» »

Ir konektor prosim pomoč

Ir konektor prosim pomoč

scenic ::

Na stari plati sem prklopil Ir konektor ploščati v IR port dela - normalno.
Nova plošča ima na eni strani 3 in še 2
tako da ne vem kako ali če sploh lahko to povežem.
Plata je MSI.

Prosim za nasvet.

Hvala

sash ::

kot prvo moraš pogledat če tvoja nova plošča sploh podpira prenos ki ga uporablja tvoj IR-modul, ker se lahko čist zgodi da ga ne - sam sem imel podobno izkušnjo ;(( . Za priklop pa predvidevam da si imel prej vse pine v "ravni vrsti", kar pa pri večini novih plošč več ni tako :\ , zato imaš za priklop dve možnosti, ali kupiš adapter, kar dvomim da boš kje hitro dobo ;( ali pa pogledaš po manualu knjige od plošče in IR modula ter konentor modificiraš - če je možno ker ne vem kako so razporejeni kontakti na novi, ali ga pa odstraniš in nadomestiš z dvema novima (2 in 3 pinskima) :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

scenic ::

Najprej hvala, točno tako pini so v ravni vrsti nov pa je 3 in 2.
Plata je MSI 845 PE Max in verjetno bi moralo delovati.
Kaj si mislil z modificiranjem pinov in ali ima smisel mal pretikati.
V biosu imam vklopljen ASKIR ali naj tudi to spremenim.

Hvala

Scenic

sash ::

kaj morš nastavit ne vem ker ne vem kak IR modul imaš, ker imajo le ti različne možnosti komunikacije in nekatere novejše plate ne podpirajo določenih (starejših) sistemov.

Z modificiranjem pa je bilo mišljeno to da če si imel prej en 5 pinski konektor da le tega če je možnoprerežeš pri 2 pinu (ki je NC) in potem vklopiš v plato, vendar moraš pazit kako so razporejeni priključki na plati in na kako na konektorju modula, če pa imaš konektor ki nima enega 5 pinskega konektorja ampak 4 posamezne pine pa to itak ni problema ker poglej po knjigi od MSI-ja kako so razporejeni pini in natoo vsakega posameznega posebaj natakni.

Če pa niso tazporejeni tako da bi lahko zgolj prerezal konektor pa boš mogo tega pač odstranit in ga nadomestit z dvema (2 in3 pinskima) konektorja
--------------------
Think different...
TOROiD Group

scenic ::

Hvala za trud, stari je 5 pinski zelena, črna, modra, prazen in rdeč (ckm).
Prerežem lahko ta praznega.

Na novi je tako:
1 VCC 2 NC brez pina 1 0 2
3 IRRX 4 GND 3 0 4 0
5 IRTX 6 brez oznake 5 0 6 0

Upam, da nisem preveč zakompliciral.

Hvala

Scenic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: scenic ()

sash ::

eeeeeeeeeeee en mal si zakompliciral :\ , sicer pa poglej da boš imel pine z istimi oznakami kot so na modolu na pravih pinih na plati.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Paramedic ::

A lahko sam vprašam kje si kupu ta IR konektor, kolk si dal, pa s čim vsem ga lahko uporabljaš? Hvala :)
End transmission.

scenic ::

Številka potem pa 0 - krogec pomeni kako izgleda sedanji konektor samo ne morem natipkati da se lepo vidi.
proizvajalca ne poznam, kupil sem ga v Megahitu cca 6 k uporabljam pa ga za povezavo mobilnega telefona z računalnikom - logotipi, adresar, sms, dostop do interneta, povezava z digitalnim aparatom in prenos podatkov.
Na stari mašini je dalal ko šus lahko ga pa tudi prodam .

Hvala

Scenic

Paramedic ::

Scenic: js mam na plati za IR v ravni vrsti 5 pinov; med 3in5 je presledek. A to potem paše? A si kdaj probu z daljincem to uporabljat, a je možno to naredit? Js bi ga rabu namreč mel za kake nastavitve med filmom...
End transmission.

sash ::

mislim da tile moduli niso namenjeni temu (ker jaz sem na mojem neke poskušal pa ni laufalo :\ , ali pač
--------------------
Think different...
TOROiD Group


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tišanje napajalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5511551 (7624) Heavy
»

Napajalnik LC Power 550W - Nasvet

Oddelek: Pomoč in nasveti
142356 (1766) PacificBlue
»

Problem z USB 4/5 pin konektorjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
51201 (1130) Duhec
»

Tagan (480W) in 4 pinski 12V priključek

Oddelek: Strojna oprema
131701 (1471) ddeben
»

USB port

Oddelek: Kaj kupiti
141276 (1126) Beernarrd

Več podobnih tem