» »

Črn zaslon POMOČ!!!

Črn zaslon POMOČ!!!

WallSreet ::

Živjo imam problem. Verjetno, je bila ta tema že odprta, ampak sem se odločil za novo, ker imam sam problem, ki bi ga rad čim hitreje rešil, ali pa vsaj izvedel, kaj je narobe. No težava je v tem, ker mi pri monitorju kaže samo črn ekran. Sicer ko ga prižgem v ozadju vidim ampak zelo zelo slabo ikonce in namizje, ampak ekran je črn. Mesec nazaj je ekran delal normalno, potem je bil manjši problem, ker je bila ena polovica malo bolj tekma kot druga, tako, da je zgledalo kot da je monitor razpolovljen, ampak sem to nekako popravil zdaj mesec pozneje mi ga je pa kar zatemnilo. Kaj bi lahko bilo? Tiste gumbe ob zaslonu sem probal in mi kaže da je svetloba na 100, tako, da more biti problem drugje. Še enkrat ekran je črn ampak nekako dela, ker se vidi ampak skoraj nič ozadje in ikonce? Je morda kontrast 32 in 64 je morda to, ali je resolucija (sam se ne spoznam nato skoraj nič, bi se pa rad naučil), nevem kaj bi lahko bilo? Neverjamem pa, da je kaj narobe s računalnikom, ker če priklopim drug ekran mi dela v redu. Torej kaj bi lahko bilo? Upam, da ni šlo kaj v računalniku in upam, da se da to popraviti in da ni nič hudega. Prosil pa bi, da mi še nekdo pove kaj pomeni D-sub in pa DVI-D? Nekaj mi javi glede D-SUBa ampak nevem kaj bi to pomenilo, ker se ne spoznam nato.

Hvala za odgovore.

WallSreet ::

Aja pa še to, ko prižgem računalnik, mi za 2 sekundi prižge ekran in vidim vse potem pa mi ga zatemni in če stisnem gumb na monitorju za ogašanje in če ga potem spet prigem, je spet isto. Spet mi prižge ekran za 2 sekundi pa potem spet zatemni, lučka na ekranu utripa.

[D]emon ::

Slisi se kot problem z inverterjem za backlight.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

WallSreet ::

Slisi se kot problem z inverterjem za backlight.

Če bi lahko malo bolj razložil, ker po pravici povedano nimam pojma, kaj mi hočeš povedati :).

[D]emon ::

Da ti je najverjetneje crknil trafo za osvetlitev zaslona.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

WallSreet ::

Kako pa do tega pride in če se da to popraviti?

[D]emon ::

Kako pride do tega... elementi se izrabijo (sploh ce zadeva vsebuje Capxon kondije), popravilo pa je v vecini primerov drazje kot pa nadomesten monitor.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

WallSreet ::

Če mi lahko kdo pomaga...

LordPero ::

Pred tem poskusi še easy rešitve, npr. z drugim kablom (drugim DVIjem ali mogoče kar z VGAjem).
To je to:



Sicer glede na to, da je bila vertikalna delitev in ne horizontalna, je verjetno res problem v elektroniki (a s signalom, ne backlightom -drugače bi videl ikone, samo brez svetlobe od zadaj), mogoče napihnjeni kondenzatorji.
... včasih mogoče pomaga tudi, če zadevo samo spihaš (lahko s kompresorjem kar skozi reže, brez razdiranja).

WallSreet je izjavil:

Sicer ko ga prižgem v ozadju vidim ampak zelo zelo slabo ikonce in namizje, ampak ekran je črn.

A to pomeni, da zaslon dela (če kaj delaš po računalniku, npr. odpreš Start ali premikaš okna, se to na ekranu vidi, le da je neosvetljeno) ali je tista slika ("ikonce in namizje") statična, torej le ostanek signala?

WallSreet je izjavil:

Tiste gumbe ob zaslonu sem probal in mi kaže da je svetloba na 100, tako, da more biti problem drugje.

Čakaj, OSD ti dela? Normalno osvetljen in odziven? Potem menjaj samo kabel.
LordPero

WallSreet ::

Sem že probal s drugim kablom od samunga, mislim da je bil DVI kabel in je bilo še vseeno črno. Zdaj tudi ko imam oba notri Dvi in Sub je stvar še vedno ista. Tako, da če zamenam kable, se nič ne spremeni. Tudi pihal sem že pa ni šli. Je pa res, da sem imel dva ekrana in sta mi oba prejšni mesec crknila, samo pri enem, ko mi je prvič crknu sem popihal in je potem normalno delal 2 tedna potem ga je pa spet zmanjkal. Kaj je OSD?

A to pomeni, da zaslon dela (če kaj delaš po računalniku, npr. odpreš Start ali premikaš okna, se to na ekranu vidi, le da je neosvetljeno) ali je tista slika ("ikonce in namizje") statična, torej le ostanek signala?


Vse dela start in vse, še moj računalnik lahko kliknem in grem pod resolucijo ampak to traja, ker se skoraj nič nevidi, moram vse v stoje delati, ker je tako temno. Nevem kaj bi lahko bilo, upam, da se bo našla rešitev...

webstar ::

Sumim okvaro kondenzatorjev.
O tem se je že pisalo na forumu (Monitor utripa po zagonu).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: webstar ()

LordPero ::

WallSreet je izjavil:

Kaj je OSD?

Dude, saj znaš, OSD.

WallSreet je izjavil:

Vse dela start in vse, še moj računalnik lahko kliknem in grem pod resolucijo ampak to traja, ker se skoraj nič nevidi, moram vse v stoje delati, ker je tako temno. Nevem kaj bi lahko bilo, upam, da se bo našla rešitev...


Ja, torej očitno ti je osvetlitev crknila (tista neonka oz. LEDice za TFTjem), potemtakem ti je tudi OSD enako temen, kot vse ostalo. Usmeri si luč direktno v ekran, bo boljše :).

Drugače ti je webstar dal en link, če se ti da, odpri monitor in poglej, če kaj ne zgleda OK (napihnjeni kondenzatorji najverjetneje, mogoče kaj drugega ožganega) in potem daj kakšnemu kolegu, da ti za eno pivo popravi zadevo. Drugače daj na Bolho za 10€ in kupi tistega LGja.
LordPero


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

4K monitorji (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29272732 (22574) Yenk
»

napačen primaren zaslon

Oddelek: Zvok in slika
273647 (3029) celjan34
»

Premočen backlight na novem prenosniku?

Oddelek: Pomoč in nasveti
152827 (2235) fosil
»

Crknil laptop zamenjava delov

Oddelek: Strojna oprema
181413 (1035) hojnikb
»

Ultrapoceni noname monitorji na Ebayu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13515752 (10252) Steinkauz

Več podobnih tem