» »

Napajalnik lc 6550 h je eksplodiral

Napajalnik lc 6550 h je eksplodiral

nokia6310 ::

Pozdravljeni, prosil bi, če mi lahko kdo, ki se spozna na napajalnike razloži kako se je to lahko zgodilo?
Včeraj sva s kolegom hotela zamenjati ta napajalnik, za katerega sem sumil da ni tak kot bi moral biti, vsake toliko časa mi je nekaj v računalniku piskalo za kratek čas in potem je samo od sebe prenehalo, zato sem se odločil, da napajalnik zamenjam zChieftec HPC-420-302 ATX, vendar pa sem imel pomisleke, če bo zadeva delovala, ker ima moja
plošča DFI lanparty ultra D 24 pinski konektor za priklop na osnovno ploščo, chieftecov napajalnik pa ima samo 20 pinski konektor in nisem vedel, če bo to delovalo tako kot mora, zato sem isklopil iz lc-jevega napajalnika samo konektor za napajanje osnovne plošče + 12 v konektor in ga dal v chieftecov napajalnik, oba napajalnika sem vklopil še v 230 v zadevo prižgal in čakal, kaj bo.
Ventilatorji so se zagnali, ampak ni bilo slike pa tudi procesor se ni vklopil ni bilo tistega bip na začetku in iz tega sem sklepal, da zadeva ne dela.
Odklopil sem napajanje iz chieftecovega napajalnika in priklopil vse nazaj v lc-ja kot je bilo v upanju, da bo zdaj delovalo, saj je vse tako kot je bilo na začetku.
Prižgem še enkrat, lučke na matični so se prižgale, a računalnik ni in ni hotel zaštartati.
Odklopim še enkrat konektor za napajanje misleč, da verjetno ni dovolj dobro notri vse še enkrat priklopim in poskusim prižgati računalnik, spet nič.
Lučke na matični gorijo, a računalnik se še vedno ne prižge.
Ok si mislim, nekaj je šlo, počakam še malo, nakar se samo zabliska, poči in iz napajalnika se pokadi.
Takrat, pa me je prijela panika rad priznam.
Nič s kolegom sva se odpravila na nočno delo demontaža starega in montaža novega chieftecovega napajalnika.
Vse sestaviva nazaj prižgeva in po čudežu vse dela.
Zanima me kaj se je zgodilo z napajalnikom, da ga je razneslo?
Je to stalna napaka lc-jev, da jih kar tako meni nič, tebi nič po določenem času "raznese", ali pa sem imel tako srečo in bi napajalnik "razneslo" če tudi bi bil prižgan in bi se to lahko zgodilo med normalnim delovanjem računalnika?
Zakaj ni napajalnika "razneslo" takoj, ko sem ga ponovno priklopil, ampak se je to zgodilo šele pribljižno 3 min pozneje, ko sem ga priklopil?
Sklepam logično in če bi bilo kaj narobe bi ga moglo "raznesti" takoj, ko je kaj narobe, saj varovalko vrže tudi takoj, ko pride do kratkega stika?
Če koga zanima in bi se rad poigral s tem napajalnikom, ali pa ugotovil zakaj je prišlo do tega, mi naj pove, pa mu ga z veseljem dam, za preučevanje.
Kateri napajalnik mi svetuejte, da zdaj kupim, tale chieftec je kljub svoji nekdanji popularnosti malo prešvoh za mojo mašino sreča samo to, da ni šlo še kaj drugega.
Lp vsem.

TribesMan ::

Naredil si bedarijo ko si priklopil oba napajalnika skupaj, bodi vesel da je matična plošča preživela in da si jo tko poceni odnesel. Ter pojdi v trgovino po nov napajalnik. Ampk naj te spremlja misel "mal dnarja mal muzike".

