» »

Power led problem

Power led problem

boris22 ::

Pozdravljeni.
Danes sem hotel na mojemu računalniku zamenjati matično ploščo. Ugotovil sem da ima matična plošča Asrock p5b-de 2-pinski power led, kabel od ohišja pa 3 pinski. Verjetno je rešitev kabel iz 3 pine v 2 pina:

Zanima me, če je edina rešitev omenjeni kabel. V tem primeru bi vas prosil, kje bi lahko dobil tak kabel ter ali je možno še kako drugače povezat.
Lp Boris.

Duhec ::

Saj se da na 3 pinskem konektorju lepo izvleči kabelček in ga prestaviš v sosednji pin, tako sta oba skupaj in priklopiš na osn.plato.
Lahko pa 3 pinski konektor prevcikaš/prerežeš na pol, če je seveda srednji pin prazen. :)

boris22 ::

Sem poskusil samo je zablokiran:( Ne gre ven, se poskusil kar močno povleči. Zgleda da bo potreben adapter.

xy! ::

Ne samo povlečt, prvo potisni noter zatič na drugi strani.

boris22 ::

To sem tudi poskusil, celo u dveh smo poskušali ampak brezuspešno, razen če gre res na silo. Bom šel jutri na servis pa upam, da imajo tam adapter.

Duhec ::

Itak, da ima zatič. Malo si oglej konektor. S šivanko ali bucko privzdigni tisto plastiko/zatič in povleci kabel ven.
Evo, @xy! ti je povedal še v sliki. :)

boris22 ::

Mi je uspelo. Je ful enostavno samo moreš prav naredit:) Jaz sem stiskal konektor dol, mogel pa bi plastiko dvignit. Hvala vsem za pomoč.

David2 ::

živjo..rad bi si naštimal da ko preklopim računalnik v spanje da mi power led ne utripa..ful me moti..a je sploh mogoče..
iskal sem po biosih vendar ne najdem..hvala za odgovore.

anywon??
Intel core i5 3450 3.1GHZ, Asrock B75 pro 3M, Thermaltake Contac 21,
AMD radeon HD 7850 OC, Corsair Vengeance 8GB 1600, SSD kingston V+200 120GB,
HDD Seagate Barracuda 2TB, Cooler Master Silent pro M2 620W, NZXT phantom 410

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: David2 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri HDD kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
708673 (7944) Infusion
»

3 pin ventilator na plato 4 pin?

Oddelek: Strojna oprema
51383 (1280) Janac
»

Menjava napajalnika, delajo le ventilatorji

Oddelek: Strojna oprema
151993 (1761) Janac
»

12 cm fan

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151725 (1594) TESKAn
»

Problem regulacije CPU ventilatorja z matično ploščo

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131734 (1428) SHORTEE

Več podobnih tem