» »

Kako se ne sekirati ?

Kako se ne sekirati ?

«
1
2

Janac ::

Ok, stalno se sekiram o stvareh in mislim o tem(overthinking)...želim si da bi nekako nehal, ker me to dela zaskrbljenega itd.

Kaj lahko naredim, da se končno neham sekirati zaradi stvari? Kaj je zdravilo?

Lep Pozdrav.

jype ::

Meditiraj.

mihec87 ::

Zdravilo je da se z nečim zaposliš oz zaposliš možgane..

shadowfax ::

Po mojem mnenju je meditacija še najbližje pravemu odgovoru. Sam se tudi še na poti tja...

mikena ::

Spij kak pomirjajoč čaj.

svenica ::

Reci si: "Kaj je to proti vesolju?" Potem ugotoviš, da nič in se nehaš sekirat.

subby ::

 Don't worry, be happy.

Don't worry, be happy.

Janac ::

mihec87 je izjavil:

Zdravilo je da se z nečim zaposliš oz zaposliš možgane..

To pomaga, vendar se na nekaj časa spet spomniš isto.

Gigahertz ::

svenica je izjavil:

Reci si: "Kaj je to proti vesolju?" Potem ugotoviš, da nič in se nehaš sekirat.


če zgubiš denarnico v njej pa 3000€ a tole pomaga?
"670#2500#8"

TechBoy ::

Pa ravno sem odprl eno malo globjo temo, podobnega tipa kot ti.

ripmork ::

svenica je izjavil:

Reci si: "Kaj je to proti vesolju?" Potem ugotoviš, da nič in se nehaš sekirat.


Zelo učinkovita, preverjeno:>

ali pa tista:
če je problem rešljiv ni potrebe po sekiranju, če je pa nerešljiv se pa tudi nima smisla sekirat.
it is actually true.

Pithlit ::

ripmork je izjavil:

če je problem rešljiv ni potrebe po sekiranju, če je pa nerešljiv se pa tudi nima smisla sekirat.

Deluje. Preverjeno.
Life is as complicated as we make it...

draciel ::

ok sam neki. če se slučajno sekiraš zaradi bab, pol si budala ker prej al slej pride kaka.

sam tko če je slučajno tole =) sicer dvomim.

flipflop ::

Men pomaga muzika. Iron Maiden pa slušalke na ušesa in čao pepi.

black ice ::

flipflop je izjavil:

Men pomaga muzika. Iron Maiden pa slušalke na ušesa in čao pepi.

Meni tudi. Pravijo, da je glasba zdravilo za um oz. nekaj v tem smislu.

Rias Gremory ::

Če lahko nekaj hočeš spremenit. Spremeni.

Pa vprašaj se; če se zdaj sekiram, kaj mi bo to pomenilo čez 1 leto? Verjetno nič.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

kuall ::

ko se boš enkrat nehu sekirat bo šele kriza :))

sicer pa reši problem, ki te sekira, pa se ne boš več sekiru.

ali pa si razčisti, ali je problem res tako pomemben ,da se je treba sekirat?

oracle ::

Lobotomija>:D

EDIT: drgač sm js še kar podoben. Ampak se počasi zavestno gibljem v smeri, da bi mi bilo čim bolj vseeno za vse. Mogoče ti lahko pomaga misel, da vse za kar se trudiš in vse zaradi česar se sekiraš, bo v trenutku zginilo (zate), ko boš umrl. Umreš pa lahko kadarkoli. Iz tega sledi, da so naše odločitve večinoma nebistvene, kar pa še ne pobere veselja, da so lahko zabavne oziroma zanimive. Počasi (res počasi) se ti potem lahko mentaliteta začne spreminjat.

To je to. Sam ne bit terorist ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oracle ()

Heisenberg ::

naboljše zdravo po mojih izkušnjah = tek !

sss ::

:D

Seveda vsi vemo, da se probleme s prekomernim sekiranjem ne moramo rešiti z univerzalnimi rešitvami. Vsak ma svoje probleme, svoj prag tolerance..

Jst bi rekel, da gre za kombinacijo stvari.
Vsak človek more biti fizično aktiven kar pripelje en kup pozitivnih stvari s seboj
Dobro je tudi če se znebiš ljudi okoli sebe, ki ne delujejo dobro nate
ter se obkrožiš z dobrimi.

To je glavno.

kkk7 ::

Mislim, da ti je edina resnična opcija vedenjsko kognitivna terapija.
Vse ostalo so samo (tek, meditacija, zamotitev) kratkoročne rešitve in deluje v času ko izvajaš te aktivnosti oz. še nekaj časa po njih, kasneje je pa spet vse po starem - torej ne odpraviš vzroka.

