» »

Slaba odzivnost v windowsih 10

Slaba odzivnost v windowsih 10

robiza ::

Pozdravljeni!

V službi mi je informatik naložil windowse 10. Windowsi se v določenih ukazih predvsem v raziskovalcu odzivajo z nekajsekundno zamudo ravno tako opravilna vrstica, vključno z glavnim oknom, ki se sploh ne pokaže v grafični obliki ampak samo izpiše imena programov. Informatik pravi, da ne ve kje so težave.
Prosim za nasvet, Hvala.

Tr0n ::

Kaksen je hardware?

hojnikb ::

počasen disk ali kak proces zabija procesor/disk...
#brezpodpisa

Machete ::

Se odpira dokumente z mreže ali lokalnega diska? Kateri ukazi so ti določeni.
Premalo rama? :P Odsotnost pravih grafičnih gonilnikov? Preveč neznank je tu, da bi mi rešili, če informatik, ki je sestavil sistem 'ne ve kje so težave'.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

krneki0001 ::

V group policy in registru so ti malo preveč stvari blokirali. Naj povedo, kaj vse se je spremenilo in nastavilo, ko so ga dali v domeno.

robiza ::

Intel core i5 CPU 650 @ 3.20GHz
4 GB Ram
matična plošča: Base Board
Hard disk: Thoshiba DT01ACA100

dj_uro ::

hojnikb je izjavil:

počasen disk ali kak proces zabija procesor/disk...

vprašanje Benjamin...
Adobe illustrator mi po nekaj urnem delu ob shranjevanju projekta zmeraj zabije SSD (Samsung 850evo) na 100% za 5-10sek, nato pa normalno dela naprej...
takrat tudi komplet PC zablokira... potem pa, kot da nič ni bilo...
vw-klub.si

hojnikb ::

backup, secure erase ssdja in restore... čekiraj če pomaga... Aja pa obvezno upgrejdat firmware, če že nisi
#brezpodpisa

krneki0001 ::

Disk in ram sta problem. Disk ima samo 32MB keša. Novejši diski imajo vsaj 64Mb, kar malo omili vse skupaj, še vedno pa so počasni.

Na tvojem mestu bi se probal zmenit, da ti dajo kak intelov SSD notri in še vsaj 4GB rama. Se bo stanje kr dost popravilo.

hojnikb ::

intlovi ssdji so bolj ali manj smeh dandnaes
#brezpodpisa

Tr0n ::

Mnja, mozno da je kaj z networkom/group policy/domeno. Pozeni Resource Monitor pa malce opazuj CPU, disk, network, memory ce kaj izstopa.

harvey ::

Adobe illustrator mi po nekaj urnem delu ob shranjevanju projekta zmeraj zabije SSD (Samsung 850evo) na 100% za 5-10sek, nato pa normalno dela naprej...

To je nekako feature Ilustratorja, da malo predahne :D. Enako odzivanje pri shranjevanju opažam tudi sam, če gre za kako malo obsežnejšo datoteko.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

krneki0001 ::

hojnikb je izjavil:

intlovi ssdji so bolj ali manj smeh dandnaes


Smeh za današnje mašine. Za mašino iz leta 2009 pa ne. Tam bo delal bolje kot večina ostalih.

konspirator ::

hojnikb je izjavil:

intlovi ssdji so bolj ali manj smeh dandnaes

Mogoče je mislil intel enterprise ssd.
--

hojnikb ::

krneki0001 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

intlovi ssdji so bolj ali manj smeh dandnaes


Smeh za današnje mašine. Za mašino iz leta 2009 pa ne. Tam bo delal bolje kot večina ostalih.

za mašino iz 2009 je najcenejši 120g dost. Zakaj bi plačal več za intlovo nalepko ?

konspirator je izjavil:

hojnikb je izjavil:

intlovi ssdji so bolj ali manj smeh dandnaes

Mogoče je mislil intel enterprise ssd.

od intla so zanimiv samo pcie ssdji
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

robiza ::

Pozdravljeni!

