» »

Google z lastnim Chromebookom?

1
2
»

Unknown_001 ::

Truga je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Odlicna locljivost in razmerje. Takoj bi mel tak monitor na stacionarcu.


Razmerje je primernejše le za internetne strani in urejevalnike besedil. Za ostalo (filmi na primer) ni pa za nikamor (nihče ne mara črnih robov gledat)

Kaj se je zgodilo z "ce hoces tv kupis tv". Ce ti ta resolucija/razmerje ni vsec kupuj se naprej sranje ki ti ga prodajajo, nas pa pusti da imamo normalno okolje za delo.


Kaj si pa ti zdj hotu povedt mi pa tud ni jasno.

Dr_M ::

Unknown_001 je izjavil:

Truga je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Odlicna locljivost in razmerje. Takoj bi mel tak monitor na stacionarcu.


Razmerje je primernejše le za internetne strani in urejevalnike besedil. Za ostalo (filmi na primer) ni pa za nikamor (nihče ne mara črnih robov gledat)

Kaj se je zgodilo z "ce hoces tv kupis tv". Ce ti ta resolucija/razmerje ni vsec kupuj se naprej sranje ki ti ga prodajajo, nas pa pusti da imamo normalno okolje za delo.


Kaj si pa ti zdj hotu povedt mi pa tud ni jasno.



Od nekoga, ki zagovarja 1080p monitorje, ni za pricakovat razumevanja :))

PrimozR ::

Unknown_001 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Odlicna locljivost in razmerje. Takoj bi mel tak monitor na stacionarcu.


Razmerje je primernejše le za internetne strani in urejevalnike besedil. Za ostalo (filmi na primer) ni pa za nikamor (nihče ne mara črnih robov gledat)

Star odgovor, a vseeno:

Potem uporabljaš več monitorjev, enega 21:9 za filme (še to ne vem če je dovolj za moderne super-raztegnjene filme), 16:9 za serije in 4:3 za stare klasike?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Unknown_001 ::

PrimozR je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Odlicna locljivost in razmerje. Takoj bi mel tak monitor na stacionarcu.


Razmerje je primernejše le za internetne strani in urejevalnike besedil. Za ostalo (filmi na primer) ni pa za nikamor (nihče ne mara črnih robov gledat)

Star odgovor, a vseeno:

Potem uporabljaš več monitorjev, enega 21:9 za filme (še to ne vem če je dovolj za moderne super-raztegnjene filme), 16:9 za serije in 4:3 za stare klasike?


Če imaš denar in plac za več montorjev, potem se strinjam, sam so še zmer okvirji zoprni. Še vedno je bolš, da je neka konkretna velikost od 22" dalje, pa da je v enem kosu, kot pa tole praseravanje z tremi malimi monitorji, kar ti na koncu še dražje pride.

PrimozR ::

Jah sam če maš samo en velik monitor še vedno ne pokriješ vseh treh razmerij, imaš še vedno lahko neuporaben monitor za karšnokoli normalno opravilo ali pa gledaš črne robove.

jan_g ::

Ha, očitno moram požreti svoje mnenje o neavtentičnosti videa, kajti Google je objavil page za naročilo tega laptopa - Chromebook Pixel.

jan_g ::

Huh, zanimivo, gorilla glass multi-touch display v razmerju 3:2. Škoda, ker ima chiclet tipkovnico.

EDIT: sicer pa po mojem mnenju predrag, tudi če je taka cena (zaradi touch screena) upravičena

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

VaeVictis ::

Kolk je cena tega?

$1,299.00 8-O 8-O za zadevo, ki ima samo 4gb Rama, 32gb harddiska in poganja samo web appe...

Ima sicer nekaj plusov, ki bi jih sam osebno rad videl tudi v drugih laptopih: velika ločljivost ekrana, touch screen in gorilla glass.

trnvpeti ::

VaeVictis je izjavil:

Kolk je cena tega?