Chieftec nikoli ni bil neka huda znamka za napajalnike, oni delajo spodobna ohišja za spodoben dnar, napajalniki so povprečni.
Če nimaš velikega budgeta kupi novega LCja, drugače pa se izkašljaj za kaj spodobnega, iz programa Antec, Enermax, Tagan... Vse kar je nad 100€ je več al manj zlo dobra roba, je pa vprašanje ali res tolk rabiš. Govorit da je 400W napajalnik premalo je bedarija. Razen če maš SLI, pa kak zelo navit dualcore...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Pyr0Beast ::

Za čifteke vem, da so pokal, za lc-je pa še nisem videl.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

nokia6310 ::

TribesMan ravno to me zanima, pač po logiki sem sklepal, da bo en napajalnik fural eno, drug drugo, če bi vedel, da se bo to zgodilo, kar se je valda nebi šel tega priklapljat rad pa bi, da mi nekdo iz tehničnega vidika razloži, zakaj je prišlo do tega?
Ja, v kratkem dobim nov enermax 620 w, da bo za nekaj let mir, pa da bom še kak disk lahko priklopil zraven.
Pozna pa se, da je chieftec prešvoh, ker vse skupaj je rabilo kar nekaj časa, da je začelo normalno delovat.
Najbolj se mi zdi zanimivo to, da se je napajalnik skuril potem, ko sva s kolegom vse priklopila tako, kot je bilo prvotno, torej po neki logiki se sploh nebi smel skurit, če pa je že prišlo do tega, bi se moral takrat, ko sva priklopila oba napajalnika in ne potem, ko sva vzpostavila normalno stanje, pa še to se ni skuril takoj v tisti sekundi, ko sva ga priklopila, ampak kake 3 min po tistem ko sem hotel vklopit računalnik napajalnik pa je bil vklopljen v 230 v.
Priklopila sva pa zato en komp na dva napajalnika, ker me je zanimalo, če mi bo delala plošča na 20 pinskem konektorju, ker ima 24 pinskega, chieftecov napajalnik ga pa nima in nisem vedel, če bo to kompatibilno skupaj, ravno zato pa sem želel prej preden bi šla razstavljat celo mašino to kombinacijo sprobat, da bi bil lahko prepričan, če bo to delovalo, ali ne.

Dr_M ::

Pyr0Beast: ubistvu je ravno obratno. LCji zelo zelo radi lightshow nardijo, ucasih tudi zelo poci. Redkokdaj pustijo komponente pri miru. :)
Chiefteci so pa zelo dobi napajalniki. Men od treh se nobenga ni odneslo :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

steev ::

To praviš, ker imaš sam doma tri chieftece.
:|

Pyr0Beast ::

Čiftek (isti model), je frendu dvakrat v bajti ognjemet priredil. (obakrat zamudil :(:D )
LC-ji zaenkrat še delajo. Sm jim še prau cajt kondije zamenu :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Dr_M ::

steev: ja to pravim zato, ker delajo dobr. stalno so pa pritozbe cez lcje, da crkujejo na veliko. :)
in tuki mamo se en dokaz, da je temu tako.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

steev ::

Ok, vse v redu. Samo nemi z argumenti kot so Men od treh se nobenga ni odneslo
:|

Bellzmet ::

Jaz sem za svojga LC-ja dal 39 EUR, ne vem kaj jih stalno toliko kritizirate. Za neko normalno uporabo, brez ne vem kakšnega navijanja, so čist zakon.

JohanP ::

....plošča DFI lanparty ultra D 24 pinski konektor za priklop na osnovno ploščo, chieftecov napajalnik pa ima samo 20 pinski konektor in nisem vedel, če bo to delovalo tako kot mora, zato sem isklopil iz lc-jevega napajalnika samo konektor za napajanje osnovne plošče + 12 v konektor in ga dal v chieftecov napajalnik, oba napajalnika sem vklopil še v 230 v zadevo prižgal in čakal, kaj bo.
Ventilatorji so se zagnali, ampak ni bilo slike pa tudi procesor se ni vklopil ni bilo tistega bip na začetku in iz tega sem sklepal, da zadeva ne dela.
Odklopil sem napajanje iz chieftecovega napajalnika in priklopil vse nazaj v lc-ja kot je bilo v upanju, da bo zdaj delovalo, saj je vse tako kot je bilo na začetku.
Prižgem še enkrat, lučke na matični so se prižgale, a računalnik ni in ni hotel zaštartati.
Odklopim še enkrat konektor za napajanje misleč, da verjetno ni dovolj dobro notri vse še enkrat priklopim in poskusim prižgati računalnik, spet nič.
Lučke na matični gorijo, a računalnik se še vedno ne prižge.
Ok si mislim, nekaj je šlo, počakam še malo, nakar se samo zabliska, poči in iz napajalnika se pokadi.
Takrat, pa me je prijela panika rad priznam. ....