Bananovec ::

K zdravniku, od njega pa dobiš ustrezno napotnico.
IMO ti nimaš problemov, ampak si jih sam delaš/utvarjaš. Največji problem si TI sam.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Relanium ::

Janac je izjavil:

Ok, stalno se sekiram o stvareh in mislim o tem(overthinking)...želim si da bi nekako nehal, ker me to dela zaskrbljenega itd.

Kaj lahko naredim, da se končno neham sekirati zaradi stvari? Kaj je zdravilo?

Lep Pozdrav.


Nehaj gledat 24ur in tudi nasplošno TV.

judoka ::

Odlično vprašanje drugače...

Ponavadi je tako, da se sekiramo zaradi stvari, ki sploh (še) niso realne. Torej zaradi mentalnih projekcij možganov.
Meni pomaga naslednja logika:

Če imam problem sta opciji samo 2.

1. Problem je rešljiv, torej stvar lahko saniram in se nima smisla sekirat.
2. Problem je nerešeljiv, torej ne morem narest nič in se nima smisla sekirat.

Je pa pred mano bilo podanih par super predlogov. Izklopi možgane s tem da počneš nekaj, kar ne zahteva njihovo funkcijo.
Šport, poslušanje glasbe, ..

trololo2 ::

judoka je izjavil:


1. Problem je rešljiv, torej stvar lahko saniram in se nima smisla sekirat.


Ampak ni rešljiv trivialno (če bi bil se ne bi sekiral) in sekiranje te prisili da vnaprej najdeš rešitev. Ne vem od kje ste izvlekli predpostavko da je sekiranje brezveze, v mejah normale je gotovo koristen proces, čeprav sigurno neprijeten.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trololo2 ()

judoka ::

Rabiš sekiranje, da rešiš problem? Torej, občutke tesnobe, slabo počutje, jamranje, strah?
Meni se zdijo našteta čustva in stvari neproduktivna.

In ja je trivialno. Itak se ponavadi problemi sanirajo in se potem sprašujemo čemu vsa drama v naši glavi.
Pomoje se to dogaja vsem.

alexa-lol ::

Janac je izjavil:

Ok, stalno se sekiram o stvareh in mislim o tem(overthinking)...želim si da bi nekako nehal, ker me to dela zaskrbljenega itd.

Kaj lahko naredim, da se končno neham sekirati zaradi stvari? Kaj je zdravilo?

Lep Pozdrav.


Rešitev je da to sprejmeš.. se pač sekiraš.

- prve 3 minute

eric_cartman ::

Samo a mislte, da dejansko lahko človeka, ki je po karakterju tak, da se sekira lahko pripraviš do tega, da mu je vseeno?

To je čist odvisno od karakterja pomojm.. Jst vem, da če je neka taka stvar, zaradi katere se sekiram jo probam razrešit.. Ampak to govorim o enostavnih zadevah..

Kaj pa recimo kakšne bolj življenjsko zahtevne oz. komplicirane zadeve, zaradi katerih se ljudje sekirajo in se jih ne da rešiti na noben enostaven način? Ali je sploh kakšna možnost, da nam kdorkoli pomaga pri tem, da se ne sekiramo več?

jype ::

eric_cartman> Samo a mislte, da dejansko lahko človeka, ki je po karakterju tak, da se sekira lahko pripraviš do tega, da mu je vseeno?

Ja.

eric_cartman> Ali je sploh kakšna možnost, da nam kdorkoli pomaga pri tem, da se ne sekiramo več?

Praktično vsako vedenje je stvar treninga. So reči, ki se jih težko spremeni in so reči, ki se jih ne da, ampak te so zelo redke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Pithlit ::

Mimogrede... to da se ne sekiraš nikakor ne pomeni da ti je vseeno.
Life is as complicated as we make it...

dottor ::

Jaz se zamotim z branjem. Prekomerno sekiranje vodi v obolenja srca in ožilja, kar ti lahko iz prve vrste povem da niso lepe. Zato najdi si nekaj s čim se zamotiš. Mene branje zelo pomiri in dobesedno ugasnem možgane za dogajanje okoli sebe. Da mi nebi zmanjkalo čtiva sem se lotu petologije Pesem ledu in ognja (Game of Thrones če je komu bolj znana serija) in mi zelo pomaga.

sherman ::

judoka je izjavil:


1. Problem je rešljiv, torej stvar lahko saniram in se nima smisla sekirat.
2. Problem je nerešeljiv, torej ne morem narest nič in se nima smisla sekirat.


