» »

en ali dva Xeona za workstation?

en ali dva Xeona za workstation?

dbevfat ::

Pozdravljeni,

zanima me, kaj se obnese bolje; 2 ločena procesorja, ali en, če imata obe varianti enako število jeder in primerljivo hitrost/predpomnilnik? Lahko kdo na kratko objasni, kakšne so razlike v praksi?

Konkretno pa me zanima, kaj je boljša varianta: 1x E5-2687W ali 2x E5-2643? Laično sklepam, da sta boljša 2 procesorja, ker so pri enaki obremenitvi frekvence zaradi hlajenja lahko višje, verjetno koristijo tudi ločeni predpomnilniki, vem pa v resnici ne. Raba bo predvsem zahtevno in dolgo računanje v Mathematici.

Je vprašanje mogoče bolj primerno za debate?

Hvala!
nvr2fat

hojnikb ::

en procesor defenitivno..
#brezpodpisa

dbevfat ::

Lahko s čim podkrepiš svoje prepričanje?
nvr2fat

pegasus ::

It depends ... mathematica je precej single threaded zadeva, da?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()

hojnikb ::

če sta dva fizična procesorja in aplikacija ni optimizirana za to, je lahko bottleneck komunikacija med jedri, ker je vodilo, preko katerega dva procesorja komunicirata dosti počasnejši in ma večje latence kot vodila med samimi jedri na procesorju..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Loocas ::

"Laično sklepam, da sta boljša 2 procesorja, ker so pri enaki obremenitvi frekvence zaradi hlajenja lahko višje, verjetno koristijo tudi ločeni predpomnilniki, vem pa v resnici ne. "

nič od tega ni res

dbevfat ::

@pegasus: v osnovi ja, ampak od verzije 7 podpira parallel computing, kar izkorišča več jeder. Ne vem pa, do kakšne mere.

@hojnikb: razumem. Se pravi, če threadi v aplikaciji tečejo na različnih procesorjih in morajo med sabo komunicirati oz. si deliti cache. Mogoče to vsaj deloma rešuje OS, tako da nove threade obesi na isti fizični procesor? A aplikacija sploh lahko loči med 2x8 in 16 jedri? Ni to skrito user spaceu?

Loocas: sem napisal, da sklepam laično, protiargumente naj ti pa preberem iz misli? Ti procesorji imajo Turbo boost, ki zviša frekvenco enega jedra, če ostala jedra na istem procesorju niso preveč obremenjena. Čez palec lahko rečemo, da če imaš 2 procesorja, imaš lahko 2 jedri na turbo, če pa imaš 1 procesor, pa le enega. Glede predpomnilnika pa (v enaki situaciji), če npr. poganjaš 2 procesa, vsakega na svojem CPU, lahko vsak proces izkoristi cel predpomnilnik.
nvr2fat

pegasus ::

dbevfat je izjavil:

@pegasus: v osnovi ja, ampak od verzije 7 podpira parallel computing, kar izkorišča več jeder. Ne vem pa, do kakšne mere.

Hja, za začetek moraš v svoji kodi imeti vse one Parallel* klice, avtomagično ne dela nič. Sem pa pred dvema letoma nekaj minut namenil za raziskavo ene opcije, linkat matematiko z intel MKL in potem v mklju uredit multithreading.

dbevfat je izjavil:

@hojnikb: razumem. Se pravi, če threadi v aplikaciji tečejo na različnih procesorjih in morajo med sabo komunicirati oz. si deliti cache. Mogoče to vsaj deloma rešuje OS, tako da nove threade obesi na isti fizični procesor? A aplikacija sploh lahko loči med 2x8 in 16 jedri? Ni to skrito user spaceu?
Za začetek si oglej moje predavanje, posebej oni del o NUMA. Te zadeve enostavno ne smejo biti skrite userspaceu ;) Za podrobnejše razumevanje izzivov multicore programminga priporočam npr. ta tutorial, lahko pa se tudi pri nas na firmi oglasiš, pa kako podrobneje rečemo na to temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()

dbevfat ::

pegasus je izjavil:

Hja, za začetek moraš v svoji kodi imeti vse one Parallel* klice, avtomagično ne dela nič. Sem pa pred dvema letoma nekaj minut namenil za raziskavo ene opcije, linkat matematiko z intel MKL in potem v mklju uredit multithreading.

