» »

DHL - nenormalno visoko carinjenje

DHL - nenormalno visoko carinjenje

1
2
»

Daliborg ::

Malce pozen sem s tem odgovoram, vendar naj malce razjasnim "nadaljna imenovanja": Nadaljne imenovanje se ne deli na artikle ampak na carinske tarife, v kolikor je carinska tarifa za vse izdelke enaka potem gre za eno imenovanje. V primeru da ima vsak artikel svojo car. tarifo potem to zahteva nadaljne imenovanje za isto deklaracijo. Lahko pa npr. naročite sklop računalniških komponent in vpišete da gre za "sestav" kar pomeni da mora špediter prijaviti to kot komplet pod 1 carinsko tarifo kar pomeni da gre za eno imenovanje.
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

-valvoline- ::

Ko se roba carini se osnovni ceni izdelka-om pristejejo zraven se vsi ostali stroski ki jih navedejo DHL ali podobni (dostava,skladiscenje,administrativni stroski itn), in pol na skupni znesek ti zaracunajo carino in ddv.

Zgodovina sprememb…

Daliborg ::

V kolikor je zajeta cena od vrat do vrat se smatra to kot cena prevoza. Ne more ti pa prištevati zgoraj navedenih stroškov na deklaracijo če pariteta to ne določa, se pravi je odvisno tudi od paritete, pri kurirskih servisih je to ponavadi DDU, ker naročate servis od vrat do vrat, in poštnino plačate direktno pošiljatelju.Ta pariteta določa da ste kot prejemnik tudi plačnik carine in davka.
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Vkun ::

Pri kurirskih serviskih so stroški špedicije lahko vedno neprijazno presenečenje. Se pač prej pozanimaš, sej isto je pri navadni pošti.

Znida ::

Temo bom potegnil iz neaktivnosti, ker se strošek bančne garancije spremenil na 12,2EUR, kar sem začudeno ugotovil danes tudi sam. Davka je bilo pa za 6EUR. Da se ne bo še kdo opekel.

S tem, da sem kitajcu plačal za DHL poštnino 14,8EUR (ugodno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Znida ()

mat11 ::

Plus, da so začeli računati ddv z poštnino vred, se pravi čeprav je izdelek pod 27 dolarji, poštnina pa še 18 usd so mi mirno kasirali ddv plus 10 evrov garancij. So se pokvarili na DHLu.
mat

zee ::

S 1. junijem 2014 postali jako jako picajzlasti.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

SimplTech ::

@zee: do tell more. Zakaj je 1.6.2014 prelomni datum?

Namreč odločam se za nakup GSMa iz Kitajske in kolebam med DHL dostavo in klasično pošto. Včasih je veljalo da je DHL manj kompliciral in da je šlo več stvari skozi, a kot pišeš so ti dnevi mimo.

mat11 ::

Iz mojih izkušenj na ca.10 paketov je šel eden skozi. Prej me ni to niti motilo dokler je bila garancija 3 evre, sedaj so pa nabili na 10 evrov. Če rabiš hitro telefon DHL(je res hitro) drugače običajna pošta.
mat

SimplTech ::

Mat hvala za izkušnje. Ker se ne mudi z dobavo bom verjetno vzel kar navadno pošto, kot pišeš je verjetnost da bo treba plačati dajatve nekako isto visoka pri obeh variantah.

Znida ::

10eur + DDV torej 12,2eur. Ali pa 2% kar je šele pri davku 244 eur.

Luftika ::

mat11 je izjavil:

Plus, da so začeli računati ddv z poštnino vred, se pravi čeprav je izdelek pod 27 dolarji, poštnina pa še 18 usd so mi mirno kasirali ddv plus 10 evrov garancij. So se pokvarili na DHLu.

Prvič sem iz tujine nekaj naročila preko DHL-a, ker bi naj bilo najhitreje. Ob tem sem poleg pričakovanega DDV-ja na celoten strošek paketa morala plačati tudi 10€ + DDV=12,20€ za neko bančno garancijo???? Ko sem pregledala njihove cenike, imajo povsod navedeno ceno 10€. Kako lahko imajo objavljene cenike brez DDV-ja?????? Katero pristojno službo je potrebno na to opozoriti??? Kar neko nabijanje stroškov. Še pošta Slovenije ne zaračunava toliko. Zgrožena sem!

Ob tem, da je prišel paket v torek zjutraj v SLO (iz Kitajske v slabih 3 dnevih!) in da sem jim še v torek dopoldan poslala dokumentacijo ter prosila za dostavo v četrtek. In ko sem včeraj opoldan klicala, zakaj še ni dostavljeno, sem dobila odgovor, da še ni urejeno in bodo šele danes dostavili. Račun so poslali šele včeraj popoldan, pa še to vprašanje, če bi ga, če ne bi poklicala! 3 dni so rabli, da so mi dostavili paket!!! Več, kot je paket potreboval za mnogo daljšo pot!!!Nesposobneži, ki presneto veliko za to zaračunajo!

darkolord ::

Vse cene so navedene v evrih brez DDV-ja ali dodatnih doplačil v državi porekla, in brez dajatev ali davkov iz naslovne države


Še pošta Slovenije ne zaračunava toliko.
In kaj točno hočeš s tem povedat?

