» »

Stavka javnega sektorja

Stavka javnega sektorja

««
«
1 / 6
»»

mtosev ::

malo gledam in se mi zdi bolj al manj nepotrebno. v JS še ni niti pod razno slabo, da bi rabili stavkati, za minimalno so jim znižali plače,...etc
policiste še razumem,da stavkajo,ker imajo res nizke plače
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
  • spremenil: Mavrik ()

Mentalist ::

Učitelji in podobni res nimajo zakaj stavkat, ker itak jih ima večina previsoke plače, glede na to, da vsako leto furajo isti program skozi, tisti reveži z minimalcem ali brez pa životarijo in komaj pridejo iz meseca v mesec.
Lool.

Poldi112 ::

Ja, dajmo zjebat šolstvo. To bo dolgoročno koristilo, ker priskledniki ne bodo več rinili v šolstvo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Aston_11 ::

Ja, pa same babe so v šolstvu. Dejmo zjebat šolstvo.

ramiz?! ::

Štrukelj mi ga lahko cuzne.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Matako ::

Po mojem smo kot družba preveč čustveni v tem trenutku, da bi se dalo trezno razmisliti kaj in kako.

Ker nekajprocentno znižanje ni "zjebanje"... kaka druga vlada bi to z lahkoto spravila čez. Tudi obremenitve so relativno nizke. V povprečju.

Tudi zato mora Jajo iti, da se bo dalo delati - upam, da ne bo Štrukelj rovalil še naprej (ker lik ni doma v RL).
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

jype ::

Nah, nismo. Javni sektor ima prav, da stavka, da se idiotom iz realnega sektorja pokaže, kako temeljito nepotreben in prenapihnjen je javni sektor.

Frajerji iz gospodarstva vedno lahko pustijo svoje jobe in grejo za minimalca delat v javni sektor, če bi radi "rešili državo".

ramiz?! ::

Meni se zdi nepravično naprimer to, da v gospodarstvu so bili ljudje primorani sprejeti velike reze v svoje plače in se niso upirali, javni sektor, kjer pa vemo, da 3/4 ljudi dela bore malo in ima redno plačo in se nikoli v karieri ne sreča z odpuščanji bi pa protestiral in se ne oziral na realnost.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

D3m ::

jype je izjavil:

Nah, nismo. Javni sektor ima prav, da stavka, da se idiotom iz realnega sektorja pokaže, kako temeljito nepotreben in prenapihnjen je javni sektor.

Frajerji iz gospodarstva vedno lahko pustijo svoje jobe in grejo za minimalca delat v javni sektor, če bi radi "rešili državo".


:)) dober humor.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

mtosev ::

Še na rtv slo stavkajo. haha pa niti pod razno nimajo majhnih plač. boge jokice kot prvo furajo reklame po tvju pa še mesečno naročnino dobijo pa nimajo dovolj $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ HAHA
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

dstr17_ ::

Glede na BDP so plače v šolstvu povsem v povprečju EU. V primerjavi z razvitimi država pa so nizke.

Matako je izjavil:

Ker nekajprocentno znižanje ni "zjebanje"... kaka druga vlada bi to z lahkoto spravila čez. Tudi obremenitve so relativno nizke. V povprečju.
Gre se za dodatno 5% znižanje letos, ob tem da so se lani že znižale za 8%. To relativiziranje, da se ne gre za veliko znižanje, ni na mestu.

Obremenitve v šolstvu so velike, ampak ne zaradi ur v razredu, ampak zaradi tisoč drugih stvari, ki jih morajo učitelji početi. Teh nesmiselnih predpisov se je treba lotiti, ne pa nižanja plač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dstr17_ ()

A. Smith ::

Glede na BDP so plače v šolstvu povsem v povprečju EU. V primerjavi z razvitimi država pa so nizke.
In te "razvite države" so v povprečju zadolžene za več kot 100% BDP. Kar pomeni, da bo tudi pri njih znižanje. In to dosti večje, kot pri nas.

Obremenitve v šolstvu so velike, ampak ne zaradi ur v razredu, ampak zaradi tisoč drugih stvari, ki jih morajo učitelji početi. Teh nesmiselnih predpisov se je treba lotiti, ne pa nižanja plač.
Država mora zmanjšati svoje izdatke. Če obstajajo tudi druge poti, kot manjšanje mase plač, si jih imel čas predlagati že leta nazaj.

