» »

Kam smučat? Krvavec ali Vogel

Kam smučat? Krvavec ali Vogel

Lengas ::

Kot omenjeno v naslovu se odločamo za dopust med Krvavcem ali Voglom. Na voglu smo že bili dva krat in nimam niti ene pripombe, bi pa mogoče poskusili kaj novega. Cena je približno enaka. Ima kdo kakšne izkušnje s Krvavcem? Kakšne zamere?

Unknown_001 ::

Krvavec je kar v redu, sam, če naletiš na gužvo, ne boš mu kam parkirat in boš mogu za cesto parkirat. Meni osebno bolj zanimiv kot Vogel, če je pa lepo vreme pa sploh zmaga.

oo7 ::

Na Krvavcu so zelo kratke proge:(

Unknown_001 ::

oo7 je izjavil:

Na Krvavcu so zelo kratke proge:(


Nisem opazil, ker sem na začetku kot mulc smučal tam, še prej pa v vinogradu :D (mogoče se mi je zdel večji), zdj pa ene 8let samo še v Avstriji, kjer je res smuka taprava, da je juhuhu.

oo7 ::

Zdaj sem bil 2x na Krvavcu že zaradi tega,ker je blizu.Brez problema je presmučati z vrha do tal ne,da bi se ustavil.
Sem bil pa letos prvič na pohorju.No na pohorju so pa že daljše proge.Smo se vedno enkrat vmes ustavili za kako minuto:).
Vogel je kar vredu.Edino na vrh se ne splača it tam kjer je enoseda,ker traja celo večnost,da prideš gor dol si pa v 1 minuti(to kar si se prevozil z enosedo):)).Žagar pa je tud super samo če je zadosti snega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

TechBeats ::

Nassfield :P
AciD TriP

oo7 ::

Višarje so tudi super.Zelo zelo strma proga.

ahac ::

Krvavec je kar v redu, sam, če naletiš na gužvo, ne boš mu kam parkirat in boš mogu za cesto parkirat.

Kar ni nujno slabše. Če si na P1 moraš peš do gondole, če si nekje za cesto greš pa na bus in te pripelje direkt do stopnic.

TechBeats je izjavil:

Nassfield :P

Eh, kakšen Nassfeld. Tja smo hodil kot otroci. :)) Če se gre zares smučat se gre recimo v kakšen Val Thorens.
Ampak OP očitno sprašuje za slovenska smučišča, a ne?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Lengas ::

Ja, na izbiro sta izključno Vogel in Krvavec.
Vogel je super, lepo je, proge so vedno porihtane, tehnologija dokaj moderna, razen res enosedi do vrha.
Za Krvavec imamo na možnost apartma zgoraj, tako da gneča z avti ne bo problem, je pa res da je treba tovorit prtljago.
Koliko sem gledal po slikah in glede na vaša mnenja sta smučišči precej enakovredni, tudi nekje na enaki višini, in isto med gorami (razgled). Zgleda da bo odločal žreb. :D
Drugo leto pa probat v Avstrijo.

oo7 ::

Če bi jaz izbiral bi sigunro izbral Vogel:)

RockyS ::

Tu ni debate, greš na Vogel. Že zaradi celca ;)

PacificBlue ::

Eh, kakšen Nassfeld. Tja smo hodil kot otroci. Če se gre zares smučat se gre recimo v kakšen Val Thorens.


Ma eh, čist dobr se nasmučaš v Nassfeldu, najdaljša proga je dolga 7 km in če ti to ni dovolj;)..so pa res na italijansko stran krajse proge, kjer je več guzve, so bolj za otroke. Jaz sem se smučal letos gor in sm od desete do tretje ure popoldan opravil 53 km dejanskega smučanja.
Grem letos na začetku spomladi v tri doline v francijo, kolega je bil tam in pravi da je noro. Mi je pa ravno danes en razlagal, da je bil na Jehorini v Bosni in je super smučišče, urejeno(šestedeznica) in poceni..5 dnevna karta pride 65 evrov.
V Sloveniji pa je Vogel, Krvavec in Pohorje(Pungart oz se bolje Partizanka), pa mogoče Peca. Tle se se lahk kaj nasmucas priblizno, drugače je pa bolj ubogo.

aja popravek Peca smučisce je v avstriji

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

PacificBlue je izjavil:

Eh, kakšen Nassfeld. Tja smo hodil kot otroci. Če se gre zares smučat se gre recimo v kakšen Val Thorens.


