» »

Kako postati flegmatik?

Kako postati flegmatik?

«
1
2 3 4

otago ::

Kako postati flegmatik oz. bolj flegma? Je korekcija vedenja možna?

Ker flegmatiki načeloma ne jemljejo resno zadev okoli sebe, briga jih za stanje družbe, države, odnosi v podjetju ali pa pri iskanju partnerja oz. vzdrževanju zveze. Sklepam, da je takšna oseba, manj pod stresom, hitreje se adaptira na nastale situacije itd..

jype ::

Mene so postavili pred izbiro. Al postanem flegma, al pa umrem. Zdej sem flegma. Ni bilo težko.

#000000 ::

s kakimi rastlinami bi šlo k šus

black ice ::

Tako da si ogledaš film The Big Lebowski in si za vzor vzameš lik The Dude. Pomaga tudi, če poslušaš album igralca, ki je ta album uprizoril.
http://www.dreamingwithjeff.com/

Škoditi ne more.

Phantomeye ::

To, da se sprašuješ kako biti flegmatik je kontraproduktivno.

Plus, zadeve niso tako enostavne, da bi jih lahko kategoriziral v skupine.

nagobčnik ::

Se da. Kako? Več razmišljaj. Če te živcirajo ljudje, začni mal psihologijo študirat, boš kmalu spoznal, da imajo skor vsi neke osebnostne motnje in jih ne boš več (tolk) resno jemal. Če te kaj drugega živcira, razmisli o lastni minljivosti in boš videl, da se ne splača. Čeprav lahk spotoma že v depro padeš, ampak mogoče je to tudi neizogiben del procesa.

Pa Lebowskija tud ne škodi gledat. Al pa tega.

vostok_1 ::

nagobčnik je izjavil:

boš kmalu spoznal, da imajo skor vsi neke osebnostne motnje in jih ne boš več (tolk) resno jemal.>


S tem pa bi se kr strinjal. Ko se mal poglobiš v zadevo in mal spoznaš, to kar, smo običajno pojmovali kot "značaj" osebe je pogosto pravzaprav neka duševna motnja, ki mu sicer ne preprečuje aktivnega življenja, ampak je očitno družbeno annyoing.
Itak, vsak jih nekaj ima, sam najhujši so tisti, ki so nanje ponosni.

Trma, ponos, gonja po nadvladi itd... so recimo v delovnem okolju zlo pogoste motnje.
Pol imaš primere v razmerju...ljubosumnost, obsesija, ...

Preveč jih je, da bi vse to naštel.



En primer. To smatramo kot značaj človeka, a je v resnici res samo neka travma/osebnostna motnja, ki se je prenesla v pozna leta.


Pravzaprav flegmatik, ki se drži dogovorjenega je ena od boljših osebnostnih kombinacij. S takim se težko skregaš, a delo kljub temu uspešno opraviš. Je pa takih flegmatikov, ki bi se držali dogovora....bore malo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Blinder ::

Imet moraš večje probleme kot tej problemi okoli tebe. Neka punca vrgla kepo snega v tebe? Če imaš po novem za 60.000€ dodatnega dolga zaradi spremembe CHF:EUR tečaja te ne bo toliko sekiralo kaj se dogaja okoli tebe
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

A120 ::

Mah verjemi, ni vse tako roznato kot se zdi. sam sem eden tistih ki se ne sekirajo skoraj za nobeno stvar ampak problem nastane ker te potem tudi redkokatera stvar motivira. mene osebno ni sans da spravis k neki stvari, pa naj bo nagrada se tako mikavna, ce me to ne zanima in se nebi spravil poceti tega sam od sebe tudi v prostem casu. Je pa res kar je napisal vostok da ce pa uspes taksno osebo dovol zmotivirati lahko doseze cudeze. pa da nebo kdo jemal tega kot lenoba. to je samo veliko pomankanje motivacije (no saj v bistvu bi naj to bila ista stvar, ampak pomoje ni)

vostok_1 ::

A120 je izjavil:

Mah verjemi, ni vse tako roznato kot se zdi. sam sem eden tistih ki se ne sekirajo skoraj za nobeno stvar ampak problem nastane ker te potem tudi redkokatera stvar motivira. mene osebno ni sans da spravis k neki stvari, pa naj bo nagrada se tako mikavna, ce me to ne zanima in se nebi spravil poceti tega sam od sebe tudi v prostem casu. Je pa res kar je napisal vostok da ce pa uspes taksno osebo dovol zmotivirati lahko doseze cudeze. pa da nebo kdo jemal tega kot lenoba. to je samo veliko pomankanje motivacije (no saj v bistvu bi naj to bila ista stvar, ampak pomoje ni)


Tud tle se bom strinjal. There's a fine line, med flegmo in depro.
Zelo malo "stvari" je, ki ti daje motivacijo.