Država mora znižati svoje izdatke. Vse ostalo pelje v grški scenarij.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

celada ::

Država mora zaslužit več kot zapravi. Lahko znižaš stroške al pa povečaš prihodke toda mi smo čist butnjeni na prvo in ignoriramo drugo.

dstr17_ ::

In te "razvite države" so v povprečju zadolžene za več kot 100% BDP. Kar pomeni, da bo tudi pri njih znižanje. In to dosti večje, kot pri nas.
Nič ne kaže na to.
Država mora zmanjšati svoje izdatke. Če obstajajo tudi druge poti, kot manjšanje mase plač, si jih imel čas predlagati že leta nazaj.
Ni moj problem, če kvalitetnih predlogov niso upoštevali.
Država mora znižati svoje izdatke.
Kar naj, ampak ne na masi plač.
Vse ostalo pelje v grški scenarij.
Podobno neumnost je izjavil tudi Jože P. Damijan, ki je za lansko jesen napovedal bankrot Slovenije. Resnično fantastična natančnost napovedi, trikrat hura za ekonomiste!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dstr17_ ()

para! ::

A je že konc te psihoze, al je Ljubljana še vedno okupirana?
Death before dishonor!

jype ::

Huh? Js nism nobene okupacije opazu, pa sm tle.

A. Smith> In te "razvite države" so v povprečju zadolžene za več kot 100% BDP. Kar pomeni, da bo tudi pri njih znižanje. In to dosti večje, kot pri nas.

Avstrija (ki je bolj zadolžena kot Slovenija) je dvignila plače v javnem sektorju.

Matako ::

para! je izjavil:

A je že konc te psihoze, al je Ljubljana še vedno okupirana?


Ma ne, končano že zdavno. Ker recite karkoli, samo glede štrajkov so pa naši javni uslužbenci učinkoviti: pridejo, povejo, grejo.
/\/\.K.

A. Smith ::

Država mora zaslužit več kot zapravi. Lahko znižaš stroške al pa povečaš prihodke toda mi smo čist butnjeni na prvo in ignoriramo drugo.

Že zdaj je življenje (goriva, hrana) dražje kot v nemčiji. Že zdaj so podjetja pri nas bolj obdavčena, kot tam. Tista tri, ki še dihajo.

Ti bi rad, da se fizikalni zakoni pokorijo tvojim željam. Ne bodo se, zagotavljam.

Nič ne kaže na to.

V Italiji že _vse_ kaže na to. Za Nemčijo pa počakaj dve leti.

Ni moj problem, če kvalitetnih predlogov niso upoštevali.

Če jih niso, jih nisi dovolj vztrajno podajal ali pa ne bi prinesli dovolj učinkov.

Kar naj, ampak ne na masi plač.

Naj jemljejo komurkoli, samo MENI NE. Naj jemljejo grdemu privat sektorju! Pismo prijatelju v javnem sektorju.


Podobno neumnost je izjavil tudi Jože P. Damijan, ki je za lansko jesen napovedal bankrot Slovenije. Resnično fantastična natančnost napovedi, trikrat hura za ekonomiste!

Če ne bi Šušteršič prodal dolarskih obveznic, bi bila že trojka pri nas.
Zdaj se je napoved za njen prihod prestavil na prihajajočo jesen.

jype je izjavil:

Huh? Js nism nobene okupacije opazu, pa sm tle.

A. Smith> In te "razvite države" so v povprečju zadolžene za več kot 100% BDP. Kar pomeni, da bo tudi pri njih znižanje. In to dosti večje, kot pri nas.

Avstrija (ki je bolj zadolžena kot Slovenija) je dvignila plače v javnem sektorju.


Gledam njen debt/BDP. Graf raste. Če bo slo tako naprej, bodo nekoč tudi oni nižali.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

para! ::

Država mora zaslužit več kot zapravi. Lahko znižaš stroške al pa povečaš prihodke toda mi smo čist butnjeni na prvo in ignoriramo drugo.

