» »

Router 3G za Edge signal mobitel

Router 3G za Edge signal mobitel

babuska ::

Lep pozdrav,

Odločam se za nakup routerja za mobilni internet (Mobitelov)- Huawei ključek, a sem na območju, kjer lovim samo signal Edge. Po prebiranju forumov in ostalega, se mi zdi, da ne podpirajo vsi routerji (3G) tega signala. Ali mi zna kdo povedati, kateri bi bil primeren zame? Hvala za pomoč.

M-XXXX ::

Išči 3G repetitor. Je pa to zelo draga zadeva.

Hayabusa ::

Če niti v področju z umts (3g) signalom, zakaj bi potem kupoval 3g modem ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

...:TOMI:... ::

A druge alternative nimaš? Napiši kje živiš.
Tomi

babuska ::

Živim v hribih na Štajerskem nad Šoštanjem in nimam druge alternative. Res je, da imam lahko ključek direktno v notesniku, a potem moram sedeti na določenem mestu ob oknu, ker je tam najboljši signal. Tako pač je na žalost. Druga možnost, ki sem jo opazila tu, je tudi USB kabel podaljšek - ali bi to bilo možno?

SplitCookie ::

Seveda da je.

Je še več variant Wifi-router s podporo za 3G ključe (Drago in nezanesljivo ter neuporabno če operater hoče imeti svoj software, da zadeva deluje) ali preprosteje - USB podaljšek, tam do 1m gre skoraj ziher, za več pa je potreben napajan USB hub vmes, potem lahko poljubno podaljšuješ.

Ponavadi je že to, da ga spraviš čez okno zelo veliko (stran od vseh ovir)
Lahko narediš še reflektor in tako še malo ojačaš sprejem.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

...:TOMI:... ::

Nekaj časa nazaj sem nekomu svetoval kaj narediti.


Mogoče bi bilo dobro, da bi imela zunanjo anteno in obrnjeno direktno v bazno postajo. Lahko tudi menjaš operaterja (Mobitel, Si.mobil, Tušmobil in T-2 so operaterji, ki imajo fizično omrežje, ostali so virtualni).

Na zemljevidu poglej, kje imaš najbližjo bazno postajo in od katerega operaterja je.

Ne vem, kaj imate pri vas na voljo, vendar obstajajo tudi lokalni operaterji kot so npr. polans, telemach lastovka, ario... Pozanimaj se, če je kaj takega pri vas, seveda se lahko imenujejo drugače... Najbrž razni ADSL in podobni priključki niso na voljo.
Tomi

Dr_M ::

Waw, koliko enga kompliciranja.
Rabis en asus router z usb priklopom, nalozis oleg's firmware, priklopis usb modem gor, nastavis za "klicanje", se povezes na wifi in mas net. Vse skupaj uzame manj kot 5 minut.
Jaz sem tako vzpostavil net z asus wl-500g deluxe (nekih 8 let star router). Sicer so bile hitrosti precej nizke, ampak je delalo.

babuska ::

No nekaj idej ste mi dali, pa bomo že nekaj naredili. V bistvu me je samo zanimalo za 3g router, da ga ne bi kupila, potem pa ne bi delal na Edge ( nekje sem to prebrala - na mimovrste pri mnenju kupcev za enega od routerjev - da ne podpira EDGE).Tule pri nas je najbolj močan in pravzapravedini izvirni samo mobitel. Tuš ni delal, T2 sploh ne....Adsl ne pride v poštev, še telefon bi težko dobila. So pač hribi z zelo malo prebivalcev in nobenega ne zanima kakšna razširitev ali izboljšanje.
Tako da, če kdo ve za kak konkretni router (link )ki bi delal na EDGE, bi bila hvaležna, tudi če je malo dražji.

...:TOMI:... ::

Prosim napiši model tvojega USB modema, ki ga imaš sedaj.
Zanima me namreč, če ima priklop na zunanjo anteno. V tvojem primeru bi zunanja antena mogoče ulovila tudi 3G signal oziroma izboljšala EDGE signal.

