» »

A ima kdo tle izkušnje z naročanjem robe od Kitajcev ( akumulatorji) ?

A ima kdo tle izkušnje z naročanjem robe od Kitajcev ( akumulatorji) ?

Brane22 ::

Vzel bi svinčeve akuje od proizvajalca na kitajskem. Kot je videti po strani in seznamu produktov, gre za dokaj solidnega proizvajalca.

Zanima me, na kaj je treba biti pozoren prio uvozu ( variante papirjev, plačila računa, način dobave itd itd)

Omenjeni akumulatorji so zaprti in ni neke posebne nevarnosti da bi se kaj razlilo, tudi ob poškodbi ( kislina je vpojena v blago iz steklenih vlaken), so pa težki glede na volumen. Gre za težo 100-200kg.

Brane22 ::

Zdaj, ker ti tu DDV opizdijo na celoten znesek, skupaj s poštnino, je to treba upoštevati pri pošiljanju domnevam.

Je kakšna varianta, da to dobim po ladji in grem sam iskat ali pa mi koneckoncev pošljejo po EU ( za ta del poti ne plačujem DDV posebej) ?

darkolord ::

za ta del poti ne plačujem DDV posebej
Hmm, kaj točno si s tem mislil?

DDV je itak po defaultu na vse, razen če je kakšna oprostitev plačila (in ne obratno).

Glede ladje si verjetno malo preveč enostavno predstavljaš - v vsakem primeru boš tam imel špediterja (poleg tistega ki loada zadevo na ladjo, tistega ki unloada iz ladje v carinsko skladišče in tistega ki vodi tvoj prevoz), ki ti bo zadevo ocarinil (oz. predložil carini) in zaračunal še kup svojih stroškov (stroški carinjenja, stroški špedicije, skladiščenje, kakšna taksa, bančna garancija, ...)

Za take stvari je vsaj za začetek PRECEJ najbolj enostavno, da kontaktiraš enega od mnogih lokalnih špediterjev in jih povprašaš za ponudbo, ki ponavadi vključuje prav vse (razen seveda robe). Boš vsaj takoj vedel približno na čem si. Moraš pa pred tem vedeti na kakšen način (google Incoterms) bo proizvajalec dal robo od sebe - zraven cene ponavadi piše EXW (roba te čaka na vratih tovarne) ali FOB (robo ti prodajalec naloži na ladjo)...

Edit: en konkreten primer opisa celega postopka prevoza z ladjo od Tajvana do Kopra.

Zgodovina sprememb…

Brane22 ::

Hvala. Sem se za začetek hotel informirat o Incoterms, pa iskalnik pri brači Kinezih ne najde nič.

je pa tudi sicer vprašanje koliko bi verjel taki tematiki s kitajskih strežnikov.

Pa sem pokukal okrog in pri batjuškah našel nekaj na to temo. 400+ strani, hudiča.

No, itak bi se moral spustiti v to rpej ali slej, torej...

@darkolord:

Aja, pozabu sem, hvala za info.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alibaba in uvoz

Oddelek: Loža
287410 (3036) Basika8
»

Uvoz iz kitajske

Oddelek: Loža
4510021 (6103) MIHAc27
»

Nabava stolov - zelo poceni do le teh za st uporabnike! ;) (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
841110556 (44001) zcetrt
»

Online nakup iz ZDA -raport

Oddelek: Kaj kupiti
395633 (4520) mlav

Več podobnih tem