» »

Kako se ne sekirati ?

Kako se ne sekirati ?

1
2
»

innerspace ::

Janac je izjavil:

Kaj lahko naredim, da se končno neham sekirati zaradi stvari? Kaj je zdravilo?


jype> meditiraj.

^Verjetno najboljsi nasvet tule.

Relevantno.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Bananovec ::

innerspace je izjavil:

Janac je izjavil:

Kaj lahko naredim, da se končno neham sekirati zaradi stvari? Kaj je zdravilo?


jype> meditiraj.

^Verjetno najboljsi nasvet tule.

Relevantno.

In kje začeti z meditacijo? Bi rad poskusil, vendar nočem sprobavati vseh metod po vrsti.
Morda kak konkreten napotek, predlog, izkušnje?
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Rias Gremory ::

Hair je izjavil:

joint? :)

To je kratkoročno.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Looooooka ::

Janac je izjavil:

Ok, stalno se sekiram o stvareh in mislim o tem(overthinking)...želim si da bi nekako nehal, ker me to dela zaskrbljenega itd.

Kaj lahko naredim, da se končno neham sekirati zaradi stvari? Kaj je zdravilo?

Lep Pozdrav.

Zret zaradi cesa?
Ce se clovek zre zaradi bedarij oz stvari, ki so izven njegove kontrole je to zguba casa in nezdravo pocetje.
Ce se zre glede sluzbe/korektno opravljene sluzbe je to pozitivno in obstajata samo dve resitvi.
Pozres polovicarstvo drugih in zacnes delati slabo...ali pa se zres naprej in poskusas dvigniti nivo tudi pri ostalih.
To drugo sekiranje podpiram :)
Prvo je pa ravno tako produktivno kot gledanje Gostilne.

innerspace ::

Bananovec je izjavil:

In kje začeti z meditacijo? Bi rad poskusil, vendar nočem sprobavati vseh metod po vrsti.
Morda kak konkreten napotek, predlog, izkušnje?


Zacnes pri sebi:)

Par napotkov:
Text
(Pol)Prakticni primer
Bla bla o meditaciji

Poskusi vsaj kakih pet minut, za zacetek. S casom bo vedno lazje. Praksa je vse.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Jst ::

OP sprašuje "kako se ne "sekirati"?" Zanimivo vprašanje, ampak lahko bi malo opisal, kaj v bistvu s tem misli. Kot je razvidno iz zgornjih odgovorov, je kar nekaj (zanimivih) interpretacij.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Martin Krpan ::

greš na strelišče , popokaš 100 nabojev prideš domov in spiš kot angelček8-).

Potrebno je nekje sprostiti agresijo , se ukvarjati z športom , planinariti , se utruditi pa pozabiš na vse sranje v življenju.

jype ::

Bananovec> Morda kak konkreten napotek, predlog, izkušnje?

Meditiranje je zgolj moderna beseda za samorefleksijo.

Torej - razmisljaš o svojem odnosu do reči in o tem kako ga lahko popraviš, če ni optimalen.

Janac ::

Jst je izjavil:

OP sprašuje "kako se ne "sekirati"?" Zanimivo vprašanje, ampak lahko bi malo opisal, kaj v bistvu s tem misli. Kot je razvidno iz zgornjih odgovorov, je kar nekaj (zanimivih) interpretacij.


Ali pa kako pozabiti neko stvar/dogodek.

Kamran ::

Odvisno od stvari/dogodka - nekatere zadeve lahko pozabiš samo s hipnozo. :|

energetik ::

Tek, film, knjige... to so kratkoročne rešitve. Ko prenehaš z dejavnostjo, imaš pa problem še vedno. Ne rečem, da niso OK rešitve, vsaj telesna aktivnost je, ker drži še cel dan in tudi na splošno dviga samozadovoljstvo.
Ampak za večje probleme je edina rešitev, da probaš rešiš problem, če ga ne moreš, se pa itak ni smiselno sekirat. Un diagram od @subbyja je kr prava rešitev. Pa meditacija.

Sicer pa se jaz najbolj sekiram zaradi problemov, ki bi jih lahko rešil, pa jih zaradi svoje lenobe/neodločenosti/strahu ne rešim.

Invictus ::

Prodaj sekiro in kupi motorno žago ...

Cena bencina bodo kmalu naredile konec vsemu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mentalist ::

Kaj je tisto s weedom in THC-jem res v zaklenjeni temi ali samo zajebancija? Če si na tem, ti to ne pomaga da boš še manj se sekiral.
Lool.

