» »

BIOS flash & update (MV86)

BIOS flash & update (MV86)

balaz ::

živjo vsi,
Rad bi update-u BIOS na mojmu laptopu Packar Bell EasyNote MV86, pa me zanima kako naj flasham, ker sem zlowdu sam en file (en_mv86_bios203.exe / 2,3 MB) in sem ga dubil na uradni strani pod starejšo verzijo strani, ker drugače je laptop že star in ga na novejši v. strani sploh ni na seznamu. Sicer piše da je ta file namenjen za Visto, ampak pomoje to nebi bil problem, tut v Win7 mora delat.
Ugl. Problem je pač to da nevem a s tem file-om, če ga zaženem, sam avtomatsko poskrbi za vse, da nardi flash backup in update, al sam update al kako, pač mal sm noob glede tega :) drugače sm že enkrat update-u Bios na drugmu kompu sam sm mal pozabu, oz. sm mel en program k je use sam naredu (Liveupdate al neki tazga).
Za ta laptop mi pa ni lih jasno k nikjer nč ne piše ne na netu, niti readme file ni nikjer, nč.

Ubistvu me zanima a morm prej flashat Bios z drugim programom, al nej kr direkt zaženem ta file?
Bolje previdnost kakor furja :)

KoMar- ::

Poženi...

Junfr ::

pa verjetno bos kljucek vtaknil v usb, da naredi kopijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Junfr ()

balaz ::

ja kokr vem ne rabš Usb, sam nism prepričan, drgač pa še zmer nevem kaj pa kako se naredi Back-up od biosa...
-jst pač nism mel ključka k sm flashu bios na unm novejšm kompu (MSI)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: balaz ()

TOP ::

In zakaj bi updejtal bios na laptopu,pridobil ne boš nič,če pa boš z napačnim flešal bo pa bolela glava.

pviran3 ::

2x se prepričaj, da imaš pravi bios, potem pa če imaš exe, pol to poženeš v windows, obvezno preberi readme.
Poženi kot "run as admin", onemogoči antivirusne in predvsem ne failat postopka

balaz ::

readme sploh ni blo zravn in tut nč drugega, sam ta .exe imam in je taprav (sam da je za Visto, jst imam pa win7 ultimate brez service packa)

drgač pa bi update bios ker mi oba proca neki pravilno ne laufata pa mi napiše u event logu da nej updateam firmware, eto zato :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk ni zaznan v BIOSu

Oddelek: Operacijski sistemi
332767 (2356) srus
»

nov PC zmrznil med msi live update 5 (bios update), ob resetu črn ekran, ne pride v b (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
586435 (5857) Riff
»

Windows 7 - počasen zagon

Oddelek: Pomoč in nasveti
335945 (5511) Tine:)
»

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 476 77 78 79 )

Oddelek: Operacijski sistemi
3942265008 (64600) Seljak

Več podobnih tem