» »

Kako postati flegmatik?

Kako postati flegmatik?

1 2
3
4

jype ::

dronyx> Priporočam Flegmatozan. Če se ne motim je na B listi in je potrebno doplačilo.

Tale je cenejši:

Mesar ::

solatko je izjavil:

Mesar - Eno je spremljanje, zato, da si informiran, kaj se okoli tebe sploh dogaja, sekirat za to, ker je Murku padla vilca z mize, je pa res neproduktivno.:'(

Kaj ima to s čim? A če se nimam za flegmatika pa kr avtomatsko sodim med ene izmed tistih, ki z veseljem prebirajo trač? Pa tudi če kdo ga, kaj je s tem narobe?

solatko je izjavil:

Če vse informacije jemlješ z veliko žlico, ti zmanjka spomina. Glava se začne pregrevat, ko pričneš reševati svet, pa itak veš, da ga ne boš.

Boljše vprašanje tukaj je kakšno težko pripisuješ tem informacijam.

solatko je izjavil:

Nihče ne trdi, da so flegmatiku vse zadeve všeč, nasprotno, večina informacij, ki jih dobi iz okolice mu ni všeč, se pa z njimi ne obremenjuje, tistim, ki vplivajo na njegovo počutje, pa se prilagodi (vreme, promet, služba....).

Počutje je če ti je všeč ali ne neposredno povezano tudi z zadovoljstvom samega osebka, tukaj pa moje vprašanje oziroma tisto kar sem zgoraj napisal ostaja.

Dobro, ni ti všeč vreme, nič ne moreš naredit glede tega... kaj boš? Se prepričal, da ti je dejansko všeč vreme al boš samo nezadovoljen neboš pa nič storil glede tega, ker tako veš, da nima smisla? Če je še kakšna tretja opcija jo napiši .. lepo prosim, ker me res zanima.

solatko je izjavil:


In koliko pokojnikov, razen faraonov, materialne dobrine odnese na drugi svet?
Kaj ti bodo visoki (previsoki) cilji, ki jih ne dosežeš in zaradi sekiranja ali prehudih naporov resno zboliš. Trpiš ti, trpi družina, plačan pa ravno tako nisi, če ciljev nisi dosegel.


Kako pa veš, da so cilji previsoki? Ker jih ne moreš doseč? Ker se ti jih ne zdi vredno doseč?

solatko je izjavil:


Lahko pizdiš, vendar o tem ne razmišljaš več, od trenutka, ko se ti promet odpre, posije sonce, opraviš delovno nalogo, ki ti ni všeč,......

Problem je ravno v tem, da se o slabih rečeh razmišlja še dolgo potem, ko že minejo. Ko se slabo neha ali včasih že vmes, razmišljaj o stvareh, ki te veselijo.
Mi je enkrat en poklicni žigolo lepo objasnil, na vprašanje, kako se lahko ukvarja s starimi, debelimi tetami, "saj ni treba imet odprtih oči".:D


A z dobrimi stvarmi pa se ne ukvarjaš več po tem ko so mimo? To je pač odločitev vsakega posameznika. Seveda je tu tudi razlika če razmišljaš o slabih stvareh iz preteklosti (da recimo včeraj nisi imel za hrano) ali pa te skrbi zaradi nekega problema, ki te še čaka (da jutri neboš imel kaj jesti).

Pa konec koncev, če imaš voljo imaš skoraj v vseh situacijah možnost nekaj narediti. Če ti ni vreme všeč se lahko preseliš drugam ali pa vsej začneš delat na tem, da se boš... recimo. Ogromno je tudi primerov, ko je lažje opravičiti svoj NE-vložek truda preprosto s tem, da tako nima smisla ali pa da ti toliko ne pomeni... še boljše, da sploh ni mogoče.
Your turn to burn!

111111111111 ::

Ne moreš biti flegmatik in perfekcionst hkrati. Flegmatik dela odlično ponavljajoče se stvari, ko pa od njega zahteveš kaj bolj zahtevnega, natančnega in da mora notri vložit malo kreativnosti in lastne volje, pa bi to poenostavil do take stopnje, da sploh ne gledaš tisti izdelek, ki si ga naročil. Perfekcionistu pa ne smeš dati navadnega ponavljajočega dela, ker bo hotel iz tega narediti znanost.

Flegmatik ni popolna osebnost in je za nekatera dela popolnoma neprimeren tip človeka: doseganje rokov, natančnost, izvajanje nadur, dokončanje projektov...

Po moje primeren za: delo z ljudmi, kot član ekipe, umetnik...

