» »

NVIDIA Shield

NVIDIA Shield

««
6 / 17
»»

rawlit ::

Če koga zanima tudi jaz prodam brezhiben Shield 2017, kupljen januarja 2019, z novim/nerabljenim daljinskim upravljalnikom. ZS.

budnost ::

Sem dobil danes novega shielda 2019 pro. Zadeva je še malce hitrejša (bila je že prej), daljinec je zelo uporaben, ima backlight in kompaktno obliko, v glavnem dobro sede v roko. Novost je tudi AI scaling, ki izboljša vhodni video signal, funkcija je presenetljivo uporabna in izboljša sliko. Sem zadovoljen.

GupeM ::

Tudi jaz sem po kakšnih 4ih resnično cheap Android TV boxih sedaj kupil Shield Pro 2019. Ne morem verjet, kako ta stvar leti :D Kodi se je prej prižigal/ugašal več sekund, sedaj je fertik prej kot v sekundi. Tudi Netflix, HBO go ipd se zdaj odprejo praktično v trenutku. Zaenkrat zelo zadovoljen. Dobiti moram samo še nek zadovoljivo dober ampak cheap bluetooth gaming controller. Zaenkrat bi ga rabil bolj za test, da sploh vidim, kako se kaj obnesejo igre in streaming. Če bom ugotovil, da mi sede, bom kasneje kupil kaj boljšega, pa bo ta cheap ostal kot second controller. Večinoma se bi verjetno tako ali tako uporabljal samo eden. Priporočajo XBox one controller, ampak stane kakšnih 50 €.

Ima kdo kakšen predlog za kakšno cheap ampak zadovoljivo varianto?

stajerckozu ::

Dobil včeri tubo model

Šiba ko nora, ne zatika se nč :D

Daljinec kvalitetn, z lučkami tak d se hitro najde ko se zgubi :D

Gow šiba brez problema morm mal še grafiko spedenat

T2 app dela isto kot njihov box tak d bom po novem Nvidio uporablo za tv

Bo pa treba marsikj tud sideloadat (dobr brskalnik, zipper)

Lp

damirj79 ::

Novi Shield Pro je vedno samo 16GB velik storage?

rawlit ::

damirj79 je izjavil:

Novi Shield Pro je vedno samo 16GB velik storage?


Shield PRO 16GB, tuba 8GB.

In drži, ko enkrat probaš Shield ne vidiš potrebe, da bi se ukvarjal z raznimi kitajskimi jajcami.
Priklopiš in dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rawlit ()

Tsunamii ::

Po tej recenziji..naj bi bil čip identičen kot prejsni model ...
Osebno, če je to res..je en velik anteg. Folk je z mano vred pričakoval večjo izboljsavo...verjetno takticno. Ze tako odličen box..so naredili 'placebo' se boljsi :))
Da se razumemo..tudi sam ga bom v bodoče kupil. Vendar sem le pricakoval kaksen orenk napredek napram XXX letom starim cipovjem.

Če se pa motim....se pardoniram ! >:D

Link:

springfield ::

Cip je podoben Tegra @ Wikipedia
Graficna je kaksnih 20% mocnejsa in novejsi ram podpira. CPU je pa isti.

OK.d ::

LPOK.d

budnost ::

Razlika razložena:

It is technically the same chip, but is manufactured with the 16nm process as opposed to the 20nm process of the old chip (so uses less power). It has the same CPU cores and GPU, but the GPU is clocked at 1267mhz, whereas the old SOC had it clocked at 1000mhz (this is where the speed increase comes from). So, it's the GPU that's 25% faster, not the CPU. This is the same updated chip used in the new nintendo switch lite, and tests have shown that there is an improvement there.

Ganon ::

GupeM je izjavil:

Tudi jaz sem po kakšnih 4ih resnično cheap Android TV boxih sedaj kupil Shield Pro 2019. Ne morem verjet, kako ta stvar leti :D Kodi se je prej prižigal/ugašal več sekund, sedaj je fertik prej kot v sekundi. Tudi Netflix, HBO go ipd se zdaj odprejo praktično v trenutku. Zaenkrat zelo zadovoljen. Dobiti moram samo še nek zadovoljivo dober ampak cheap bluetooth gaming controller. Zaenkrat bi ga rabil bolj za test, da sploh vidim, kako se kaj obnesejo igre in streaming. Če bom ugotovil, da mi sede, bom kasneje kupil kaj boljšega, pa bo ta cheap ostal kot second controller. Večinoma se bi verjetno tako ali tako uporabljal samo eden. Priporočajo XBox one controller, ampak stane kakšnih 50 €.

Ima kdo kakšen predlog za kakšno cheap ampak zadovoljivo varianto?


Sliši se super. Ker nisem nikoli imel teh škatlic, imam vprašanje. Na kakšen način lahko Shield dostopa do podatkov na računalniku?

