» »

napačen primaren zaslon

napačen primaren zaslon

celjan34 ::

Pozdravljeni.

ga h110m-s2h matična plošča ima tri izhode za sliko. vga, dvi in hdmi. sam sem uporabljal na prejšnji plošči asus h81m-d plus samsung monitor in aoc tv. monitor je bil povezan z dvi kablom, tv pa z vga. na tanovi plati sta povezavi enaki. le da mi na novi plati napačno zazna primaren zaslon. primarnega določi namreč preko vga povezave, torej tv, kar je obratno od predhodne plošče. in zelo nepraktično.

sam bi rad, da bi bil primaren zaslon lcd monitor ki je povezan z dvi kablom.

dva dni se že ubadam in mi še ni uspelo zamenjati primaren izhod oz. ga spremeniti iz vga na dvi.

je imel kdo to težavo in jo je uspel rešiti?

oziroma naprošam vse, ki mi lahko pomagate kako naj to rešim in prisilno določim da bo primarni izhod dvi in ne vga.

Hvala

gddr85 ::

kaj pa win - settings - system - display in izbereš primarni ekran

OmegaM ::

Ter mogoče premaknše ekran, 2 na 1 in obratno, če še te moti stran na kateri se primarni nahaja?
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

celjan34 ::

ne, to je le delna polovičarska rešitev.

ker če želim sliko na monitorju, ki je na dvi, moram izbrati projeciranje na "le projektor" kar pa ni OK!

torej bo potrebno naredi kaj za prisilno uporabo konektorja dvi za primarni zaslon.


kašna ideja ali pomoč?

Furbo ::

A v biosu nimaš nobene opcije določiti primarca?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

celjan34 ::

kolkrt sm gledu ne, al pa da ne najdem. plata je GB H110M-S2H

jest nism najdu nč

madog ::

V nastavitvah primi zaslon in ga premakni levo ali desno glede na to kje ga hočeš imeti.
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

celjan34 ::

madog je izjavil:

V nastavitvah primi zaslon in ga premakni levo ali desno glede na to kje ga hočeš imeti.

s tem ne rešim nič. še vedno je interni monitor TV in zunanji LCD, kar ni OK.
osredotočit se treba na zamenjavo signala na konektorjih, menim, da pride v poštev kaka druga nastavitev, kjer bi spremenil primaren/sekundaren izhod na konektorju, torej rabim primarnega na DVI in ne na VGA.

fpbs ::

Imam isto težavo.Poskušal sem to rešit, pa mi ni uspelo.

celjan34 ::

fpbs je izjavil:

Imam isto težavo.Poskušal sem to rešit, pa mi ni uspelo.


če ne bo šlo drugače, mama rešitev s tema dvema adapterjima




skratka Logilink AD0001 in AD0002

me pa pri tej "rešitvi" moti, da je za odtenek slabše kvalitetna slika na monitorju, saj je analogni signal. a to ni taka huda reč :)

celjan34 ::

To, kar sem navedel z adapterji, je strojno rešen problem z nekoliko izgube na kvaliteti slike primarnega zaslona iz VGA v DVI adapter.

Zato še vedno iščem način, kako "prepričati" BIOS ali Windows ali nekaj tretjega, da mi pošlje primarni signal na DVI port in ne VGA.

Hvala

gddr85 ::

potem pa treba preko driverja oz. intel hd graphics cpanela tam naštimat, če je opcija..

prowb ::

Vem, da tega ne sprašuješ, ampak ali imaš možnost TV priklopit preko HDMI? Bi znalo rešit problem... Sam sem imel začasno enako konfiguracijo kot ti, ker sem nekaj prestavljal pohištvo in nisem imel dovolj dolgega hdmi kabla. Načeloma me ni nič "bolelo", razen če sem gotel kaj šarit po biosu, je bilo tečno to delat na TV, ki sem jo imel samo za gledanje "TV" :) Ko sem priklopil TV na HdMI je bil potem monitor na DVI avtomatsko primaren.

celjan34 ::

se mi zdi da bom pustu vse skup, prodal plato s tremi izhodi in kupil plato z le dvema, vga in dvi. pri teh je menda dvi primarni. vsaj pri starejši plati je bilo tko. sem res nekak upal, da za ta "problem" obstaja kaka elegantna rešitev a sem se zmotil :)

res pa ne vem kako da nimajo plate za integrirano grafiko v biosu za nastavit, v kolikor se že uporablja integrirana plata, da bi lahko sam ročno določu zaporedje izhodov za sliko, kot recimo pri diskih. :)

hvala vsem, ki ste se trudili in pomagali, oz. vsaj skušali ;)

lp

globoko grlo ::

Catalyst COntrol Center reši to zadevo >:D
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

celjan34 ::

globoko grlo je izjavil:

Catalyst COntrol Center reši to zadevo >:D

si mi dal kanček upanja, me pa skrbi kako inštalirat to brez ati grafike, al kaj podobnega?

Klemen86 ::

Prilimaj meni, ki ti ga pokaže, ko z desnim klikneš na namizje in pritisneš display settings (če maš win seveda).