Ne predstavljam si flegmatičnega direktorja, ali da flegmatik odpre s.p.. Lahko pa si ga predstavljam kot nekega povprečnega Freelancerja. Flegmatik živi predvsem mirno življenje z manjšim stresom, kot kakšen drug tip človeka.

Invictus ::

111111111111 je izjavil:


Flegmatik ni popolna osebnost in je za nekatera dela popolnoma neprimeren tip človeka: doseganje rokov, natančnost, izvajanje nadur, dokončanje projektov...

Za to rabiš koleričnega nesposobnega šefa, ki ga lahko en flegmatik čisto spravi ob živce. Ali pa v grob ... Kake nadure ? Nadur se ne dela, če je projekt pravilno voden.

111111111111 je izjavil:


Ne predstavljam si flegmatičnega direktorja, ali da flegmatik odpre s.p.. Lahko pa si ga predstavljam kot nekega povprečnega Freelancerja. Flegmatik živi predvsem mirno življenje z manjšim stresom, kot kakšen drug tip človeka.

Sam sem flegmatik, pa imam s.p. Torej ?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pirat ::

Nisi pravi flegmatik.
Ce bi bil, bi ti bilo vseeno za predhodni post, in niti ne bi odgovarjal...:D

BigWhale ::

111111111111 je izjavil:

Flegmatik ni popolna osebnost in je za nekatera dela popolnoma neprimeren tip človeka: doseganje rokov, natančnost, izvajanje nadur, dokončanje projektov...


Joj, ne pretiravat. Biti flegmatik ni en bit, ki ga prizges ali ugasnes. Tudi osebnosti ne definira zgolj nekaj bitov ampak je stvar precej bolj kompleksna in je taksno posplosevanje samo posplosevanje. Delitev osebnosti na stiri (v zadnjih casih pet) skupin je zelo laicno in poenostavljeno.

Ce je nekdo po naravi bolj flegmatik se ne pomeni, da ne ve kaj je odgovornost, kaj je natacnost in kaj so projekti. Kozle streljas. Flegmatik je komot odgovoren in opravlja prav vsa dela tako kot vsi drugi ljudje.

Razlika je samo v tem, da se flegmatik ne bo pretirano obremenjeval in si delal cir na zelodcu zato, ker bo prislo do zamude pri projektu zaradi stvari, ki niso v njegovi domeni.

111111111111 ::

Invictus je izjavil:


Sam sem flegmatik, pa imam s.p. Torej ?


Zakaj se potem razburjaš, če si pa flegmatik? Bi ti moralo biti vseeno, da jaz mislim, da flegmatik ne more imeti s.p. Torej?

BigWhale je izjavil:


Joj, ne pretiravat. Biti flegmatik ni en bit, ki ga prizges ali ugasnes. Tudi osebnosti ne definira zgolj nekaj bitov ampak je stvar precej bolj kompleksna in je taksno posplosevanje samo posplosevanje. Delitev osebnosti na stiri (v zadnjih casih pet) skupin je zelo laicno in poenostavljeno.

Ce je nekdo po naravi bolj flegmatik se ne pomeni, da ne ve kaj je odgovornost, kaj je natacnost in kaj so projekti. Kozle streljas. Flegmatik je komot odgovoren in opravlja prav vsa dela tako kot vsi drugi ljudje.

Razlika je samo v tem, da se flegmatik ne bo pretirano obremenjeval in si delal cir na zelodcu zato, ker bo prislo do zamude pri projektu zaradi stvari, ki niso v njegovi domeni.


Seveda ni. Je definicija. Pravega flegmatika ni, in če bi bil bi bil takšen kot sem ga jaz opisal.

Bi flegmatik dobil čir na želodcu, če podrejeni ne bi opravil zadanega dela?

Zgodovina sprememb…

LuiIII ::

Mislim, da je biti odgovoren flegmatik najvišja stopnja osebnega razvoja ;-)

garamond ::

111111111111 je izjavil:

perfekcionst
V tej besedi manjka »i«.

Lp,
GN

melvin ::

Vseeno mu je...

BigWhale ::

111111111111 je izjavil:

Pravega flegmatika ni, in če bi bil bi bil takšen kot sem ga jaz opisal.


Ker si avtor Biblije o psihologiji in psihoanalitiki? Al imas prav zaradi cesa drugega?

Sangvinik, kolerik, melanholik in flegmatik izvirajo se iz anticne grcije, ne se prevec zanasati na te definicije in kaj pomenijo ...

