» »

Internet dela prek wirelessa, prek kabla pa ne

Internet dela prek wirelessa, prek kabla pa ne

Auba ::

Zdravo!

Imam Siol trio paket. No po letih mukotrpnega zanič interneta s Iskratel sinope ruterjem...sem kupil ta ruter http://www.mimovrste.com/artikel/247004...

Problem je tak. Internet mi dela preko wireless kartice, preko kabla pa ne. Prej mi delovalo oboje preko Sinope modema, na wireless in na kabel. V čem tiči problem? Se mora kaj dodatnega nastaviti v ruterju?

Bi bil res hvaležen, ker rabim povezavo prek kabla, da lahko updejtam firmware tega ruterja.
Živjo :)

amigo_no1 ::

Disablaj wifi (network connections), bo začel delati kabel.

NeMeTko ::

Če ti dela preko wireless, potem najbrž ni problem na routerju ampak na računalniku.

Si Wireless preizkušal z istega ali z drugega računalnika kot žično povezavo?

Imaš statične IP naslove ali uporabljaš dhcp?

Kakšni so simptomi tega 'ne dela preko kabla'? Ni lučke na mrežni kartici? Ne moreš pingati IP naslova routerja? Ne moreš odpreti neke spletne strani?

amigo_no1 ::

Sem imel podobne problem na prenosniku z že vzpostavljeno wifi povezavo in sem hotel hkrati še nekaj skopirati preko kabla, seveda ni niti trzal.
Ko sem disablal wifi je začelo delati preko kabla (statičen lan ip).
"route print" fore os-ja, v kar pa se nisem poglabljal...

Zgodovina sprememb…

Auba ::

Sem že sumil, da je problem v računalniku ja. Uporabljam dhcp. Ja na tem računalniku imam wireless kartico in kabel. Vklopljen imam kabel ter wi fi, dela mi samo wi fi. Bom probal disablat wi fi ali pa kar odšravbat ven wireless kartico, ker rabim kabel da upgrejdam firmware.
Živjo :)

Auba ::

Kretensko. Kabel sem vtaknil v narobno odprtino. Hahahahhaha! Tema je lahko zaprta! :)
Živjo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tp-link TL-WA730RE kot Wireless Range Extender

Oddelek: Omrežja in internet
315157 (3838) Mikec17
»

Težava s TP-linkom

Oddelek: Omrežja in internet
224312 (3827) Hayabusa
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951107 (22857) simone
»

Čuden problem z nihanjem WIFIja - TL-WR1043ND

Oddelek: Omrežja in internet
476953 (5784) krop
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543263 (18803) imallears

Več podobnih tem