$1,299.00 8-O 8-O za zadevo, ki ima samo 4gb Rama, 32gb harddiska in poganja samo web appe...

Ima sicer nekaj plusov, ki bi jih sam osebno rad videl tudi v drugih laptopih: velika ločljivost ekrana, touch screen in gorilla glass.

torej si si ze sam odgovoril, zakaj taksna cena

Unknown_001 ::

Še ipad s tipkovnico ti cenej pride:))

Ne zagovarjam Appla, sam zanimivo da se je Google vrgu po takih cenah.

trnvpeti ::

13" ipad z tipkovnico pride koliko?

Unknown_001 ::

ipad cirka 400-500EUR + BT tipkovnica od logitecha za 50 EUR

trnvpeti ::

Unknown_001 je izjavil:

ipad cirka 400-500EUR + BT tipkovnica od logitecha za 50 EUR

kje dobim 13 ipada za 500?

Unknown_001 ::

A, zdj je pa tiste 3inch problem?

Truga ::

Predvsem ima ipad not i5. Oh wait..

Unknown_001 ::

Uuuuuuuuuuuu, pa res nucaš nevem kaj procesor, da greš vsake tolk cajta na internet povohat. Če bi meu celerona ne bi opazu razlike.

Truga ::

Jah, jaz rabim nov laptop za delo ker je sony zajebal nove vaio Z. Zame je to idealna resitev.

Unknown_001 ::

Za ta denar dobiš 5x boljši laptop in nehi zagovarjat to polomijo, če ti je preformance na mestu. i5 pa zaslon sta edini posebnosti tega laptopa, to je pa tudi vse.

Truga ::

Pokazi mi 5x boljsi laptop za ta denar.

CaqKa ::

PrimozR ::

Unknown_001 je izjavil:

Za ta denar dobiš 5x boljši laptop in nehi zagovarjat to polomijo, če ti je preformance na mestu. i5 pa zaslon sta edini posebnosti tega laptopa, to je pa tudi vse.

Pokaž enga ekvivalentnega.

CaqKa je izjavil:

ni 5x, je pa boljši:

http://www.mimovrste.com/artikel/272001...

Ne, ni. Precej nižja resolucija, manjša diagonala, slabši build quality.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

CaqKa ::

PrimozR je izjavil:

CaqKa je izjavil:

ni 5x, je pa boljši:
http://www.mimovrste.com/artikel/272001...

Ne, ni. Precej nižja resolucija, manjša diagonala, slabši build quality.

No ja kakor za koga. Zelo subjektivno. to da chromebook ni tablica in da nima razširjenih winsev gor je zame tak minus, da ga niti pod slučajno ne dam v kategorijo v kateri bi ga toleriral za nakup. sta ipad, ali pa nekaj na androidu prej na programu.
doma imam printer, usb ključek, kup druge opreme za katero vem da s temi napravami dela. nimam pa najmanjše blage veze ali dela s tem chromebookom.
če ne morem imet dropboxa gor se tudi lahko obrišejo.

to kar so nekateri tako zagovarjali je odsotnost usb3, ki ga tale ima chromebook pa ne.
da ne omenjam digitalnega penkala.

polovični battery life...

techfreak :) ::

Boljšega ne boš dobil, če iščeš podobno resolucijo, 3:2 razmerje, touchscreen in Gorilla Glass. Če pa iščeš powerhouse laptop za igranje najnovejših iger pa je to zelo daleč od tega Pixla.

Slabosti, ki se mu lahko štejejo so kvečjemu:
- brez USB3 podpore
- 1x premalo RAMa
- baterija (čeprav verjetno sam zaslon porabi večino)

SSD
Ne razumem ravno zakaj niso uredili USB3, prav tako mi ni jasno zakaj le 4 GB RAMa, velikost SSDja pa je popolnoma primerna za oblačen način življenja. Namesto veliko večjega diska imaš v oblaku na voljo 1 TB prostora za 3 leta. Lahko bi se reklo, da je to neke vrste vendor lock-in, vendar še vseeno pri nakupu 1 TB Google Drive prostora za 3 leta zapraviš 1800$ (50$*12 mesecev*3 leta).