Four temperaments @ Wikipedia

Kako je pa opisan flegmatik pa tudi pise spodaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

NonPlusUltra ::

L1nK je izjavil:

Vajenc je izjavil:

Flegmatik si lahko pri določenih stvareh in situacijah, v drugih pa konkreten histerik. Lahko se ti npr. jebe za sosedovo mnenje, hodiš pa po svetu z alufolijo na glavi, morda prav zaradi prej opisane flegme. Tisti, ki se jim jebe za vse so težki bolniki ne flegmatiki.


Ja, reče se jim psihopati in veliko njih spada na zaprt oddelek sanatorija.

Sem mislila, da so alufolijarji bolj paranoiki kot kaj drugega.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

solatko ::

Zdaj, če piše, da flegmatik ni odgovoren, potem to drži! Če piše, da ga BK za uspešno opravljene naloge, potem to drži,.......

Človeka, ki bi ga lahko dal v en predal, ni. Vsak ima vseh pet definicij v sebi, tako kot večino bolezni, virusov, bakterij...., zakaj se pri nekomu razvije v hujši obliki določen tip, pa je odvisno od okolja in osebe same.

V današnjih časih je pač tako, da si lahko v večji meri kolerik, če prav imaš vse v sebi, da bi lahko bil tudi flagmatik. Point je v tem, kaj v tvoji glavi prevlada. Če te ob živce spravi vsaka malenkost, tvoje počutje ne more biti niti približek flegmatika, kadar pa si kolerik na področju, na katerega lahko vplivaš sam, pa si lahko čisto klasičen primer flagmatika, saj te stvari, na katere ne moreš uplivati, pač ne obremenjujejo, seveda pa mimo informacij ne moreš, samo sprejemaš jih kot dejstvo, ki na tebe nima odločujočega vpliva in se prilagodiš.

Če si flegmatik, ni nobene ovire, da nebi bil uspešen podjetnik, celo direktor, saj boš naloge, ki si si jih zadal, naredil uspešno in v rokih, če pa gre slučajno kaj narobe pa iz tega ne boš naredil tragedijo, temveč boš naredil vse, da stvar popraviš ali pa narediš drugo, boljšo.

Flegmatik si bo postavil dosegljive cilje, ki jih bo tudi dosegel, morda celo bolje, kot kolerik ali deloholik. Pri tem pa njegovo zdravstveno stanje ne bo trpelo.

Vrnimo se k vremenu, kolerik, ko zjutraj vstane in pogleda skozi okno, vidi dež, meglo, prične pizdit in takoj postane slabe volje, katera ga spremlja cel dan.
Flegmatik naredi enako, vendar se s takim vremenom pač sprijazni, pripravi dežnik, obuje malo toplejše čevlje in o vremenu ne razmišlja več, je kakršno pač je. Odpravi se dnevnim nalogam na proti, brez da bi se z vremenom obremenjeval.
To je ta razlika, ki je za počutje obeh tipov bistvena.
Kolerik s svojo slabo voljo nadaljuje pot in njegove muke se nadaljujejo, avto je zaledenel, pade v kolono, ki se za njegove pojme premika po polžje, ves je živčen, ker bi moral bit že pred petimi minutami nekje drugje, ko končno pride v službo, svojo slabo voljo in živčnost takoj pokaže celi okolici, sodelavcem in eventualnim obiskovalcem. Skratka cel svet se podira, ker je zunaj slabo vreme, ker je na cesti gneča, ker sodelavci ne naredijo vsega takoj, ker so stranke tečne, ker ......
Flegmatik pride ven, očisti avto, če ugotovi, da mu bo čiščenje pobralo preveč časa in moči, si pokliče taxi ali gre enostavno peš ali z javnim prevozom. Iz tega ne dela tragedije. Če gre z vozilom, si najprej poišče prijetno glasbo, v koloni se potrpežljivo premika z drugimi, kaže videz zadovoljnega človeka in, ko pride v službo, veselo pozdravi sodelavce, jih povpraša po počutju in prične opravljat svoje dnevne naloge. Vse brez slabe volje, zadovoljen, da živi, da ima službo, da se v njej dobro počuti in, da lahko izpelje svoje zamisli. S tečnimi strankami dela na način, ki take stranke spravi v dobro voljo, če ima čas, skoči s kom na hitro kavico, ko dnevna obveznost mine, pa je še vedno dobre volje.

