» »

3g router, kateri?

3g router, kateri?

11miles ::

Razmišljam o t2 mobilnem internetu, so preverili povezava naj ne bi bila težava.
Rabim ga za doma, in nimam namena nositi naokoli,
prav tako ni nujno da je brezžični router, važno je le da se zna povezati z 3g omrežjem, v tem priemru t2.

USb modemi, mi ne pomenijo rešitve, ker bi ga rad fiksno imel prižganega, ves čas, ter lahko je na štromu, ne rabim ga nositi naokoli.

Mi lahko kdo priporoča kakega?

Scorpia ::

Vzameš router bilo kateri, le pogoj je da ima USB vhod in možnost nadgradnje na DD WRT. Na dd wrt spletni strani lahko pogledaš kateri router se lahko nadgradi. Pa dokupiš še UMTS modem, dd wrt pa itak podpira večino, modemov na trgu. Če malo na bolhi pogledaš, lahko relativno poceni prideš skozi.
////

11miles ::

kul tenks,

ni pa kakega, ki ima že režo za SIM?

Apple ::

11miles je izjavil:

kul tenks,

ni pa kakega, ki ima že režo za SIM?


Verjetno obstaja, samo so ohoho dragi...

Sam imam rešeno z Linksysovim routerjem WRT160NL (z DD-WRTjem) in USB modemom, kar je stalo cca. 90 EUR...
LP, Apple

floyd1 ::

Poglej še to temo.

mlakar ::

Obstajajo kakšna navodila, kako vzpostaviti povezavo s 3g modemom in DD-WRT FW-jem na routerju?

Apple ::

Obstajajo navodila... Do njih sem prišel prek Googla :) . Linka več nimam, da bi ga sem pripopal...
LP, Apple

mlakar ::

Imam T2 in Asus WL-500gP. Pri DD WRT je za moj router več možnih FW za fleš, kaj izbrati? Potrebujem samo delovanje preko 3G modema.

Mega Generic 7,10 MB
Micro Generic 1,69 MB
Micro_OLSRD Generic 1,66 MB
Micro_OLSRD Generic 7,10 MB
Mini Generic 2,89 MB
Standard Generic 3,58 MB
VPN Generic 3,63 MB
VoIP Generic 3,61 MB

Apple ::

Hmm, hmm... Ne znam ti napisat, kater bi bil pravi... Za WRT160NL sta samo dve verziji firmwarea, en za inicialni flash in drug "ta prav"...

Jst sm si kupu ta router zato, ker sem prebral, da je s pomočjo dd-wrtja, tega routerja in podprtega USB modema možno narediti to, kar tudi ti rabiš...

Če bo naložil gor, probaj vsekakor Mega generic, če imaš toliko placa na routerju...
LP, Apple

mlakar ::

Ok, hvala! Bom mega pack gor dal pa bomo vidl.

Je nato konfiguracija modem zahteva ali ga zazna takoj?

Apple ::

Nekje na njihovi Wiki strani maš seznam podprtih USB modemov...

Drugač ni treba nč narest... Na začetni strani za konfiguracijo routerja izbereš vrsto povezave 3G/UMTS, vpišeš PIN, vpišeš enake nastavitve kot v telefonu in to je to... Reštartaš router in potem pogledaš, če ti LEDica na USB modemu sveti zeleno/temno modro/svetlo modro...
LP, Apple

mlakar ::

Ko sem namestil zadnji DD WRT za moj router, nisem imel možnosti izbire povezeve 3G/UMTS.

Našel se navodil, je to to?
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Ce...

Se konfiguracija upravlja preko TElneta?

OmegaBlue ::

3g podpora je samo pri določenih routerjih, do seda kolikor vem pri wrt160NL in v plačljivih verzijah frimwara. Za ostale pa na žalost ne vem.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

ombre ::

Sam imam že dve leti tegale. Je pa drag. T-2 pa leti tudi do 7/1.5

http://www.amazon.com/Option-GlobeSurfe...
OmbreMan - Galaxy of knowledge

ManDriver ::

Apple je izjavil:

Nekje na njihovi Wiki strani maš seznam podprtih USB modemov...