Ne razumem najbolj dela izjave:
zato sem isklopil iz lc-jevega napajalnika samo konektor za napajanje osnovne plošče + 12 v konektor in ga dal v chieftecov napajalnik, oba napajalnika sem vklopil še v 230 v zadevo prižgal in čakal, kaj bo.


Kaj natančno si storil? Odprl LC-ja, odpel 24 pinski konektor za matično ploščo + en molex in oboje montiral v CT-ja?
Ali si nekako povezal oba napajalnika in nato CT-ja na ploščo? Kako?

nokia6310 ::

JohanP:
Saj sem čisto jasno napisal, da sem odklopil iz lc-ja samo konektor za napajanje osnovne plošče + 12 v konektor, ki se ga priklopi v bljižino procesorja in samo to priklopil na chieftecov napajalnik misleč, da bo chieftec poganjal samo osnovno ploščo in nič drugega, lc pa bo vse ostalo, kar pač ostane:
Diske, dvd rome in ostale stvari.
Tako sem se želel izogniti nepotrebnemu prestavljanju napajalnika v primeru, če ta kombinacija nebi delovala (demontaži lc-ja, montaži chiefteca in v primeru nedelovanja ponovni montaži lc-ja)
Najbol hecno pri vsem tem je to, da se je napajalnik skuril ravno takrat, ko bi moral normalno delovat, ampak iz tega sklepam, da je bil skurjen že takrat, ko sem priklopil chiefteca zato se niso hoteli zagnati diski.
Sploh pa kako si lahko neka firma privošči, da ji kar tako odleti njen izdelek?
Kje je njihova zaščita proti temu?
Konektorji so tako ali tako narejeni tako, da jih ne moreš tudi če bi jih hotel narobe obrniti torej ni možnosti, da bi karkoli narobe naredil.
Je kdo že slišal, da bi odletel kak npr enermax?
Je pa čisto preprosta možnost, da je napajalniku pač potekla življenska doba, saj imam računalnik prižgan 24/7 in je napajalnik crknil v trenutku, ko sem ugasnil računalnik, druge razlage tu žal ne vidim.
Se pa sprašujem, zakaj mi ni vrglo ven hišne varovalke, ko je odletel napajalnik?
steev: Zakaj pa argument, da ima nekdo tri enake napajalnike nebi bil dovolj dober, da bi nekoga prepričal, da je neka roba dobra in kvalitetna?
Saj ravno to, da ima nekdo tri enake produkte na nek način potrjuje njihovo kvaliteto, če so vsi trije v uporabi, pa če mu ni še noben crknil?
Seveda, ni pa to garancija da ne bo odletel četrti ali pa mogoče peti.

Pyr0Beast ::

Firme proti neumnosti ne morejo nič.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

fery ::

Zanimivo, da nekomu ne potegne, da nekaj ne štima, ob trditvi, da se diski niso hoteli zagnati! Kako pa si mislil zagnati drugi napajalnik in s tem diske, če si mu odklopil kabel z matične plošče, ki mu v bistvu da signal za zagon?:\
In še druga stvar. Napajalnikov LC prodajo v Sloveniji vsaj 100 x (stokrat) več kot napajalnikov Chieftek. Zato je tudi normalno, da se jih več okvari. Sicer pa sam ob 18 - letni uporabi računalnikov (vključno z navijanjem), še nisem doživel okvare napajalnika.

Azrael ::

LC napajalnik se je najverjetneje pokvaril takrat, ko sta jih s kolegom spojila paralelno in Chiftech-a vklopila.

Takrat je LC dobil, najverjetneje preko dodatnega napajanja grafične kartice na 12 in 5V liniji, napetost iz prvega napajalnika.

Ker računalniški napajalniki niso namenjeni temu (nimajo ustreznih zaščit za primere, ko bi prišel el. tok z druge strani - niso namenjeni paralelnemu obratovanju), se je v napajalniku nekaj pokvarilo.