Sam v tem stavku je resnica notr, fantje. Zdej je neka psihoza s tem JSjem, obojestranska, zaposlenim v JS ni jasno, da če se država resno loti optimizacije, da jih bo pol manj, ta drugim v realnem sektorju pa nekako ne potegne, da država ne more za pol kurca poskrbet, dokler folk služi 600 EUR na mesec in se oklepa del, ki že same po sebi vzamejo človeku vso dostojanstvo pri delu (tekoči trak, tam se dela samo zato, ker se šefu ne da nabavit robotov).
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

A. Smith ::

ta drugim v realnem sektorju pa nekako ne potegne, da država ne more za pol kurca poskrbet, dokler folk služi 600 EUR na mesec in se oklepa del, ki že same po sebi vzamejo človeku vso dostojanstvo pri delu (tekoči trak, tam se dela samo zato, ker se šefu ne da nabavit robotov).


Ko je Novartis prevzel Lek, so razvoj (dobro plačane zaposlitve) premaknili drugam. Slovenci smo v glavnem menili, da gre za nacionalizem s strani lastnikov. Ampak Novartis je takrat lepo obrazložil, da je obdavčitev dela pri nas previsoka.

In ker pri trenutni zadolženosti ne moremo kar nižati davkov, nam preostane le še varčevanje. Žal.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

dstr17_ ::

Ti bi rad, da se fizikalni zakoni pokorijo tvojim željam. Ne bodo se, zagotavljam.
Fizikalni zakoni so eksperimentalno zelo močno preverjeni. Teli tvoji "ekonomski zakoni" pa padejo na vseh testih. Bolje da ne uporabljaš besede "zakoni" v zvezi z ekonomijo, ker je to navadna demagogija.
V Italiji že _vse_ kaže na to. Za Nemčijo pa počakaj dve leti.
Nemci zdaj za časa krize višajo plače v JS, če morda nisi opazil.
Naj jemljejo komurkoli, samo MENI NE. Naj jemljejo grdemu privat sektorju!
Spet demagogija.
Pismo prijatelju v javnem sektorju.
Sprenevedanje.
Če ne bi Šušteršič prodal dolarskih obveznic, bi bila že trojka pri nas.
Zdaj se je napoved za njen prihod prestavil na prihajajočo jesen.

Aha, zdaj pa še teorije zarote. Si bom zapomnil tole in te jeseni spomnim.

jype ::

A. Smith> Ko je Novartis prevzel Lek, so razvoj (dobro plačane zaposlitve) premaknili drugam. Slovenci smo v glavnem menili, da gre za nacionalizem s strani lastnikov. Ampak Novartis je takrat lepo obrazložil, da je obdavčitev dela pri nas previsoka.
A. Smith> In ker pri trenutni zadolženosti ne moremo kar nižati davkov, nam preostane le še varčevanje. Žal.

A, tako torej. Ker je ena (1) leva firma spokala kufre zaradi visokih davkov, moramo zdaj varčevati tako, da nižamo plače v javnem sektorju?

Hammer123 ::

A.Smith:
Ne širiti neresnic o Leku/Novartisu. Prvo se je potrebno pozanimati o parih zadevah, npr. o:
-novih razvojnih centrih
-številom novih !visoko izobraženih! (tudi primerno plačanih)

Mogoče veš, da bodo odprli par novih obratov, ki jih bodo preselili/na novo naredili iz Kundla(Avstrija)?
Si mogoče že slišal zgodbo z Sandoz USA in kdo opravlja njihovo delo sedaj?

NissanGTR ::

Jaz na te stvari gledam malo posplošeno...

Pred 20 leti smo naredili novo državo, že takrat smo imeli šolstvo, zdravstvo, policijo, vojsko, opero, gledališća, knjižnice, državni aparat, ki je čisto normalno funcioniral in cela država je z dosti manjšim številom zaposlenih v javnem sektorju šla naprej. Nato se je brez potrebe začel javni sektor bohotiti, nobena vlada pa ni imela politične volje in jajc, zaradi pritiska sindikatov in zaradi velikega števila volivcev v JS, da to razraščanje JS ustavi in spravi v neko normalno stanje. Dokler ni bilo krize smo z zadolževanjem vse skupaj še nekako flikali, ko pa je izbruhnila kriza, se je pa vse skupaj začelo sesuvati in pokazalo se je, da naš GDP enostavno ne zmore nahraniti apetitov JS. Delavci v gospodarstvu so krizo močno občitili, JS pa ni krize niti malo občitil, hočejo več in več in ne pokažejo niti malo solidarnosti, da bi si vsaj malo zategnili pas, da izplavamo iz krize...