Zlo pomaga za motivacijo, če, nekaj delaš za dobrobit ostalih/družbe/familje/...

Za (materialne) stvari...i fairly, rarely give a fuck.

NonPlusUltra ::

otago je izjavil:

Kako postati flegmatik oz. bolj flegma? Je korekcija vedenja možna?


Možnosti kar hočeš.
Pojdi na pokopališče in glej v grob 15 min. Nato poslušaj, kar ti pravi ženska iz groba: "Kaj buljiš, budalo. A misliš, da jaz raje ležim tu kot pa na kaki plaži?"
Ker pa je ta za tiste bolj rahločutne, lahko greš v Hospic na kak mesec prostovoljstva, čudež skoraj zagotovo ne bo umanjkal.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

otago ::

Izhajal sem iz svoje okolice, prijateljev, znancev... in večina uspešnih(kakorkoli se definira), je bolj flegma po značaju (vsaj nazven). Uporabni nasveti ...

Shegevara ::

Jaz sem se že kar zgodaj odločil (pri 14-15 letih), da se bom trudil manj sekirat, manj pritoževat in tako. Za vzor sem si vzel ene par kolegov in jih rahlo posnemal. No po 8 letih moram reči, da mi je razmeroma kar uspelo. Sem bolj miren, problemi, če so majhni (materialni, osebni) se mi zdijo prav smešni in zanimivi, vedno najdem pozitivno luč in nekaj pozitivnega tudi v hujših situacijah v katerih bi se sicer sekiral še pa še. Sem dokaj skalmiran in odprt.

Še nekaj, bi se pridružil tudi mnenjem, da je treba biti aktiven. Na motivacijo in osebni napredek ne pozabit. To, da si flegmatičen, ne pomeni, da se s težavami spopadeš z ignoriranjem težav in preveliko lahkomiselnostjo, ampak se jih rešuje brez čustvenih izbruhov, sekiranja in pritoževanja.

L1nK ::

Zelo težko. Prvi pogoj je, da daš skozi zelo močno, uničujočo katarzično osebno krizo, ki te pahne na rob. Ni prijetno, ampak pri določenih zadevah pomaga, da jih vidiš jasneje. Tega ne moreš samovoljno inducirati. Se zgodi zaradi okoliščin in predhodnega stanja. Sicer pa imamo flegmatikov v tem sistemu že očitno mnogo preveč. Rabimo ljubeče, empatične in socialno odgovorne ljudi, čimveč takih. Narcisizma je itak v izobilju. Strinjam se s tistim, ki je zgoraj napisal, da za biti flegmatik potrebuješ veliko znanja z mnogih področij, če že nisi po karakterju tak. Moraš se dobro oborožiti za 'boj s svetom'.
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

luksorzi ::

Poslušaj tole ;)

L1nK ::

če bi bilo tako preprosto...
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

BigWhale ::

otago je izjavil:

Kako postati flegmatik oz. bolj flegma? Je korekcija vedenja možna?

Ker flegmatiki načeloma ne jemljejo resno zadev okoli sebe, briga jih za stanje družbe, države, odnosi v podjetju ali pa pri iskanju partnerja oz. vzdrževanju zveze. Sklepam, da je takšna oseba, manj pod stresom, hitreje se adaptira na nastale situacije itd..


Mal narobe si razlagas kaj pomeni biti flegmatik. Plus, vedenjski vzorci niso tako enostavni, da bi jih lahko takole na hitro razvrstil.

Ja, flegmatiki s(m)o naceloma manj pod stresom. Vendar pa ima vsaka stvar svojo ceno. Skupaj s tem pride tudi nezmoznost izrazanja nekaterih custev, ki so v vsakdanu prisotna in te potem zaradi tega marsikdo gleda postrani. Saj ne, da bi se zaradi tega pretirano sekiral, a vseeno. :)

luksorzi ::

L1nK je izjavil:

če bi bilo tako preprosto...


Glasba lahko zelo vpliva nate. Sam poslušat morš pravo, pa dost pogosto ...
Adi ma pa precej takih, da se vsaj delno nehaš sekirat :)

L1nK ::

Raje se vržem s pečine kot pa poslušam Smolarja.
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Evolve ::

Ti ze nisi flegmatik

luksorzi ::

Meni je pomagalo ... Enim to, drugim kaj drugega. Smo si pač različni

jype ::

L1nK> Prvi pogoj je, da daš skozi zelo močno, uničujočo katarzično osebno krizo, ki te pahne na rob.

