» »

Windows 7 - problem z zvokom

Windows 7 - problem z zvokom

GLAVNI ::

Imam inštalirane Winse 7, vendar imam rahel problem z zvokom. Matična: Asus P5E-V, kjer je integrirana zvočna Realtek ALC883. Dal sem v pogon Cd z driveri, vendar se pojavi error, češ da ni kompatibilno s tem OS. Potem sem na netu iskal drivere za ALC883 - neuspešno. Potem pa potegnem dol še Realtek drivere R2.29 za Win 7.

Po inštalaciji še zvok vedno ni delal. Naj povem, da imam zvočnike povezane na reciever (hi-fi), ta pa na računalnik. Torej grem pod nastavitve za ta realtek in mi pod nastavitvami "stereo" levi in desni zvočnik nista delala. Nastavim na "quadraphonic", kjer pa sta mi zvočnika delala, ampak le kot zadnji par, kjer se glasba sliši dokaj normalno, vokali pa so zelo potiho. Potem se na reciever priklopil še dva dodatna zvočnika, kot surround R&L, vendar ju sploh ni zaznalo.

Kako naj naredim, da mi bosta zvočnika Front R&L in ne Back R&L?
  • spremenil: GLAVNI ()

bluefish ::

To si verjetno nastavljal preko Control Panela od Win7? Malo se poigraj še z Realtekovim orodjem.

huek111 ::

Kolikor vem moraš na reciever spustiti le stereo zvok ,nato pa ti reciever sam predvaja na tiste zvočnike, ki jih imaš priklopljene!Torej moraš zvok nastaviti na recieverju!
Če imaš na compu razdelilec za zvok ga probaj izklopit in vklopi samo kabel za zvok v reciever!

GLAVNI ::

Ko sem imel še gor Win XP, sem mel inštalirane drivere iz cd-ja, in mi je špilalo tak kot treba. Zvočnika mam zmotana na Front R&L. Potem pa iz recievera "CD" napeljano na računalnik. Ampak ti driveri niso podpirali novi OS Win 7, zato sem moral poiskati alternativo, to pa je Realtek R229. Ko sem mel nastavljeno na stereo, mi ob testiranju desnih in levih ni špilalo nič, ko pa sem vključil quadraphonic, pa sta mi zvočnika, povezana na Front R&L (tako kot prej pri XP), špilala kot Back, torej zadnji surround.

Špilal sem se s tem Realtekovim programom, ampak brez uspeha. Potem sem še dva zvočnika dal na Surround R&L (na recieveru), in mi je sploh ni prepoznalo. Potem sem enega zvezal na Center, preklopil v programu na 5.1, testiral centričnega in spet nič.

Problem v driverih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GLAVNI ()

GLAVNI ::

Evo dela. 8-)

Rešitev:
Prej sem mel reciever priklopljen v črno odprtino, po kratkem pretikanju sem zadel pravo luknjo: ZELENO!

Hvala vam vsem za trud, najlepša hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GLAVNI ()

Dekinio ::

Meni zvok ne dela...nevem kako naj rešim problem????

bluefish ::

Zavrti se trikrat okoli svoje osi in nato brcni v enega od zvočnikov.

Opis težave res ne bi škodil.

Dekinio ::

Naložil sem si Windows 7...grafiko, mrežo vse mi je instaliral avtobatsko in dela BP, problem pa se pojavi z zvokom....nikakor ga ne usposobim...probal tudi priklopit zadaj na druge konektorje in nič.

bluefish ::

Katero zvočno kartico ali čip imaš?

Dekinio ::

Mama Asusovo plato....realtek.

bluefish ::

Si snel gonilnike z Realtekove strani?
Katero ploščo točno - oznaka?

Dekinio ::

Sem snel ja....samo ko dam update drivers mi noče updejtat, ker so že tile gor od windows 7. če pa hočem unistalat mi restarta comp in pri ponovnem zagonu spet avtopatsko naloži windows 7 driverje....

bluefish ::

Pa izklopi avtomatsko iskanje in nameščanje gonilnikov: Control Panel\System and Security\System > Advanced system settings > Hardware > Device Installation Settings > No, let me choose... > Never install...

Dekinio ::

Še vedno nisem rešil problema...instaliral sem reltek...???

bluefish ::

Realtek ima več zvočnih čipov - HD Audio in AC'97, pa najbrž še kaj.
Ravno zato sem vprašal, katero plato imaš.

Dekinio ::

Asus P5KPL-AM

bluefish ::

Sodeč po podatkih na Asus strani ima plata VIA gonilnike. Prenesi jih od tukaj: http://www.asus.com/Product.aspx?P_ID=x...

Dekinio ::

Zrihtano. Hvala ti mojster!!!

sale333 ::

zdravo mene pa neki zanima

podobno kokr pri prvemu postu samo da pri meni ne dela nikakor zvok.in imam tudi windows 7.sem potegnil kar dosti teh driverjov toda noče delati.v čem bi bila težava.

bluefish ::

Enak prenosnik? Gonilniki iz omenjenega linka?