Ja, Parallel klice oz. nekatere stvari grejo samodejno (npr. LinearSolve). Ampak to ni problem, ker uporabnik (ne izbiram zase) to že zdaj počne. Trenutno je vprašanje le, kaj bo hitrejše pri kompleksnih in dolgih računih, torej kateri setup zna Mathematica bolje izkoristiti. Vedno bolj pa se mi zdi, da lahko na to vprašanje še najboljši odgovor podajo razvijalci Mathematice.

pegasus je izjavil:

Za začetek si oglej moje predavanje, posebej oni del o NUMA. Te zadeve enostavno ne smejo biti skrite userspaceu ;) Za podrobnejše razumevanje izzivov multicore programminga priporočam npr. ta tutorial, lahko pa se tudi pri nas na firmi oglasiš, pa kako podrobneje rečemo na to temo.

Kul, bom predelal. :)

Hvala!
nvr2fat

hojnikb ::

si ziher da rabiš sploh take overkill procesorje ?
kak i7 navit nebi bil dovolj ?
#brezpodpisa

dbevfat ::

Hja, to je proper workstation, i7 niti ni opcija pri sestavljanju. Tudi ostale komponente niso v "domačem" rangu. Ne vem sicer, kako bi se proti takemu sistemu obnesel domači i7, lahko da ne slabše po hitrosti. Ampak mašina se uporablja za izračunavanja, dolga lahko tudi nekaj deset ur in velika nekaj deset GB rama, pri čemer štejejo tudi stabilnost in dolgoživost celotnega sistema, error correctioni na komponentah in podobni extras, ki pridejo zraven. Podrobnosti pa niti ne poznam, ker ne rabim tega jaz.
nvr2fat

Looooooka ::

Ce mas plato ze kupljeno lepo kupi en procesor.
Ce bos pri racunanju videl, da program dejansko uporablja veliko threadov(good old task manager) in je procesor zabit do konca...lahko lepo kupis se en tak procesor.
Tista razlika pri nakupu 2 procesorjev, ki zmoreta vsak obdelovati pol manj threadov bo po mojih izkusnjah zanemarljiva. Plus v tem primeru si ze takoj na 100% in ti ne preostane drugega kot kupit 2 nova procesorja.
Ce ze hoces sparati potem se ti splaca na angleskem ebayu pogledat ce slucajno kdo prodaja procesorje, ki so jih poslali testerjem(ne vem kaksno oznako majo ze). V glavnem zadeve v 99% delujejo brez problemov(stanejo pa 1/4 cene).
Mi smo enkrat ze riskiral pa so pri testiranju zadeve lepo tiktakale brez napak :)

dottor ::

Taki procesorji imajo oznako ES (Engineering Sample)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

pegasus ::

dbevfat: razne mathematica cuda/opencl gpu rešitve si že pregledal? Če uspete kodo na gpujih laufat, bodo pohitritve zelo verjetno večje kot samo na cpuju ali dveh.

zee ::

pegasus je izjavil:

dbevfat: razne mathematica cuda/opencl gpu rešitve si že pregledal? Če uspete kodo na gpujih laufat, bodo pohitritve zelo verjetno večje kot samo na cpuju ali dveh.


CUDA/OpenCL zahtevata temeljit rewrite celotne kode, kar s stalisca uporabljenega casa ni najbolj smiselno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

dbevfat ::

Ja, to zahteva rewrite, poleg tega ima grafična kartica premalo pomnilnika in bi se podatki posledično večino časa prenašali gor in dol, kar bi precej znižalo skupno hitrost.

Trenutna odločitev je en osemjedrnik, po potrebi dodati še drugega. Hvala vsem za sodelovanje in pomoč!
nvr2fat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slaba odzivnost v windowsih 10

Oddelek: Operacijski sistemi
292294 (1587) x45
»

komponente za video montažo

Oddelek: Kaj kupiti
243235 (2624) Infusion
»

Haswell-E bo prinesel obilico novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
7514774 (12688) PrimozR
»

GeForce GTX Titan - najhitrejši grafični čip na svetu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10123316 (19243) mihco
»

Odvisnost grafične od procesorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5512095 (11429) ABX

Več podobnih tem