Nah, to ni obvezno, je pa pomembno, da te (če se sam ne moreš) nekaj prisili v spremembo perspektive.

solatko ::

Flegmatik postaneš v trenutku, ko te nehajo živcirat stvari, na katere nimaš dejanskega vpliva, tisto, kar pa lahko rešiš, razdeliš na sprejemljivo časovno premico.
Vedno rešuj samo en problem, drugi tako počakajo.

Že zmanjšanje časa za branje rumenega tiska, veliko pomaga.:'(
Delo krepa človeka

trololo2 ::

vostok_1 je izjavil:

A120 je izjavil:

Mah verjemi, ni vse tako roznato kot se zdi. sam sem eden tistih ki se ne sekirajo skoraj za nobeno stvar ampak problem nastane ker te potem tudi redkokatera stvar motivira. mene osebno ni sans da spravis k neki stvari, pa naj bo nagrada se tako mikavna, ce me to ne zanima in se nebi spravil poceti tega sam od sebe tudi v prostem casu. Je pa res kar je napisal vostok da ce pa uspes taksno osebo dovol zmotivirati lahko doseze cudeze. pa da nebo kdo jemal tega kot lenoba. to je samo veliko pomankanje motivacije (no saj v bistvu bi naj to bila ista stvar, ampak pomoje ni)


Tud tle se bom strinjal. There's a fine line, med flegmo in depro.


Misliš med flegmo in apatijo?

Sicer pa OP, šanse so da te bojo leta počasi spremenila v flegmatika.

L1nK ::

Evolve je izjavil:

Ti ze nisi flegmatik


kje pa sem trdil, da sem?
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

judoka ::

Kako postati flegmatik oz. bolj flegma? Je korekcija vedenja možna?


Z logiko, zavedanjem in kontrolo.

Z zavedanjem ne pustis, da so custva in misli na avtopilotu.(razmisljanje o "problemih", razni scenariji v glavi)
Z logiko analiziras tisto kar te muci. Pri problemih gre vecinoma za absurdno nepomembne stvari.
Z kontrolo preusmeris pozornost na drug center. Primer: ce te mucijo negativne misli, gres pocet nekaj kar ne zahteva mozgane. (sport, glasba, ...)

Prvi korak je kljucen, ker smo prakticno vsi na avtopilotu 98% casa.

poweroff ::

BigWhale je izjavil:

Ja, flegmatiki s(m)o naceloma manj pod stresom. Vendar pa ima vsaka stvar svojo ceno. Skupaj s tem pride tudi nezmoznost izrazanja nekaterih custev, ki so v vsakdanu prisotna in te potem zaradi tega marsikdo gleda postrani. Saj ne, da bi se zaradi tega pretirano sekiral, a vseeno. :)

Hehe, to si pa mene opisal.
sudo poweroff

Tr0n ::

jype je izjavil:

Mene so postavili pred izbiro. Al postanem flegma, al pa umrem. Zdej sem flegma. Ni bilo težko.

Yup, that will do it. :)

Roadkill ::



Leta stresnega treninga. Drugač pa kot pri skoraj vseh vedenskih zadevah - fake it till you make it. Se pravi se pretvarjaš, da si flegmatik točiko časa, dokler se ne navadiš. :)
Ü

jest10 ::

A120 je izjavil:

Mah verjemi, ni vse tako roznato kot se zdi. sam sem eden tistih ki se ne sekirajo skoraj za nobeno stvar ampak problem nastane ker te potem tudi redkokatera stvar motivira. mene osebno ni sans da spravis k neki stvari, pa naj bo nagrada se tako mikavna, ce me to ne zanima in se nebi spravil poceti tega sam od sebe tudi v prostem casu. Je pa res kar je napisal vostok da ce pa uspes taksno osebo dovol zmotivirati lahko doseze cudeze. pa da nebo kdo jemal tega kot lenoba. to je samo veliko pomankanje motivacije (no saj v bistvu bi naj to bila ista stvar, ampak pomoje ni)

Enako...
V bistvu rabiš brco v rit, da narediš nekaj, kar ti ni zanimivo.

Trololololol ::

Ne postaneš flegmatik zato, ker si to zelis.

opeter ::

To ne moreš postati. Enostavno se tako rodiš oz. si.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jype ::

opeter> To ne moreš postati. Enostavno se tako rodiš oz. si.

