» »

Tudi iOS 6 zlomljen, a za zdaj ne javno

Tudi iOS 6 zlomljen, a za zdaj ne javno

ComputerWorld - Nov Applov mobilni operacijski sistem iOS 6 je precej otežil odklepanje (jailbreaking) telefonov. Najbolj vsestranskega odklepa, ki deluje tudi po ponovnem zagonu telefona brez priključitve na osebni računalnik (untethered jailbreak), namreč več mesecev po izidu iOS 6 še vedno ni. Javno na voljo sta tethered jailbreaka za iOS 6 in iOS 6.0.1 na napravah, ki jih poganjajo procesorji A4 (torej iPhone 4, iPhone 3GS in iPod touch 4G), za novejše pa odklepa še ni.

Ker kar nekaj mesecev ni bilo nobenega javnosti vidnega napredka, so se na internetu razširile govorice, da je Apple učinkovito pokrpal vse luknje in da je jailbreaking v izumiranju. To se ni zgodilo, čeprav hekerji priznavajo, da je razbijanje vedno težje. Tudi novi iOS 6 je dočakal svoj untethered jailbreak, le da uporabniki za zdaj od tega nimajo nič.

David Wang, ki je sodeloval že pri nekaterih preteklih odklepih, je zapisal, da je uspel zlomiti iOS 6, a svojega odkritja ne bo javno delil. Tako se ni odločil, ker bi se bal Applove pravne službe (postopek je namreč v ZDA legalen, a Apple potem ne prizna garancije), temveč ker želi obvarovati skrivnost pred Applom. Trenutni odklep deluje na iOS 6.0.2 na iPhonu 5, a ker bo Apple kmalu izdal verzijo iOS 6.1, Wang odkritja ne bo javno obelodanil. Za uspešen odklep je moral izkoristiti štiri ranljivosti in če bo iOS 6.1 zakrpal eno samo, bo jailbreak neuporaben. Wang pravi, da je pomembno, da ohranimo možnost pogledati iPhonu pod pokrov, zato odkritje ostaja skrito. Hkrati uporabnike tolaži z besedami, da bodo gotovo odkrili še kakšno ranljivost v iOS 6, ki bo omogočala izdelavo jailbreaka, ki bo javno dostopen.

20 komentarjev

shubell ::

kakšen anonimen mail pa nebi mogel zakrožiti? Aja ne potem se nebi mogel hvaliti...

hojnikb ::

Scumbag Wang :\
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mtosev ::

odneseš njemu pa ti ga on pol odklene:)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

AndrejS ::

Jaz nimam odklenjenega Iphone, pa ga lahko normalno uporabljam. Edino prednost pri odklepu vidim v piratiziranju

Gregor P ::

Kar ne veš te ne boli>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Limit-sky ()

Limit-sky ::

Gregor P je izjavil:

Kar ne veš te ne boli>:D

Pol si ti kar srečen človek... Brez bolečin in to...
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Gregor P ::

... ima svoje prednosti:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

paket ::

AndrejS je izjavil:

Jaz nimam odklenjenega Iphone, pa ga lahko normalno uporabljam. Edino prednost pri odklepu vidim v piratiziranju


Ti pomojem ne vidiš razlike med unlockom in jailbreakom. SW unlock ti omogoči uporabo sim kartice drugih operaterjev, medtem ko jailbreak omogoči nalaganje aplikacij, ki sicer niso na Appstoru. To pomeni recimo namestitev SSH protokola ali pa povezavo iPhona s tvojo iTipkovnico. Lahko pa tudi piratiziraš, ofc. Ampak point ni in nikoli ni bil v piratskih appih, ker če imaš tistih 600€ za telefon imaš tudi nadaljnih 200€ za aplikacije. Če nimaš - kupi kaj drugega. Sicer pa vsak samo sam ve zakaj ima iPhona..

Rudolf ::

Pred leti sem imel telefon s Symbianom. Ko me je prijelo, da bi nanj naložil par aplikacij, se je začela en globoka solzna dolina žalosti, muk, preklinjanja in frustracij. Čeprav mi je na koncu uspelo in sem slavil trpko zmago, pa si za nič na svetu ne želim podoživet podobne izkušnje. Torej take, ko se človek po prestanem počuti sposobnega za Bletchley park.

Za tehnične čirečare si moderen tehnofil lahko umisli LEGO robota, RPi, ali kaj tretjega. Ker ne maram delati reklame Samsungu bom dejal le, da mi moj Androidni telefon povsem izpolni pričakovanja. In ker sem vljuden, se bom ognil tudi omembi Galaxyja S3. A, če bi ponovno izbiral telefon bi bil to zagotovo isti. Samsunga Galaxy S3 pa obzirno ne bom navajal, saj bi lahko kdo pomislil, da namenoma poudarjam to napravo... :))

Limit-sky ::

Gregor P je izjavil:

... ima svoje prednosti:)

...sploh tisto, kar ne veš.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Gregor P ::

... in se že vrtimo v krogu8-)

Gregor P je izjavil:

Kar ne veš te ne boli
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Dragi ::

AndrejS je izjavil:

Jaz nimam odklenjenega Iphone, pa ga lahko normalno uporabljam. Edino prednost pri odklepu vidim v piratiziranju



Wifi Tethering - telefon kot 3G modem za prenosnik
Cydia - gora dodatnih aplikacij, tweakov, modifikacij, tem ipd
SBsettings - fast toggles (vkljapljanje bluetooth, wifi, 3g, airplane z mini nadzorne plosce)
Razsiritve in dodatne funkcionalnosti SIRI
Modifikacija obstojecih in namestitev dodatnih gest

Vec detajlov vlkjucno z slikami na linku spodaj
http://thebigboss.org/why-jailbreak-iph...

