» »

NAVIJANJE DURONA

NAVIJANJE DURONA

«
1
2

kalcek16 ::

Imam plato Abit KT7E+Duron 900+napajalnik(250)+Super orb. Včasi sem dal lahko na 1000 pri 100/33 FSB sedaj pa ko to hočem storiti mi ostane 950, noče višje. Če pa dam na 1000 in je 133/33 FSB, potem gre na 1000 sam mi javi napako da je to zaščitna napaka... Durona imam odklenjenga 100%, kako bi ga lahko navil, na kakšno voltažo naj dam. Sedaj imam voltažo na 1.600 in 3.40 Do koliko ga lahko navijem?

msmiha ::

Ti nisi navil proca preko množilnika ampak preko FSBja Tako, da je itak vseeno ali je procesor odklenjen ali zaklenjen. Najbolje je, da zvišaš voltažo do tiste meje ko je procesor stabilen. Se pravi na najnižjo STABILNO voltažo. Probaj navit še z množilnikom.

Pa še eno vprašanje kaki voltage hack si naredil, da lahko nastaviš voltažo do 3.40V Jaz ti ne priporočam, da jo nastavljaš nad 2,5V, ker ti bo procesor neslo tako da bi rekel keks.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

BendeR ::

Ti si ga pomoje narobe razumel I/O voltage ma 3.4V.

kalcek16 ::

Ja DENIS prov maš:) Sam mi ga tud tko noče sprejet, tud če ga ne navijem prek FSB-ja ampah sam MHZ. Nevem kaj je vzrok, ker učasih je šou na 1000Mhz(1G)

tec ::

Dvigni voltazo vsaj do 1.7, spusti mnozilnik in pocasi dviguj FSB. Lahko, da je problem v RAMu. Ko dosezes neko mejo, sam dviguj mnozilnik, po potrebi se dvigni voltazo. Sam pomoje bo super orb presvoh.

element ::

Še enkrat ga odkleni, ker čez nekaj časa če si odklenil s svinčnikom se grafit odstrani in se ti spet zaklene. Voltažo Core daj na 1.85V, I/O pa na 3.6V, če boš navijal prek FSBja. :))

Sandi79 ::

Element z čim si prerezal mostičke na Duronu ?

rc-car ::

Saj mostickov se ne reze, ampak se jih pobarva z grafitom (svincnik, najbolje trd)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Sandi79 ::

Grafit je super prevodnik ! z svinčnikom povežeš mostičke da prevaja -E . Mene zanima Z ČIM SI PREKINIL TISTE MOSTIČKE(PREREZAL) !!!!!!!!!>:D>:D


:- :/

Matek ::

Sandi79, kaj bi ti rezal?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

rc-car ::

Na procesorju ne rabis cisto nic rezat! ti samo barvas >:D
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

kalcek16 ::

Men se je samo neki prekinl če to sprašuješ.
Jz sm mostičke pobarval s tehničnim svinčnikom in sem lah naviju, pol se je pa kr naenkrat številka iz 1000Mhz zmanšala na normalno 900Mhz.Rekl so mi da so se nekako sami prekinl?

Matek ::

Ja, kalcek16, grafit se po določenem času odstrani.

Sandi79, ti pa ne preveč rezat, da se ne boš poreza:P.
Ne, resno, nič ni treba rezat.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

kalcek16 ::

Zato ker se grafit odstrani bi pa jaz rabu kakšno prevodno pasto ki pa nevem kje jo kuipiti in koliko stane.

rc-car ::

Poglej Sergio-v clanek o odklepanju AthlonovXP!
Da ne bos iskal - on jo je kupil v Conradu, BTC!
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

nojus ::

Jest sm L1 mostičke po štrihanju s svinčnikom prelepil z cca 8x8 mm selotejpom. Lavfa že 3 mesce k oddtrgan!!!>:D

krucymucy ::

Me zanima ker junak bo zbudu durona pr taki voltaži na 1200MHz???
Z uno pasto s konrada je odklejen že leto dni pa ni še nč jamru....

kalcek16 ::

Kako se pa reče te prevodni pasti? A ma kšn ime?

rc-car ::

Uleti v trgovino in reci, da rabis prevodno pasto (sam ne povedat za kaj jo nucas >:D) pa ti bojo ze vedl kaj ti v roke porint!
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Sandi79 ::

Ok Hvala fantički vendar se mi zdi da nekdo stvari ne dojame. Namreč imam ploščo Elite sis K7S5A ki mi v Biosu ne dovoli nič čarati kar se tiče navijanja, voltaže. Višanje FSB ne pride v poštev ker imam SDRAM 133 ecc. Zato je edina rešitev zvišanje multiplierja. Imam D800 kar se tiče FIC pinov je odklenjen.
Vem, da procesor odkleneš tako da povežeš L1 mostičke. Vendar pri tej plati to ni dovolj !! Na procesorju je treba nastaviti tudi L3,L4 mostičke ki spreminjajo multiplier in L7 ki spreminja voltažo. Zadeva je takšna kot overclockanje na slot 7 ploščah (premikanje skakačov). In zaradi tega je TREBA REZAT nekatere povezane mostičke in druge porisat z svinčnikom. Zdaj me zanima, dragi prijatelčki, ČE se JE že kdo lotil te zadeve R E Z A T ali drugače prekinit.
Vsak nasvet je dobrodošel
:(:(
Alexsss

rc-car ::