Ma eh, čist dobr se nasmučaš v Nassfeldu, najdaljša proga je dolga 7 km in če ti to ni dovolj;)..so pa res na italijansko stran krajse proge, kjer je več guzve, so bolj za otroke. Jaz sem se smučal letos gor in sm od desete do tretje ure popoldan opravil 53 km dejanskega smučanja.
Grem letos na začetku spomladi v tri doline v francijo, kolega je bil tam in pravi da je noro. Mi je pa ravno danes en razlagal, da je bil na Jehorini v Bosni in je super smučišče, urejeno(šestedeznica) in poceni..5 dnevna karta pride 65 evrov.
V Sloveniji pa je Vogel, Krvavec in Pohorje(Pungart oz se bolje Partizanka), pa mogoče Peca. Tle se se lahk kaj nasmucas priblizno, drugače je pa bolj ubogo.


Odvisno kje. Jst, ko sem v Dolomitih smučal, sem bil na enem smučišču, kjer so mel 15km dolgo panoramsko progo z zelo razgibanim terenom, tak da je bilo strmine in ravnine precej (je šibalo ko strela).

PacificBlue ::

Ja to je dobro. Bi še rad probal kakšno dolgo progo, ker bolj nerad preživim smučanje na sedežnici ali v jajčki.:)

oo7 ::

Dolomiti so zakon.Tam je 1220 km prog;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Unknown_001 ::

oo7 je izjavil:

Dolomiti so zakon.Tam je 1220 km prog;)


Jst sem nazadnje na Paganelli smučal v Andalu. Najboljša stvar pa je razgled. Tam sama ravnina po soteskah, pol pa skoraj navpične gore, ki jo obdajajo, še lepše pa je, ko je v nižinah megla, pa ko z vrha gledaš.

Zgodovina sprememb…

denabiker ::

zadnjič sem srečal kolega in sva šla na kavo ter mi je razlagal, da je pravkar prišel iz Francije, za ceno, ki je manjša od dnevne karte za Pohorje je dobil apartma, neomejena uporaba savne, bazena- zunanji&notranji in vključena smučarska karta. Ni mogel prehvalit proge, urejenost, skratka oh in sploh
Kje te mi živimo?:(
Pa da ne omenjam naših še manjših lokalnih smučišč in cen. Za cca. slabih 500 m plačaš 16 eur / cel dan. Proga sfuk*ana do kraja in brezvezna, WC prenosni plastični tisti, ki ga vidiš na gradbišču. Pa en kontejner, kjer ti strežejo napitke in prigrizke, šank je pa kar od koluta za kabel. KATASTROFA!

taz ::

denabiker je izjavil:

zadnjič sem srečal kolega in sva šla na kavo ter mi je razlagal, da je pravkar prišel iz Francije, za ceno, ki je manjša od dnevne karte za Pohorje je dobil apartma, neomejena uporaba savne, bazena- zunanji&notranji in vključena smučarska karta. Ni mogel prehvalit proge, urejenost, skratka oh in sploh
Kje te mi živimo?:(
Pa da ne omenjam naših še manjših lokalnih smučišč in cen. Za cca. slabih 500 m plačaš 16 eur / cel dan. Proga sfuk*ana do kraja in brezvezna, WC prenosni plastični tisti, ki ga vidiš na gradbišču. Pa en kontejner, kjer ti strežejo napitke in prigrizke, šank je pa kar od koluta za kabel. KATASTROFA!