Ko sta napajalnik spet povezala v sistem, kot mora biti in sta ga vklopila, pa je nastalo še malo več škode.

Imela pa sta veliko srečo. Že na začetku bi lahko skurila matično ploščo, grafično kartico in/ali RAM. Pri ognjemetu pa lahko za krono vsega še disk.
Nekoč je bil Slo-tech.

MadMax ::

Ko vam bo LC zjebal 5 diskov, ga ne boste več tako hvalili, do takrat pa-vsak ima svoje veselje...
Četudi je to 1000€ vredne komponente poganjat z igračo za 30€.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Bellzmet ::

Ah lepo te prosim. Zakaj bi bili pa LC-ji igrača? Koliko no-name napajalnikov je vgrajenih v pisarniške računalnike pa večina vse lepo dela. Morataš ločiti med navadnim uporabnikom (ki sploh ne ve, kaj ima v mašini) in nekom, ki se s tem "ukvarja". Pač ti ne spiš dobro, če nimaš napajalnika za vsaj 100 EUR, še zdaleč niso pa vsi takšni.

JohanP ::

Torej si iz CT-ja priklopil matično 20+4 in iz LC-ja vse ostalo.

Jaz mislim, da LC ni oddal več kot 5V po molexih, ker ni dobil komande, ker 24pinski konektor ni bil priklopljen na plato. Zato diski niso delali.
Poknil je pa verjetno zato, ker ga je zmedel delni (nekontroliran) priklop. Možno, da je zaradi čudnega priklopa na nek način prišla napetost od Chiefteka. Zasičeni kondiji... Prišlo je do harmoničnosti, ki jo pasivni PFC ne zna nevtralizirat in PUUUFFFF.

Kriv si pomojem ti - ne LC.

5er--> ::

Samo malo... če tip nima grafične z dodatnim napajanjem tukaj sploh ni fore, da bi kaj falil pri prevezovanju.
Drugega napajalnika (diski, optične enote itd...) mu za preverit delovanja matične/ram/proc itq ni bilo treba vklapljat. (oz. bi to lahko naredil s povezavo dveh pinov na atx konektorju)
Saj na to temo je še članek tukajle.

Jaz mislim, da LC ni oddal več kot 5V po molexih, ker ni dobil komande, ker 24pinski konektor ni bil priklopljen na plato. Zato diski niso delali.

Če povežeš ATX-ov pin 14 s katerokoli maso (pin 3, 7,13,15,16...) se bo napajalnik čisto lepo vklopil in napajal vse molexe kot se spodobi. (testirano tudi na prav takem napajalniku)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5er--> ()

Pyr0Beast ::

Če 2 napajalnika skupaj vežeš, ti ne deluje zaščita ne na enem, ne na drugem.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

AndrejS ::

Si gledal kdaj risanko : klik

JohanP ::

5er-->

Glede na to, da se diski niso zagnali lahko sklepamo da te finte ne pozna.
Tehnično gledano pa gre pri 24 pinskem konektorju za pin16 in ne 14.:D

Glede samega povezovanja je res čudno kje bi lahko falil (grafična je pač ena od možnosti). , Možno tudi kombinacija 24pinski od LC-ja in 4 pinski od CT-ja (oz. obratno).

nokia6310 ::

Fery, tvoja teorija se mi zdi zelo verjetna.
Čudno je le to, zakaj je prišlo do tega, da se je pokadilo iz njega namesto, da se, če je že moral crknit enostavno nebi prižgal.
Azrael grafična je imela samo eno napajanje, preko chiefteca torej in je nisva priklapljala na lc-jev napajalnik.
5er-->: Kako to misliš povežeš, nisem ravno elektronik, je to treba kaj prelotat?
Zdaj pa mi še odgovori in zakaj mi plata potem zdaj čisto normalno dela kljub temu, da je priklopljen samo 20 pinski konektor?
Pyr0Beast: Zakaj pa ti ne dela zaščita ne na enem ne na drugem, če jih paralelno priklopiš?
Zaščita je zaščita in bi morala delati v vsakem primeru.
Še vedno je čudno, zakaj mi ni vrglo ven hišne varovalke, verjetno je bil premajhen tok.
JohanP: Daj razloži malo glede teh pinov in take vezave, kot jo je omenjal 5er--> v čem je tu fora?