Kolerik pride v poznih večirnih urah domov, slabe volje, utrujen, vse mu je šlo narobe, napizdi ženo, ker je krompir premalo slan, napizdi otroke, ker preveč časa porabijo na računalniku ali ifonu, do ničesar mu ni, zato se vsede na kavč in si ogleda večerna poročila, sledi običajno pizdenje čez politike, ekonomijo, svet, vreme, po tem pa še sliši, da je njegova ekipa izgubila tekmo v zadnjih minutah in dan je popoln. Pred spanjem pa obvezna tableta za glavobol, kakšno uro obračanja v postelji, zaradi premlevanja zgodovine in potem v nemiren in obremenjunoč spanec, jutri pa znova od začetka.

Flegmatik pride domov sredi popoldneva, dobre volje, kot vsak dan, pozdravi ženo (z obveznim poljubčkom, morda tudi šopkom, ki ga je kupil mimogrede), povpraša otroke, če potrebujejo kakšno pomoč, otroke povabi na razgovor, skupne aktivnosti, ženi pomaga pripravit mizo za skupno kosilo-večerjo, med obedom so vsi dobre volje, če je kakšen član družine malo slabše volje, se pogovori o možnih rešitvah problema in urice, ko so skupaj hitro minejo v prijetnem vzdušju. Ko gredo otroci spat, se s partnerko pogovorita o finančnih problemih, naredita plan nakupov in obveznosti za drugi dan, se pogovorita o tekočem dnevu in se ob svečah in kozarčku dobrega vinčka, predata osebnim užitkom. Cela družina prespi mirno in zadovoljno, ne glede na svetovne probleme.

Kaj je za preživetje takega dne, potrebno nadnaravnega, mi ni jasno, saj sta oba tipa preživela isti dan, oba s 24 urnim časom in oba sta dala skozi vreme, službo in družino, samo flegmatik je imel od takega običajnega dne veliko več, kot kolerik.
Delo krepa človeka

facepalm ::

tle je pa flegmatik oznacen kot super osebnost (batman), kolerik pa kot najslabsa mozna varijanta (mr pinguin), kar v realnem svetu sploh ni res.
naprimer flegmatik ne bo prisel v sluzbo in povprasal sodelavca "kako si?" ker ga enostavno ne briga in bi se iz tega stavka razvila debata, ki bi bila le eno tolcenje prazne slame, s cim se flegmatiku ne da ubadat :)
si prej predstavljam kolerika, da bi povprasal kaj takega, da bi se nato razvila debata kako mu je dolocena stvar dvignila pritisk:)

solatko ::

epecar - Zakaj se flegmatiku nebi dalo debatirat o različnih stvareh je znano samo tebi, če pa govorimo o flegmatičnem lenuhu, potem pa to vsekakor drži.
Postavil sem vprašanje, kaj je pri obnašanju flegmatika nadnaravno, nekaj kar ni dano čisto vsakemu? Je pa res potrebna velika količina avtogenega treninga, da se nehaš živcirat za stvari, ki niso odvisne od tebe in na katere nimaš vpliva - politika, vreme, prometni kaos, organizacija podjetja, odnos delodajalcev....., skratka za stvari, pri katerih moraš spremeniti okolje, da imaš možnost, bivanja in dela, kjer boš zadovoljen, če boš.
Delo krepa človeka

jype ::

solatko> Je pa res potrebna velika količina avtogenega treninga,

Mhm, mene je dohtar, ki mi je potiskal zajle v pljuča tudi obtožil, da se grem avtogeni trening, ko je rekel da naj se čimbolj sprostim, pa mi je pulz padel pod 40.

Jaz takrat sicer še nisem vedel, kako se ta reč imenuje, pa tudi nisem prepričan, da je Schultz vedel kaj počne, ko je opisoval to reč - v njegovi literaturi je veliko sumljivih konceptov, glavni pa vsekakor drži: Zavestno se da spravit v stanje, ko žleze začnejo izločat hormone in to ponavljat v nedogled, brez drugega draženja.

facepalm ::

solatko je izjavil:

epecar - Zakaj se flegmatiku nebi dalo debatirat o različnih stvareh je znano samo tebi, če pa govorimo o flegmatičnem lenuhu, potem pa to vsekakor drži.
Postavil sem vprašanje, kaj je pri obnašanju flegmatika nadnaravno, nekaj kar ni dano čisto vsakemu? Je pa res potrebna velika količina avtogenega treninga, da se nehaš živcirat za stvari, ki niso odvisne od tebe in na katere nimaš vpliva - politika, vreme, prometni kaos, organizacija podjetja, odnos delodajalcev....., skratka za stvari, pri katerih moraš spremeniti okolje, da imaš možnost, bivanja in dela, kjer boš zadovoljen, če boš.