Že par let hodimos frendi v Francijo bordat. Avtobusni prevoz + 6 ali 7 dnevna karta + apartma + turistična taksa = cca 300€/osebo. Smučišča so doolga, dobro urejena, zavarovana niso nekej pretirano dobro, pa če greš furat freeride oz da furaš ob progi, ti noben ne teži ali kaj podobnega. Pa ni se ti treba cel dan gonit po treh progah.

RockyS ::

denabiker je izjavil:

zadnjič sem srečal kolega in sva šla na kavo ter mi je razlagal, da je pravkar prišel iz Francije, za ceno, ki je manjša od dnevne karte za Pohorje je dobil apartma, neomejena uporaba savne, bazena- zunanji&notranji in vključena smučarska karta. Ni mogel prehvalit proge, urejenost, skratka oh in sploh
Kje te mi živimo?:(
Pa da ne omenjam naših še manjših lokalnih smučišč in cen. Za cca. slabih 500 m plačaš 16 eur / cel dan. Proga sfuk*ana do kraja in brezvezna, WC prenosni plastični tisti, ki ga vidiš na gradbišču. Pa en kontejner, kjer ti strežejo napitke in prigrizke, šank je pa kar od koluta za kabel. KATASTROFA!


To pa dela konkurenca in dober smisel za posel v katerem so ta smučišča.
Dejstvo je da imaš v Franciji par tisoč(na pamet) km smučarskih prog in še par x več apartmajev/blokov in hotelov zato je konkurenca zelo huda. Je pa tudi tako, da gre nek % izkopička vsakega turističnega delavca nazaj v smučišče. In glede na ta % tudi vsak apartma/hotel dobi XYZ letnih/dnevnih kart ki jih lahko potem "podarijo" svojim gostom.

To je biznis, katerega se mi zaeenkrat še ne znamo iti.
Se pa obrača na bolje, ravno zadnjič je bil na preverjeno prispevek o izgradnji novega smučišča, po vzoru Italije in Avstrija tak da upajmo na najboljše!

Opkow ::

Januarja smo sli v Les Sybelles (Francija). 310 km smucarskih prog.
Apartma za 7 dni, 6-dnevna smucarska karta, avtobusni prevoz in coris zavarovanje nam je prislo 322 eur po osebi. Apartma smo vzeli za 6 oseb, ceprav nas je bilo samo 4. Ce bi vzeli apartma za 4, bi prislo se par evrov ceneje po glavi.
Od tega je 90 eur slo samo za avtobusni prevoz. 6 dnevna smucarska karta za cel kompleks smucisc pri njih, ce gres v lastni reziji te pride, ce se ne motim 230 EUR.

Ker je v Januarju v Franciji najmanj ljudi na smuciscih, smo bili skoraj sami na progi. Ni primerjave s slo. smucisci, kjer se vozimo en cez drugega.

sannyb ::

Kaj pa letos kam ste razmišljali? Mi gremo v Bovec kjer imajo organizirane prevoze na Sello Neveo in Trbiž - Višarji. Menda je v Trbižu tudi za najmlajše zelo vredi. Kdo že bil na teh dveh smučiščih? Aja Bovec ima organizirano za njihove goste cenejše karte vsaj tako imajo na strani...
www.rservis.org - računalniški servis na obali
www.mojastran.org - izdelava, optimizacija in vzdrževanje spletnih strani

Goran's Blog ::

Sella Nevea je super smučišče, bi se reklo FIS varianta.
Višarji so tudi uredi, maš srmine, za otroke, poligone za skakat itd....

foofighter ::

Meni osebno so Višarje dosti bolj všeč kot Sella Nevea. Večje smučišče, bolj raznoliki tereni, nikoli še nisem naletel na gužvo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rekreativno smučanje - Oprema, smučišča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11819273 (1437) Magic1
»

Katero smučišče?

Oddelek: Šport
152975 (1280) ToniT
»

Smučišče 2864 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
459127988 (25743) Zimonem
»

Smucanje v inozemstvu

Oddelek: Loža
163387 (2949) Invictus
»

Kolko kaj overlockarji smucamo :)

Oddelek: Loža
302914 (1782) noraguta

Več podobnih tem