» »

duron

duron

tec ::

Imam problem z navijanjem enega durona 800. Je odklenjen, vendar ne gre vec kot 904mhz. Kar koli vec, se comp ne prizge in je potrebno resetirat bios. temperatura je 30 stopinj. Mosticke sem ze 5x prebarval (svincnik in prevodna barva), pa nic efekta. Plata je MSI K7T turbo.

OZZY ::

Smola pri izbiri. A si ziher, da je odklenjen??? A gre množilnik na 9 al ne.
Go with the flow.

SkIDiver ::

Kaj pa voltaža. Mogoče je premjhna voltaža pa se ne zbudi.

VASkO ::

problem je v plati in njenimi mnozilniki, seveda pa obstaja resitev. ko shranis mnozilnik vecji od 9 v BIOSu se masina resetira in naredi (ce pozorno poslusas) tik-tik. Med tema dvema tik-oma moras masino ugasnit (najboljse s stikalom na stekarju ali na napajalcu), da bo delal ta mnozilnik, ki si ga izbral. Samo moras tocno zadeti ta cas(pol sekunde), ko naredi tik-tik in med njima masino hitro vgasnit.

tico ::

Ja VASkO ma prav verjetno je problem v plati. Tisti trik ne velja samo za mnozilnoke nad 9 ampak dela tudi za nizje mnozilnike. Probaj dat gor oveclockersko verzijo biosa pol pa se malo poigraj s temi mnoznilniki, pa ne pozabi dvigniti napetosti.

tec ::

Sem upgrejdal bios.
Dal na 115x8(default), 1.75v in po resetiranju se comp ne prizge. Ugasnem napajalnik in ga spet prizgem, vse dela na 960mhz. Winsi se postavjo stabilno, ampak ko resetiram se comp spet noce prizgat. Poskusim se 1x ugasnit napajalnik in ga spet prizgat. Nic. Resetiram bios in spet od zacetka. Nikakor noce it vec. Sedaj sem sel brisat mosticke in se 1x strihat, tokrat spet s svincnikom.
Naj se povem, da je vse skupaj delovalo pred 1 mesecem na 980mhz stabilno in bi slo tud vec, ce bi mel hlajenje(odklenjen s svincnikom). Zdej pa kr na 1x noce nic.

OZZY ::

Veš kaj. Da ni kaj z plato narobe.
Go with the flow.

tico ::

Kako? pred enim mesecem ti je slo na 980 z istim duronom in isto plato, sedaj pa kar naenkrat vec ne dela?
Samo ce imas ti nastavljen default mnozilnik pol pa bi moralo iti(tudi z ostalimi verzijami biosa). Kaj pa ce probas dat na 100*8 pa normalno posnames pa resetiras (brez izklapljanja elektrike) in pol ce bo delalo pa malo zvisuj FSB pa bos videl kdaj ga zacne "srati". Ce pa ti na default nastavitvah ne dela pa je res s plosco kaj narobe. Pa se hint ce bos nesel plato nazaj raje flasaj bios na eno od uradnih verzij.

tec ::

tico: tako je, prej je slo, zdej pa ne
Srati ga zacne pri 111x8 1.7v, pri 110 dela odlicno. Kar je vec, steka. Tud ce voltazo zvisam.
Malo prej sem se 1x "odklenil" durona in spet brezuspesno. A obstaja se kaksen drug nacin odklepanja. Da, npr. povezes skupaj na spodnji strani procesorja?

Imam original bios arhiviran, tako da ni problema.

tico ::

No saj ce pravis da ti dela normalno na 110*8 visje pa ne vec, kaksen ram pa imas?
To da ti do onemoglosti odklepas proc nima nobene veze, ker ga laufas na default mnozilniku (ki se nastavi z kombinacijo L6 mostickov, ce se prav spomnim). Kaj pa ostali mnozilniki ti delajo npr.: 8,5 9?

tec ::

Ram je simple 133mhz.
Noben mnozilnik ne dela, razen 8, ki je default.