Mah ::

Težava je v tem, da Asus še vedno ni dal driverjev za Windows 7.

l96k ::

jst mam pa tut en problem naložu sm si windows 7 in vse lepo pač driverje za zvočno (VIA High Definition Audio matična: Asus P5KPL-AM) in ko sm hotu poslušat glasbo prek windows media player ma napiše
Windows Media Player ne more predvajati datoteke zaradi težave z zvočno napravo. Morda v računalniku ni zvočne naprave, lahko jo uporablja drug program ali pa ne deluje pravilno.
in če pa grem na
nadzorna plošča>zvok>Speakers konfiguriraj>5.1 Prostorsko pa preizkus pa napiše
ta naprava ne podpira te oblike zapisa


zvočniki: Genius SW-5.1 3000

Milkywayy ::

imel sem isti problem in sem naložil stare drivere za zvok in izklopil možnost za avtomatski update, bolje je prevereit ketere updejte ti priporoča windows in se nato odločiš sam.. od takrat naprej dela gladko in zvok ne zmrzuje :)

Zgodovina sprememb…

fulgur ::

fantje, živeli!
imam en problemčič... OS sem nadgradil na Windows 7... zvočniki 5.1 (genius) pa ne delajo več tako, kot bi morali... drajverje je poiskal microsoft in tudi ko grem updejtat drajverje mi napiše, da imam zadnjo verzijo... problem, ki se pojavi je to, da z microsoftovimi orodji (nadzorna plošča - zvok) ne morem naštimati 5.1 zvoka... sicer pridem do faze, da delajo praktično vsi zvočniki, a očitno so ene povezave pomešane, ker woofer ne dela prav... bral sem, da se pri nadgradnji OS-ja na 7-ko dogajajo ti problemi in da je rešitev nadgradnja drajverjev... jaz bi to nadgradnjo rad naredil, ampak ne znam poiskati drajverjev... everest mi napiše, da imam to zvočno kartico:

Multimedia:
Zvočna kartica Analog Devices AD2000B @ Intel 82801JB ICH10 - High Definition Audio Controller
Zvočna kartica ATI Radeon HDMI @ ATI RV770 - High Definition Audio Controller


bi mi lahko dal kdo kakšen namig kje poiskati drajverje za zvočno kartico (za win 7 seveda), ki mi bodo omogočili spet vzpostagviti pravi 5.1 sistem in ne tako kot imam zdaj nek "full enhancement" al kako se že temu pravi...

hvala vam, uživajte8-O

RuskiSnajper ::

povej kakšno matično imaš

poglej v CPUZ in poglej model

david18 ::

lep pozdrav mojstri !

imam eno težavico.windows 7 sem pred kratkim naložil in imam težavo z zvokom...enostavno ne deloje!!! :s pise mi da ni bila nameščena nobena izhodna zvočna naprava, kaj naj naredim ?

lp.david

Janac ::

instaliraj driverje oz. gonilnike

david18 ::

saj sem pa mi napise spremembe v strojni opremi morda niso bile zaznane

kaj naj naredim ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: david18 ()

Janac ::

si preprican da tvoja zvocna podpira operacijski sistem Windows 7?

david18 ::

ja ne nisam preprican! kako lahko ugotovim ? kaj pa če ne podpira je kakšna rešitev ?
lp.david

Janac ::

katero zvocno kartico pa imas?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

david18 ::

jaz se glih ne razumem preveč v računalnike...vgrajena je ! ko želim namestiti gonilnik mi javi da je realtek ac97 !

a mi lahko kdo pomaga kako ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: david18 ()

huek111 ::

Ugotovi in napiši katero matično ploščo imaš, pa ti poiščemo driverje!

amigo_no1 ::

Za kar uporabi cpu-z, zavitek mainboard.
http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.ht... oz se model ponavadi izpiše takoj ko prižgeš kišto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Anteus ::

Še en problem z zvokom.
Ne delajo mi določeni kanali - pri predvajanju določene glasbe in igrah mi ne predvaja določenih delov zvoka. Mislim, da ne dela sprednji zvočnik.
Uporabljam sistem win7, zvočna kartica je integrirana (asus M3A32 - MVP Deluxe).
Podobne probleme sem imel z linux-om, vendar mi je tam uspelo najti nastavitve in popraviti nastavitve zvočnih kanalov.

še to: problem se je pojavil iznenada in ponovni zagon ne pomaga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Anteus ()

Anteus ::

v linux-u je problem prisoten na enak način
uporabljam slušalke (stereo) in dokaj normalno lahko poslušam glasbo, če v winampu nastavim panning povsem levo ali desno

Anteus ::

stvar mi je uspelo rešiti tako, da sem v sistemskih nastavitvah zvoka spremenil ravnotežje zvoka levo na 100 in desno na 0 ali obratno.

osebno mi take improvizirane rešitve niso prav nič všeč in zato bi bil zelo hvaležen, če mi kdo lahko razloži, kaj je vzrok problema

Mikec17 ::

Pozdravljeni
Tudi jaz imam en problem z zvokom. Ko gledam kakšen vilmček na youtubu ali izklopu ali kje drugje mi zvok nekaj časa dela nato pa utihne. Ko ustavim posnetek in začnem znova predvajati deluje v redu. Kaj bi lahko bilo narobe.?? Imam prenosni računalnik TOSHIBA Satellite L750.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvoka ni

Oddelek: Pomoč in nasveti
411967 (1016) Han
»

Problem z Genius 5.1 surround zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
325298 (3648) fulgur
»

Zvočniki in slušalke istočasno?

Oddelek: Zvok in slika
494808 (4401) eric_cartman
»

Realtek Audio HD, Win7 in 5.1

Oddelek: Zvok in slika
211975 (1458) Igi.M
»

SB X-Fi test predvajanja specifičnega zvoka

Oddelek: Zvok in slika
272610 (1940) KTr1sk

Več podobnih tem