» »

CD-rom

CD-rom

kalcek16 ::

Imam navaden 24x CD-ROM in me zadne čase zajebava, sploh noče brat cd-jev. Pa sm že spucu lasar in pogledu use kable pa nč, lučka skos utripa k d bere sam u resnic pa nč. A to pomen d je šu mal rakom žvižgat?

Lime ::

Vse tako kaže. Poglej še, če se ni zrahljala (se ni premaknila) leča od laserja, drugače pa je izgleda čas za novega.

bf4ed ::

:D Odpri ga pa pri laserju boš videl en mali potenciometer, malo ga obrni (zategni kot navaden vijak) pa se bo moč lasera povečala in bo delal kot nov.>:D

Tak sem jaz pred 2 dnevi popravil en iz 97 leta cdrom kateri ni delal že od 99 leta in se samo prašil pri enemu.
Jaz sem ga pa vzel in ga sfriziral, po nasvetu enega iz tega foruma.>:D

sebastjan v ::

Če imaš cyberdrive cd-rom 24X ga raje vrži v kanto, ker tile cdromi ne delajo dolgo! Če boš štelal tisti potenciometer ga obrni čisto malo v desno, ker če ga boš preveč bo laser hitro crknu! Prejšnji teden sem kolegu popravljal en takle cd-rom ker ni bral vseh cd-jev.Pri tem sem enega usposobil,druge tri pa uničil(laser kaput).Ko naštelaš potenciometer za laser bere cd-je kot za stavo,tudi tiste spraskane vendar so pri tem čez kakšnih deset minut po snemanju divx-a na hdd pregoreli trije laserji!

kalcek16 ::

Kje pa najdem tisti potenciometer,a ma kdo kšno sliko kva sploh to je?

bf4ed ::

Najdeš lečo, to valda znaš kak izgleda, pa tam nekje blizu je potenciometer.

Malo poglej če ni tam pa možno da je kje drugje, saj mislim če je da je samo 1 potenciometer.:D >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšne potenciometre? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
13712895 (11063) Azrael
»

Potenciometer na slušalke

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
211605 (1402) BluPhenix
»

Razneslo cd v cd-romu

Oddelek: Pomoč in nasveti
201721 (1191) postar_si
»

Smartbuy - nateg? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
776476 (4387) pingo76
»

Vaše izkušnje z raznimi CD-RW pogoni prosim (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
605792 (4785) ender

Več podobnih tem