Recimo zunanji trdi disk 1 TB stane prb. 100€, glede na to, da ima Google več kopij tvojih datotek (po možnosti še geografsko razpršenih) lahko računamo 5x1TB = 500€. Velika verjetnost je, da bo večina teh diskov preživela več kot 3 leta, ampak kakorkoli gledaš, za takšen luksuz kot ga Google Drive ponuja boš vseeno veliko odštel.

Grafična kartica
HD 4000 ni posebno dobra kartica, še vseeno pa bi morala zadostovati za večino ljudi. Nikakor ni namenjena igram, prav tako ni namenjena profesionalcem (ni Quadro in podobno) ima pa eno zelo dobro prednost. Ivy Bridge grafika je najbolj podprta od vseh v Linux distribucijah, prav tako pa z njo ni težav kot pri switchable graphics, ki jo pogosto srečamo v prenosnih računalnikih. Ne pozabimo tudi na to, da je varčna z baterijo in s tem zagotovi daljši čas delovanja stran od vtičnic.

PrimozR ::

CaqKa je izjavil:

doma imam printer, usb ključek, kup druge opreme za katero vem da s temi napravami dela. nimam pa najmanjše blage veze ali dela s tem chromebookom.
če ne morem imet dropboxa gor se tudi lahko obrišejo.

Ne vem no. A se delaš neumnega ali dejansko si neumen? Kako the hell ne bi delal Dropbox (hint: browser)? Zakaj ne bi delali USB ključki, če imaš USB porte? Printerje vem da so se pred časom trudili podpreti, logično bi bilo, da jim je to uspelo. Itak se pa OS stalno updejta, HW pa USB Host funkcijo tako ali tako ima.

CaqKa ::

PrimozR je izjavil:

CaqKa je izjavil:

...

Ne vem no. A se delaš neumnega ali dejansko si neumen? Kako the hell ne bi delal Dropbox (hint: browser)? Zakaj ne bi delali USB ključki, če imaš USB porte? Printerje vem da so se pred časom trudili podpreti, logično bi bilo, da jim je to uspelo. Itak se pa OS stalno updejta, HW pa USB Host funkcijo tako ali tako ima.

Ko sem nazadnje enemu napisal iz koga se dela butla, sem dobil brisan post, baje zaradi drugega člena st pravil. Zanimivo kako pristranski so nekateri moderaotrji.

Dropbox uporabljat preko websitea... aham. to bo ja. dokler ni integrirano vse z šeranjem in upravljam, kot na androidu, mene ni zraven.
Moj 12V > 230V konverter v avtu ima tudi usb priključek, pa to še ne pomeni da lahko printer gor priklopim in bo printal...
Zakaj nekaj ne bi delalo, zato ker je treba imet driverje. Kaj ti nuca USB port, če ti bo OS potem napisal unkown device?
pa moj laserc je star 5+ let, supporta več nima, kak te naj bom ziher, če se bo google spomnil, zadevo v svojem OSu podpret z driverjem?
tega da se OS stalno updejta... to ti razlagaj komu češ. Meni je tudi HTC razalagal, kak bo prišel updejt za moj telefon, pa ga nikoli ni bilo.
da ne omenjam takih zadev, ko se google kot pri chromu očitno kar sam odloči, da od zdaj naprej se pa več ne bo uporabljajo zunanjega pdf ogledovalnika, ampak ti bomo mi kr našega vsilili.

Če funkcionalnosti ni zdaj ta trenutek tukaj, potem je (še) ne bom kupil.
Čemu bi degradiral moj učinkovitost za voljo višje resolucije, če pa dobim na trgu staro učinkovitost, ki je pohitrena, z glih tako večjo resolucijo in če zraven vsega še vem, da bo trg očitno zdaj začel marsikje ponujat višje resolucije?