SDRAM 133 ni nobena omejitev, da bi spravil notranje vodilo proca na 266Mhz! Jest mam isto kombinacijo in dela, dela lepo, dela hitro :D
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Sandi79 ::

Grrrrrrrrrr! Ja R-car ti spLJoh ne razumeš kaj hočem povedat, prjatlčk. Jeeeeeeest ne morem nastavljat FSB-ja ker ne morem zvišat voltaže na plati in nič druzga. na procesorju MORAM !! zvišati voltažo !! da bo to PLATA zaznala in potem bom morebiti lahko zvišal FSB. Vendar višanje FSB SplJOH ni ZDRAVO ! rajši bi zvišal multiplier,,,,ZATO pa dejte no a je že sploh kdo tuki ki ve z čim bi lahko prekinil mostičke (REZAL);(;(

Matek ::

Olfa nož?>:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

VASkO ::

enkrat je bil link do neke novice, kako lahko z 9V baterijo in dvema iglama prekines mosticek - samo das kontakte na obe strani in po sredini mosticek poci -- tako ga najenostavneje prekines, za kombinacije pa malo poisci po netu

Sandi79 ::

Da olfa nož na to že sem pomislil pa ne upam (silicij)!
Batarija 9V ta je pa huda procesor zagotovo skuriš !
Drugi predlogi !8-)8-)

Matek ::

Hehe, silicij je samo v jedru, ostalo je iz keramike, tak da ti kar reži.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

rc-car ::

Ne vem zakaj bi blo navijanje prek FSB nevarno? Ti lepo zmanjsas multiplayer za 1 al pa 0.5 in brez problemov navijes jedro na 266
Takrat se tudi hitrosti agp in pci vodila nastavijo nazaj in vse delo lepo -> le proc je bistveno hitrejsi
Ce bi dovolj znizal multiplier, pol bi blo to mozno narest clo brez visanja napetosti..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Sandi79 ::

OKEJ ŽE BRUSIM SABLJO HEHEhe!!

Sandi79 ::

Rcar če znižam multiplier morem tud REZAT !! A MRBIT KDO POZNA KAKŠNGA ČETNIKA ??
Alexsss

rc-car ::

Ne, za nižat multiplayer samo povezi L1 mosticke in to je to. Ne rabis nic napetosti povecvat..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Sandi79 ::

Renta Car ,,K7S5A plošča ima neko zaščito !
L1 mostičke sem že zdavnaj povezal!
VENDAR V BIOSU NE MOREM SPREMINJAT SPLJOH NIČ RAZEN FSB-ja. No ja oglej si stran: klikn me Za vsako modifikacijo je treba nekaj REZAT.
Na srečo sem najel za rezanje mostičkov norega kirurga>:D, ki že 2 uri s skalpelom v roki lovi mačka okoli hiše....>:D>:D
Alexsss

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sandi79 ()

AtaStrumf ::

Tista varianta z baterijo in iglami je še najbolj elegantna od vseh in deluje in ničesar ne skuriš. Sem enkrat bral na www.overclockers.com tako da malo prebrskaj po njihovem arhivu člankov, boš sigurno najdel. Vsebuje tudi točna navodila. Rezanje je pomoje jeba, ker je vse tako majhno. Obstaja pa še neka naprava za švasanje (soldering iron) ki lahko prekine (stali) mostičke in je tudi primerno majhna, samo dvomim da imaš to doma.

Sandi79 ::

Ja tam sem že tud gledov, pa jest hočem eno enostavno rešitev, da mi ni treba v štacune hodit po razne laserje, varilce in ostalo kramo, po mojem se mi zdi še najbolj smiselno da to prerežem, ker če prerežem se bo lahko popravilo nazaj če bojo problemi, če bi pa mostiček erektriciral je pa pol en velk drek.. :))8-)

VASkO ::

ce mosticek elektriciras, se bo zaradi visoke temp na sredini prezgal in bo zgledal kot tovarnisko prekinjen mosticek - takega potem enostavno spet lahko povezes

ce pa se bos nad mosticke spravljal z nozem pa lahko procesor totalno zjebes, ker se ti lahko zgodi, da pokrampas cel mosticek dol in ne samo po sredini in ga potem nikoli vec ne bos mogel skleniti

tukaj imas link do kombinacij mostickov za zeljeno frekvenco procesorja (voltaza, FSB, mnozilnik)

upam da razumes nemsko, ker sem nasel eno stran z opisom postopka locevanja mostickov z elektriko klikni me

rc-car ::