Luftika ::

darkolord je izjavil:

Vse cene so navedene v evrih brez DDV-ja ali dodatnih doplačil v državi porekla, in brez dajatev ali davkov iz naslovne države

Še pošta Slovenije ne zaračunava toliko.
In kaj točno hočeš s tem povedat?

Hvala za zgornjo informacijo, tega drobnega tiska nisem videla.
Preprosto, že Pošta je draga (oni bi zaračunali okrog 9€ z DDV-jem), DHL je še dražji.

hotwheels ::

Pozdravljeni, ve kdo če se lahko kako izogneš stroškom bančne garancije DHLa? Tako, da magari pošiljka stoji dokler pač ne plačaš DDV-ja? Verjetno ne, ker te pač radi malo nategnejo, vseeno pa vprašam če je kdo že poskusil?

ace99 ::

pa folk kako vam ni jasno, da je pac dhl drazji kot pa posta slovenije!!??
ce vam je predrag pa posiljajte s posto slovenije in cakajte 2-3mesece na posiljko in je problem resen!!! ce je ne izgubijo seveda..
dobro da vam je jasno zakaj je mercedes drazji kot golf...

hotwheels ::

Kaj si s tem hotel povedal?! Jaz sprašujem o določeni postavki v ceniku (založitev plačitve DDV-ja iz strani DHLa da pošiljka prej pride) in če se je le tej možno izogniti tako, da stroške pač poravnaš sam in ti jih oni ne rabijo zalagati ali to ni možno?
Nima tu veze nobena pošta slovenije in nobena druga dostavna služba, še najmajn pa mercedezi!

Zstiller ::

Ja pokličeš DHL pa se zmeniš, načeloma so plačani, da ti dostavijo vendar če ne želiš lahko pustijo na carini in si lahko greš sam iskat. Če se ti pa splača pa sam razmisli.

ace99 ::

hotwheels je izjavil:

Kaj si s tem hotel povedal?! Jaz sprašujem o določeni postavki v ceniku (založitev plačitve DDV-ja iz strani DHLa da pošiljka prej pride) in če se je le tej možno izogniti tako, da stroške pač poravnaš sam in ti jih oni ne rabijo zalagati ali to ni možno?
Nima tu veze nobena pošta slovenije in nobena druga dostavna služba, še najmajn pa mercedezi!


to ni letelo nate ampak na post malo visje!

St235 ::

A tiste izpred enega leta?

eno_ime ::

Kaksne so opcije glede morebitnega visokega zneska DHL:

1.je moznost, da DHL pusti na carini, in se to naredi to mimo njih.
Ce lahko, koliksen je strosek, kaksen je priblizen postopek

2.Se ne strinjam , in ne dostavim podatke
V tem primeru se posiljka verjetno vrne k trgovini izven EU. Kaksne stroske imam s tem?
Lahko zahtevam nazaj denar od trgovine?

3. Je se kaksna druga opcija oz nasvet?

SeMiNeSanja ::

Mislim, da te ne bo prišlo čisto nič ceneje, če carinjenje opravi drug špediter - kvečjemu dražje, ker ga boš moral plačati dodatno, medtem ko so špediterske storitve (carinjenje) pri DHL ponavadi že vključene v poštnino.

Ne vem pa, zakaj ne pokličeš na DHL in direktno njih ne vprašaš. Ti bodo točno pojasnili.

Ni mi pa jasno, kaj delaš paniko, ko sploh še nisi dobil nobenega računa.

Poštnino plača kdo? Če je bila plačana s strani pošiljatelja (in tebi zaračunana ob nakupu), razen same carine in DDV nebi smel imeti kakšnih posebnih dodatnih stroškov. Spet velja: pokliči na DHL in se pozanimaj.

Res ne vem, zakaj tako zlahka s takimi vprašanji vletavate na forum, niste pa sposobni zavrteti telefona in vprašati tam, kjer bi morali že takoj v štartu.

eno_ime ::

Klic na DHL je bil opravljen, in ne dajejo nikakrsnih konkretnih odgovorov, kar je se bolj cudno.
KOnkreten je bil samo odgovor, da bi imel strošek bančne garancije 2% oz minimalno 15eur.
Torej za posiljko 130eur ne vem, koliko me bo stala DHL storitev.

Isto nekonkreten je bil tudi tvoj odgovor.