Loki ::

evo
http://www.directron.com/tc400r8a.html
samo cena ni ravno 40e. :D
I left my wallet in El Segundo

Ch4N93 ::

Vsi ste pozabili na eno galvansko povezavo - MASO. Preko mase je v LC-ja stekel nek tok, ki je (popolno ali delno) uničil kakšno komponento. Ko si nato priklopil LC-ja nazaj na plato, ter ga normalno vklopil, je zaradi tiste komponente začelo crkovati vse po vrsti.

Zakaj je počilo ter dokončno crknilo šele po drugem priklopu? Kdo bi vedel!? Pri vklopu potegnejo kondenzatorji precej velik tok. Kljub (delni) okvari so verjetno prvi vklop še zdržali, drugega pa ne več.

Drugič raje prepusti elektro zadeve tistim, ki se na to spoznajo. Kot si se lahko naučil iz tega dogodka ti manjka znanja, pa predvsem še kaj drugega.

Pa brez zamere.
Ni nam lahko...

Pyr0Beast ::

Plate delajo (mnoge) z 20 namesto 24 pinskim konektorjem. Nekatere tudi brez P4 priključkov.

Pyr0Beast: Zakaj pa ti ne dela zaščita ne na enem ne na drugem, če jih paralelno priklopiš?
Glavna 'zaščita', če se temu lahko sploh reče je to, da se napajalnik preprosto 'izključi'. Več kot to ni.
S tem, ko ga futraš, mu vezje daje signal za Off stanje, ko se izklopi, začne drugi j. ko se stvar nazaj vklopi .. no vglavnem lahko na komot pride do oscilacij, kar pa ni ni dobro.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Azrael ::

Pod pogojem, da grafična kartica resnično nima zunanjega napajanja in je bilo na matično ploščo priklopljen res samo en napajalnik in ne malo mešano, ATX konektor od CT, P4 konektor pa od LC npr., bi se morala plošča zagnati, diski in ostala periferija bi bila mrtva.

Po pisku, bi se na zaslonu izrisala slika z obvestilom, da PC ni našel nobene boot naprave. Vendar kot trdiš, ni bilo, ne piska, ne slike in zato vsekakor nekaj ni bilo zvezano prav. Tudi, če ni slike in plošča zahteva npr 24 pinski ATX konektor, se pojavijo piski, ki opozarjajo na to.

Če resnično ni bilo stika med napajalnimi linijami obeh napajalnikov, je LC umrl ravno v najbolj zanimivem trenutku, pač smola, se zgodi. LC napajalniki posebne kvalutete ne premorejo, redkokateri živi več kot 2 leti, brez resne predelave (da se pomenja vse originalne elektrolitske kondenzatorje za kvalitetne, saj so originalno vgrajeni poden od podna).

Vendar odsotnost piskov to varianto zavrača, razen seveda, če je bil slučajno takrat odklopljen PC speaker (zvočnik).

Če je bilo malo mešano priklopljeno, je pričakovano umrl tisti napajalnik, ki ni bil vklopljen. Povedano večkrat zakaj.

O zgodbi serviserja o tem, da v 18 letih prakse ni videl crk napajalnika, samo vprašanje, kaj servisira? PC računalnikov vsekakor ne, saj so napajalniki že precej let potrošna roba.

Skupna masa obeh napajalnikov pa pri tem ognjemetu 100% nima nič zraven, če ni prišlo do direktnega stika med napajalnimi linijami obeh napajalnikov, saj tokokrog ni bil sklenjen.
Nekoč je bil Slo-tech.

nokia6310 ::