VASkO ::

plata kriva, probaj tisto, da se shrani mnozilnik med tik-tik, pol bo mogoce delalo.

tico ::

ja plata je kriva. isto je bilo pri meni pa sem jo nesel nazaj in vse kar so naredil je da so dali neki stari bios gor, pol sem pa probal z izklapljanjem elektrike in sedaj delajo vsi mnozilniki. nekje sem prebral da bi naj obstajala ista plata, samo verzije B pa da ta naj nebi imela teh problemov.

EvilK|NG ::

Procesor uzam dol zbris tist k si pofarbu in na novo pofarbej k ce si s svincnikom barvu ti gre cez neki casa dol zaradi venta !!!
Play your Cards Right !

msmiha ::

Jza sem pa s svinčnikom barvau pa sem 2x zamenjal ventilator pa mi še ni šel dol:D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

VASkO ::

dajta prej poste prebrat, preden kaj napiseta. nedelovanje nekaterih mnozilnikov na MSI platkah je zelo znan problem, me cudi, da se noben ni o tem nic slisal. berite malo novice in tuje forume...

krucymucy ::

Ja sej se na Slo-techu pise...:D

element ::

Men na Abitki super dela vse, edin AKCA verzija D800 ni hotla čez 1ghz :'( No, pa sej bom zdej TB nabavu.:D

das_frik ::

sigurno mas problem z plato men duron 800 na abit KT7e na max voltazi dela cist stabilno na 100x10,5, na 100x11 pa po pol ure zmrzne;(

minimetro ::

Ej, pa si probu dvignt FSB, 100 je mal premau, a se ti ne zdi. Do kolk pa ti plata podpira???8-O
Gone whit the wind

VASkO ::

skoda res, da turas na 100mhz FSB, ce plata podpira tja do 145mhz, kar pa pohitri sistem.

tec ::

Sem dobil abit Kt7A in gre isti duron na 1050 brez problema pri 30 stopinjah (H2O).
Slo bo tudi vec, ko bo votage hack. Pa vse skupi dela zloo hitrej kot na MSIjevi plati (Sem primerjal z istimi clockom proca na obeh platah).

AtaStrumf ::

Ah tud moj Duron se nekaj zmišljuje a na Abit KT7A. Včasih je delal na 114x7 zdaj pa ni šans. Samo še na 109x8 kar je sicer več v MHz a manj v FSB, kar je bolj pomembno. Itak bi takrat najbrš šlo tud 114x8. Pol je nakaj časa delal na 112 in sedaj na 109. Mislm kar nekaj.

A pa to maš zdej svojo Abitko al si si jo sposodu in bolj pomembno a je nova in kje si jo nabavu, če je nova?

tec ::

Ja moja je in popolnoma nova. MSI sem prodal. Abitko sem nabavil v novem mestu, pri enem kolegu, ki ima svojo fermo (ProMax computers). Drugace jo je pa on dobil nekje v LJ.

element ::

Dej na 7*133 = 933 al pa na 8*133, sam pazi, da bo 133/33 in ne 133/41. :D

tec ::

Odlično!
Sem dal na 8*130/32 = 1040 dela dobro. Nimam pa na razpolago 133/33. Imam 130/32, 133/44, 136/34. Bi lahko ta problem odpravil, s kaksnim novejsim biosom?



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

athlon 1G - vodno hlajenje - overclock

Oddelek: Navijanje
121005 (766) morphling1
»

NAVIJANJE DURONA (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
654157 (3422) SkyNet
»

Vsi, ki ne morete spraviti FSB-ja na 133 pišite sem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
684288 (3329) rc-car
»

OC-anje ABIT KT-7A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704565 (3887) AtaStrumf
»

tb 1000 na 133

Oddelek: Navijanje
221608 (1465) VASkO

Več podobnih tem