Am... ja teoretično podprtih. Meni konkretno modem Vodafone K4510 ne deluje. Any idea?
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

jaz33 ::

Brezžični router Edimax ED-3G-6200n

2 od 2 priporoča nakup tega artikla.
Napiši mnenje. | Preberi mnenja

Brezžični router Edimax ED-3G-6200n vam s podporo standardu IEEE802.11n omogoča hiter brezžični prenos do 150 Mb/s. Za enostavno nastavitev zaščite brezžične povezave poskrbi WPS funkcionalnost. Vse podrobnosti | Tehnične podrobnosti

Redna cena: 59,90 € Spletna cena: 41,88 €

http://www.mimovrste.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jaz33 ()

krop ::

Imam zalip 3g router že 2 leti na zunanji okenski polici(boljši signal) in deluje perfektno.
http://shop.wlan-sat.com/strojnaoprema/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krop ()

ManDriver ::

Imam Option Globesurfer III+ 3g router in se mi dogaja, da mi internetna povezava prekinja. Zdej je problem ugotoviti, ali je to problem ISP-ja (Simobil) ali samega modema.
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

Vanadium ::

Imaš kje opcijo keep alive? Sam sem imel Linksys wrt54g3g + option globetroter gt max 7.2 ready pcmcia kartico not in ni nič prekinjalo, mislim pa da sem imel opcijo keep alive povezavo. Kaki signal imaš?

ManDriver ::

Imam "In case of inactivity, disconnect after 0 min" naštimano. Signal je sicer dober (Good -83 dBm), tudi prenos (cca. 7Mb/s DL in 3Mb/s UL) tako da prekinitve mislim da niso s tem povezane. Se pa pojavljajo v različnih intervalih. Ne vem pa koliko je tukaj v igri obremenjenost bazne postaje. Na Simobilu sicer trdijo, da je vse v mejah normale. Itak.
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

Vanadium ::

V mejah normale je itak povsod pri vseh :) kaj pa kaj v navodilih piše? JE option izdal kaki updejt za router? Pri meni, ko je bila bazna postaja obremenjena ni nič dol padalo samo hitrost je padla.

neo ::

Mikrotik...
Neo's

ManDriver ::

Vanadium je izjavil:

V mejah normale je itak povsod pri vseh :) kaj pa kaj v navodilih piše? JE option izdal kaki updejt za router? Pri meni, ko je bila bazna postaja obremenjena ni nič dol padalo samo hitrost je padla.


Po vsej logiki bi moralo bit tako, ja. No, v izgib dvomom glede tega sem testiral povezavo z drugo bazno postajo, na drugi lokaciji, pa teh problemov ni bilo.
Imam zadnji razpoložljiv FW od Option-a. Njihovemu supportu sem že pošiljal log in diagnostične zapise, pa pravijo da nič nenavadnega ni zaslediti. Čeprav je pa zanimivo, da pri povezavi z USB modemom (Vodafone) teh problemov ni. So pa dosežene hitrosti prenosa precej manjše, plus ni nobenega modemu kompatibilnega 3g routerja na trgu... yet.
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

5er--> ::

"In case of inactivity, disconnect after 0 min" -> Beri: če nič ne delam, takoj izklopi povezavo
Zakaj bi bilo pa to dobro (razen za šparanje z energijo)?

ManDriver ::

@5er-->: Iz User Guide-a:"In case of inactivity, disconnect after (minutes): The default is 10 minutes. Set it to zero (0) if you want the UMTS to stay connected. The maximum is 1440 minutes (24 hours)."
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

Spock83 ::

Testiral sem Option Globesurfer III in III+. To sta top 3G routerja na trgu. Top je tudi cena :|

Naslednji zanimiv je D-Link DIR-457, ki ima baterijo in je precej majhen. Nima pa fizičnih LAN portov. Idealen je za WiFi hotspot. Pa da ne rečem, da vsi D-Linkovi routerji od DIR-645 podpirajo svoje 3G modeme (npr. DWM-156).

5er--> je izjavil:

"In case of inactivity, disconnect after 0 min" -> Beri: če nič ne delam, takoj izklopi povezavo
Zakaj bi bilo pa to dobro (razen za šparanje z energijo)?


