» »

Vnaprej plačana carina?

Vnaprej plačana carina?

Phantomeye ::

Torej s kolegom sva naročila neko zadevo, ki je bila na predračunu dražja kot piše na spletni strani. Zraven je pa *.
Spodaj pa piše:

* Plus applicable taxes/duties. Prices for EU countries, Iceland, Switzerland and Norway include VAT.

Če prav razumem, tu piše da je za EU države v ceno vštet DDV (VAT). Kaj to pomeni, da ti plačaš podjetju davek in potem oni pokrijejo DDV? Ali to, da so barabe in so računali še davek.

Ker kolikor poznam Slovenijo bodo ITAK zadevo carinili in obdavčili? Je tako?

Tody ::

Ne, očitno imajo amazon in podobni neko novo zadevo narejeno, nekaj folka je že naročilo in so dobili zadevo brez ekstra plačila še našim cerinikom.

Phantomeye ::

Tody je izjavil:

Ne, očitno imajo amazon in podobni neko novo zadevo narejeno, nekaj folka je že naročilo in so dobili zadevo brez ekstra plačila še našim cerinikom.


Če je to res, pol je super. Ker je samo za države Unije, pa tiste napisane zraven. Hrvaška je brez vnaprej vključenih davkov.

Magic1 ::

Tako je, v Eu je za vse poskrbljeno, da ti samo dobiš paket domov. Na Hrvaškem ti pa cariniki zatežijo da plačaš še ddv in carino. Malo več dela.
Magic

KoMar- ::

Če je pošiljatelj znotraj EU, tako ali tako ne bo nič dajatev.

Phantomeye ::

Pošiljatelj je v ZDA, ampak za vse države, ki so v evropski uniji je drugačna cena. Pač ko sem kindla naročil 2 leti nazaj, sem moral plačat davek (carine pa ne, ker ni bilo nad 150€)

Matija82 ::

Leap Motion slučajno ?

Če ja, potem "mučke, ko se spravijo Američani študirat zakone EU".

To kar oni navajajo sploh nima smisla. Paket boš dobil znotraj EU in bo davek plačan pri vnosu v evropsko skupnost.

https://forums.leapmotion.com/showthrea...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

Phantomeye ::

Matija82 je izjavil:

Leap Motion slučajno ?

Če ja, potem "mučke, ko se spravijo Američani študirat zakone EU".

To kar oni navajajo sploh nima smisla. Paket boš dobil znotraj EU in bo davek plačan pri vnosu v evropsko skupnost.

https://forums.leapmotion.com/showthrea...



Ja, LM. Pred časom sem ločeno naredil prednaročilo, pa je bila cena drugačna. Zdaj pa to.

Ker, če tole ne bo šlo skozi. Bodo v Sloveniji davčili davčeno -.-

Matija82 ::

Jep, mučke. V Sloveniji ti tega nihče ne bo obdavčil, ker paket pride iz Češke (oz. iz EU skladišča). Gre se zgolj za to, da LM tebi nabije ceno obdavčitve (ki so jo oni plačali, ko so blago uvozili v evropsko skladišče).

Če si naredil prednaročilo pred časom po ceni 69.99 in so ti jo potem spremenili, pošlji mail na support in ti bodo zavrteli nazaj ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

Phantomeye ::

Matija82 je izjavil:

Jep, mučke. V Sloveniji ti tega nihče ne bo obdavčil, ker paket pride iz Češke (oz. iz EU skladišča). Gre se zgolj za to, da LM tebi nabije ceno obdavčitve (ki so jo oni plačali, ko so blago uvozili v evropsko skladišče).

Če si naredil prednaročilo pred časom po ceni 69.99 in so ti jo potem spremenili, pošlji mail na support in ti bodo zavrteli nazaj ceno.


Heh, too late. Ker smo kao skupaj naročil (ker nisem vedel, da se to iz Evrope potem dostavlja), tako da sem staro naročilo preklical :D

Matija82 ::

Če hočeš še malo soli na rano, če bi pri starem naročilu spremenil količino bi ti še vedno veljala stara cena (na kos ):D

Pa drugič ;)

Phantomeye ::

Matija82 je izjavil:

Če hočeš še malo soli na rano, če bi pri starem naročilu spremenil količino bi ti še vedno veljala stara cena (na kos ):D

Pa drugič ;)


Eh, itak sem bil prepričan, da se pošilja iz ZDA (kjer sem pričakoval 20% davka). Tako, da je tole vseeno ceneje zame :D

#000000 ::

Kok sem jaz kupoval izven EU (pa nisem malo) sem vedno plačal DDV in včasih celo carino. Ne vem kako imajo urejeneo tukaj ampak ko sem kupil nek izdelek v USA štacuni ki ima izpostavo tudi na poljskem, sem bil zelo žalosten, namreč cena v USA je bila 60 U$ ob kliku na Buy sem bil prusmerjen na poljsko inačico strani kjer je bila cena že 90 evrov brez DDV in poštnine, no ko mi je UPS pripeljal zadevo na vrata, sem plčal še 30 evrov za DDV in poštnino :)

Sem pa kupil ker sem rabil, in alternativa ne obstaja.

MIHAc27 ::

Vedno obstaja alternativa. Če paket ni težek in velik je super zadeva shipito.com (in kup podobnih strani)
Za 1kg bi plačal 40$... kar bi bilo ugodnje kot 90€+ptt.

#000000 ::

V mojem primeru glede izdelka ni bilo alternative, velikost CD diska, dostavne službe pa ni bilo moč izbrat, pač zgleda imajo pogodbo z UPS

MIHAc27 ::

Verjetno cena UPS do naslova v USA in do Slovenije vseeno ni ista.

Če maš pa takoj v startu +30$ ali € razlike samo zaradi države pa sploh.
Razen če bi bla v razliko všteta extra poštnina.

Phantomeye ::

MIHAc27 je izjavil:

Verjetno cena UPS do naslova v USA in do Slovenije vseeno ni ista.

Če maš pa takoj v startu +30$ ali € razlike samo zaradi države pa sploh.
Razen če bi bla v razliko všteta extra poštnina.



ce jaz svojo situacijo prav razumem, naj bi oni davek (VAT) vključili že v ceno samega izdelka in ga potem oni plačajo državi (glede na to, da se cena izdelka razlikuje glede na državo Unije, kamor si naročil). Mene je samo strah, da ne bo prišlo do kakšne reinterpretacije s strani carine. In da ne bodo obdvačili obdavčenega.

MIHAc27 ::

Zate Phantomeye tudi jaz upam. če je to razvidno iz računa, po moje ne bi smelo biti problem.

Se je pa moj post nanašal na #000000-tovega, ki je rekel da ga je zadeva prišla 1/3 dražje BREZ DDV samo, ko je obkljukal, da je evropejc.

Matija82 ::

Phantomeye, izdelek bo poslan iz EU, carina se sploh ne bo vpletala. Davek bo pomoje plačan v državi iz kateri pošiljajo in Slovenija tu nima nič (kljub njihovi drugačni interpretaciji).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay carina iz ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6733181 (1969) Nesta
»

Aliexpress dostava (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6514523 (8263) Luka99
»

carinska pošta zaračunala 43€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5613141 (11137) mujek
»

povzetek EBay kupovanje (carina, davek) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9538436 (11694) jero_no1
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11030233 (26801) Fritz

Več podobnih tem