» »

Problem Nokia Lumia 800 & odločitev

Problem Nokia Lumia 800 & odločitev

androxid1 ::

Lep pozdrav vsem,
sem nov na tem forumu in me zanima če gdo od vas ve kako gre Nokia skozi servis, danes mi je ''umrla'' Nokia Lumia 800 med poslušanjem glasbe, in sicer se je zadevica kar sama od sebe ugasnila, baterija je bila okrog 95% napolnjena. Probal sem hard in soft reset, ampak se naprava ne odziva. Poklical sem na servis, gospa mi je svetovala da naj prinesem telefon k njim, da gre morda za softwaresko napako, če gre za hardware napako in da je telefon nepopravljiv tu v Sloveniji, napravo pošljejo v tujino. S samim telefonom sem malo razočaran, saj sem izvedel,da naprava ne bo sposobna opraviti nadgradnje na WP8 OS ampak pride za t.i. legacy serije Lumij ven 7.8 na katerega pa že čakam nekaj časa vendar ga verjetno do novega leta še ne bo. Pri Windows Phone 7.5 moti tudi majhnost Marketplace-a s tem mislim izbire aplikacij ter iger in splošna zaostalost določenih softwareskih zadev kot npr. ni možnosti zaklepa obračanja zaslona, z UI in kamero pa sem zadovoljen. Toliko z moje strani glede Lumie 800. No da preidem k bistvu - vprašanju. Jutri nameravam zadevo peljati na servis in ne vem (če mi bodo zadržali telefon) ali dobim nadomesni telefon? Verjetno ne. Telefon je star komaj 2 meseca, ima 2 komaj opazni praskici na zaslonu, ali je možno na kakršen možen način telefon zaradi nezadovoljstva zamenjati s kakšnim drugim pri TušMobilu??? Resno me zanima Android in sicer Xperia Ion, ki ima v redni prodaji podobno ceno kot Lumia 800. Verjetno ta ''zamenjava'' ni možna, če pa je me zanima, kako teče postopek menjave. Logično se mi zdi, da kaj takega z rabljenim telefonom ni mogoče storiti (rabljeno za novo), sedaj pa v mojem primeru, da ima telefon garancijo 24 mesecev in da ni moja krivda da se je kar sam ''pokvaril'', bi bilo mogoče na Tušmobilu kaj storiti?

Hvala za odgovore!

puginho ::

Garancijo daje proizvajalec, ne pa Tušmobil. Tvoj scenarij menjave telefona je nemogoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Mobitela (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2529513618 (9928) Leko
»

NOKIA LUMIA 920 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
487113735 (50807) Machete
»

Pokvarjen telefon mi garancijsko menjajo za slabšega (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
24038550 (31791) St235
»

Nokia Lumia 800 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32682112 (48532) Ciklamen

Več podobnih tem