Sindikat SVIZ pa vodi ego manijak, ki je politikant in levičarski skrajnež. Zato bi jaz predlagal, da vsi te sindikalisti končno sindikate preoblikujejo v politične stranke, prevzamejo vlado in sami načarajo denar za javni sektor.

Vlada, njen premier in finančni minister se do sindikatov JS na žalost obašajo mazohistično in po tujini fehtajo denar za tiste, ki vlado najbolj fanatično rušijo za vsako ceno.

Mipe ::

Sem bil v Novem mestu, jih je bilo kar nekaj organiziranih skupin svizovcev. Imel sem občutek, kot da so drug drugega vodili na oglede mesta. Med njimi sem prepoznal nekaj kofetkarjev, ki so kofetkali medtem, ko sem čakal na storitev. Ter me pošiljali od vrat do vrat. V tistem trenutku je zmanjkala vsakršna simpatija do teh ljudi.

dstr17_ ::

Pred 20 leti smo naredili novo državo, že takrat smo imeli šolstvo, zdravstvo, policijo, vojsko, opero, gledališća, knjižnice, državni aparat, ki je čisto normalno funcioniral in cela država je z dosti manjšim številom zaposlenih v javnem sektorju šla naprej.
Pozabljaš na dejstvo, da je bil sistem takšen, da ni bilo potrebe po bolj obširnem JS. Gradilo se je na črno, ni bilo toliko pravdanja, itd. Danes je drugače, zato ker je sistem drugačen in ker je v takšnem sistemu večja potreba po JS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dstr17_ ()

para! ::

V glavnem JS se da optimizirat (seveda ne kar pavsalno malo po cez) in to je odgovornost katerekoli vlade, hkrati pa je treba folku v zasebnem sektorju (delavcem in sefom) razlozit, da proizvodnih obratov za matice pri nas ne rabimo, ker ne moremo konkurirati drzavam z nizjim standardom in neizobrazeneim prebivalstvom.

Prej, ko propadejo vsi obrati kjer folk sluzi minimalca, prej bo folk dojel, da migat z rokam ni dodana vrednost in da fizicni napor ni nobeno merilo za placo. Za jarke na roke kopat pac ni nobenga razloga, da bi kdo dal vec kot 600 na mesec.
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

ZaphodBB ::

Grem stavit, da ob treh ni bilo nikjer več nikogar...

para! ::

In tko bi brezposelni jarkokopaci lahko svojim otrokom po pravici razlozili, da ni za bundo, ker se ocka ni dovolj naucu, ne pa zato, ker bi drugi kradli ali bli neposteni.
Death before dishonor!

jype ::

Bagerist v resnici kar OK zasluži.

dstr17_ ::

ZaphodBB je izjavil:

Grem stavit, da ob treh ni bilo nikjer več nikogar...
Drži, ker je bil shod prijavljen le do enih, potem ga je policija razgnala.

Mr.B ::

domen_
Ti bi rad, da se fizikalni zakoni pokorijo tvojim željam. Ne bodo se, zagotavljam.
Fizikalni zakoni so eksperimentalno zelo močno preverjeni. Teli tvoji "ekonomski zakoni" pa padejo na vseh testih. Bolje da ne uporabljaš besede "zakoni" v zvezi z ekonomijo, ker je to navadna demagogija.

Domen sej je čisto enostavno , predlansko leto 2011, se je dežela Slovenija zadolžila za 4 miljarde€. Sedaj pa pokaži drem tim, ki bo na leto dvignil pobrane davke, povdarjam pobrane davke za 4 miljarde ojrov. Toliko o tvojem n-tič znanjem ekonomije...

domen_ No pa počakajmo današnji dan, kako imamo polno malho gobcev, ki se tepejo za prevzem vodenja države----
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dstr17_ ::

@Mr.B če imaš gospodarsko rast lahko kredite brez težav vrneš brez dviganja davkov.

Samo v vednost: tudi lansko leto se je zadolžila za približno 4 milijarde.