Ne drži.

opeter ::

Si prepričan?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

111111111111 ::

Nemogoče je biti flegmatik, če so tvoji otroci lačni.

facepalm ::

opeter je izjavil:

To ne moreš postati. Enostavno se tako rodiš oz. si.


seveda ne drzi..
jaz sem bil dolga leta flegmatik (jih kar pogresam).. sedaj mi ne rata vec.. na K mi gre ze kaka malenkost. uno sekundo mi dvigne pritisk na 500, 10sec kasneje se zavedam da je brezveze. se pa kontroliram - da ne bo pomote.. ni nekih izbruhov jeze. samo v glavi me razjezi oz zmoti.
apatija je pa ostala.. tega se ne morem znebit:)
morem pa povedat, da se pocutim bolj "zivega" sedaj ko nisem tako flegma.

tako da.. okolica me je naredila flegmatika (nisem nameraval to postat) in okolica (predvsem sluzba), me je naredila ne-flegmatika (kolerika?) :)

ce kdo hoce postati flegmatik je eden prvih korakov ta, da neha spremljat medije vseh oblik (tv, casopisi, radio itd..)
pred cca 8 leti, nisem niti vedel kdo je bil predsednik vlade. in niti sedaj ne vem kdo je takrat bil. :)
mediji vsiljujejo negativno razmisljanje in se ljudje pol sekirajo.
spomni se koliko problemov ima nasa drzava (posledicno mi) in pomisli koliko od teh problemov se te dejansko dotakne (za koliko sploh nebi vedel, ce nebi spremljal medijev) :)

judoka ::

tako da.. okolica me je naredila flegmatika (nisem nameraval to postat) in okolica (predvsem sluzba), me je naredila ne-flegmatika (kolerika?) :)


Kontrolo nad lastno psiho imas vedno le ti. Okoliscine so itak spremenljive.

facepalm ::

judoka je izjavil:

tako da.. okolica me je naredila flegmatika (nisem nameraval to postat) in okolica (predvsem sluzba), me je naredila ne-flegmatika (kolerika?) :)


Kontrolo nad lastno psiho imas vedno le ti. Okoliscine so itak spremenljive.


se strinjam, ampak brez treninga ne gre.. in ko si pod stresom 24/7 zaradi 1001 problemov, je tezko trenirat :)
misli nekako vedno nekam pobegnejo:)

ceprav dandanes, vecjih problemov nimam. vse sem resil, zato tudi nisem vec pod stresom, tako da tudi ce nisem flegmatik mi ni hudega :)

L1nK ::

judoka je izjavil:

tako da.. okolica me je naredila flegmatika (nisem nameraval to postat) in okolica (predvsem sluzba), me je naredila ne-flegmatika (kolerika?) :)


Kontrolo nad lastno psiho imas vedno le ti. Okoliscine so itak spremenljive.


gledano iz perspektive utopične kartezijanske filozofije morda, v resnici (ker precej dobro poznamo medicino in kognitivne znanosti) pa je precej drugače. nad vegetativnim živčevjem nimaš popolnoma nobene kontrole, pa si lahko še tako močno sugeriraš drugače. zelo malo kontrole imaš na hormonsko sliko v možganih. lahko se ti hitro zgodi, da pristaneš v situaciji, ko boš imel občutek, da nimaš skoraj nobene kontrole več nad svojim počutjem
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

Shegevara ::

111111111111 je izjavil:

Nemogoče je biti flegmatik, če so tvoji otroci lačni.


A mi govorimo o isti verziji flegmatika?

Če mene vprašaš, definicija flegmatika NI nekdo, ki se mu jebe za cel svet, flegmatik tudi mora še vedno reševati kakršnekoli probleme, vendar ga pri tem ne ovirajo njegova močna čustva in izbruhi jeze.

facepalm ::

Shegevara je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Nemogoče je biti flegmatik, če so tvoji otroci lačni.


A mi govorimo o isti verziji flegmatika?

Če mene vprašaš, definicija flegmatika NI nekdo, ki se mu jebe za cel svet, flegmatik tudi mora še vedno reševati kakršnekoli probleme, vendar ga pri tem ne ovirajo njegova močna čustva in izbruhi jeze.


verjetno je bilo misljeno, da z neko veliko odgovornostjo in custveno navezanostjo, je skoraj nemogoce, da nebi custva vplivala na odlocitve.

Vajenc ::

Flegmatik si lahko pri določenih stvareh in situacijah, v drugih pa konkreten histerik. Lahko se ti npr. jebe za sosedovo mnenje, hodiš pa po svetu z alufolijo na glavi, morda prav zaradi prej opisane flegme. Tisti, ki se jim jebe za vse so težki bolniki ne flegmatiki.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: L1nK ()

solatko ::

Chuapoiz - Če si flegmatik, otroci ne pridejo v situacijo, da bi bili lačni, ker ne rešuješ probleme sveta in rumenega tiska, temveč poskrbiš za redni pritok sredstev za preživetje.