za moje pojme noben flegmatik ni tak superhero kot ga ti opisujes. v vecini primerov je to pasivna oseba. tudi koleriki niso taksni zafrustriranci kot si jih opisal. njim pride vec stvbari do zivega in to je to. njihova reakcija pa je odvisna od posameznika. nasplosno pa so bolj aktivni, naceloma imajo raje nadzor nad dogajanjem.

in res.. zjutraj prides v sluzbo in vprasas "kako si?" ko v resnici te to sploh ne zanima. pac ljudje iz navade to vprasajo. razvijejo pa se debate o vremenu itd.. torej tolcenje prazne slame.
flegmatik te bo vprasal kako si, ce ga bo to zanimalo. ce ne, bo postavil drugacno vprasanje.
nekateri flegmatiki bi ob zelo zasnezenem jutru poklicali v sluzbo in se izgovorili, da ne morejo v sluzbo iz razlicnih razlogov in jim bo vseeno ce bo nadrejeni to verjel ali ne.
pac obnasanje ne definira flegmatika ampak le dojemanje okolice.
obnasa se lahko enako kot kolerik, lahko tudi preklinja, ce se za to v sebi ne sekira je flegmatik, ce pa se sekira, ni flegmatik:)

Invictus ::

111111111111 je izjavil:



Zakaj se potem razburjaš, če si pa flegmatik? Bi ti moralo biti vseeno, da jaz mislim, da flegmatik ne more imeti s.p. Torej?


Razburjaš se ti. Sam samo navajam dejstvo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

klihk ::

luksorzi je izjavil:

L1nK je izjavil:

če bi bilo tako preprosto...


Glasba lahko zelo vpliva nate. Sam poslušat morš pravo, pa dost pogosto ...
Adi ma pa precej takih, da se vsaj delno nehaš sekirat :)


Kaj pa v angleščini?

NonPlusUltra ::

klihk je izjavil:

luksorzi je izjavil:

L1nK je izjavil:

če bi bilo tako preprosto...


Glasba lahko zelo vpliva nate. Sam poslušat morš pravo, pa dost pogosto ...
Adi ma pa precej takih, da se vsaj delno nehaš sekirat :)


No, to je pa precej odvisno od vsakega posameznika. Jaz bi se verjetno raje s kamnom po glavi kot pa poslušala jodlanje omenjenega. Najbrž to ne kaže na kako veliko flegmo.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

BigWhale ::

facepalm je izjavil:


nekateri flegmatiki bi ob zelo zasnezenem jutru poklicali v sluzbo in se izgovorili, da ne morejo v sluzbo iz razlicnih razlogov in jim bo vseeno ce bo nadrejeni to verjel ali ne.
pac obnasanje ne definira flegmatika ampak le dojemanje okolice.
obnasa se lahko enako kot kolerik, lahko tudi preklinja, ce se za to v sebi ne sekira je flegmatik, ce pa se sekira, ni flegmatik:)


A si te ugotovitve kje prebral al si to sam opazil? Ker toliko nekega posplosevanja in trapastega sklepanja, ze dolgo ni bilo na enem kupu.

Pejdi si tisti wiki link prebrat zgoraj.

111111111111 ::

Invictus je izjavil:

111111111111 je izjavil:



Zakaj se potem razburjaš, če si pa flegmatik? Bi ti moralo biti vseeno, da jaz mislim, da flegmatik ne more imeti s.p. Torej?


Razburjaš se ti. Sam samo navajam dejstvo ...


Seveda se razburjam, saj nisem flegmatik. Tebi pa tudi ni vseeno... Kje so dejstva?

BigWhale je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Pravega flegmatika ni, in če bi bil bi bil takšen kot sem ga jaz opisal.


Ker si avtor Biblije o psihologiji in psihoanalitiki? Al imas prav zaradi cesa drugega?


Prav imam, ker vem da imam prav. Samo drugi me nočete poslušat. :D Pač moja predstava flegmatika je taka in kar jaz mislim, da je res potem je, tako kot vsak v tej temi. Nič ne pomaga link iz wikipedije. A ne veš da je to nezanesljiv vir informacij. Linki iz kakšne bolj znanstvene revije tudi nič ne pomagajo, ker itak se vsi motijo.

Še eno vprašanje: Kakšna osebnost je trol?

Zgodovina sprememb…

NonPlusUltra ::

Nimam prav, da imam prav. Imam prav?
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

zlobcek ::

No jest sem tud neki približek flegmatika, tud en od sodelavcev ima podobni karakter. Imamo pa v familiji in za šefa skoraj definicijo kolerika in tudi nekakšnega melanholika.