GupeM ::

Ganon je izjavil:

GupeM je izjavil:

Tudi jaz sem po kakšnih 4ih resnično cheap Android TV boxih sedaj kupil Shield Pro 2019. Ne morem verjet, kako ta stvar leti :D Kodi se je prej prižigal/ugašal več sekund, sedaj je fertik prej kot v sekundi. Tudi Netflix, HBO go ipd se zdaj odprejo praktično v trenutku. Zaenkrat zelo zadovoljen. Dobiti moram samo še nek zadovoljivo dober ampak cheap bluetooth gaming controller. Zaenkrat bi ga rabil bolj za test, da sploh vidim, kako se kaj obnesejo igre in streaming. Če bom ugotovil, da mi sede, bom kasneje kupil kaj boljšega, pa bo ta cheap ostal kot second controller. Večinoma se bi verjetno tako ali tako uporabljal samo eden. Priporočajo XBox one controller, ampak stane kakšnih 50 €.

Ima kdo kakšen predlog za kakšno cheap ampak zadovoljivo varianto?


Sliši se super. Ker nisem nikoli imel teh škatlic, imam vprašanje. Na kakšen način lahko Shield dostopa do podatkov na računalniku?

Samba shared folder ali NFS (Network File System).

pegasus ::

Sorodno vprašanje, če na to škatlico obesiš usb disk, kater app moraš inštalirat, da lahko streže ta disk v mrežo? Našel sem samo nek zelo primitiven ftp, nobenega nfs ali sambe.

CoreySteel ::

Nobenega appa, vsaj jaz ga nimam.
Twitter: @CoreySteel_

Ganon ::

GupeM je izjavil:

Ganon je izjavil:

GupeM je izjavil:

Tudi jaz sem po kakšnih 4ih resnično cheap Android TV boxih sedaj kupil Shield Pro 2019. Ne morem verjet, kako ta stvar leti :D Kodi se je prej prižigal/ugašal več sekund, sedaj je fertik prej kot v sekundi. Tudi Netflix, HBO go ipd se zdaj odprejo praktično v trenutku. Zaenkrat zelo zadovoljen. Dobiti moram samo še nek zadovoljivo dober ampak cheap bluetooth gaming controller. Zaenkrat bi ga rabil bolj za test, da sploh vidim, kako se kaj obnesejo igre in streaming. Če bom ugotovil, da mi sede, bom kasneje kupil kaj boljšega, pa bo ta cheap ostal kot second controller. Večinoma se bi verjetno tako ali tako uporabljal samo eden. Priporočajo XBox one controller, ampak stane kakšnih 50 €.

Ima kdo kakšen predlog za kakšno cheap ampak zadovoljivo varianto?


Sliši se super. Ker nisem nikoli imel teh škatlic, imam vprašanje. Na kakšen način lahko Shield dostopa do podatkov na računalniku?

Samba shared folder ali NFS (Network File System).


Brezžično? Žično?

GupeM ::

Ganon je izjavil:

Brezžično? Žično?

Nima veze.

OK.d ::

pegasus je izjavil:

Sorodno vprašanje, če na to škatlico obesiš usb disk, kater app moraš inštalirat, da lahko streže ta disk v mrežo? Našel sem samo nek zelo primitiven ftp, nobenega nfs ali sambe.

Plex
LPOK.d

D-PaX ::

@budnost
@GupeM
@stajerckozu

Kje ste nabavli?
Amazone, Nvidia itd....
Pa za kakšno ceno?
A bo kaj v akciji, ko bo črni petek ali kaj veste?
Vsaj tam, da je cena od 120 do 160€ max Nvidia Shield TV PRO
Paxy

chavlji ::

120€ haha. Good luck :D

GupeM ::

Dvomim, da dobiš za takšno ceno. Tudi black friday popustov pomoje ne bo za ta model. Mogoče za starega.

Sema kupil na španskem amazon za ~220EUR. Na drugih amazonih ga nisem našel, razen na co.uk, kjer je bil pa še nekoliko dražji.

Sem ga pa kupil par ur prej kot je nekdo objavil tole za ~200EUR.

https://slo-tech.com/forum/t550674/p651...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Ganon ::

Eni imate povsem nerealna pričakovanja. Nov izdelek bi radi kupili 40% ceneje. :))

D-PaX ::

Pozabil sem napisat da je to željena cena brez DDV.
Ne vem več kdaj sem v tujini kupoval z DDV :)
Paxy

stajerckozu ::

Nemški amazon okoli 170 eur s poštnino

Ne pričakuj popustov, za letošnji Black Friday so se očitno odločilj da bo dost če dajo samo nov model ven

GupeM ::

stajerckozu je izjavil:

Nemški amazon okoli 170 eur s poštnino

Ne pričakuj popustov, za letošnji Black Friday so se očitno odločilj da bo dost če dajo samo nov model ven

Pa ne pro 2019?

scipascapa ::

stajerckozu ::

Ja tolo sm kupo
Ni pro model sam se useen ni svoh 90 posto bols ko ostalo( mogoc je bols kaksn gt king)

neo5468 ::

stajerckozu je izjavil:

Ja tolo sm kupo
Ni pro model sam se useen ni svoh 90 posto bols ko ostalo( mogoc je bols kaksn gt king)

Ne ni, shield je še vedno daleč najboljši. Ni primerjave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neo5468 ()

mat xxl ::

Jasno, da je velika primerjava GT KING je pač king, Shield ga bo pa povozil, ko uredijo vse nonsenze v programju.

stajerckozu ::

Nazalost je tuba model samo 32 bitni sistem

stajerckozu ::

Lohk kdo pomaga

Na EpsxE špilava s punco multiolayer na 2 kontrolera sam vedno na enem ne zazna gobice (ponavadi player 2)

Kdo ve kaj naredit?

