» »

Zakaj FSB samo do 115 ?

Zakaj FSB samo do 115 ?

dusangonzo ::

Imam Durona 800 in plato QDI Kudoz 7A z VIA KT266A čipovjem. Če na plati prestavim jumper s 100 na 133 MHz se rač. ne prižge (Če bi delalo bi imel v Biosu tut večje možnost za FSB). A je kriv proc.?
Z odklepanjem proc. sem pa po večih neuspelih poskusih že itak obupal!

kuglvinkl ::

Da ne goniš ti RAMe FSB+PCI?
Your focus determines your reallity

krucymucy ::

Al pa res proc ne prenese zunanje 133 .. vsaj ob faktorju 8 ne ... pa voltaža? dvigni do maksimuma ...
pa odklen ze enkrat tega durona!

dusangonzo ::

FSB+PCI ?? Morm priznat da ne vem točno kaj je to. A se da to kje pogledat?

ElectricMan ::

Če povečas fekvenco FSB, ti povečajo frekvence PCI, AGP in RAM. Kakšen imaš pomnilnik? Mislim, da tebi RAM ovira pri 133 FSB.

morphling1 ::

Ta chipset mislim da nima več te opcije, to je bilo za Via 133/133a čipset plate.
Jaz sem prepričan da si preteral s navijanjem in ti pač že pri okoli 900 začne delat težave.
8*133 je namreč 1066 in starejši duroni razen čisto prvih serij se niso kaj prida navijali tam 900 max 1000, tako da je to sigurno tvoj problem. Si dvignil napetost do konca na defaultu ni variante da se zbudi, pa še tako dvomim da bo delal z zračnim hlajenjem in brez exstremne napetosti. Moraš ga odkleniti in tu ne vidim problema, durone in TB je pa res enostavno odklepati.
Tako da je na 8*133 100% kriv procesor da se ne prižge.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

dusangonzo ::

1x128MB PC2100 in 1x256MB PC2100

morphling1 ::

Kaj si hotel s tem povedat, ram sigurno ni problem.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

dusangonzo ::

Odgovor je bil namenjen ElectricMan-u, ampak zgleda ni problem v njem.
Hvala za odgovore. Zgleda da se bom mogu še enkrat spravt nad L1;((

morphling1 ::

S čim odklepaš. S svinčnikom ? Saj gre, samo najprej fino spucaj kontakte potem pa z mehkim 0.5mm tehničnim svinčnikom (B trdote) nekajkrat potegniti črto med kontaktoma, pa to kar fino pritisni, spihaj prah, mogoče ponovi tako da se vidi lepa črta in greš na naslednjega, seveda se ne smejo dotikat med sabo. Dosti bolj zanesljivo pa gre seveda s srebrno prevodno barvo in kako iglo s katero nanašaš.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

dusangonzo ::

It´s alive !!! Zbudu se je že pri 1.8V (8X133MHz)
Sam mam pa zdej drug problem. Med zaganjanjem Windowsov 2000 Pro, mi na modrem zaslonu napiše:
STOP: c0000263 {Driver Entry Point Not Found}
The \SystemRoot\System32\Drivers\Serial.sys Device driver could not locate the entry point eDelayExecutionThread in driver ntoskrnl.exe
KVA???? Nč jasn. Mogoče bo komu drugmu.

dusangonzo ::

Aja, procesor sem pa odklepu in s svinčnikom in s srebrno barvo pa nič. Bom pa še poiskušal.

morphling1 ::

Kaj ste eni face. A misliš če se ti zbudi da potem že kar stabilen, tak BSOD je samo posledice velike nestabilnosti, če ne prideš v winse si min 50 MHz oddaljen od recimo stabilnosti, verjetno pa še več MHz manj.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

dusangonzo ::

Aja......
No ja, medtem pa je za mano še en neuspel poiskus odklepanja. Grrrrr

Boško ::

Bratov duron 800 gre stabilno na 1020 pri 1.9V hlajen z Igloo 2320 pro, ki sem mu dodal bakreno ploščico! Zelo slabo se navijajo te 800tke!!

Vesoljc ::

d600 rulz! odklenu pa sem ga v drugem poskusu s svinčnikom. no ja na 6.5x še vedno noče delat :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Duron 1600 MHz Applebred (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19411900 (7665) nimus
»

Težave pri odklepanju Durona

Oddelek: Navijanje
181123 (871) morphling1
»

NAVIJANJE DURONA (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
654118 (3383) SkyNet
»

duron

Oddelek: Navijanje
251504 (1070) tec
»

OC-anje ABIT KT-7A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704501 (3823) AtaStrumf

Več podobnih tem