ZaphodBB ::

dstr17_ je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Grem stavit, da ob treh ni bilo nikjer več nikogar...
Drži, ker je bil shod prijavljen le do enih, potem ga je policija razgnala.

To so bili Jajovi lojalisti al kako? Model smiliš se mi ker te naserje vsak, ki ima 5 minut cajta.

para! ::

jype je izjavil:

Bagerist v resnici kar OK zasluži.

Napisal sem na roke.

Drugace pa se marsikomu zdi, da zasluzi dobro, ker je vse na kredit. Zato je pa danes pri nas 1000 eur "dobra" placa, ceprav to vse skupaj ni nic.
Death before dishonor!

jype ::

Ja, saj nisem mislu bagerista pri nas.

ZaphodBB ::

para! je izjavil:

jype je izjavil:

Bagerist v resnici kar OK zasluži.

Napisal sem na roke.

Drugace pa se marsikomu zdi, da zasluzi dobro, ker je vse na kredit. Zato je pa danes pri nas 1000 eur "dobra" placa, ceprav to vse skupaj ni nic.

Moja mama je v 50ih cel mesec delala za žakelj moke. Danes lahko za svojo penzijo ali pa minimalno plačo kupi deset žakljev moke. Pravi, da si ni nikdar mislila, da bo tako bogata.

Mr.B ::

domen_
@Mr.B če imaš gospodarsko rast lahko kredite brez težav vrneš brez dviganja davkov.
Ne nakladaj, ker boš v malih besedah po pušil K, kot pri uni NLB zgodbi.
Milsim pa da si niti ne predtavljaš kaj pomeni pobrati ŠTIRI MILJARDE DAVKOV, in koliko to pomeni v dejanski relatvini rasti BDP-ja. Cifre so danes ne dojemljive, in bile kadarkoli od obsstoja države z imenom Slovenija, never nikada...:))

Samo v vednost: tudi lansko leto se je zadolžila za približno 4 milijarde.
Daj linkič prosim, da ne bomo spet tako na okoli, ali hočeš reči da se je Pahor leta 2011 zadolžil 4 miljarde za svojega naslednika, JJ pa je v enem letu pokuril 8 miljard v kreditih, ali pa štiri za prihodnost prišaral...8-)
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dstr17_ ::

Daj linkič prosim
Tu imaš zakladne menice, k njim prištej še 2.25 milijarde obveznic v dolarjih in 500mio kredita od EIB.

para! ::

ZaphodBB je izjavil:

para! je izjavil:

jype je izjavil:

Bagerist v resnici kar OK zasluži.

Napisal sem na roke.

Drugace pa se marsikomu zdi, da zasluzi dobro, ker je vse na kredit. Zato je pa danes pri nas 1000 eur "dobra" placa, ceprav to vse skupaj ni nic.

Moja mama je v 50ih cel mesec delala za žakelj moke. Danes lahko za svojo penzijo ali pa minimalno plačo kupi deset žakljev moke. Pravi, da si ni nikdar mislila, da bo tako bogata.

Moka na tista dobrina, zaradi katere je 1000 eur/mesecno malo. Sem pa bolj zabite sorte, tko da kr povej kwas hotu povedat
Death before dishonor!

jype ::

Hotu je povedat, da se mama ne zaveda, da je tak napredek prišel od znanja, ne od ročnega dela.

Mr.B ::

domen_
za začetek 500mio kredita od EIB, je namenjeno dirketno za projekte, in se ga ne da pokuriti za tvoje nadomestilo za brezdelje...
Potem domen 100.090.000,00 + 84.180.000,00 + 64.100.000,0 + 82.750.000,00 +103.900.000,00 + 108.800.000,00 + 43.242.000,00 + 49.350.000,00 + +60.373.000,00 + 62.090.000,00 +58.940.000,00 + 65.540.000,00 +26.850.000,00 + 31.300.000,00 + 34.562.000,00 , je še daleč do 4 miljarde € , tako da bi si želel končni račun. No ampak glede da si še en polen Gobca, me zanima tvoj program, ki bi v enem letu pobral dodatnih 4 miljarde € davka...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dstr17_ ::

za začetek 500mio kredita od EIB, je namenjeno dirketno za projekte
So what? Ti si tisti, ki ima probleme z zadolževanjem. Ampak očitno če to počnejo "naši", potem pa problemov kar naenkrat ne vidiš več.

