» »

Lažna izjava na policiji

Lažna izjava na policiji

jozoo ::

Dal sem lažno izjavo na policiji, da so mi ukradli prometno in tablice od avta, zato ker mi kupec ni hotel vrniti dokumente od avta. Banda švercerska. To sem kupcu tudi rekel ampak zdaj me hoče prijaviti policiji. Kakšna je kazen za to dejanje in kaj naj naredim. Če ima kdo kako idejo dobrodošla.
  • polepsal: bluefish ()

SplitCookie ::

Tisti moment ko so ti jih vzeli, to lažna prijava ni bila.
Če so ti jih vrnili, še ne pomeni da je bila prijava lažna.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Mehmed ::

Kriva ovadba

283. člen

(1) Kdor koga naznani, da je storil kaznivo dejanje, ki se preganja po uradni dolžnosti, pa ve, da ga ni storil, se kaznuje z zaporom do dveh let.

(2) Enako se kaznuje, kdor podtakne sledove kaznivega dejanja ali kako drugače povzroči, da se uvede kazenski postopek za kaznivo dejanje, za katero se storilec preganja po uradni dolžnosti, zoper nekoga, za katerega ve, da ga ni storil.

(3) Kdor se sam naznani, da je storil kaznivo dejanje, ki se preganja po uradni dolžnosti, čeprav ga ni storil, se kaznuje z denarno kaznijo.

(4) Enako kot v prejšnjem odstavku se kaznuje tudi, kdor naznani, da je bilo storjeno kaznivo dejanje, ki se preganja po uradni dolžnosti, čeprav ve, da tako dejanje ni bilo storjeno, in s tem povzroči, da državni organi začnejo ukrepati.

(5) Če stori dejanje iz prvega ali drugega odstavka tega člena uradna oseba z zlorabo uradnega položaja, se kaznuje z zaporom do treh let.

Looooooka ::

A niso tablice vezane na avto? :) (mislim razen une...personalizirane)

Mehmed ::

Ce si rekel policiji to pa to so mi (neznanci) ukradli, ceprav ves kdo zadevo ima in ti je noce vrniti, si se zlagal.
Ce si rekel ta pa ta mi noce vrniti zadeve, a ga lahko ovadim zaradi kraje je druga pesem.

amigo_no1 ::

Isti moment ko ti kupec noče vrniti prometne, ki ni njegova, ti jo je ukradel.
Če si prijavil to potem je ok.

Lozinka ::

Vztrajaj pri svojem in ne popuščaj! Pa dobi se nekaj prič če je to potrebno. Jebeš ta naš pravni sistem, ki spušča kriminalce in dovoljuje take lopovščine. Čisto prav si naredil!

Mehmed ::

amigo_no1 je izjavil:

Isti moment ko ti kupec noče vrniti prometne, ki ni njegova, ti jo je ukradel.
Če si prijavil to potem je ok.

Ni res.
To je zatajitev, ne pa kraja.
Ce si prijavil tako kot je v resnici, nimas tezav.
Ce si prijavil fiktivno krajo, ker je v principu vse isto, nekdo ima pac nekaj mojega, boli me kurac za detajle, potem imas problem.

SplitCookie ::

Ma boli ga kurac za tistga tipa, privij ga tolk da voda steče iz njega.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Looooooka ::

Jst bi zdej po prijavi definitivno vztrajal pri svoji zgodbi...in to do te mere, da bi sebe preprical v to, da se je res tako zgodilo :)
F.Him.

Mehmed ::

Ne vem zakaj ste eni tok pod vtisom, da bo kupec tukaj kratko potegnil? Za to kar ga je ovadil ga zagotovo ne bojo pohopsal, ker zgodba nima smisla, za tisto kar bi ga lahko, ga pa ni prijavil.

Looooooka ::

Ce vzames nekaj, kar po zakonu ni tvoje(pa tud ce so samo tablice) bos kratko potegnil. Zdej tud ce on fase ovadbo zaradi prijavi to ne spremeni dejstva, da je kupec tudi krsil zakon(sklepam, da ga pac je).

