» »

Gsm ojačevalec

Gsm ojačevalec

Tody ::

Živjo!

Rad bi kupil gsm ojačevalec, ker v stanovanju ne lovi dobro GSM signala in posledično imam samo EDGE na voljo, kar pa vemo kako hitro je. Torej kaj kupiti (zunanjo anteno + nek box) da bo dela tudi INTERNET ?

Hvala

Gapi ::

No person is rich enough,to buy back his past.

...:TOMI:... ::

Z ojačevalcem ne boš nič naredil. Kupi dobro, usmerjeno zunanjo anteno s podporo tudi za 3G. Vse druge rešitve niso vredne nič.

Usmeriti jo moraš točno v bazno postajo, zemljevid najdeš na mobilna-telefonija.com
Tomi

Tody ::

Tomi ja antena že, ampak sem vmes ugotovil da vsi ojačevalci pa le niso dobri, ker meni čist nič ne pomaga, dober GSM signal če imam še vedno EDGE v stanovanju ker zadeva ne ojača pravilnih frekvenc. Sama antena mi pa tudi ne koristi ker nimam telefona s priključkom na telefonu.

Gapi kak bolj natančen link bi bil zelo dobrodošel :)

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

...:TOMI:... ::

Ja primarni dostop do interneta ne boš uporabljal telefona, ampak boš kupil 3G modem (ali router z vgrajenim modemom), na katerega nato lahko priključiš zunanjo anteno.

Ponavaljam, repetitorji, ojačevalniki itd. niso vredni nič. Če ni signala, ga ne moreš ustvariti. Edina prava možnost je pasivna usmerjena antena za 900 MHz in 1800/1900/2100 MHz. V prihodnosti pa frekvence za LTE, katerekoli že bodo.

Ne vem, kaj mislite ljudje, da boste z repetitorjem imeli super signal? Malo morgen.
Tomi

Tody ::

Seveda, antena pride v poštev, to ni problem, samo pač v dobi prenosnikov je potem smotano imeti kable po stanovanju, sploh če je več porabnikov interneta, telefoni, televizije ....

Zaenkrat mi je tale zadeva padla v uč

http://www.eurodiskont.si/shop/vmchk/gs...

Ima kdo izkušnje ?

Tody ::

Aja ali pa sama antena in tole http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra... ?

...:TOMI:... ::

Vzemi tale cube in zunanjo anteno (če gre sploh na to napravo). Ta cube je prenosen, ima vgrajeno baterijo.

Lahko pa vzameš router, ki ima USB vhod, v katerega lahko vtakneš USB modem, ali pa kupiš router z vgrajenim modemom.

Če bo na tem internetu več uporabnikov, je to potrebno narediti kvalitetno.
Tomi

Tody ::

Tomi ampak nevem če te lahko še jemljem resno... od drugega stavka tvojega zadnjega posta mi zgledaš kot da imaš veliko za povedati a na žalost nič pametnega. Na mobitelovi strani piše da : Deluje le, če je priklopljen na električno omrežje.

Vrjamem da obstaja možnost da si se zmotil ampak vseeno...

Hkrati mi ni jasno zakaj bi imel kdo ta cube, če je tale zadeva vsaj v treh točkah boljša od njega http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...

SplitCookie ::


Ne vem, kaj mislite ljudje, da boste z repetitorjem imeli super signal? Malo morgen.

Signal je, povezave pa ni
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

...:TOMI:... ::

Tody je izjavil:

Tomi ampak nevem če te lahko še jemljem resno... od drugega stavka tvojega zadnjega posta mi zgledaš kot da imaš veliko za povedati a na žalost nič pametnega. Na mobitelovi strani piše da : Deluje le, če je priklopljen na električno omrežje.

Vrjamem da obstaja možnost da si se zmotil ampak vseeno...

Hkrati mi ni jasno zakaj bi imel kdo ta cube, če je tale zadeva vsaj v treh točkah boljša od njega http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...


Kupi si kar hočeš, saj je tvoj denar. Sam si predlagal cube.
Tomi

LukaTCE ::

Kaj je najbolše uzet za tale UMTS ali 3G ? 100m stran od mene pa 50m višje lovi UMTS ne vem za 3G se da kej nardit ?
Sem iz Kostanjevice na Krki

SplitCookie ::

Dvigni anteno/nabavi zunanjo anteno
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

LukaTCE ::

Katero ? kaj pa te homemade antene kot so za wifi narejene iz konzerve ali mora bit prov tovarniška ? kaj pa tale TV antena pa da dam gor tale 3G sprejemnik in kje vse to dobim ? china shit je ok ?

SplitCookie ::

Tudi konzerve so dobre
TV antena pa žal ne bo dobra

China shit je isti kot ga tle dobiš
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

LukaTCE ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LukaTCE ()

SplitCookie ::

ne in ne
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

mrTwelveTrees ::

Da obudim temo.... za kolega rabim, ojačevalec, katerega priporočate ?
Signala je na lokaciji za 1 črtico, oz max 2 na GSM omrežju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri mobilni modem izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
91290 (1168) marko20
»

UMTS usmerjevalnik

Oddelek: Kaj kupiti
61346 (1136) Vanadium
»

Mobilni internet (Simobil) & Lenovo IdeaPad S10-3

Oddelek: Kaj kupiti
52127 (1858) bf4ed
»

Prenosnik 3G

Oddelek: Kaj kupiti
5750 (699) ozbolt
»

Toshibin prenosnik s polterabajtnim SSD-jem

Oddelek: Novice / Diski
314160 (3293) jype

Več podobnih tem