Okapi ::

Saj so ti odgovorili - 15 evrov so stroški carinjenja. Potem pa še 22% DDV na vrednost pošiljke, vključno s poštnino, in morebitna carina. Vse skupaj približno 10 evrov dražje, kot če bi to naredila pošta.

eno_ime ::

Če kupec zavrne pošilko vredno 23eurov, ker je preplača za 10eur (skoraj 50% vrednosti), in se ne strinjas z visjimi stroski DHL, dobis nazaj denar od PayPal?

Okapi ::

Verjetno dobiš, ampak sigurno ne vsega, samo vrednost izdelka, brez poštnine.

Magic1 ::

In potem se ljudje razburjajo nad Pošto:)) Koliko jih bo šele realnost drugje bolela.
Magic

eno_ime ::

Če ima mogoče kdo kje kakšen račun od DHL, bi lahko delil scan z zbrisanimi osebnimi podatki.

SeMiNeSanja ::

Če si spraševal na DHL brez da bi vedel AWB številko, zgolj hipotetično, potem seveda ne morejo dati 'konkretnega odgovora', kar se tiče njihovih stroškov.

Stroški bančne garancije so pač nujno zlo.

Moj zadnji DHL carinski račun za blago vredno 1192 USD je znašal 12€ (+ddv) za založeno bančno garancijo + 246,95€ DDV = skupaj točno 261,49€.

Skratka samo DHL-ovo carinjenje me je stalo 14,64€.

Ne vem od kje tisto, da je minimum 15€, vsaj glede na moj zadnji račun, temu ni tako. Je pa res, da je na firmo in ne na fizično osebo. Po drugi strani pa imam to prednost, da pošiljko dostavijo direktno in se na carini ne ustavlja. Carinjenje se izvaja 'v ozadju'.

twom ::

#000000 je izjavil:

že v bistvu to da štejejo strošek poštnine k izračuni za DDV je svinarija in izum naše alpske deželice
Kaj pa jest vem, potem bi bil izdelek 0€ in 35€ poštnine, tako pa je pri kitajcih običajno 35€ izdelek in 0 € poštnine, oziroma kakršna koli kombinacija tega zneska.

SeMiNeSanja ::

Imam še en račun DHL-a: vrednost blaga 1599 USD - pa so stroški založene bančne garancije ravno tako 12€+DDV= 14.64€
Očitno se gre kar za fiksni znesek, ali pa sem pri slabih 360€ DDV še vedno pod mejo, ko bi kaj več razačunavali.

Znida ::

Spet malo update za vse, ki boste v 2017 brali to temo: DHL je založeno bančno garancijo podražil na 18.30€ ;(

Daliborg ::

Kateri DHL ? Obstajajo namreč 3je . DHL Express, DHL Freight in DHL Global Forwarding - različne matične in davčne številke. Sklepam da DHL Express?
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Mare2 ::

Zlorabljajo "monopolni" položaj. V bistvu je "bipolni". Pošta in DHL. Mogoče še kdo, ampak to je to. :(
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

St235 ::

UPS, TNT, FedEX... totalen mononpol, ni kaj.

Daliborg ::

Mare2, Lakotnik29 je uporabil sarkazem :D
Sicer je pa tako da je "Bančna garancija", dejansko založen denar. Špedicije ki imajo in jo morajo imeti da opravljajo svojo dejavnost (Carinjenje) plačujejo zanjo. Torej namesto vas državi plačajo oni in potem vam prikažejo na računu dajatve. (Razen v primeru samoobdavčitve ampak samo za DDV carino še vedno založijo)
Sedaj si pa predstavljajte da vi dvignete kredit v višini 2 milijona € koliko bi plačevali obresti? S tem da z denarjem ne morete ničesar kupiti niti ga oplemenititi, obresti pa morate plačati. Tako nekako ta garancija izgleda.
In ne nisem pretiraval z 2 milijona €, v podjetju kjer delam imamo 4 mil.€ bančne garancije.
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Mare2 ::

Daliborg, tu se pogovarjamo o nabavi kabelčkov, manjših gospodinjskih pripomočkov.

Si naložil...

Sicer pa za 4 mio. je 18.30€ OK cena. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Daliborg ::

hehe ...sem samo obrazložil ljudem kako zakaj ponavadi računajo ta strošek :) in se razume da je včasih pretirana sploh glede na manjše vrednosti oz. verjamem prej da se noben ne poglobi in naredi % od vrednosti tako imamo v podjetju kjer delam rešeno.
Sicer pa koliko pa ima garancije ta DHL ki je carinil ne vem :P
lp
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DHL Carina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6116411 (359) Machete
»

dhl carina posredništvo

Oddelek: Loža
184063 (3659) Phantomeye
»

DHL carina, naročanje od kitajcev (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5318921 (13340) Ales
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11030292 (26860) Fritz

Carina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13839944 (35725) Tilen

Več podobnih tem