Mehmed ::

Ja. Ampak ko se bo zgodba razpletla, bo kupec dobu po prstih zaradi zatajitve, ne kraje ki se ni zgodila. Op pa zaradi krive ovadbe.
Edini scenarij, da samo kupec najebe je, da opu v celoti nasedejo in kupcu obesijo tatvino. Kar je krasen scenarij, kjer nekoga po krivem obsodijo. Po krivem, ker sta zatajitev in tatvina razlicni stvari z razlicnimi kaznimi, tudi ce se nekaterim ne ljubi doumeti razlike.

borut_p ::

Pojdi na policijo kjer si krajo prijavil, razjasni da si ugotovil kje zadeva je in da želiš spremeniti izjavo oz prijavo. Sam kot laik (s tem mislim tebe ne mene, sicer tudi sam nimam kej velik pojma) ne mores poznati vseh zakonov in s spremembo ovadbe nebi smel imeti težav. Večja težava je v tem, da javno objavljaš da si dal krivo ovadbo in se tega tudi zavedaš. Javni portali pa niso tako anonimni kot si kdo misli.
LP

Looooooka ::

Mehmed je izjavil:

Ja. Ampak ko se bo zgodba razpletla, bo kupec dobu po prstih zaradi zatajitve, ne kraje ki se ni zgodila. Op pa zaradi krive ovadbe.
Edini scenarij, da samo kupec najebe je, da opu v celoti nasedejo in kupcu obesijo tatvino. Kar je krasen scenarij, kjer nekoga po krivem obsodijo. Po krivem, ker sta zatajitev in tatvina razlicni stvari z razlicnimi kaznimi, tudi ce se nekaterim ne ljubi doumeti razlike.

Policija ti more tud dokazat, da se ti zavedas razlike.
Za povprecnega cloveka je to, da mas ti nekaj mojega brez mojega privoljenja kraja.
Zato te tudi policist vedno vprasa ce si videl znak in ce ves koliko si vozil(ker je potem kazen visja) :)

Btw jst sklepam, da clovek posta iz knjiznice...s tujo clansko kartico :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Mehmed ::

Bullshit.
Policaj ti naceloma da za prebrat prijavo preden jo podpises in ti pove v kaj se spuscas, ce se lazes.
Tukaj tvoje nerazumevanje zakonov ne igra vloge, ker se nanasa na vsebino. Ti ne rabis tocno vedeti po katerem clenu se preganja zadeva, ce prides prijavit rop, pa policaj iz zgodbe razbere, da je slo v resnici za tatvino, bodo ze oni preganjali po pravem clenu.
Ni pa to niti pod razno isto temu, da si zmisljujes stvari. V tem primeru ti nisi enostavno laicno zamesal clenov, ki jih niti ne rabis poznat, ampak si se enostavno zlagal.

Isotropic ::

najebal bos

SplitCookie ::

Če ga bo najebal pa naj gre na policijo spremeniti prijavo, najmanjši problem.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

jozoo ::

Kakšna je kazen če to prijavim na policiji,da sem se zlagal ali to gre na sodišče ali se takoj zaključi.In kaj se zgodi, ker je avto odjavljen iz prometa
Ali pa počakam na vso situacijo pa grem na sodišče.

shadeX ::

Offtopic: Sicer ne vem vendar kako je možno da ti kupec ukrade dokumente in ti jih ne da nazaj? Po kakšnem scenariju?

Isotropic ::

ni odregistriral avta al kaj ze, ko ga je prodal.