Lp

Gagarin ::

Ali kdo dostopa do folderjev/fajlov na Shieldu (internem spominu/USD disku) preko android telefona? Zanima me predvsem če komu špila samba? S katerim programom? (tisti WIFI direkt vem da gre...).

CoreySteel ::

Meni špila brez težav, gledam z VLC.
Twitter: @CoreySteel_

Gagarin ::

Ne vem če sva se zastopila, želel bi dostopati (brisati, tja kopirati, preimenovati...) do folderjev/fajlov, ki so na Shieldu z android telefonom preko kakšnega fajl explorerja preko SMB. Recimo s Solid explorerjem sem tako enostavno dostopal do fajlov na boxu, ki je imel inštaliran Coreelec ali Libreelec.

CoreySteel ::

Ah, sorry. Evo sem probal se priklopit s Solid Explorerjem in dela vse ok.
Twitter: @CoreySteel_

Gagarin ::

Huh, zanimivo, meni pa nikakor ne rata - imam omogočen dostop preko mreže (v Storage settings), user name in pass pravi, probal sem s SMB1, SMB2, probal sem s Solid explorerjem pa še s parimi drugimi, pa se ne poveže. En od explorerjev mi napiše da spnego negotiation ni uspela, drugi pa ne napišejo nič, samo ne povežejo se.... Drugače pa recimo s transmission remotom pa normalno pridem no in lahko dodam in brišem torrente (mislim da tudi dela preko sambe?). Aja, a imaš novega Shielda? Men se to dogaja na Shield pro 2019...

mat xxl ::

Probaj Total commander

Gagarin ::

Probal, isto, ne dela....jebenti shield, tud s pcja ni dostopa, enabliral tud smb1 v win10 za vsak slučaj,pa nič

OK.d ::

LPOK.d

stevie boy ::

na shieldu sideloadaš app SambaServer . zaženi app, da bi dostopal do podatkov

Zgodovina sprememb…

Gagarin ::

Hvala za vse ideje, probal prav vse kar ste navedli in še marsikaj zraven pa ne dela. Naslednja stvar, ki jo bom probal bo zamenjava routerja.
(aja, pingam kamot Shield, sam Samba ne gre...)

Fairplay ::

Ne vem kako je na androidu, ampak samba zapiše v log-e če je kaj narobe. Poglej, če obstajajo kakšni logi na androidu.

sandmat ::

je kdo poskusil t2 aplikacijo na shieldu? je uporabno?

rawlit ::

T2 aplikacija deluje na Shieldu bolje kot na komunikatorju ;) Meni je super, ena naprava manj.

Ganon ::

Kateri operaterji ponujajo aplikacijo na androidnih napravah? Če bi se znebil dodatne škatle, bi bilo to zelo dobrodošlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

rawlit ::

Ganon je izjavil:

Kateri operaterji ponujajo aplikacijo na androidnih napravah? Če bi se znebil dodatne škatle, bi bilo to zelo dobrodošlo.

T2 in Telemach.

polde66 ::

In telekom tvin, nekateri uporabljajo tudi še amis TV (A1) samo tam je slika sd
polde

OK.d ::

Tvin apk. ni na google play storu, zato ni čisto prilagojena za uporabo z obstoječim daljincem od android tv-ja in jo je zato potrebno uporabljati v kombinaciji z miško ali pod..
LPOK.d

polde66 ::

pol ga pa ne uporabljaj
polde

rawlit ::

Telekom tvin je bolj podobna T-2 tv2go, torej optimizirano za mobilne naprave.
T-2 TV pa je namenski aplikacija optimizirana za Android TV.

polde66 ::

Ja res je in je plačljiva 0,99 eur na mesec, če uporabiš pa t-2-tv2go je pa free že v sklopu naročnine in jo lahko inštaliraš na več napravah, potrebuješ samo še dodatno nek daljinec da lažje vpišeš, dočim v samem meniju pa to lahko delaš s priloženim daljincem. To uporabljam sam.
Za tvin obstaja TViN_3.1.3-Hacked-Yani-v2 ki je narejen zato, da naj bi deloval z priloženim daljincem, kako se sedaj v praksi obnese na android TV pa mislim da ne. Tudi če bi se, pa ne deluje v gledanju za nazaj.
polde
««
6 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15247099 (1296) i8t76

Android tv box (strani: 1 2 3 4145 146 147 148 )

Oddelek: Zvok in slika
73561078926 (338933) Mavrik
»

Kaj kupiti za Media Player? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14232315 (21680) sasoe
»

Media player 4K- HDMI (BOX)

Oddelek: Kaj kupiti
236040 (5017) Erzo

Več podobnih tem