» »

Omrežja, Stanford in Silicijeva dolina

Omrežja, Stanford in Silicijeva dolina

Jure Leskovec

Slo-Tech - Vedno več slovencev je uspešnih v svetu. Eden izmed njih je tudi dr. Jure Leskovec, profesor računalništva na prestižni univerzi Stanford. Da bi se od njega kaj naučili smo ga povabili, da o svojih izkušnjah z analizo velikih omrežij, Stanfordom in Silicijevo dolino predava tudi doma.

V torek 18. decembra ob 18.00 bo predaval na Fakulteti za računalništvo in informatiko v Ljubljani v okviru serije predavanj "Do kolen v blatu", kjer se gradi mostove med akademskim svetom in industrijo.

Takole je napovedal svoje predavanje: Praktično vse, kar ljudje danes počnemo, pusti za seboj svoj digitalni pečat tudi na internetu. Avtomatska analiza in izkopavanje znanja iz ogromnih količin internetnih podatkov ponujata nove priložnosti tako v znanost kot tudi industriji. V predavanju bom orisal naše raziskave velikih socialnih omrežij kot tudi industrijske aplikacije, ki jih izdelujemo v sodelovanju s podjetji kot sta Facebook in Twitter. Na koncu se bom tudi dotaknil trenutnih trendov v Silicijevi dolini ter načinov, kako Stanford sodeluje z industrijo.

Več informacij in prijave na spletni strani Do kolen v blatu. Število mest je omejeno.

28 komentarjev

Rias Gremory ::

Ali kdo ve če bo posneto?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

jype ::

Do gležnjev v blatu.

minmax ::

jtype: smo ze do kolen zabredli...

fosil ::

Kok pa je star on?
Tako je!

black ice ::

32, če se ne motim.

Gregor P ::

Kakšen "life stream" mogoče, ali vsaj posnetek (kot je že bilo izraženo pred menoj)?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

opeter ::

Mi lahko nekdo pove oz. razloži, kaj pomeni "industrijska aplikacija". Sem mislil, da je to izraz za programsko opremo (software), katera se upravlja za upravljanje strojev, robotov itn.

Zdaj pa vidim twitter, facebook ... kaj ima to zveze z industrijo?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jype ::

Tko zgleda industrija 21. stoletja.

Gigahertz ::

zrihtite nm live stream
"670#2500#8"

black ice ::

Gigahertz je izjavil:

zrihtite nm live stream

Nau nč so rekli 'Pipa pipl.

Šalo na stran, če je težava z opremo oz. pomanjkanjem le-te, kar z besedo na dan. Sem pripravljen donirati nekaj soldov in mislim, da bi se našlo še nekaj somišljenikov.

jype ::

Morda lahko streamam jaz, a le v razmeroma nizki kvaliteti.

stindeee ::

Se vidi, da je v Sloveniji tudi zelo visoko izobražen kader. Z veseljem ga bi poslušal.

driver_x ::

opeter je izjavil:

Mi lahko nekdo pove oz. razloži, kaj pomeni "industrijska aplikacija". Sem mislil, da je to izraz za programsko opremo (software), katera se upravlja za upravljanje strojev, robotov itn.

Zdaj pa vidim twitter, facebook ... kaj ima to zveze z industrijo?


To pomeni, da so že roboti na facebooku.

AndrejO ::

"Industrijska aplikacija" je s tujko zapisano "industrijska uporaba". Pri temu je govora o "industriji" kot antonimu "akademije", torej o tisti zadevi, ki v Sloveniji ni visoko šolstvo.

V Sloveniji se temu sicer reče "povezovanje visokega šolstva z industrijo". To ne pomeni, da mora intelektualna elita uporabljati krampe in lopate, kot si nekateri mislijo, temveč pomeni, da morajo prodorni in razgledani posamezniki v podjetjih videti načine kako spoznanja iz raziskovalne sfere presaditi v inovacije izvedbene sfere.

Toplo priporočam vsem, ki jih zanimajo ali izkušnje s sodelovanjem med akademskim in "industrijskim" svetom kot tudi za pridobitev občutka o temu kaj se tudi trenutno dela pod še vedno vročo krilatico "big data".

innerspace ::

BUMP for streaming!
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

nodrim ::

vsaj posnetek, prosim

TKPhysicist ::

Bil enkrat na njegovem predavanju pred leti v hiši eksperimentov, na temo socialna omrežja in te stvari...pa morm rečt, da je blo dolgčasno. Fant ne pove nič konkretnega...tk kot rečejo na faksu za določene predmete; mešanje lufta pač.
Sm js tud pričakoval kakšno predavanje bo to glede na reklamiranje njegove izobrazbe in ustanove kjer poučuje...na koncu je bolj megla vse.
Stroji so boljši od ljudi. Pokvarjen stroj se ustavi, pokvarjen človek se ne.

BaToCarx ::

No lih zaradi tega rabimo posnetek, da vidimo če se je kaj izboljšal. :D

jype zrihti če boš tam.

Izak ::

Vsem toplo priporočam njegovo predavanje! Zna bit zanimivo, vsaj v zadnje je bilo.

Gandalfar ::

Glede na e-maile na katere sem CC-jan, Kiberpipa dela na tem da posnetek bo.

link_up ::

ohohoho :) Tori, to pa je novica ! Pridem!!! :)
In and Out

jype ::

jype ::

Stream je bil na voljo, za boljšo kvaliteto priporočam na čakanje kiberpipinega videa.



Ogled predavanja toplo priporočam vsem, še posebej pa tistim, ki vas tako neznansko skrbi za zaposlitvene možnosti računalničarjev v prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

ramiz?! ::

kdaj pa bo video od kiberpipe?
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Rias Gremory ::

Bom jaz povprašal.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Ramon dekers ::

F. i miss that

SmeskoSnezak ::

Z veseljem bi si ogledal video od kiberpipe. A je že na voljo?
@ Pusti soncu v srce... @

Rias Gremory ::

Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študij: Slovenija vs tujina

Oddelek: Šola
163690 (2081) kuall

Azijci v Silicijevi dolini

Oddelek: Problemi človeštva
71475 (744) vostok_1
»

Omrežja, Stanford in Silicijeva dolina

Oddelek: Novice / Ostalo
288788 (4455) Rias Gremory
»

Stečaji in prisilke.

Oddelek: Problemi človeštva
324693 (3374) BlueRunner

Več podobnih tem