» »

Pomoč/ zunanji SSD

Pomoč/ zunanji SSD

traxxas ::

Živ!

Mam eno uprašanje glede zaznave diska.Kupil sem škatlico za disk.Vanj sem ustavu SSD disk,ga povezal z priloženim kablom USB 3.0,ter priklopiv na prenosnik in tudi na hišni računalnik,vendar disk zazna samo na kratko (prisoten pisk zaznave in ikona).To zaznavanje se ponavlja!
Kaj bi lahko bilo narobe?

ST-777 ::

Morda imaš poškodovan kabel, zamenjaj ga z drugim.

Podoben problem imajo tudi drugi na netu: "I had a external DVD drive the USB port in it went bad hooked up to the desktop! The cable was probably unpluged 3 or 4 times at the most." http://community.wdc.com/t5/WD-Portable...

traxxas ::

Drugega kabla nimam,tko da bom poskusu v ponedeljek pri prodajalcu,je nekaj metrov od mene.

traxxas ::

S prodajalcem sva poskusila z zamenjavo kabla,novo škatlico za disk,pa ni blo nič drugače.V škatlico sva vstavila navaden HD,tega pa je sistem zaznov.Kaj bi še poiskusu?

ST-777 ::

Je tvoj SSD nov in še ni formatiran?

solatko ::

Določit mu moraš črko, da ga boš videl. USB 3 ne da disku črko avtomatično.
Delo krepa človeka

traxxas ::

Ga imam že kar nekaj časa in ni formatiran.Kako naj ga formatiram če ga zazna sam za par sekund.Prenosnik in hišni PC mata USB 2.0.

Mi ga zazna in napiše pogon E,p.a spet ugasne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: traxxas ()

ST-777 ::

V hišnem PC-ju na SSD priklopi napajalni in SATA kabel. V biosu nastavi zagon iz CD/DVD. Vstavi zagonski DVD WIN in SSD formatiraj. Ko bo SSD formatiran, ga vstavi v škatlico za disk, poveži z USB kablom in prenosnik bi ga moral zaznati, če je s SSD-jem vse v redu.

traxxas ::

Bom jutri poskusu,pa javim situacijo.

lp

traxxas ::

Poiskusu sem več variant,pa mi SSD-ja ne zazna.Vstavil sem ga tudi v prenosnik,pa nič.Je možno da je fuč?

ST-777 ::

Kateri SSD imaš?

traxxas ::

Falcon 2 128GB

G-SKILL /Falcon 2 128GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: traxxas ()

ST-777 ::

Izkušnje uporabnikov s SSD-jem G-SKILL, so na newegg.com:

"System would not recognize drive.": http://www.newegg.com/Product/Product.a...

pettri ::

Lp,

Če se lahko navežem na temo. Zanima me alternativa SSD zunanji disk 3.0 glede na USB 3.0 ključek, za
predvajanjev vsebin (filmi, itd.) direktno preko USB vhoda na TV-ju. Ali mislite, da bi, recimo temu
večja "prepustnost" SSD-ja rešila občasno "upočasnitev" slike pri predvajanju z USB-ja, ali bi
bil dovolj nakup hitrejšega USB ključka?

Hvala.

hojnikb ::

kak hiter kjuček bo več kot dovolj.
SSD je overkill za kej takega.
#brezpodpisa

ST-777 ::

@pettri, morda pride do občasne "upočasnitve" slike pri predvajanju z USB-ja zaradi počasnega procesorja v starejšem TV-ju. Če je razlog počasni procesor, nakup hitrejšega USB ključka ali SSD-ja ne bo rešil problema.

simongrega ::

Pozdravljeni,

ker imam za predvajanje glasbe music streamer, kateri bere glasbo iz zunanjega HDD-ja, in ta disk se počasi poslavlja, razmišljam o zunanjem ssd-ju na katerem bi imel torej samo glasbo. 500Gb bi bilo čist dovolj. Zanima me, ali naj iščem že v osnovi zunanji ssd ali lahko pogledam tudi klasične vgradne ssd-je in potem poiščem primerno ohišje za 2.5" diske?