To z 9V baterijo bi lahko delalo brez problemov, ampak..
kot se jest spoznam na elektriko (bolj mal) gre tok tam, kjer je najmanjsi upor. Torej, dokler je mosticek se sklenjen gre tok tam cez in ne skozi procesor. Ko pa ti mosticek skuris in se kako sekundo drzis baterijo gor, pa gre tok skozi procesor, da pride na - in takrat lahko kaj skuris..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

VASkO ::

ojej, tok sploh ne gre skozi procesor, ce ga nimas na prevodni podlagi (beri:kovinski plosci) - procesor pac das na papir ali leseno mizo in potem tok ne more nikam tecti, pa se lahko se kako trudis, najprej pa si preberi clanek in si se preberi, da je ze veliko procesorjev s tem odklenil in da se ni niti enega zjebal

rc-car ::

Potem pa ni problema...
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Sandi79 ::

Rc-car ti imaš čisto prav 0:), procesor boš skuril z 9V baterijo to je jasno !. In ne mi sanjat o nekih podlagah "" in potem tok ne more nikam tecti"":8). Ne glede na to, da boš sigurno skuril mostiček ampak tudi procesor ! Za tak poseg rabis 2,3 maximalno 6V. Kar se tiče BUGx strani pa tudi tega niso poskušali z 9V baterijo. Vasko a si slučajno štromar ?:\

VASkO ::

kak bo skuro procesor, ce tok ne more tecti (ni razlike v potencialih), naj se nekdo to poljudno razlozi, da bodo tele tupci razumeli

saj ne bo na procesorjeve pine dal mase, da bi lahko tok stekel skozi procesor, malo pamet uporabi pa razmisli

rc-car ::

VASkO: Saj tok ne bo tekel skozi procesor na maso. Tok bo tekel iz + polja baterije v procesor in na - polje baterije. Medtem se bo pa kaj skurilo.. >:D
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

VASkO ::

tok lahko tece le cez mosticek in ne skozi procesor, ce je mosticek prekinjen

drugace pa je tip opravil ze nekaj takih prekinjanj in ni se nic unicil, zakaj potem dvomite, da deluje?

Sandi79 ::

Dej VAZKO vpraš kakšnega štromarja pa ti bo povedu !
9V je preveč ! Procesor zagotovo skuriš !!!!!:(

Sandi79 ::

No VASKO: preber si to: Toms Hardware kakšna voltaža mora bit. pa pol povej !:8)

VASkO ::

pa ti si totalno zabluzil

to je misljeno za ta dremel

ce pa imas na 9V voltazo, kot pise v clanku pa imas pac manjsi tok in moc je enaka in tako prakticno ni razlike

sicer pa, kaj se sploh bunim s tabo, jaz sem samo hotel pomagat, ker sem vedel o tem postopku, ki je LEPO OPISAN ti pa meni zaj tupis, da nimam pojma - idi v gnoj

Sandi79 ::

Buuu !|O Dej no Vasko ! saj nisem reku, da nimaš pojma !;( Ok samo z 9V baterijo pa boš poskušal lahko samo sam. Al pa še rajši vtakn kabel v 220 ga prepolovi in potem en kabel na eno stran in drug kabel na drugo stran mostička pa procesor na kako gumjasto podlago, da elektrika ne bo udarila skozi procesor. >:D Za tak postopek priporočam najnovejši procesor AMD XP 2000+

AtaStrumf ::

Sandi79, če nimaš jajc, da bi tak postopek naredil z Duronom, ki najbrš ni vreden več kot 10k SIT, pol pa tudi nisi noben overclocker. Dobro se pozanimaj kako se naredi pa probaj. Če imaš jajca seveda.

Sandi79 ::

A zdej me boš pa še ti zajebaval ? 8-O Ok pa tud, če je 15jurju, jih ne mislim skurt al pa razrezat !

AtaStrumf ::

Pol jih pa tud navil ne boš. Žal.

Sandi79 ::

Rezal ga bom z olfa nožem !>:D

rc-car ::

Pa kaj ce stane procesor samo 10k? Vseeno se bi jest preprical kater postopek deluje, kot da sam probavam in pol skurim proc..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

How to AMD Duron

Oddelek: Navijanje
401765 (1276) HyperKiller
»

Rezanje povezav L1 na duronu

Oddelek: Navijanje
371346 (990) franci
»

SPREMINJANJE MNOŽILNIKA NA PROCESORJU !?

Oddelek: Navijanje
171363 (989) ADF
»

Tb+Kt7e

Oddelek: Navijanje
12901 (764) huelz
»

Neuspešno rezanje mostičkov

Oddelek: Navijanje
151439 (1163) ChiefThunder

Več podobnih tem