» »

Zvok na računalniku ni čist

Zvok na računalniku ni čist

joej970 ::

Zdravo

Zgodilo se mi je, da mi naenkrat ni delal zvok. Povprašal sem šolsko računalnikarko in mi je svetovala naj ponovno namestim gonilnike za zvok. Poiskal sem CD, ki sem ga dobil zraven računalnika in ponovno namestil gonilnik (uporabljam REALTEK AC/97 audio). Seveda zvoka spet ni bilo.
Potem sem šel na nadzorno ploščo-> upravitelj naprav-> in poiskal te gonilnike (al kako se reče). Našel sem enega, ki je bil nameščen dan predenj mi je zvok nehal delati.
Zdaj sem ga odstranil in zvok spet dela..
Vendar ni čist; ko je na normalni glasnosti je še ok, ko pa glasnost zvišam je tak kot da bi hotelo vse 'potrgati'. Kot bi z nožem rezal napeto blago. ;)
Ok, razumem, da se z zvišanjem malo spremeni glasnost vendar je bil zvok prej čist ok.
Torej, vam je znano?
Hvala za pomoč in nasvete :)

eric_cartman ::

Preko katerega programa poslušaš glasbo oz. filme?

Zgodovina sprememb…

joej970 ::

Windows media player, pa že skos..

eric_cartman ::

a je možno, da imaš kje kšn equalizer, pri katerem imaš naštimano vse na full..

Sicer pa so lahko zvočniki šli cugrunt al pa zvočna..

Zgodovina sprememb…

joej970 ::

Zvočniki so ok, kr ko npr. mobitela predvajajam je ok zvok... zvočna je na matično integrirana, ni posebej.. ma to kej veze? Kje bi pa lahk biu kak equalizer?

eric_cartman ::

Probej inštalirat drug program.. Recimo Itunes.. Pa preko tega predvajej musko.. Filme pa preko GOM playerja al pa VLC-ja.. Potem pa povej če ti bo še vedno to delalo..

Če bo je problem nekje drugje ne v programih... Saj pravim.. Mogoče je sama zvočna kriva..

Mesar ::

Lahko je ohišje krivo k ti pribija štrom od pralnega stroja.
Your turn to burn!

PacificBlue ::

Se enkrat odstrani gonilnik za zvok, restartaj racunalnik in namesti gonilnik iz te strani:

http://www.realtek.com.tw/downloads/

lahko pa poskusis predvajati glasbo se prek katerega drugega programa(winamp, vlc..)

joej970 ::

Kateri gonilnik pa? Vseeno? Trenutno imam AC'97... lahk morda onega High Definition Audio Codecs?

luka46 ::

tu si malo poglej (pre)visok latency
pa poberi si dol LatencyMon in poglej kateri procesi imajo najveci execution time


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 - problem z zvokom

Oddelek: Pomoč in nasveti
376820 (4529) Mikec17
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14018558 (10894) sash69
»

(Realtek) High Definition Audio Device - (Kako vključiti ANALOGNI izhod)

Oddelek: Programska oprema
51065 (1032) Jaffa
»

Prenosnik Lenovo 3000 n500 tezava

Oddelek: Strojna oprema
497968 (4963) mare87
»

Vpliv 3D zvoka na izrisovanje slik (FPS) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zvočne kartice
598134 (6929) matjash

Več podobnih tem