Mr.B ::

celjan34,
Priznam da nimam pojma kako se to dela v Linuxu ampak sej imaš windows ? PRmikanje in definiranje kateri ekran je primarni in na kateri strani je vgrajeno v sistem. Si saj poguglal recimo : Windows set primary display move the monitor to the right... zagotovo boš nekje tudi našel nek tekst : Optional: Drag the monitor icons to the positions where you want them, and then click OK.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

celjan34 ::

Imam WIN7 ja. To kar Mr.B In Klemen86 opisujeta in mislita, reši le delno problem. Z zamenjavo in spreminjanjem glavnega zaslona reši le v načinu "Razširjen pogled". Ne morem pa te zamenjave naredit če in ko je izbran način "Le računalnik" ali Le projektor".


Zato to, da izberem v win glavni zaslon ne reši nič drugega in še ne pri izbiri le enega ali drugega zaslona, ampak le ko sta izbrana oba, se pravi "Razširjen način"

Enostavno bi bilo potrebno zamenjat signala VGA-DVI, ker s tem bi dobil željeno. In to je, da bi, ko bi želel sliko na monitorju izbran prfil "Le računalnik"

Sedaj je defoult VGA primaren in DVI sekundaren signal. In rabim zamenjat signala in ne zaslona. ;) Zaslona sta, kjer sta. Računalnik pošlje primaren signal na VGA port, in vse kar želim je, da bi računalnik ta primaren signal poslal na DVI port. In le to popolnoma zadovoli mojo željo. In to sicer strojno rešita adapterja, da fizično zamenjam signala zunaj škatle. Sem mislil da je kakšen trik to narediti permenentno s kakim programom ali nastavitvijo v BIOS. A izgleda da ne.

To so rešitve le za win, kar mi svetujeta in tudi ostali. Moramo rešit problem v BIOSu, kar pa očitno niti ni možno. Vsaj ne na tej plati. Morda na kašni dražji, ali pa z onima dvema adapterjema, ki fizično zamenjata "signala".

Nima veze, pustimo. ;)

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: celjan34 ()

Klemen86 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemen86 ()

celjan34 ::

Klemen86 je izjavil:

https://support.microsoft.com/en-us/hel...

Metoda 2 z linka.

Ja Klemen, saj pravim da to imam rešeno. Ampak to še vseen ni zamenjalo signalov DVI/VGA. In na to se osredotočajte, če že. To z WIN+P, vlečenjem zaslonov 1 čez 2 ali 2 čez 1 in spreminjanjem glavnega zaslona je brezpredmetno. In ne doseže isknega oz. ne zadovolji moje želje in potrebe.

Zamenjava signala DVI - VGA. Ali pa VGA - DVI. Kakor je komu ljbše. In to rabim :)

Morda sem napačno zastavil cel koncept težave.

Napačna izbira/določitev primarnega konektorja-izhoda in ne zaslona.

Zamenjat je treba DVI VGA signala ali izbrati DVI za primaren izhod in ne zaslon 1 2. Čeprav se na prvi pogled to zdi eno in isto, ampak kot v praksi ugotovimo - ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: celjan34 ()

Klemen86 ::

Kdo bi te razumel. Pač izbereš primarni zaslon in extended desktop. Kakšna menjava signala neki?

globoko grlo ::

Mal težko razumem, kaj te moti.
Moj primary display ma v taskbaru cajt pa datum pa jezik pa te ikonce. Na secondary teh ikonc nimam.

A je to fora primary/secondary?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

errhec ::

celjan34 je izjavil:

Moramo rešit problem v BIOSu, kar pa očitno niti ni možno. Vsaj ne na tej plati. Morda na kašni dražji, ali pa z onima dvema adapterjema, ki fizično zamenjata "signala".
a


Kaj tukaj ne razumete. Ko se računalnik prižge bi on rad imel video signal na DVI izhodu in ne na VGA.
Poizkusi na GIGABYTE forumu.
dd

globoko grlo ::

Aja, a nima signala na obeh monitorjih? Jest jih mam.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

celjan34 ::

errhec, sem že sam pomislil, da bi moral na kak mednarodni forum ali pa kar direkt na gigabyte ja ;)

hvala

In ja, to bi rad. Ko se računalnik prižge(BIOS), je resda signal na obeh izhodih, oz. na vseh treh globoko grlo, vendar ko se pojavi multi bootloader win10, kjer lahko izberem kater OS želim zagnati, je ta slika(signal) le na VGA izhodu. In tu bi rad, da je na DVI. To je vsa umetnost.

Grem na gigabyte povprašat

tnx

Opkow ::

Si probal monitor povezat na HDMI? Ce monitor nima prikljucka za HDMI imas adapterje HDMI to DVI.

celjan34 ::

Opkow je izjavil:

Si probal monitor povezat na HDMI? Ce monitor nima prikljucka za HDMI imas adapterje HDMI to DVI.

tudi v tej kombinaciji je VGA primarni :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trije monitori - znanstvena fantastika? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7710789 (8265) PrimozR
»

ATI Rage II 3D na Windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
162831 (2551) [D]emon
»

Eyefinity- poceni DP-DVI, DP-HDMI ali DP-VGA adapterji

Oddelek: Strojna oprema
161824 (1355) Senitel
»

priklop treh monitorjev na ATI vga (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
518008 (7140) frudi
»

Monitor ne zazna Grafične kartice !

Oddelek: Pomoč in nasveti
152711 (2322) Siddh

Več podobnih tem