» »

Rekreativno smučanje - Oprema, smučišča

Rekreativno smučanje - Oprema, smučišča

1 2
3
»

Apofis ::

_marc_ je izjavil:

Da ne odpiram nove teme, bom nadaljeval kar tu. Kupujem smučarsko čelado z vezirjem in nekako mi najbolj ustreza Alpina jump. Me pa zanimajo oznaka vezirjev, ki mi jih vsak prodajalec tolmači drugače. Ker se ne bi rad z****al pri nakupu me zanima, če je kdo zasledil legendo teh oznak, ki so: Q-lite, QV, QVM, QVMM, HM, VM in pa VHM.
hvala in lp

q-lite mi je neki novega...sicer pa:
quattro varioflex, quattroflex varioflex mirror, quattroflex varioflex multimirror, hybrid mirror, varioflex mirror, varioflex hybrid mirror
:)
tko na uč, sicer pa na zadnji strani njihovih škatl piše

mihor ::

_marc_ je izjavil:

Da ne odpiram nove teme, bom nadaljeval kar tu. Kupujem smučarsko čelado z vezirjem in nekako mi najbolj ustreza Alpina jump. Me pa zanimajo oznaka vezirjev, ki mi jih vsak prodajalec tolmači drugače. Ker se ne bi rad z****al pri nakupu me zanima, če je kdo zasledil legendo teh oznak, ki so: Q-lite, QV, QVM, QVMM, HM, VM in pa VHM.
hvala in lp


Nisem vedel, da dobiš celega vezirja skupaj s čelado. ;((
Če že moraš šminkirat s tem, si poglej https://www.decathlon.si/C-92489-celade sicer pa si kupi gogglese kot vsak pošten smučar.

Tega nisi našel? Ravno 10 sekund guglanja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihor ()

_marc_ ::

Kaj pa manjka čeladam od Alpine?

Groot ::

_marc_ je izjavil:

Kaj pa manjka čeladam od Alpine?


Z Alpino ni nič narobe. Kar ti je mihor najbrž želel povedati je, da so tej kompleti s stekli na čeladi bolj šminkiranje kakor kaj drugega. Tudi sam osebno sem mnenja, da je bolje ločeno očala in čelada. Sem poizkusil oboje in nikakor ne bi vzel vizirja.

Invictus ::

Čelade z vizirji so čisto kul, sploh če nosiš očala.

Poznam več zadovoljnih smučarjev. Z očali...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Yossarian ::

Gledam smuči Primetime 33, 44, ali 55. Sem povprečen smučar amater, ne divjam, vozim bolj slalom, smučam samo 3-4 krat na leto. Gledal sem Primetime 33 in me zanima, kaj bi pa pridobil, če bi si kupil Primetime 44 ali Primetime 55? Pa še to. Dolžina 172 cm mi seže do vrh nosa, dolžina 165 pa do začetka brade (oboje brez pancerjev). Katera dolžina je prava? So po novem letu popusti največji?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Han ::

PT44 in 55 so skoraj identične smuči, namenjene bolj izkušenim smučarjem z željo po hitrih in natančnih (veleslalomskih) zavojih. Če voziš predvsem slalom, izberi krajše. Najnižja cena je navadno ob koncu sezone - aprila.

Tsunamii ::

Katere je dobra smučarska čelada z vizirjem do 150€ max.. ?
Vid se mi je precej poslabšal in sem začel nosit očala. Odpade moj star komplet čelade z očali zal.
Hvala.

novak-t ::

Kaj pa smučarska očala, ki so namenjena za očala spodaj (bolj odmaknjena)? Sam sem imel takšne, samo nimam izkušenj, ker nisem nikoli nosil očal. Kupil sem jih zato, ker so bila najcenejša, ki se niso rosila.

Magic1 ::

Odvisno kakšna koreekcijska očala imaš. Nekatere gredo normalno pod večino malo večjih smučarskih, nekatere pa ne spraviš nikamor.
Jaz sem se navadil na čelado s vizirjem in bom težko preklopil nazaj. Pazit moraš le, da kupiš tako, ki ima prilagodljivo zatemnitev, ali pa dost nizko zatemnitev, S2 ali S1. S3 je preveč zatemnjeno za karkoli, kar ni direkt sonce.
Magic

Yossarian ::

Han, hvala. Torej bom vzel Primetime 33 dolžine 165 cm.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

TrumpDonald ::

Katero smucisce priporocate za med 15 in 31.12. za enodnevno (= jutranjo karta za 3/4h potem se malo posedanja na vrhu v gostilni potem pa domov in smuce v avto) pa da je cca 1h30min voznje iz ljubljane?
Jaz poznam tromejo (arnodlstein), visarje (italije). Lahko tudi slovenija, bil sem na voglu in mi je bilo vsec, ceprav je ze zelo juzni sneg ko smucas dol do zacetka gondole.

Invictus ::

Kdo bi vedel, kje bo dovolj snega :D
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zimonem ::

Ej decembra je redko južni sneg v Sloveniji. Če sneg sploh je. Zunaj kaj pa vem , vsako leto drugače. Sicer bi robl nassfeld ampak bo prepolno ta čas.

Groot ::

TrumpDonald je izjavil:

Katero smucisce priporocate za med 15 in 31.12. za enodnevno (= jutranjo karta za 3/4h potem se malo posedanja na vrhu v gostilni potem pa domov in smuce v avto) pa da je cca 1h30min voznje iz ljubljane?
Jaz poznam tromejo (arnodlstein), visarje (italije). Lahko tudi slovenija, bil sem na voglu in mi je bilo vsec, ceprav je ze zelo juzni sneg ko smucas dol do zacetka gondole.


Katschberg.

Rok Woot ::

Kako pa se obnese ta vizir kadar je slabo vreme? Ko sneži pa piha na primer?

Meni tudi malo vid šepa, kaj pa te vložki za smučarska očala?

Magic1 ::

Rok Woot je izjavil:

Kako pa se obnese ta vizir kadar je slabo vreme? Ko sneži pa piha na primer?

Meni tudi malo vid šepa, kaj pa te vložki za smučarska očala?

Kaj te pa zanima? Definitivno v slabem vremenu ne uporabljaš vizirja z zatemnitvijo S3 ali S4. Drugače z rosenjem, pihanjem nisem imel nobenih težav.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Zimonem ::

Julbo 8ma tudi fotokromatske vizirje , ampak to ni instant zadeva. Pa tudi poceni ni.

Magic1 ::

Fotokromatski vizirji so že fajn, vendar se moraš na koncu vprašat ali si za ta štos pripravljen dat 300€+. Jaz bi najraje videl, da lahko kupim čelado s S0 ali S1 vizirjem in si za razliko kupim fotokromatska očala s dioptrijo, ki jih lahko uporabljam celo leto.
Magic
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rekreativno smučanje - nakup smuči

Oddelek: Šport
484084 (2508) Invictus
»

Smuči Volant???

Oddelek: Kaj kupiti
122656 (2213) kokpa
»

Pomoč pri nakupu smuči?

Oddelek: Šport
326784 (5835) kremenko1
»

Nakup smuči za rekreativca (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5522196 (10006) G_mAn
»

Smučanje

Oddelek: Loža
255024 (4323) levaky

Več podobnih tem