Lepo prosim za kak nasvet.

LP,
Simon

solatko ::

Za poslušanje glasbe pa res ne rabiš SSD, za ta denar dobiš nekaj navadnih HDD, ki ti bodo glasbo ravno tako lepo predvajal. Lahko kupiš čisto navaden USB 3 zunanji disk.
Delo krepa človeka

simongrega ::

solatko je izjavil:

Za poslušanje glasbe pa res ne rabiš SSD, za ta denar dobiš nekaj navadnih HDD, ki ti bodo glasbo ravno tako lepo predvajal. Lahko kupiš čisto navaden USB 3 zunanji disk.


Pozdravljen,

vem da za ta denar dobim recimo dva 2.5" HDD-ja, pa vendar mnoge velike firme, ki izdelujejo music streamerje/network playerje, vgrajujejo/uporabljajo ravno ssd diske, ker naj bi bili bolj učinkoviti pri vsem skupaj(slišala naj se bi celo zvočna razlika)in pa ni nobenega hrupa, kar je bistveno v hifi verigi. No saj tudi 2.5" hdd-ji niso nevem kako glasni. Itak se samo bere glasba z njega. Pa takrat ko se pač naloži nova glasbena kolekcija. Nevem. Bom moral še malo raziskati.

No če bom šel na hdd...ali naj vzamem z svojim napajanjem ali tistega, ki se napaja preko usb-ja? Ker streamer se napaja preko preklopnega napajalnika (Switching Power Supplies) 12V/4A/50W...

Upam, da nisem preveč zasmetil teme.

LP,
Simon

ToniT ::

simongrega je izjavil:



vem da za ta denar dobim recimo dva 2.5" HDD-ja, pa vendar mnoge velike firme, ki izdelujejo music streamerje/network playerje, vgrajujejo/uporabljajo ravno ssd diske, ker naj bi bili bolj učinkoviti pri vsem skupaj(slišala naj se bi celo zvočna razlika)


Zvočna razlika???????

gddr85 ::

500gb ssd al pa 500gb hdd je pa dost velika razlika v ceni in da ga boš imel samo na mizi za storage muske se imo res ne splača

d4vid ::

Ena je ena, nič je nič, pa če je zapisana na cdju, hddju, ssdju ali pa disketi. Medij nima veze s kvaliteto zvoka.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

ST-777 ::

simongrega je izjavil:

... saj tudi 2.5" hdd-ji niso nevem kako glasni.

No če bom šel na hdd...ali naj vzamem z svojim napajanjem ali tistega, ki se napaja preko usb-ja?
Nekateri HDD-ji so skoraj neslišni, poleg SSD-ja imam tudi WD HDD, pa je ventilator v ohišju glasnejši od HDD-ja. Niso pa vsi WD diski enako glasni, kateri so tihi, ti bo povedal test na www. Bolje je vzeti HDD s svojim napajanjem kot tistega, ki se napaja preko usb-ja.

solatko ::

Večina 2.5 HDD diskov je neslišnih, napajajo pa se preko USB, tako da ni kaj razmišljat - za muziko, filme, slike,..... HDD
Za sistem SSD.
Delo krepa človeka

simongrega ::

Ok...hvala vsem za nasvete. Bom vzel HDD.

LP,
Simon


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel NUC (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
21530316 (4576) Nebomgabiksa
»

Čuden zvok trdega diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
678064 (6621) ngc2392
»

mini ITX računalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10422330 (18198) Dr_M
»

SSD disk za okoli 50 evrov? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14119405 (15223) misek
»

Seagate predstavil najtanjši zunanji disk

Oddelek: Novice / Diski
359139 (6946) Jst

Več podobnih tem