Hvala za vse odgovore. Ugotovil sem da ni kriva strojna oprema, ker v primeru ko se prijavim kot administrator teče vse OK. Težava je ker računalnika ne smem uporablati v tem načinu. CPU tudi brez posebnosti Uporama rama okrog 50% ostalo pa največ do par odstotkov. Ali imate mogoše še kakšno idejo? Hvala

x45 ::

še moj problem: Delal sem boot w10- 64 bit na drugem HW in prvič je šlo po restartu pa je napisal BSD : system_licence_violation. Nič ne pomaga pod F8, kaj naj nardim da ohranim vse in popravim w10.. upam da gre ?
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

hojnikb ::

plato si menjal, pa ti aktivacja ne velja več
#brezpodpisa

x45 ::

in kaj zdaj ? sem jo zamenjal nazaj na prejšnjo in je isto, kaj naj nardim ?
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

hojnikb ::

najhitreje bo clean install z original medijem (ali microsoft download toolom)
#brezpodpisa

x45 ::

rad bi rešil instalacijo, ma gor pomebne stavri oz vsaj odprta okna in pasworde v chrome in firefoxu, to gre? oz kako bi postavil na ta disk in popucal neke driverje ki se verjetno tepejo

tole ne deluje:

https://answers.microsoft.com/en-us/win...
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

hojnikb ::

to ni driver problem... sj ti lepo piše, licence issue.
#brezpodpisa

x45 ::

in kaj nardit? clean instal na novo ??
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

Jst ::

A ni zraven tudi kode problema?

In pogledaš kaj ga točno moti.

Vsaj kadar sem jaz doživel BSOD, je bila zraven neka hexadecimalna cifra, katero sem našel na MS strani in videl, kaj točno pomeni.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

LeQuack ::

To je pač Windows 10, navadit se moreš. Nikoli pa ne smeš reči, da so Windows 10 slabši kot prejšnji Windowsi, nikoli.
Quack !

x45 ::

brez kode je. so slabši itaq , ker teh sr... tam ni bilo, če je zbutal druh HW je delal. tale pa do prvega restarta.
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

krneki0001 ::

x45 je izjavil:

še moj problem: Delal sem boot w10- 64 bit na drugem HW in prvič je šlo po restartu pa je napisal BSD : system_licence_violation. Nič ne pomaga pod F8, kaj naj nardim da ohranim vse in popravim w10.. upam da gre ?


Narediš Windows to go ključek na drugem računalniku, zbootaš na tem in popraviš, kar je za popravit.

krneki0001 ::

LeQuack je izjavil:

To je pač Windows 10, navadit se moreš. Nikoli pa ne smeš reči, da so Windows 10 slabši kot prejšnji Windowsi, nikoli.


Ne nakladaj, če nimaš pojma.

Imam ključek z Windows 10 pro predelan na Windows to go in to na necertificiranem ključku. Bil je že najmanj v 50 različnih mašinah. Pa še nikoli ni BSOD naredil zaradi tega. Ja, ko prideš v sistem pokaže da na mašini še ni aktiviran, ampak ni panike, lahko delaš vse normalno. Enako imam narejeno z tošibinim prenosnim diskom 1TB. 250GB je za sistem, 750 za ostale podatke in brez problemov bootam na katerikoli mašini, pa še nisem videl BSOD zaradi tega, če bi se plata in proc spremenila. Celo na prenosniku z jabolčnim sistemom se zboota normalno.

Samo nekaj procov na katerih je ta ključek delal: atom D525, C2D E7500, C2d E8400, I5-520m, I5-560m, I7-620m, I7-720qm, I7-2600, I7-3770, I7-4770, xeon x3430, xeon X5660, xeon E3-1240, xeon E5-2670, I3-4010U, I5-6500,...

Sproban je bil tudi na serverju z dvema fizičnima procesorjema in 32 jedri na vsakem procu, pa je zalaufal, prikazal pa samo en procesor in 30 jeder, ker več ne sme - omejitev Windows 10, za več kot en fizičen proc in več kot 30 jeder moraš uporabit server verzijo, da jih zna uporabljat. Ampak deluje.


Torej je ta bsod zaradi kakšne druge napake.

Zgodovina sprememb…

Iatromantis ::

x45 ::

ja pr meni je bil AMD X3 425 @ 3 ghz, nato i3 540 - povzročitelj BSOD in sedaj X4 b60 ( Phenom II 965 ), kjer zadeva w10 64 bitspet ne dela, delajo pa w7 32 bit, isti boot... ki pa niso delali na i3 540.

Lp
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako izboljšam delovanje računalnika? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
535815 (4095) alexz
»

Kateri OS

Oddelek: Operacijski sistemi
201486 (1109) blackbfm
»

Primernost računalnika za Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
567552 (6382) bomber111
»

Windows 10 vs Windows 8.1

Oddelek: Operacijski sistemi
334351 (3449) Dr_M
»

Imate rajši Win 7 kot Win 10? Imamo rešitev. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15345327 (35558) Cervantes

Več podobnih tem