PrimozR ::

CaqKa je izjavil:

PrimozR je izjavil:

CaqKa je izjavil:

...

Ne vem no. A se delaš neumnega ali dejansko si neumen? Kako the hell ne bi delal Dropbox (hint: browser)? Zakaj ne bi delali USB ključki, če imaš USB porte? Printerje vem da so se pred časom trudili podpreti, logično bi bilo, da jim je to uspelo. Itak se pa OS stalno updejta, HW pa USB Host funkcijo tako ali tako ima.

Ko sem nazadnje enemu napisal iz koga se dela butla, sem dobil brisan post, baje zaradi drugega člena st pravil. Zanimivo kako pristranski so nekateri moderaotrji.

Dropbox uporabljat preko websitea... aham. to bo ja. dokler ni integrirano vse z šeranjem in upravljam, kot na androidu, mene ni zraven.
Moj 12V > 230V konverter v avtu ima tudi usb priključek, pa to še ne pomeni da lahko printer gor priklopim in bo printal...
Zakaj nekaj ne bi delalo, zato ker je treba imet driverje. Kaj ti nuca USB port, če ti bo OS potem napisal unkown device?
pa moj laserc je star 5+ let, supporta več nima, kak te naj bom ziher, če se bo google spomnil, zadevo v svojem OSu podpret z driverjem?
tega da se OS stalno updejta... to ti razlagaj komu češ. Meni je tudi HTC razalagal, kak bo prišel updejt za moj telefon, pa ga nikoli ni bilo.
da ne omenjam takih zadev, ko se google kot pri chromu očitno kar sam odloči, da od zdaj naprej se pa več ne bo uporabljajo zunanjega pdf ogledovalnika, ampak ti bomo mi kr našega vsilili.

Če funkcionalnosti ni zdaj ta trenutek tukaj, potem je (še) ne bom kupil.
Čemu bi degradiral moj učinkovitost za voljo višje resolucije, če pa dobim na trgu staro učinkovitost, ki je pohitrena, z glih tako večjo resolucijo in če zraven vsega še vem, da bo trg očitno zdaj začel marsikje ponujat višje resolucije?

Saj ti nisem rekel da si, samo sprašujem te, če si :P

Sicer bi pa eno hitro googlanje razkrilo, da lahko dropbox zintegriraš na podoben način, kot Google Drive. Pa s terabajtom azstonj placa res ne vidim razloga, zakaj ne bi ali uporabljal Drivea izključno ali pa vsaj skopiral fajlov z enega na drugega. Če ti nekje teče desktop komp z windowsi pač narediš skriptico, ki ti na recimo vsake pol ure posynca vsebino enega folderja z drugim.

EDIT: enako s printanjem. Googlanje pove vse http://support.google.com/chrome/bin/an...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

techfreak :) ::

EDIT: enako s printanjem. Googlanje pove vse http://support.google.com/chrome/bin/an...

Zaenkrat piše samo za Windows/Mac. Linux ni podprt pri Cloud Print, obstajajo pa neuradni programi ki omogočajo sharanje navadnih tiskalnikov v oblak.

damjanll ::

Meni cloudprint dela, res pa da printer upravljajo windowsi ampak lahko potem na njem printam iz linuxa al androida...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec neke ere: Intel ni več največji proizvajalec čipov

Oddelek: Novice / Rezultati
3113631 (10359) MrStein
»

Chromebook

Oddelek: Kaj kupiti
103355 (2472) c00L3r
»

Londonska mestna četrt z Windows XP na Chromebooke (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6431873 (28275) MrStein
»

Linux na svežem Samsung Chromebooku

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3813281 (10856) LightBit
»

Napovedani prvi računalniki s Chrome OS

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
144626 (4023) Bor H

Več podobnih tem