Spura ::

paket je izjavil:

ker če imaš tistih 600€ za telefon imaš tudi nadaljnih 200€ za aplikacije.

To je pa cudna ideja, ki niti slucajno ni kar samoumevno pravilna. Jst mislim da v Sloveniji niti slucajno ne drzi. Ima v Sloveniji cel kup ljudi applove produkte, nakupov pa bolj malo. Ker ta ideja, da ce si ruknil 600 evrov za telefon da bos tut 200 za applikacije preprosto ne drzi.
1. Podcenjujes moc tega, da lahko neki dobis zastonj.
2. V Sloveniji je cel kup folka z dragimi avtomobili, ki potem komaj placajo bencin pa gume. V sloveniji je tut cel kup folka z dragimi TVji z visokimi resolucijami itd, pa potem vseeno ne kupujejo DVDjev ali BluRayev ampak na 100 inchih vrtijo zastonjske piratske CAM filme. In najbrz isto velja za iPhone. Statusni simbol, butnes tut 600 evrov sam da si taglavn car. Vzdrzevanje+tekoci stroski bodo pa ze kako.

driver_x ::

paket je izjavil:

Ampak point ni in nikoli ni bil v piratskih appih, ker če imaš tistih 600€ za telefon imaš tudi nadaljnih 200€ za aplikacije. Če nimaš - kupi kaj drugega. Sicer pa vsak samo sam ve zakaj ima iPhona..


Za 200€ dobiš že cel AppStore!

no comment ::

Wifi Tethering - telefon kot 3G modem za prenosnik

Hm, meni to dela na ne-jailbreakanem iPhonu že zelo zelo dolgo.

Kaj delam narobe?

no comment ::

driver_x je izjavil:

Za 200€ dobiš že cel AppStore!

OT, ampak vseeno, zakaj je nemalo aplikacij na Google Playu kar opazno dražjih kot na App Store-u?

Danes dobim Nexus 4 in sem malo raziskal teren za aplikacije, ki jih hočem imeti tudi na Androidu. V glavnem za meni nujne aplikacije obstajajo verzije tudi za Android, nobena od njih pa ni cenejša kot na iOSu, dosti jih je dražjih. In to občutno. Kak poseben razlog?

shubell ::

največje prednosti jailbreaka zame:
- nalaganje poljubnih aplikacij
- modi iosa... ala možnost Uplovdanja priponk ;)

tbh average iuserji pa po mojem mišljenu tega ne rabijo.
Škoda drugače da ne moreš dodajti raznih .ko modulov... smrk...

Dragi ::

no comment je izjavil:

Wifi Tethering - telefon kot 3G modem za prenosnik

Hm, meni to dela na ne-jailbreakanem iPhonu že zelo zelo dolgo.

Kaj delam narobe?


Deluje ti v omrezju tvojega prvotnega operaterja (mobitel/simobil), v kolikor ti je to omogocil. Zamenjaj operaterja ali pojdi v tujino in ne bo delovalo vec.

paket ::

@spura, point taken, Slovenci. Ampak načeloma ne moreš furat Audija, če nimaš za vzdrževanje. :)

@sammy, super, potem je potreba po piratiziranju še manjša. Čeprav sem prepričan, da se da hitro zagonit še več. Malo iTunes, malo appstore, kak Piano, večji dropbbox pa si lahko hitro tam. 200€ je bilo rečeno, ker to še še zmeraj niso neke bajne pare za nekoga, ki si bp privošči gizmota za 600€.. Koliko stanejo stvari na Appstoru dejansko ne vem, ker me ni gor.

driver_x ::

Večina stvari je po enim evrom, ali kak evro in pol. Izstopajo le kakšne navigacije, ki lahko pridejo tudi do 80 evrov, kupil pa sem tudi že nekaj zadev po okoli 8 evrov. Glasbo pa še vedno raje kupim na fizičnem nosilcu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iOS 7.0.2 odpravlja luknje zaklepanja zaslona

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
2514023 (8505) pi pawr
»

Prispel iOS 6.1.2 - geslo je še vedno mogoče obiti

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
115681 (4514) smash
»

iOS 6.1.1 je zunaj, evasi0n jailbreak še deluje

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4216709 (14216) lambda
»

Tudi iOS 6 zlomljen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5117901 (14684) Furbo

Več podobnih tem