Pa je dejansko tako, če se sekiraš ali si kdaj bolj živčen, potem nisi flegmatik. To je dejstvo. Ampak to ne pomeni, da ne rešuješ problemov. Pomeni, da ne stresaš slabe volje okol, če problem obstaja in si vedno dokaj miren. Vsak problem mirno rešiš, če ga lahko. Če pa ne, ga zrihtaš z sodelavci ali pa ga pomedeš pod preprogo in počakaš, da čas zrihta. O problemih, na katere ni vpliva se je pa itak brezveze sekirat. en tak primer je omenjena gužva na cesti ali pa sneg zjutraj. Zakaj bi se za to živciral. Do šihta je treba pridet. Če je sestanek in zaradi tega zamujaš je pač tako. Če ni zamujanje neko osebno pravilo in navada, mora biti sprejeljivo.
Če se bo kdo v rešilcu stegnu zaradi težke gužve, lej... Pač tko je. Če bi bil plac, bi brez najmanjše slabe vesti vozil po levi strani. Samo ne po avtocesti;) Recimo po Lj po notranjih dvopasovnicah pa sigurno.

Slaba stran, ki jo vidim pri sebi, je defenitivno precej pasiven pristop do vsega, tudi do recimo ljubezni.
Solatko praviš, da flegmatik vpraša ljudi, kako se počuti. Kaj pa vem. Mogoče iz vljudnosti. Sigurno pa ne zato, ker bi ga čisto zares zanimalo. Mene recimo praktično nikoli ne zanima, kako se ima določen človek, razen če bi kakšni bejbi rad u hlačke zlezu. In potem kakšno leto po začetku zveze. Trma na primer ne pali preveč. Če koga kaj moti in ne pove tisti hip, kaj je narobe... Mi tudi čez 2 dni ni treba. Tudi sama rutina življenja me ne moti. Z žensko sicer velik hodim sem pa tja. Vendar je to bolj kot ne zame en hecen organizacijski problem. Čeprav je seveda vedno luštno in vse.

Pri šihtu flegma človek ni len človek. Niti nimam občutka, da komaj čaka, da gre domov. Jest imam delovnik 10-12 ur in me niti ne moti, delam z veseljem. Če pogledam modela, s katerim delava skupaj - stvari so narejene dobro, napak je zelo malo. Ima pa vedno probleme z roki in na splošno z organizacijo ampak se niti ne obremenjujem s tem, ker moram itak sam skrbet za to, da projekti tečejo. On pa tudi ne. Se pač roke postavi veliko prej, kot stranka zahteva. Bi pa brez neke prisiljene organizacije tudi sam defenitivno vse naredil čez rok. Zato mam pa šefa, ki sem in tja popizdi in porine stvar naprej;)

Kako to ratat? Jype pravi, da se je spremenil... Navem, mogoče. Meni se bolj zdi, da se tak rodiš al pa ne;)

jype ::

zlobcek> Jype pravi, da se je spremenil...

Ja, samo sem bil po nekaterih parametrih že mrtev, ko sem bil postavljen pred to odločitev, tako da vsekakor ni šlo brez večjih pretresov.

Šmorn ::

Kako biti flegmatik, ko imaš čez dan 50 klicev, 100 emailov, delaš na 5 projektih v različnih fazah in ti gre vse na kurac, ker vidiš, da ene stvari ne moreš narediti v miru in kvalitetno?

MasterTade ::

Lastnosti flegmatika: Introvertiranost, sproščenost, počasne in šibke čustvene reakcije

BigWhale ::

Šmorn je izjavil:

Kako biti flegmatik, ko imaš čez dan 50 klicev, 100 emailov, delaš na 5 projektih v različnih fazah in ti gre vse na kurac, ker vidiš, da ene stvari ne moreš narediti v miru in kvalitetno?


Se pravi se mors samo organizirat.

facepalm ::

BigWhale je izjavil:


A si te ugotovitve kje prebral al si to sam opazil? Ker toliko nekega posplosevanja in trapastega sklepanja, ze dolgo ni bilo na enem kupu.

Pejdi si tisti wiki link prebrat zgoraj.


no tisto je bilo misljeno kot neka alternativa na izjavo "solatkota".
in ja, je plod mojega sklepanja iz izkusenj.
Prosim za obrzlozitev glede: "Ker toliko nekega posplosevanja in trapastega sklepanja, ze dolgo ni bilo na enem kupu."
Posplosevanja ne vidim, ker sem komentiral konkreten primer. Zanima me predvsem kaj je trapastega v moji izjavi?