Ja da ne ne zasedeaš celice za brez veze. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

Vanadium ::

Ja option je top vendar drag okoli 300€ je če tko kupiš če se ne motim. Ko sem jaz kupoval ga ni blo za dobit in sem kupil wrt54G3G, ker sem že imel tudi option pcmcia kartico se mi je zdel vredu deal za 170€ nov na mimovrste je bil pa mislim da okol 200€. Bom pa prodajal celotno opremo dokaj ugodno spomladi moram snet UMTS anteno prvo z strehe:)), če je kaki interesent za WRT54G3G + option globetoter pcmcia kartico + iskra p54 UMTS anteno kr na ZS.

kixs ::

Imam tega:
http://www.edimax.eu/en/produce_detail....

in mi je cist OK.

Tudi sproti skrbijo za kompatibilnost 3G USB modemov. Zadnja verzija FW je 2.25f in podpira npr. Vodafone Huavey K4510, ki ga, vsaj po mojih informacijah, noben drug (vsaj za ta denar).

lp

Klemenn ::

je kaj novega na tem področju?

sam imam isti usb in rabim router

BlaY0 ::

K4510?

Hmm, dd-wrt ima zadevo notri od commit-a 19415 (od pred enega tedna). Na sajtu pa še ni tega oziroma novejšega build-a. Bo treba še malo počakati. Lahko pa tudi sam zbildaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BlaY0 ::

Evo ga, build r19519 je gor od 20.7. in ima podporo za K4510.

glinik ::

Najcenejša kombinacija je TP Linko 3420 in nek USB modem za 40 EUR in zadeva dela. Če ima kdo cenejšo varianto, se nam prosim oglasi.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Spock83 ::

Vanadium je izjavil:

Ja option je top vendar drag okoli 300€ je če tko kupiš če se ne motim. K


Mislim, da ni več toliko. Zna biti, da je zdaj cenejši za 1/3.

Vanadium ::

Odvisno katero verzijo maš zdaj že nadgrajene globesurferje al kaj so že.

Spock83 ::

GS III+ je zadnja serija. Mislim da je v osnovi še cenejši od prvotnega GS III. (Nima LCD ekrana).

ManDriver ::

Res je, nima LCD, ima pa v primerjavi z GS III 14.4/5.76 Mbit/s namesto 7.2/5.7 Mbit/s. Kakšnih dugih uporabnih razlik med omenjenima modeloma nisem zasledil.
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

mat3 ::

To temo obujam, ker se odločam za pravo izbiro routerja za 3G povezavo preko T-2. Testiral sem že router NETGEAR MBRN-3000, ki pa vsiljuje svoje podatke za username in password in baje zato ne more vzpostaviti povezave s T-2, kjer imajo uporabniško ime in geslo prazno. Kaj bi priporočali oz. kaj imate drugi za T-2 Mobilni Internet ? Če nabavim kakšnega Asusa ali Linksysa ter naložim DD-WRT bo zagotovo špilalo (modem ZTE MF636 je podprt) ?
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Spock83 ::

Jaz sem kar zadovoljen z Option Globesurfer III. Drugače sem zdaj dobil D-Link DWR-921 LTE. Samo na žalost je vprašanje kdaj bo T-2 na LTEju.

mat3 ::

Sam to so vse prehude (in predrage) zadeve, ker bo služil samo osnovni povezljivosti preko Wi-Fi. Kakšno je mnenje o TP-Link TL-MR3420, ima kdo na T-2 Mobilni internet?
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mobilni internet-težki pogoji.

Oddelek: Omrežja in internet
203124 (2050) Daniel
»

Iščem LTE router.

Oddelek: Kaj kupiti
233668 (3222) SeMiNeSanja
»

Kateri 3G router...

Oddelek: Omrežja in internet
9837 (773) tommex84
»

Router 3G za Edge signal mobitel

Oddelek: Strojna oprema
244250 (3994) todman74
»

Kateri UMTS HSDPA modem kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
256309 (5194) Ice-Heki

Več podobnih tem