100.090.000,00 + 84.180.000,00 + 64.100.000,0 + 82.750.000,00 +103.900.000,00 + 108.800.000,00 + 43.242.000,00 + 49.350.000,00 + +60.373.000,00 + 62.090.000,00 +58.940.000,00 + 65.540.000,00 +26.850.000,00 + 31.300.000,00 + 34.562.000,00
No prištej še 2.25 milijarde dolarskih obveznic in 500 milijonov kredita od EIB.

Mr.B ::

Za začetek, še 1x 500 mile€, ne more država pobriti za krpanje socialne kapice.... Tako da ti ostane za razliko bistveno več, kot je potrebno plačati za obresti kreditvo, tako da počakaj končn izračun. Glede na to da spadaš v skupino polnih Gobcev, se še nisi potrudil pokazati, točnih številk.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dstr17_ ::

Aha, če "naši" vzamejo kredit je potrebno počakati na "končni izračun", če pa kdo drug je pa potrebno zganjati demagogijo.

Vse številke imaš napisane, še seštej jih. Te je strah rezultata?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dstr17_ ()

dstr17_ ::

Skupaj: ~970 milijonov zakladnih menic + ~1.7 milijarde obveznic (evri) + 500 mio EIB = 3.1 milijarde.

To je bil skupni obseg zadolževanja v letu 2012.

drvo ::

dstr17_ je izjavil:

Pred 20 leti smo naredili novo državo, že takrat smo imeli šolstvo, zdravstvo, policijo, vojsko, opero, gledališća, knjižnice, državni aparat, ki je čisto normalno funcioniral in cela država je z dosti manjšim številom zaposlenih v javnem sektorju šla naprej.
Pozabljaš na dejstvo, da je bil sistem takšen, da ni bilo potrebe po bolj obširnem JS. Gradilo se je na črno, ni bilo toliko pravdanja, itd. Danes je drugače, zato ker je sistem drugačen in ker je v takšnem sistemu večja potreba po JS.


Ti pa pozabljaš, da smo v 21 stoletju in da je informacijska tehnologija marsikateri postopek pohitrila in olajšala.

dstr17_ ::

dstr17_ je izjavil:

Skupaj: ~970 milijonov zakladnih menic + ~1.7 milijarde obveznic (evri) + 500 mio EIB = 3.1 milijarde.

To je bil skupni obseg zadolževanja v letu 2012.

No v bistvu je bilo še za nekaj 100 milijonov več kot to, ker nekaterih zakladnih menic zgoraj Mr.B ni omenil (na isti dan jih je bilo parkrat izdanih več).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dstr17_ ()

Mr.B ::

domen_, ti bom v majhnih besedah, ta enostavnih napisal : 500 mio EIB, ne moreš enačiti, med drugim ga ne moreš in ne smeš porabiti za reševanje proračunske luknje, kakršnekoli... Lahko pa imaš jajca, kot v temi NLB, pa pokažeš koliko je vladni trojček porabil za investicije leta 2011.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dstr17_ ::

500 mio EIB, ne moreš enačiti, med drugim ga ne moreš in ne smeš porabiti za reševanje proračunske luknje, kakršnekoli...
So what? Sem morda kje rekel, da lahko? Gre se samo za to, da je to kredit, ki ga bo treba odplačati in da je tudi ta kredit (še posebej glede na njegovo velikost) potrebno upoštevati v skupnem znesku vseh kreditov v letu 2012.
Lahko pa imaš jajca, kot v temi NLB, pa pokažeš koliko je vladni trojček porabil za investicije leta 2011.
Če mene vprašaš: premalo. Čeprav v nekaterih segmentih (npr. visoko šolstvo) je bila situacija bistveno boljša kot pa sedaj. Ampak na vsak način premalo.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delovno mesto prihodnosti: Svetovalec za podnebne spremembe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5010918 (9095) Phantomeye
»

Vlada vs. sindikati

Oddelek: Loža
132158 (1780) Spy
»

Ima Slovenija prevelik javni sektor? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20782006 (77590) lexios

Več podobnih tem