Azrael in vsi ostali, včeraj sem zvedel, da sem zaradi nevednosti pozabil omeniti še eno stvar, ki pa niti ni tako nepomembna.
Na plato, da si bomo na jasnem glede tega, grejo trije konektorji:
Eden 24 pinski, eden kot že omenjeno 12 v napajanje pri procesorju in še en molex konektor, zakaj gre ta v plato ne vem, samo kolega mi je povedal ,da ko je priklapljal konektorje, tega molexa, ki gre tudi v plato ni priklopil na chieftecov napajalnik, ampak ga je pustil na lc-ju.
Torej zdaj natančno povedano še enkrat, zamenjala sva samo 24 pinski konektor s chieftecovim 20 pinskim + 12 v napajanje, molex konektor, ki pa gre tudi v plato, pa sva pustila od lc napajalnika.
Toda vseeno, če da osnovni 20 ali 24 pinski konektor mašini glavno komando, da se vklopi, je to res zelo čudno.
Jaz si to lajično predstavljam, kot da, bi vezal zvočnike iz ene faze, računalnik z druge in ko bi jih z signalnim kablom povezal, bi jih razneslo, čudno res, zato sem pač tvegal, ker toliko znanja pa imam o elektrotehniki, da sem si lahko mislil, da se nima kaj zgoditi, pa ste videli, da se lahko. Čudno naključje, ali napačna vezava, smola pač.
Bom za drugič vedel, da pustim stvari dokler delajo, ko pa bojo crknile, jih bom pa menjal.

Azrael ::

Tole je vzrok ognjemeta:
že omenjeno 12 v napajanje pri procesorju in še en molex konektor, zakaj gre ta v plato ne vem, samo kolega mi je povedal ,da ko je priklapljal konektorje, tega molexa, ki gre tudi v plato ni priklopil na chieftecov napajalnik, ampak ga je pustil na lc-ju.
Sem šele sedaj šel gledati specifikacije tvoje matične plošče in ima res še en Molex priključek (pravzaprav dva, eden tak, kot ga ima disketnik in drugi, kot na diskih).

Zgoraj opisani priklop, je uničil LC napajalnik. Res bi lahko sklepal, da bi se v tem primeru moralo vse skupaj obnašati, kot, da na ta priključek ni priklopljeno nič in tudi napetosti naj ne bi bilo tam, vendar to ne drži. Napetost je bila.

Namreč, čeprav so ti konektorji mišljeni za dodatno napajanje, se na njih tudi pojavi napetost, ko se matično ploščo vklopi,.čeprav konektor morebiti sploh ni priklopljen.

Brez take za marsikoga čudne izvedbe, bi obstajala velika možnost okvare matične plošče, če bi pri sestavljanju pozabili priklopiti ta konektor ali pa bi iz nekega razloga omenjeni konektor izgubil stik.

Ta napetost je bila dovolj, da je LC odpovedal. K sreči samo to.
Nekoč je bil Slo-tech.

nokia6310 ::

Azrael in vsi ostali res, najlepša hvala vam za vašo pomoč.
Zdaj bi pa mel še eno prošnjo kdor ima enermaxa libirty 500 ali pa 620 w, zanima me kakšen je pravilen priklop konektorjev?
Torej kolikor sem lahko ugotovil, se zraven napajalnika dobi ena taka lepa torbica, v kateri so dodatni kabli za priklop diskov in ostalih stvari.
Ta napajalnik ima kar 4 4 pinske konektorje.
Main + 4 pinski konektor na katerem piše main 1, ta dva gresta najverjetneje v plato, da je potem 24 pinov tako, kot mora biti.
potem pa ostanejo še trije na enem piše not for cpu nimam pojma, zakaj je tisti?
In še dva na katerih piše 12 v, to pa gre potem verjetno v plato tam zraven procesorja.
Naj mi nekdo, ki ima ta ali pa podoben napajalnik pove, če je tako dober kako se stvari zvežejo, da nebi bilo spet kaj narobe.
Hvala vsem za pomoč, res še dobro, da obstaja ta forum.
Nikjer nisem dobil toliko uporabnih informacij, pomoči in podpore na različnih področjih, kot ravno na slo-techu!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

24-pin KONEKTOR na matični plošči in 20-pin na napajalniku

Oddelek: Strojna oprema
486912 (4961) Win8NonGrata
»

Nov napajalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
252384 (2112) Hribowc
»

Menjava napajalnika, delajo le ventilatorji

Oddelek: Strojna oprema
151924 (1692) Janac
»

Star, na novo sestavljen računalnik se ne zbudi

Oddelek: Pomoč in nasveti
162785 (2039) fosil
»

20pin ATX(1.0) na 24pin ATX(2.0) konektor...

Oddelek: Strojna oprema
281735 (1339) Good Guy

Več podobnih tem