BigWhale ::

Trapaste so vse izjave, ki posplosujejo in grupirajo ljudi na flegmatike. Kakor tudi tiste, ki se ukvarjajo s tem kaksni so flegmatiki, kako se obnasajo in kaj pocnejo.

facepalm ::

BigWhale je izjavil:

Trapaste so vse izjave, ki posplosujejo in grupirajo ljudi na flegmatike. Kakor tudi tiste, ki se ukvarjajo s tem kaksni so flegmatiki, kako se obnasajo in kaj pocnejo.


Ajaaa.. logicno:) ..wait, pa to je prakticno 90% postov v tej temi.
v bistvu tema tece o tem..
pol je tema trpasta? zakaj sploh sodelujes v trapasti temi?

oprosti.. spet trapasto posplosujem:)

jype ::

Šmorn> Kako biti flegmatik, ko imaš čez dan 50 klicev, 100 emailov, delaš na 5 projektih v različnih fazah in ti gre vse na kurac, ker vidiš, da ene stvari ne moreš narediti v miru in kvalitetno?

Na štirih projektih rečeš, da moraš nekaj prej narediti. Potem končaš prvega, nakar samo še na treh projektih rečeš. da moraš prej še nekaj narediti. Tako končaš drugega. Potem še na dveh projektih rečeš, da še nekaj končaš in končaš tretjega. Potem te tisti z ostalih dveh pošljejo v rit, pa si že končal!

Aja, preden se česarkoli lotiš izključiš zvonenje na telefonu in ga postaviš tako, da ne vidiš zaslona, e-mail pa preverjaš samo ko greš malo na zrak.

kr1ženska ::

Bi flegmatika lahko enačili z boemom?

Na vprašanje kako postati flegmatik sicer nimam odgovora, vem pa, da se človek precej manj sekira, ko ne prelaga oz. čim manj prelaga naloge (ko veš, da moraš nekaj naredit in tega ne narediš te to mori oz. ti težijo dugi-nimaš miru)
in
vedno daj vse od sebe. Če fejlaš pri svoji nalogi jebi ga. Naredil si vse kar si lahko. Gremo reševat kar se da. Ne moraš si očitat, da se nisi trudil. Če si iskren s sabo tak veš, da bi v povsem isti situaciji še enkrat odreagiral enako. Takrat si sprejel neko odločitev, ki se ti je zdela v tisti situaciji najboljša in če bi zavrtel čas nazaj, bi z takratnimi občutki in mišljenjem odreagiral isto.

Nekak taka je moja filozofija :)

Po tejle razlagi, je flegmatik (nisem velik googlala),
miren in neodločen, nima naprej določenih ciljev, zato tudi ne razmišlja vnaprej
IMO spada v to skupino precej/večina najstnikov in nevem zakaj bi kdo (op?) želel narediti korak nazaj v svojem življenju in postati vse to? Mogoče nas pa samo življenje sili (neplačani računi), da ne moramo živeti (več) takega stila življenja.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

Killermode ::

najbolj enostavno je če se začneš obnašat tako kot se hočeš počit slejkoprej se tega navadiš in postaneš takšen

zrataj4201 ::

Najhitreje in brez truda,in nenevarno, in pa seveda če nisi epileptik:
Mind machine.
Pomaga tudi za hitro učenje,učenje jezikov, spreminjanje vedenjskih vzorcev, povečanje koncetracije ali kreativnosti, usklajevanje delovanja obeh možganskih polovic.....
Jaz jih imam 4(meni je to že bolj za zbirateljstvo).Kvaliteten pa žal ni prav poceni.

Druga najhitrejša metoda, KATERO JAZ ODLOČNO ODSVETUJEM, je marihuana.To je najhitrejši rezultat.Boš pa dolgoročno prišel na povsem drugi cilj.

Tretja možnost je Avtohipnoza.Zagotovo pomaga.

Četrto.
Vpiši se na AIKIDO.Rezultat res ne bo prav kmalu viden, bo pa zato najboljši za do konca tvojega življenja.

Karkoli si boš izbral, najpomebnejše je vstrajnost.Brez vstrajnosti ne bo rezultatov.

Olórin ::

otago je izjavil:

Kako postati flegmatik oz. bolj flegma?


tako, da ti ni mar kako postaneš flegma.

Šmorn ::

jype je izjavil:

Šmorn> Kako biti flegmatik, ko imaš čez dan 50 klicev, 100 emailov, delaš na 5 projektih v različnih fazah in ti gre vse na kurac, ker vidiš, da ene stvari ne moreš narediti v miru in kvalitetno?

