» »

Podaljšek za instant internet?

Podaljšek za instant internet?

krajnc3k ::

Podzravljeni!

Zanima me, če ima kdo instant internet podaljšan in kako, kajti instant internet ima USB vhod in jaz ga želim podaljšeti za kakšnih 20 metrov, pa me zanima če bi se to dalo prek USB-kabla, če ne ali bi se dal dobiti kakšen pretvornik USB/utp in kakšne bi bile v tem primeru izgube v primerjavi z USB.

Tilen ::

Se bojim, da 20m USB kabla v enem sploh ne bo delovalo.

http://www.amazon.co.uk/EXTENTION-RECEI...

Enaa.com prodaja celo v enem kosu, ne vem pa kako bi se to obneslo.

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnisk...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

...:TOMI:... ::

Predvidevam, da bi imel modem zunaj ali pa na drugem koncu hiše, kjer je boljši signal.

Predlagam ti nabavo routerja z modemom s podporo za 3G oziroma nakup routerja z USB podporo 3G modem.

V prvega vstaviš SIM in se ti poveže, druga škatla je pa router, ki se poveže s tvojim USB modemom.

Zase bi vzel tak model, da je nanj moč priklopiti zunanjo anteno.

Od routerja, ki bo oddaljem 20 m predlagam povezavo s kablom UTP ali pa brezžično povezavo (Wifi).
Tomi

nightbird ::

...:TOMI:... je izjavil:

Predvidevam, da bi imel modem zunaj ali pa na drugem koncu hiše, kjer je boljši signal.

Predlagam ti nabavo routerja z modemom s podporo za 3G oziroma nakup routerja z USB podporo 3G modem.

V prvega vstaviš SIM in se ti poveže, druga škatla je pa router, ki se poveže s tvojim USB modemom.

Zase bi vzel tak model, da je nanj moč priklopiti zunanjo anteno.

Od routerja, ki bo oddaljem 20 m predlagam povezavo s kablom UTP ali pa brezžično povezavo (Wifi).


+1, saj je bistveno boljša rešitev.

Shrike ::

Jst mam tale podaljšek od enaa (20m aktiven) pa kamero priključeno nanj, pa zadeva dela, sam mal je občutljiva v kateri USB na plati je priključen. Vzameš, probaš, vrneš. Routerji za 3G so pa kar dragi, vsaj nazadnje so bili.

TheRiddle ::

20m kabla ne priporočam - če že dela se izgubi hitrost prenosa podatkov: poskusil z modemom na isti lokaciji prek kabla in direktno v USB port na prenosniku.

omisli si tole. Piše sicer da je samo b in g ampak sem našel pri wifi-ju še možnost n potem pa ugotovil da dela s hitrostjo do 150Mb/s.

Cena ni kaj dosti drugačna od povprečnega routerja, je pa res da moraš imeti zunanji USB modem.

Potem pa lahko uporabiš wifi ali pa do 100m UTP kabla.
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D

Zgodovina sprememb…

nightbird ::

saj če vzameš ta router si cenovno na istem, ker kabel stane cca 40€. modem pa moraš imeti v obeh primerih. pa še manj problemov je z napeljavo kablovja pri routerju.

lp

TheRiddle ::

Modem pri Mobitelu običajno ob sklenitvi naročnine dobiš že za 1€ (sklepam da je mobitel, glede na to da je napisan "Instant internet", pa verjetno ga tudi že imaš).
Kablovje se da dobit že dost ceneje, sicer pa uporabiš wifi (za 20€ že dobiš tukaj ključek s standardom N150). Poleg tega da ne rabiš polagat kabla pa še več računalnikov se lahko gor poveže kot pri USB podaljšku.
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D

Zgodovina sprememb…

krajnc3k ::

Tema je že malo stara ampak naj povem, za vse tiste ki imajo morebiten enak problem kot sem ga imel jaz,da dela dela USB PODALJŠEK Z OJAČEVALCEM 15m Odlično. Zanj sem odštel 21€.


lp.

Tilen ::

Prosim prilepi še link do ojačevalca.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

krajnc3k ::

http://www.pointer-it.si/index.php?page...

10m se opravičujem :)
+ poštnina 3.5EUR..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krajnc3k ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asus Router RT-N10U - Priklop 3G ZTE MF636 Modem

Oddelek: Pomoč in nasveti
82358 (1873) beta1
»

Router z USB priklopom, gor pa instant internet

Oddelek: Kaj kupiti
144835 (2900) KTr1sk
»

Iščem LTE router.

Oddelek: Kaj kupiti
233651 (3205) SeMiNeSanja
»

Kateri 3G router...

Oddelek: Omrežja in internet
9832 (768) tommex84
»

Router 3G za Edge signal mobitel

Oddelek: Strojna oprema
244240 (3984) todman74

Več podobnih tem