Looooooka ::

ah...gres na policijo in reces, da ti je kolega razlozil, da je uporaba besede "kraja" v tem primeru neprimerna in da si zato rajsi prisel na policijo.
Pac model je zadrzal tvoje dokumente ceprav si mu povedal, da jih rabis za odjavo avtomobila in/ter tablice, ki so mogoce personalizirane in torej niso predmet prodaje.
Ti si pac rekel kraja, ker se ti je v tistem momentu tako zdelo. Zdej ko si se "pomiril" in ti je "kolega" preprical , da je to krivo pricanje...si sel NA FORUM, kjer si ponovno "preveril" ce sosedovo mnenje drzi vodo...in po nasvetu podobnih laikov, kot si sam...si se pac odlocil spremeniti izjavo.
Pa mas MOGOCE pokrito rit.
Kupec ma pa se zmer problem, ker je zagresil zatajitev/krajo/slabo salo(definicija te ne zanima...hoces samo, da ustrezni organi opravijo svojo dolznost in resijo problem, ki ga ti ne mores po mirni poti ceprav si 100%, da si zrtev).
Followed by...FUCK THAT GUY.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

jozoo ::

hvala loooka

Mehmed ::

Looooooka je izjavil:

ah...gres na policijo in reces, da ti je kolega razlozil, da je uporaba besede "kraja" v tem primeru neprimerna in da si zato rajsi prisel na policijo.
Pac model je zadrzal tvoje dokumente ceprav si mu povedal, da jih rabis za odjavo avtomobila in/ter tablice, ki so mogoce personalizirane in torej niso predmet prodaje.
Ti si pac rekel kraja, ker se ti je v tistem momentu tako zdelo.


Pa pizda no, dej si dopovedat, da ni noben problem v frazi. Ce je on zadevo povedal po resnici, pa samo uporabljal besedo kraja not, potem te debate ne potrebujemo. Ker ni naredil nic narobe.

Ce je pa on policajem
eno celo namisljeno zgodbico prodal
kako so mu ukradli
potem njegovo razumevanje kraje nima nobene jebene zveze. Ta namisljena zgodbica je problem. Pod katerega se je podpisal pa reku, da je resnicen.

Keth Selhan ::

Za vsak primer vprašaj še na pravnih nasvetih. ;)

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Lej, najboljše kar lahko narediš je da greš nazaj na policijo, do policaja in mu razložiš štorijo. Vse ostalo je mešanje tople vode.

Kako zadevo imenuješ (otujitev, kraja, bnana na palčki) je popolnoma vseeno. To je naloga policije ne teme. Ti bi moral že v osnovi podati prijavo zoper kupca, da ti noče vrnit tablic po prodaji vozila. S tem ko si policajem naložil, da so ti ukradli tablice in prometno si si naredil zelo slabo uslugo. Res ne vem zakaj nisi takoj prijavil zadeve kot se spodobi in bi tip dobil policijo na dom.

Zato predlagam, da se čimprej pogovoriš z policajem, ki obravnava primer. Dejansko je o krivi ovadbi težko govorit, ker tablice so ti dejansko "ukradene". Zlagal si se zgolj v tem delu kdo in kako je to storil. In zaradi tega lahko tudi ti fašeš ovadbo. Ne bo pa te nihče obravnaval zato, ker si nečemu rekel kraja namesto zatajitev. Namreč ti podaš prijavo, policija/tožilstvo pa je tisto, ki presodi kakšen prekršek/kaznjivo dejansje je storjeno in zadevo obravnava. Zgolj zaradi napačne klasifikacije kaznjivega dejanja ni mogoče govorit o krivi ovadbi.

Pod črto za vse v bodoče: Dokler prijavo na policijo podaš v dobri veri in ne prilagajaš resnice potem ni možno da bi prišlo do krive ovadbe, četudi prijaviš napačno osebo/neobstoječo kršitev.

Invictus ::

Bolje da poveš po pravici. Lahko se izgovoriš na to da nisi poznal pravnega termina.

Zdaj pa ga ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

ni problem v pravnem terminu (kraja/zatajitev). Problem je v temu, da je na policiji podal izjavo, da mu je neznanec ukradel tablice in prometno, medtem ko on točno ve kdo je to naredil in zakaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Junfr ::

Mehmed je izjavil:


Pa pizda no, ...

Hitro si prste umit!

Mehmed ::

Invictus je izjavil:

Bolje da poveš po pravici. Lahko se izgovoriš na to da nisi poznal pravnega termina.

Zdaj pa ga ...