Eh. Ni cudno da se ne sekiras, ko pa imas vse tako lepo poenostavljeno. Tudi ce sprejmemo da problem je ali pa ni resljiv, karkoli naj bi to ze pomenilo, ostaja se ena majhna podrobnost, da vecinoma delujes v okolju, kjer vidis in imas vpliv le na majhen del konteksta. Torej vecinoma ne mores vedeti, ali je problem resljiv ali ne, predvsem slednje. Tezko locis to, da nekaj ni resljivo, razen v kakem formalnem sestavu, od tega da le ti (ali neka skupina ljudi) ne najdes resitve, v resnici je pa trivialna.

Relanium ::

eric_cartman je izjavil:

Samo a mislte, da dejansko lahko človeka, ki je po karakterju tak, da se sekira lahko pripraviš do tega, da mu je vseeno?

Kamot.
Js sm ti živ dokaz :)

Ko enkrat vidiš da nima smisla, pač nehaš.

Sam ne pretiravat.

judoka ::

sherman je izjavil:


Eh. Ni cudno da se ne sekiras, ko pa imas vse tako lepo poenostavljeno. Tudi ce sprejmemo da problem je ali pa ni resljiv, karkoli naj bi to ze pomenilo, ostaja se ena majhna podrobnost, da vecinoma delujes v okolju, kjer vidis in imas vpliv le na majhen del konteksta. Torej vecinoma ne mores vedeti, ali je problem resljiv ali ne, predvsem slednje. Tezko locis to, da nekaj ni resljivo, razen v kakem formalnem sestavu, od tega da le ti (ali neka skupina ljudi) ne najdes resitve, v resnici je pa trivialna.


Jao si zakompliciral.
Kdo je rekel da je enostavno? V praksi je sprememba mentalnega vzorca težko izvedljiva, je pa mogoča.

Gre se zato, da sekiranje ne pomaga pri rešitvi problema. Ne samo, da ne pomaga, ampak še škodi fizičnem in duševnem zdravju.
Ironija pri vsemu je ta, da so problemi, ki jih imamo v glavi v ogromnem procentu neotipljivi. Torej se rodijo, živijo in umrejo v glavi,
brez da bi bili aktualni v realnem svetu.

DOOM_er ::

Janac je izjavil:

Ok, stalno se sekiram o stvareh in mislim o tem(overthinking)...želim si da bi nekako nehal, ker me to dela zaskrbljenega itd.

Kaj lahko naredim, da se končno neham sekirati zaradi stvari? Kaj je zdravilo?

Lep Pozdrav.


1. da te začne bolet kita. In si rečeš what is the worst thing that can happen //to sm naredu jaz in pomaga
2. Da daš sekiro nekam na varno
Robots will steal your job. But that's OK

Glugy ::

Men pa pomaga to da grem na polno delat stvari k jih morm pa da sem v takih časih prostovoljc. Pol mi ful morale vrne pa vesel sem da sm kar sm pa se ne sekiram več =)

Hair ::

joint? :)
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Kamran ::

Žiujo,

Odvisno zaradi česa se sekiraš, kako pogosto, koliko časa traja, kako se počutiš prej, preden pride do tega, ali do sekirancije prihaja zaradi tebe samega ali je zunanji dejavnik na delu... skratka veliko spremenljivk za obdelati. Izpovejte se kolega - je šola obremenilna ? :P

draciel je izjavil:

ok sam neki. če se slučajno sekiraš zaradi bab, pol si budala ker prej al slej pride kaka.

Pride že, samo vprašanje kakšna.

flipflop je izjavil:

Men pomaga muzika. Iron Maiden pa slušalke na ušesa in čao pepi.

Live After Death album mi je še najboljši - Flight Of Icarus, Rime Of The Ancient,... ;((

Relanium je izjavil:

Nehaj gledat 24ur in tudi nasplošno TV.

To ali pa jim kabel prestrižeš. >:D

Meni pomaga sprehod, spanje, brskanje po delavnici (in občasno kakšen sveder zlomim) in ustvarjanje kakšnih uporabnih bedarij.
Na kakšne tablete rajši ne - nikoli ne veš koliko stranskih učinkov dobiš še gratis.

globalna80 ::

Če poveš zaradi česa se sikiraš boš lahko dobil bolj natančen odgovor.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

mazid ::

Jaz igram igrce. Po mesce me nič ne gane :D

Mipe ::

Vsak trenutek, ki ga porabiš za sekiranje, je zapravljen trenutek življenja, ki ga ne boš dobil nazaj.