Na štirih projektih rečeš, da moraš nekaj prej narediti. Potem končaš prvega, nakar samo še na treh projektih rečeš. da moraš prej še nekaj narediti. Tako končaš drugega. Potem še na dveh projektih rečeš, da še nekaj končaš in končaš tretjega. Potem te tisti z ostalih dveh pošljejo v rit, pa si že končal!

Aja, preden se česarkoli lotiš izključiš zvonenje na telefonu in ga postaviš tako, da ne vidiš zaslona, e-mail pa preverjaš samo ko greš malo na zrak.


Se popolnoma strinjam in že delam po vrsti, ampak direktor zahteva, da smo ves čas dosegljivi. Potem ti pa folk pošlje mail in te pokliče čez 2 min zakaj še ni narejeno.

jype ::

Šmorn> direktor zahteva, da smo ves čas dosegljivi.

Ignoriraj.

BigWhale ::

Šmorn je izjavil:

Se popolnoma strinjam in že delam po vrsti, ampak direktor zahteva, da smo ves čas dosegljivi. Potem ti pa folk pošlje mail in te pokliče čez 2 min zakaj še ni narejeno.


Tega ne more zahtevati. Lahko ga pa vprasas kolk ti bo placal za to dosegljivost.

vostok_1 ::

Za koga pa delaš, Camorro?

Killermode ::

Etika E-mail-a je 24h po prejetem mailu za odgovor.

samotest ::

otago je izjavil:

Kako postati flegmatik oz. bolj flegma? Je korekcija vedenja možna?



ad1) Self-control @ Wikipedia .. s pomočjo samonadzora postane odziv stvar izbire. Ko ozavestiš to možnost izbire, vključi samoizpraševanje zakaj se sekiraš/nisi flegma do zadeve.
ad2) Da. Praktično noben otrok nima samonadzora, med odraslimi pa se že najde kak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: samotest ()

njyngs ::

Killermode je izjavil:

Etika E-mail-a je 24h po prejetem mailu za odgovor.

To so ti pri informatiki v šoli povedali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Killermode ::

njyngs je izjavil:

Killermode je izjavil:

Etika E-mail-a je 24h po prejetem mailu za odgovor.

To so ti pri informatiki v šoli povedali?

Ne neko splošno nenapisano pravilo v mednarodnem poslovanju.
Itak slovenci pričakujejo instant odgovor.

NonPlusUltra ::

otago je izjavil:

Kako postati flegmatik oz. bolj flegma? Je korekcija vedenja možna?

Ker flegmatiki načeloma ne jemljejo resno zadev okoli sebe, briga jih za stanje družbe, države, odnosi v podjetju ali pa pri iskanju partnerja oz. vzdrževanju zveze. Sklepam, da je takšna oseba, manj pod stresom, hitreje se adaptira na nastale situacije itd..


Tako, da se najprej zavedeš, da se za svoja dejanja, reakcije, čustva in mišljenje, lahko odločiš in niso odvisna od neke magične neznane sile, karakterja, zunanjih dejavnikov, ljudi.

In se nato za to odločiš.

Če se ti da, preberi tole:
http://www.buddhasvillage.com/teachings...
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

njyngs je izjavil:

Killermode je izjavil:

Etika E-mail-a je 24h po prejetem mailu za odgovor.

To so ti pri informatiki v šoli povedali?


Ne, to je common sense. Ce bi rad nekoga takoj dobil, potem ga poklici. Email ni instant messaging.

NonPlusUltra ::

BigWhale je izjavil:

njyngs je izjavil:

Killermode je izjavil:

Etika E-mail-a je 24h po prejetem mailu za odgovor.

To so ti pri informatiki v šoli povedali?


Ne, to je common sense. Ce bi rad nekoga takoj dobil, potem ga poklici. Email ni instant messaging.


In če ne odgovoriš v 24ih urah, te označijo za neetičnega? Flegmatika?
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

solatko ::

Pol te označijo za BMK.
Delo krepa človeka

jype ::

NoNickName> In če ne odgovoriš v 24ih urah, te označijo za neetičnega? Flegmatika?

Pol mislijo, da imaš gmail.

NonPlusUltra ::

solatko je izjavil:

Pol te označijo za BMK.

Nekateri to enačijo s flegmatikom.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Služba za določen ali nedoločen čas

Oddelek: Loža
122497 (1504) Phantomeye

Vprašanje na tisoč in eno miljardni, biljontni odgovor

Oddelek: Loža
171563 (1313) Mavrik
»

Postal sem razdražljiv za znoret (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7511807 (6937) kuall
»

Tipi ljudi

Oddelek: Loža
153318 (2446) Mipe
»

Anketa za psihologijo

Oddelek: Šola
71226 (1012) IceBit

Več podobnih tem