V kolikor imaš ta USB modem samo za doma in ga ne nosiš okoli, predlagam sledeče:

Če podpira zunanjo anteno, kupiš pretvornik za priklop za zunanjo anteno, zunanjo anteno in antenski kabel. Zunanjo anteno pritrdi na podstrešje, še bolje je, da jo daš na drog in je antena na strehi ter obrnjena direktno v oddajnik (bazno postajo).

Shema:
bazna postaja --> zunanja antena --> ant. kabel --> adapter --> modem --> USB kabel --> router --> WiFi brezžična povezava ali UTP mrežni kabel --> računalniki

Najbolje je, če se to nahaja na podstrešju, tja je potrebno napeljati tudi elektriko, če je še ni.


V kolikor modem ne podpira zunanje antene, kupiš nov modem, ki to podpira, ali kupiš router, ki omogoča 3G (vstaviš vanj SIM kartico) ALI kupiš router, ki omogoča priklop USB modema (SIM kartica v modemu, modem povezan preko USB na router).

Shema:

bazna postaja --> zunanja antena --> ant. kabel --> adapter --> router s 3G (EDGE) --> WiFi brezžična povezava ali UTP mrežni kabel --> računalniki



Potrebuješ:

http://etrgovina.mobitel.si/katalog/pod...

http://etrgovina.mobitel.si/katalog/pod... (mora ustrezati tvojemu modemu/routerju)

http://shop.wlan-sat.com/strojnaoprema/... (tukaj imaš izbor modemov in routerjev oziroma routerjev z vgrajenimi modemi)

Prilepil sem linke, ki sem jih izbral naključno. Stvari se da dobiti ceneje oziroma jih je možno naročiti tudi iz tujine. Ni nujno, da izbereš točno to, lahko tudi druge firme.

Hotel sem ti samo prikazati koncept, kako bo najbolje izvedena montaža.


Če pa uporabljaš ta mobilni internet tudi drugod ne samo doma, je treba pa pregledati koliko podatkov potrebuješ in kolikokrat to rabiš, ter nato izbrati paket (zakup k telefonskim storitvam).
Tomi

stb ::

Če imaš z 3G USB modemom na neki točki v hiši zadovoljiv sprejem, lahko tja postaviš 3G router. Jaz sem nedavno enak problem rešil z routerjem TP-LINK TL-MR3420 3G/4G. Sila enostavno. Pred nakupom pa le preveri kompatibilnost s tvojim 3G modemom.

babuska ::

Imam čisto navaden Huawei ključek, ki so ga imeli pri tušmobilu.

Ja nekako tako sem si to prestavljala jaz - na okenski polici (notri) imamo čisto dober signal in tam bi bil router.Tako bi lahko z notesnikom sedel kjerkoli, ne pa samo ob oknu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: babuska ()

babuska ::

stb :: danes, 14:30:31

Če imaš z 3G USB modemom na neki točki v hiši zadovoljiv sprejem, lahko tja postaviš 3G router. Jaz sem nedavno enak problem rešil z routerjem TP-LINK TL-MR3420 3G/4G. Sila enostavno. Pred nakupom pa le preveri kompatibilnost s tvojim 3G modemom.


Pa ta modem dela tudi na EDGE signalu? Ker če dela, je moj problem rešen. Modem Huawei E173 je kompatibilen z routerjem TP-LINK TL-MR3420 3G/4G glede na listo, torej bi moralo delati.

stb ::

Če ta modem deluje na EDGE signalu lahko preveriš že sedaj, brez routerja, s priklopom na računalnik recimo.

...:TOMI:... ::

http://forum070.net/viewtopic.php?f=21&...

Tu si poglej, kako se to nastavi.


S 3G mobilnim telefonom se sprehodi okoli hiše in pogej, če ti slučajno lovi 3G UMTS siganl. Če ti, je škoda koristiti EDGE,

Ter odpri modem in povej kateri model točno je.

http://3g-modem.wetpaint.com/page/Huawe...
Tomi

Zgodovina sprememb…

...:TOMI:... ::

Imaš modem E173s-2, rabiš adapter CRC9, če se kdaj odločila za zunanjo anteno.
Tomi

...:TOMI:... ::

Nisem ti odgovoril na vprašanje...