Tega se zavedaj naslednjič, ko boš začel v ihti odpirati novo dozo samopomilovanja. Ta čas raje porabi za kaj konkretnega, praktičnega. Športaj se, navij kak 386DX, popucaj dvorišče.

In ne teži nam spet s tem emo sranjem, ker sebi in nam samo po nepotrebnem kratiš dragoceni čas.

Golnar ::

jaz ti komot pomagam pri tem... imam ogromno dela, katerega v 168 urah kolikor jih premore teden, nemorem opraviti, polovico tega dela ti prepustim in garantiram da bo problem rešen.

sem imel isti problem. reši se sam od sebe ko začneš nekaj delati, še bolje, ko začneš delat nekaj produktivnega, sicer pa tudi neproduktivno delo uspešno pomaga pri tem (recimo hobi, pri katerem kompliciraš in dodeluješ do dosegljive perfektnosti)

SebaR ::

sprost se

Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SebaR ()

kuall ::

>1. Problem je rešljiv, torej stvar lahko saniram in se nima smisla sekirat.
fail logika. namen skiranje je ravno ta, da nameniš svoj čas in svoje misli problemu, ki ga je treba rešiti. in večino stvari za katere se sekiramo je rešljivih. niso naši možgani tako neumni, da nas bi obremenjevali še s problemi, ki niso rešljivi, kot je npr. zakaj moramo umreti. drugo vprašanje je, ali je problem res tako pomemben, da bi mu moral posvečati toliko svojih dragocenih misli.

kuall ::

ko jaz postanem obseden z enim težkim znanstvenim problemom mi prihaja ves čas na misli na isti način, kot bi se glede njega sekiral. ne da ti miru med običajnimi dnevnimi opravki. ampak to je zame dobro, ker je tako problem hitreje rešen, ker to pomeni, da mi podzavest rešuje problem ves čas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

judoka ::

kuall je izjavil:

>1. Problem je rešljiv, torej stvar lahko saniram in se nima smisla sekirat.
fail logika. namen skiranje je ravno ta, da nameniš svoj čas in svoje misli problemu, ki ga je treba rešiti. in večino stvari za katere se sekiramo je rešljivih. niso naši možgani tako neumni, da nas bi obremenjevali še s problemi, ki niso rešljivi, kot je npr. zakaj moramo umreti. drugo vprašanje je, ali je problem res tako pomemben, da bi mu moral posvečati toliko svojih dragocenih misli.




Očitno ti ni jasno s kakšnimi stvarmi se večina ljudi obremenjuje.

Definitivno ne z znanstvenimi "problemi".

kuall ::

vsi problemi so v svojem bistvu znanstveni. :)

Kamran ::

Ja odvisno od pogleda in načina reševanja. Fora - greš diagram aktivnosti ali eEPC risat, da zadevo lažje rešiš. Bizarno ? :))

Bi pa lahko rekli, da je sekirancija tudi pogojena z vestjo (etiko in moralo ?) posameznika... ali ne ? Ne ker odvisno od narave problema, njegove zahtevnosti, posledic neukrepanja, ipd., se ti lahko še zmeraj odločiš, da ga ne rešiš oz. se odločiš, da se ne odločiš (status quo).

FlyingBee ::

včasih je sekiranje brez veze, je pa res, da si včasih s tem rešiš lastno rit, ... to je del obrambnega mehanizma, pred 10000 leti so se blazno sekiral, da jih 300 kg mačka ne pohapsa ... verjetno je tudi večino napredka in kar imamo zdaj, ko pogledaš okoli in ven skozi okno rezultat produktivnega sekiranja

Mesar ::

Meni žretje pomaga, če tok žerem, da pozabim na vse druga. Pol pa švicam in hujšam ko prebavljam pa zraven o tem razmišljam, pa se sploh nič ne sikiram.
Your turn to burn!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj za vas pomeni sreča, srečno življenje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12914023 (9487) XLapse
»

Postal sem razdražljiv za znoret (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7511719 (6849) kuall
»

Reuters: Yahoo lani začel prebirati pošto vseh uporabnikov

Oddelek: Novice / Zasebnost
3310941 (8508) poweroff
»

Kako postati flegmatik? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15930621 (25761) MasterTade
»

NSA sledi večini mobilnih omrežij po svetu

Oddelek: Novice / Zasebnost
3914646 (9310) Glugy

Več podobnih tem