» »

Kamere na semaforjih v Ljubljani

Kamere na semaforjih v Ljubljani

mojca ::

V Rožni dolini od nedavnega opazujem kamere nad semaforjem med cesto III in cesto VI (prvi semafor na poti od Tržaške do študentskih domov). Ne trdim, da jih ni bilo tam že prej, vendar jih nikoli prej nisem opazila.

Glede na to, da so radarji mariborskega župana drago stali (in se morda v teh vročih časih ne gre prenagliti) in da je Ljubljana znana po tem, da rada z enoletno zamudo pošilja položnice za prehitro vožnjo, me daje firbec, čemu točno te kamere služijo. Bodo lepega dne začeli pošiljati kazni za vožnjo v rdečo za nekaj mesecev ali let nazaj?

korenje3 ::

po moje nadzor pretočnosti prometa. lahko je pa tudi v bistvu fotoaparat, ki te slika če prevoziš rdečo luč...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Invictus ::

Kranj ima cel kup kamer, ki te slikajo če prevoziš rdečo luč. Predvidevam da je v LJ to enako.

In je tudi prav. Ker kretenov, ki vozijo v rdečo je preprosto preveč.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

medenko ::

Kranj ima res? Ogromno je kretenov zadnje čase, bi kar rekel, da vsak ki ima "možnost" prevoziti rdečo, to tudi stori.

Aston_11 ::

Vedno bo nekdo, ki te bo značil za kretena. Če v LJ ne prilagodiš vožnje prometu, si obstojen na smrt. Moja vožnja v LJ je ponavadi dokaj flegma, hitro pridem na dovoljeno hitrost in tam ostanem - beri: obsojen na smrt. V semaforjih pa si kreten, če greš skozi rdečo luč ali pa, če zaviraš pri rumeni. Menda pravega trenutka za karkoli prav storiti ni, vedno bo nekdo, ki te bo označil za kretena.

kalko ::

So sigurno kamere? Lahko so namreč tudi senzorji, na podlagi katerih prilagajajo dolžino zelenega intervala.

St235 ::

Aston_11 je izjavil:

Vedno bo nekdo, ki te bo značil za kretena. Če v LJ ne prilagodiš vožnje prometu, si obstojen na smrt. Moja vožnja v LJ je ponavadi dokaj flegma, hitro pridem na dovoljeno hitrost in tam ostanem - beri: obsojen na smrt. V semaforjih pa si kreten, če greš skozi rdečo luč ali pa, če zaviraš pri rumeni. Menda pravega trenutka za karkoli prav storiti ni, vedno bo nekdo, ki te bo označil za kretena.


Obstajata dva tipa kretenov. Tisti, ki vozijo skozi rdečo luč in si na splošno domiljajo, da so prometni predpisi brezveze, ker oni že vedo kaj je prav. In tisti kreteni, ki jih motijo vsi, ki vozijo po predpisih. Ponavadi sta oba tipa združena v istih voznikih. Nekateri se pač ne morejo sprijaznit z lastnimi frustracija in potem za tiste tri sekunde trdote v hlača, ki jih dosežejo z svojim nekulturnim obnašanjem, vsakodnevno obremenjujejo okolico.

bzp ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Voznja v rdeco luc... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9919162 (15451) anketar
»

globa za prekršek...mnenje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9020418 (18538) Roadkill

Zmanjkalo prometnih strokovnjakov

Oddelek: Loža
414973 (4120) WarpedGone
»

Prevožena rdeča luč (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26093061 (81464) fosil

Več podobnih tem