Ne vem kako ljudem to razlozit, da boste ja razumeli.
Eni si ocitno predstavljate, da so na policiji salterji z napisi in je on stopil do tistega za kraje namesto do tistega za zatajitve. In se rabi sedaj iti opravicit za nesporazum.
No ni tako.
V resnici je bolj univerzalen salter, kjer vsak pove svoj problem. Nakar oni na podlagi tega sortirajo in gre na pravi salter. Ni vase delo vedeti kam bo slo, oni lahko recejo aha, to bo slo pa na ta ali ta salter naprej oz. socustvujemo, ampak salterja za to kar vas muci ni.
Edina stvar, ki jo rabis vedeti je razlika med resnico pa neresnico. Ce prikrojis zgodbo, da gre potem na podlagi nje naprej na napacen salter, se ne mores izgovarjati na nesporazum. Nisi sel ti v zmoti na napacen salter, nekoga si nategnil, da je sel zate tja. Kam iti naprej se pa ne odlocajo na podlagi tvojih izrazov ampak vsebine zgodbe, ki jim jo poves, zato ta nuca biti resnicna.

k4vz0024 ::

Pa se aktivnosti policije manjša, če nekdo prijavi, da je telefon izgubljen ali ga je odtujila tretja neznana oseba?

St235 ::

Po mojih izkušnjah ne. V obeh primerih vse kar dosežeš je odredba da operater sledi tvoji IMEI številki in je to to. Fizično iskat aparata ne bodo šli v nobenem primeru ker nima smisla.

IMO več narediš če je telefon izgubljen in zatežiš naj pohitijo z odredbo preden se baterija sprazni.

Looooooka ::

potem njegovo razumevanje kraje nima nobene jebene zveze. Ta namisljena zgodbica je problem. Pod katerega se je podpisal pa reku, da je resnicen.

ni problem v pravnem terminu (kraja/zatajitev). Problem je v temu, da je na policiji podal izjavo, da mu je neznanec ukradel tablice in prometno, medtem ko on točno ve kdo je to naredil in zakaj.

Nikjer ni napisal, da je izjavil, da so mu tablice ukradli neznanci :)

St235 ::

Dal sem lažno izjavo na policiji, da so mi ukradli prometno in tablice od avta.


Če bi kupca avta obtožil, da mu je ukradel tablice/prometno bi bil "nesporazum" že rešen.

jozoo ::

pozdravljeni evo bil sem na policiji priznal,da sem se zlagal.Hoteli so zmano sodelovati in mi pomagati pri tem primeru in bi bilo vse rešeno.Ampak nastaja problem, ko sem jaz prodajalcu razložil kaj sem naredil in da tisto vrže v smeti prek sms.Hotel sem biti pošten ,da tudi kupec nebi najebal.On mi je pa zagrozil da bo vse skupaj prijavu,da to ni ukradeno.Zato niso hoteli imeti sitnosti vsak se boji za svojo službo.Zato so me morali ovaditi za laž in zdaj sem jaz na sodišču pošteno najebu.Če se komu gdaj zgodi lepo rečeš na šalterju da imaš krajo tablic in prometno ko pa pride do zapisnika pa da je vzel(ne ukradel) to pa to in ti noče vrniti kakor ste se v roku zmenila najbolša ovadba je direktna na kupca.S to izjavo urediš vse .Kaj bo na sodišču javim.Evo to se zgodi če si pošten nikoli,nikoli tablic in prometno iz rok naj se jebejo te majmuni.

St235 ::

Evo to se zgodi če si pošten nikoli,nikoli tablic in prometno iz rok naj se jebejo te majmuni.


Ja res, pošteno od tebe, da si lagal na policiji in podal krivo ovadbo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delodajalec je me ogoljufal (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13519362 (14362) bambam20
»

izgubljen mobi

Oddelek: Mobilne tehnologije
276002 (5019) toplakd
»

Zaseg računalnikov in odškodnina

Oddelek: Loža
469447 (6914) an3333
»

Zadržanje osebe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13220600 (15884) St235
»

Kako izsledit Android telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6629617 (27891) St235

Več podobnih tem