» »

celeron 1400?

celeron 1400?

boha ::

trenutno imam c950, pa razmišljam da bi menjal za c1400 (če se ga da sploh še dobit), da iztisnem še tiste zadnje moči iz 815-ke. zanima me, če bi bila kakšna omembe vredna razlika. menjal bi tudi svojega mx-a za npr. radeona 9100.

sem iskal okol kakšen test pa nisem nič pametnega našel.

damchy ::

Jaz mam tudi plato z i815 in mam gor 1300!
Malo sem gledal po trgovinah,pa nikjer nimajo 1400 MHz celeronov ! Kako to,zakaj se jih ne da dobit, ker od 1GHz-1,3GHz pa še imajo????

Ve kdo zakaj???

Han ::

Razlika bi bila opazna že zaradi dvakrat večjega medpomnilnika (cache). Če procesor še malo naviješ, pa sploh...

Si prepričan, da tvoja plošča podpira Tualatine? Za to namreč potrebuješ i815EP čipovje...

damchy ::

Oba imava intel 815 čipovje,moja podpira tualatine!
Jaz imam QDI SynactiX 5EP-v2.0,cool plata!

Maxtor ::

Zakaj ne moreš kupit Celeron 1,4GHZ? Odgovor je preprost. Intel ne izdeluje teh procesorjev. Procesorji, ki bazirajo na P III procesorju so do 1300MHZ, nad 17000MHZ pa bazirajo na P IV. Vmenish frekven NI!

Brane2 ::

Seveda so. Mlacom prodaja 1400tko, obstaja pa baje tudi 1500tka, ki pa je Mobilna, torej verjetno precej dražja. Cena pri mlacomu je 19 kSIT za 1400tko. Pospešek ze ZELO pozna, vsaj pri meni. V glavnem zaradi:

-tanovi Celerončki brez problema laufajo pri 133 MHz FSB ali več. Glede na to, da je pri S370 podnožju ozko grlo FSB, se to lepo pozna.

-novi Celeroni imajo 2x L2 cacheja, kar prinese svoje. Procesor gre zaradi tega manjkrat podatke iskat v zunanji RAM, ker jih dobi v L2...

- preprosto zaradi višjih frekvenc. 1.3 GHZ mi dela B.P. na 1.7 GHz, 1.4ko bom pa navil verjetno še višje...

V glavnem, rezultati so super glede na investicijo, vsaj po mojih izkušnjah...

PS: Ravno danes sem naročil še enga Celerončka 1.4 GHz pri MLacomu. Ga nimajo na zalogi. Pride baje ta teden. Bomo videli... :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Flamer ::

ČE bi loh plato zamenu bi durona 1300 nabavu in bi nlo precej bolše. Al pa kakšen 1700+ AXP

Brane2 ::

Ne vem če bi blo tolk boljše na navadnem SDRAMu.

Razen, če misliš dat gor DDR. Potem to pomeni menjavo procesorja, plate in RAM-a.

To sploh niveč tako poceni, pa tudi končna razlika je vprašljiva. Je Duron 1300 res toliko hitrejši od Tulca 1400 ?

ali3n ::

u Tech-trade sem danes na svoje oči vidu tulca 1,2 in 1,3 GHz... 1,0 majo v PCXu... (vse to so BOX variante...)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Maxtor ::

Preklicujem mojo izjavo, da celerona 1400 ni. To, da naj ne bi obstajal, sem namreč našel na strani Resnične resničnosti. Zgleda da ne vedo kaj govorijo in kaj objavljajo. Kekci!

kuglvinkl ::

Gle hitrosti C1400 in D1300 je na THGju review.
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

do kolk navit celeron 1200 brez dodatnega hlajenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
764735 (3574) mihamedo
»

Celeron 1300

Oddelek: Navijanje
262278 (1655) karafeka
»

Tualatin Upgrade Adapter nasel v ZG!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
14410869 (7207) Spajky
»

Coppermine 1.0 GHz @ 1.43 GHz

Oddelek: Navijanje
91288 (1106) DJ-DUST
»

QDI Advance 10T + Tualatin, max. overclock ?

Oddelek: Navijanje
481986 (1458) Spajky

Več podobnih tem