Kupljenemu routerju, v katerega vtakneš tvoj usb modem je vseeno. Saj se na omrežje povezuje modem in ne router.
Tomi

polde66 ::

http://www.asus.com/Networking/WL330N3G/
Tole sem uporabljal na morju za Hrvaški Vip. Če kupiš preko spleta imaš 14 dnevni rok v katerem zadevo lahko mirne duše vrneš če ne usreza tvojim kriterijem (seveda pod pogoji kot jih da prodajalec).
Asus je majhna zadeva in ima 6 funkcij v enem, doma sem ga imel tudi kot repetitor. Signal je čist ok, ima prednosti in slabosti slabost bi videl v tem da ima en Lan izhod.
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
polde

babuska ::

Hvala, tale asus mi je pa zelo všeč, ker je majhen, da ga lahko vzameš povsod s seboj.Če bo delal, bo to super rešitev. Hvala vsem za pomoč.

stb ::

Stvar okusa in potreb:
Velik router z zunanjima antenama ti bolje pokrije hišo in ga lahko pustiš na enem mestu (okenska polica z najboljšim 3g/edge signalom)
Manjši router lažje prenašaš, a še vedno ni za v žep (manjka baterija, pri obeh ven štrli zunanji usb modem). Domet wifi signala je verjetno nekoliko manjši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

Vanadium ::

babuska je izjavil:

stb :: danes, 14:30:31

Če imaš z 3G USB modemom na neki točki v hiši zadovoljiv sprejem, lahko tja postaviš 3G router. Jaz sem nedavno enak problem rešil z routerjem TP-LINK TL-MR3420 3G/4G. Sila enostavno. Pred nakupom pa le preveri kompatibilnost s tvojim 3G modemom.


Pa ta modem dela tudi na EDGE signalu? Ker če dela, je moj problem rešen. Modem Huawei E173 je kompatibilen z routerjem TP-LINK TL-MR3420 3G/4G glede na listo, torej bi moralo delati.


Če rabiš imam jaz komplet, ki sem ga uporabljal in sicer router wrt54g3g, pcmcia kartico v katero daš sim od operaterja + zunanjo anteno iskra p54. Meni je na cca 4-5km vleklo umts v lepem vremenu in dežju, EDGE pa tudi v snegu (sem pa tudi živel v vukojebini kjer ni bilo druge opcije kot to). Več info na zs.

rejven ::

tole mam js na morju/doma

http://etrgovina.mobitel.si/katalog/pod...

dela odlično, dober signal, more bit zadn firmware, ker prejšnji so po nekaj minutah uporabe izklopil wifi, čeprav je bil na vtičnici.
Pa tudi za okol prenašat je vredu ni treba met ključka zravn.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rejven ()

Daniel ::

WL-330N3G ima včasih kar presenetljivo dober WIFI signal, preizkušeno na morju, težave sem imel le z EDGE omrežji v kombinaciji z Huawei e173 (nekako se mi ni želel povezat), na 3G pa je delalo izjemno dobro.

todman74 ::

...:TOMI:... je izjavil:

S 3G mobilnim telefonom se sprehodi okoli hiše in pogej, če ti slučajno lovi 3G UMTS siganl. Če ti, je škoda koristiti EDGE,


Tole naredi zaenkrat in nič drugega.....v krogu 500m od hiše se sprehajaj s telefonom in išči UMTS signal. Dokler tega ne narediš, je brezveze debatirat naprej....

todman74 ::

todman74 je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:

S 3G mobilnim telefonom se sprehodi okoli hiše in pogej, če ti slučajno lovi 3G UMTS siganl. Če ti, je škoda koristiti EDGE,


Tole naredi zaenkrat in nič drugega.....v krogu 500m od hiše se sprehajaj s telefonom in išči UMTS signal. Dokler tega ne narediš, je brezveze debatirat naprej....


No seveda, ko bo mal lepše vreme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: todman74 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gsm ojačevalec

Oddelek: Kaj kupiti
188472 (3260) mrTwelveTrees
»

Mobilni internet-težki pogoji.

Oddelek: Omrežja in internet
203082 (2008) Daniel
»

TPLink TL-MR3020

Oddelek: Omrežja in internet
173557 (2376) Jao13
»

Mobitel instant internet preko Routerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
152669 (1994) fujtajksel
»

3g router, kateri?

Oddelek: Omrežja in internet
386313 (4107) mat3

Več podobnih tem