ReaRou ::

Pojdi na daljši obisk ali izmenjavo v eno izmed sredozemskih držav(priporočam Pirenejski polotok). Garantiram blagodejen učinek ;) Se je pa treba pripravit na šok ob vrnitvi (če ta je planirana) :)

Janac ::

Kamran je izjavil:

Odvisno od stvari/dogodka - nekatere zadeve lahko pozabiš samo s hipnozo. :|


Nisem mislil, na popolno izgubo spomina ampak samo da nimaš ves čas tega v glavi.

[D]emon ::

Pomisli na dejstvo, da povprecno zivljenje traja nekje 650,000 ur, ter da je sekiranje izguba casa. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

LitralSM ::

avtogeni trening, image streaming, progresivna relaksacija, hipnoza, meditacija, čičvan, tajđi, telesna aktivnost.
V nasprotni smeri je zloraba psihoaktivnih substanc dlje časa.

einstein :P ::

Janac je izjavil:

Kamran je izjavil:

Odvisno od stvari/dogodka - nekatere zadeve lahko pozabiš samo s hipnozo. :|


Nisem mislil, na popolno izgubo spomina ampak samo da nimaš ves čas tega v glavi.


Hipnoza sicer tudi ne deluje na vsakogar oz. se ne da vsakogar hipnotizirati.

Nam zaupaš, kakšne so te tvoje misli, ki se jih ne moreš znebiti?

Skratka, kot je že nekdo rekel na prejšnji strani, če se problem da rešiti, potem ni potrebe po sekiranju, če se ga ne da, pa sploh nima smisla, da bi se.

Torej, preprosto - ne sekiraj se (nima pozitivnega učinka in to si moraš vbiti v glavo).

Sam sem primerek, ki se dostikrat sekira, čeprav se mi nebi bilo treba. Tega se poskušam naučiti, sicer gre počasi ampak gre.

Moj primer sekiranja: (malce me je sram to razlagati ampak vem, da nisem edini - hint: če se nebi toliko sekiral, me tudi nebi bilo tako sram) Skratka, kar se mi je zgodilo, je to, da na glavni vožnji nisem uspel (prvi poskus), rekel je, da sicer vozim, kot bi imel že 20 let izpit in, da je bilo vse drugo popolnoma v redu, razen nepotrebne napake, ki sem jo naredil, preprosto sem se očitno zmedel v tistem trenutku in to je bilo to. To je bil zame zelo pomemben dogodek in sem si želel, da bi naredil, pa nisem - ker sem pač tak človek, me je stvar zelo potrla in ujezila. Dobil sem občutek, da v nobenem poskusu ne bom naredil - problem nepotrebne sekiracije (nekaj takega, kot imaš ti). Pridem domov in na vratih omare razbijem tipkovnico... Sekiral sem se še naslednji dan, bližnji so me prepričevali, da ni to nič posebnega in nič, zaradi česar bi moral skrbeti ampak meni sploh ni bilo več do življenja. Zdaj, par dni kasneje, sem dosti bolj pomirjen (čas zaceli rane). Sploh me je pomirilo to, ko vidim, da tudi precej sošolcev ni naredilo v prvo. Če zdaj pomislim na to, se sicer zasekiram ampak si rečem, da sekiranje itak ne bo pomagalo in, da če bom v druge naredil, bom če ne pa ne. Nima se res smisla sekirati, ker s tem nič ne rešiš, samo še bolj trpiš. Pomisli tudi, kako je ljudem, ki niti hrane nimajo ali pa, ki so hudo bolni in jih potem primerjaj s tvojimi težavami - vidiš? Preveč se sekiramo, čeprav naše težave niso niti približno tako velike, kot si jih predstavljamo. Ok, upam da ti tole kaj pomaga.

