateri opisujejo, da so na tabletah še tri tedne.

Grizzly ::

Evo pa se moram tudi sam naročiti na puljenje zoba 48. Poleg tega, da mi raste na težko dostopnem mestu (oteženo čiščenje), mi pritiska na 7 in lahko uniči še zdrav sosednji zob. Zaradi tega bi želel to čim prej opraviti. Težava je, ker so čakalne dobe tudi po 1 leto.

Zanima me, če kdo pozna kakšno zobno kliniko oz. zobnega kirurga na Dolenjskem, po možnosti v Novem mestu. Predvsem mi je pomembno, da pridem hitro na vrsto in da je opravljeno kvalitetno. O samoplačniškem posebu zaenkrat ne razmišljam.

Alien123 ::

rajši čakaš eno leto, kot pa bi dal par € za poseg?
i7 8700| CM Hyper 212 EVO| gigabyte Z390 GAMING X| GIGABYTE GAMING OC 2080|
NZXT H440| 16GB DDR4 3200| SSD 970 evo+ 500gb| GSX 1200 pro
Razer Lancehead, Blackwidow elite| ASUS PG348Q| XBOX one| PS4

starfotr ::

V Lj so privatniki s koncesijo. Velikokrat imajo kak prost termin, ker kdo odpove. Za take nujne zadeve se najde vedno.

Brat je rabil nujno, isto kot ti. Pa so mu že kar na prvem pregledu rekli, če ima čas, ker je nekdo odpovedal in so uredili.

Kdo pravi, da je nujno? Oteženo čiščenje, pritiskanje na sosednji zob. To bi 3/4 primerov bilo "nujnih".

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: BCSman ()

starfotr ::

Če pritiska na zob, je to lahko zelo boleče, zato je nujno. Če ne boli, potem ni take nuje.
strani: 1 ... 3 4 5 »

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

mlada zobozdravnica , bi zaupali? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
887061 (3942) shadeX
»

Puljenje zoba (štajerski konec)

202912 (2452) Volta
»

Strah pred zobarjem (strani: 1 2 )

5113660 (12677) Yohan del Sud
»

Bolečina - puljenje zoba