LP

PS: Ne sekiraj se ;)

No, pa še po nepotrebnem sem brez tipkovnice ostal, to pa je, če se preveč sekiraš - vidiš, da se ne splača - stvari ne popraviš s tem ali pa jo samo še hujšo narediš.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

ja, lažje napisati kot storiti, z leti pa se vse manj sekiraš za nepomembne stvari

LitralSM ::

Ta vaš naturalizem in kao predispozicija ne bosta rešila težav. Nasprotno se v mojem odgovoru skrivajo napotki, k zbližanju z rešitvijo > Osmislitev problema.

ripmork ::

Paradoks je, da bolj ko se "boriš" proti sekiranju, huje postane.
"what you resist, persists", takorekoč. Kot če te ponoči prime na WC in skušaš "odmislit"
zajeb v stilu "don't think about pink elephant"

ena vaja je, da si zamisliš najbolj črn možen (načrtno bizaren, pretiran in nerealen) scenarij, namensko in načrtno izživljanje nad strahom. Razlaga tule

btw,
svojo zgodbo opravljanja avto izpita bi lahko spisal v knjigo (drama/grozljivk/komedija), vedno so me živci izdali. Ironično, toliko sem se obremenjeval z mnenjem ocenjevalne komisije, da sem izgubljal fokus tam, kjer je bil potreben (na cesti). Moment, ko sem se prvič v avto usedel sam in sam vozil (že nekaj let od tega) - je začuda vse šlo kot treba.

Bolje butaste napake na izpitu naredit kot kasneje:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

LitralSM ::

Sam to zanj ne pride v poštev.

Matako ::

Rias Gremory je izjavil:

Hair je izjavil:

joint? :)

To je kratkoročno.


Nikakor ne. Saj kolikor jaz poznam primere.

Drugače pa: meditiraj, drogiraj... malo se tudi sekiraj (ni samo po sebi negativno).
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

zrataj4201 ::

Poglej.Moj prijatelj pri nas rešuje takšne težave.Poveš mu jedro problema, on ti pove ceno(običajno od 10-45 eur na mesec), nato pa se on sekira in muči doma cel mesec, in tako nimaš nobenih skrbi.

Še ena za šalo:
Žena in mož ležita zvečer v spalnici v večstanovanjski hiši.Žena vpraša moža:
-zakaj ne spiš?
*Ne morem.Sosedu sem dolžen 1500 eur.Vrniti mu bi moral do jutri, pa jih žal nimam.
Žena udari nekajkrat po steni, in kriči:
-Moj mož ti jutri ne more vrniti denarja, ker ga nima.Zdaj pa spi.To je zdaj naprej sosedov problem.

zrataj4201 ::

Tiso je bilo malo za šalo, ker jo na splošno primanjkuje in to povsod.
Sedaj pa zelo resno.
Sam v 7-8 razredu nisem zvečer moral zaspati po nekaj ur.Mučile so me razne misli, ki niso hotele zapustiti glave.Nisem imel nekih težav, le polno glavo misli.
Nekega dne sem šel v knjižnico in našel knjigo (visoka?)šola hipnoze.
Sam sem se začel ukvarjati z avtohipnozo.Šlo je počasi a zelo uspešno.
Dosegel sem to, da sem zaspal v 5 minutah, kadar sem želel.
Natačnega opisa ne bom opisoval zaradi dolžine in avtohipnozo sem uporabil samo do stanja da zaspiš, čeprav je nadaljevanje naprej enostavno.Nisem imel potrebe za kaj več.
To je zelo uapešno a samo za spanje.

Težave(če so res težave ali samo kup misli)ne smeš pozabiti,saj tako jih ignoriraš in s tem ne boš naredil ničesar.
Zagotovo lahko rešiš svojo težavo z sekiranjem dokaj hitro, le če imaš 200-400 eurov denarja, torej če denar ni največja težava.To lahko najdeš kje na netu.

Sasm sem nekoč kupil vizualno zvočni simulator, ki privede možgane v določeno stanje.To lahko uporabljaš tudi doma.Hočeš ali nočeš pomaga, saj možgani enostavno slediju vzorcu ki ga predvaja naprava. Učinek ni takojšen a precej hitro se opazijo rezultati.
Obstaja tudi software a o njem ne morem soditi, saj sam imam napravo, ki so jo izdelali sami razvijalci in raziskovalci in ne tisti, ki kopirajo in prodajajo.

Če hočeš kaj več, raje na ZS, ker to je že too much predolgo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj za vas pomeni sreča, srečno življenje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12914141 (9605) XLapse
»

Postal sem razdražljiv za znoret (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7511780 (6910) kuall
»

Reuters: Yahoo lani začel prebirati pošto vseh uporabnikov

Oddelek: Novice / Zasebnost
3311012 (8579) poweroff
»

Kako postati flegmatik? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15930818 (25958) MasterTade
»

NSA sledi večini mobilnih omrežij po svetu

Oddelek: Novice / Zasebnost
3914693 (9357) Glugy

Več podobnih tem