Vsak ima popolno kontrolo nad lastno psiho, vendar je ne znamo/jo uporabit. Je pač potrebno začet razmišljat s svojo glavo in se ne obračat po razmišljanju drugih.

Flegmatik je človek, ki se sekira samo zaradi problemov, ki jih sam lahko reši, pa jih zaradi različnih vzrokov ni.
Tudi izbruhi jeze in čustev so zdravi za preprečevanje drugačnih stanj psihe, vendar je potrebno tudi nad tem imeti kontrolo in to flegmatik ima.
Včasih kakšna kletvica ali brca v prazno, pripelje do logičnega razmišljanja za rešitev problema.
Flegmatik si lahko samo takrat, ko se imaš v oblasti in pod nadzorom, če prevladajo druga čustva, to ni več to.

Definicija flegmatika je ravno to, da se ukvarjaš s problemi, katerih rešitev je izključno odvisna od tebe, o problemih, na katerih rešitev pa nimaš vpliva, pa ne razmišljaš ali pa pričneš delat na tem, da jih boš lahko reševal (politika, znanost....).
Delo krepa človeka

L1nK ::

Vajenc je izjavil:

Flegmatik si lahko pri določenih stvareh in situacijah, v drugih pa konkreten histerik. Lahko se ti npr. jebe za sosedovo mnenje, hodiš pa po svetu z alufolijo na glavi, morda prav zaradi prej opisane flegme. Tisti, ki se jim jebe za vse so težki bolniki ne flegmatiki.


Ja, reče se jim psihopati in veliko njih spada na zaprt oddelek sanatorija.
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

L1nK ::

da se ukvarjaš s problemi, katerih rešitev je izključno odvisna od tebe

taki problemi kratkomalo ne obstajajo, vedno je kakšen dejavnik prisoten, na katerega nimaš prav nobenega vpliva. ostalo je sprenevedanje in samotolažba.
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Shegevara ::

Kaj menite o Stoicizmu?

Meni se zdi da je stoicizem in flegmatičnost skoraj eno in isto.

Poglejte tale 5 minuten video o stoicizmu

judoka ::

se strinjam, ampak brez treninga ne gre.. in ko si pod stresom 24/7 zaradi 1001 problemov, je tezko trenirat :)
misli nekako vedno nekam pobegnejo:)


Ravno to, da vecino casa nismo "prisotni" (mentalno, zavestno)) in da nimamo kontrole nad svojim telesom (custva, misli, motorika) je razlog, zakaj
je vsaka psiholoska sprememba tako tezek projekt. Pomojem najtezji, ki se ga lahko nekdo loti. Ta "trening" je tezak ravno zato, ker se mora izvajat 24/7. To, da smo bombardirani
z razno raznimi distrakcijami pa stvar naredi se tezjo.

Te stvari bi bilo potrebno privzgajat ze otrokom. Doma in skozi izobrazevalni sistem.

Vajenc ::

L1nK je izjavil:

da se ukvarjaš s problemi, katerih rešitev je izključno odvisna od tebe

taki problemi kratkomalo ne obstajajo, vedno je kakšen dejavnik prisoten, na katerega nimaš prav nobenega vpliva. ostalo je sprenevedanje in samotolažba.

Ravno obratno. Sprenevedanje in samotolažba je izgovarjanje na zunanje dejavnike, na katere naj ne bi imel vpliva.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

MarkoMan ::

Meni je ta vsec:
Alain de Botton on Pessimism


Pa mogoce za razmislek: Jaz pomislim na smrt - potem je vse brez teze :)
vsak zacetek in zacetnik je tezek

facepalm ::

Shegevara je izjavil:

Kaj menite o Stoicizmu?

Meni se zdi da je stoicizem in flegmatičnost skoraj eno in isto.

Poglejte tale 5 minuten video o stoicizmu



SKORAJ eno in isto..
za moje pojme:
- flegmatik ne razmislja tako na siroko (circle of life n sheet..) ok nekateri ze, ampak v mojem primeru me ni brigalo niti za te zadeve :)
- najbolj me je pa zmotilo je omenjena "vera v usodo".. to zame spada v isti kos kot vrazeverje in bogomolstvo :) again.. flegmatik se s tem ne obremenjuje
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Služba za določen ali nedoločen čas

Oddelek: Loža
122488 (1495) Phantomeye

Vprašanje na tisoč in eno miljardni, biljontni odgovor

Oddelek: Loža
171560 (1310) Mavrik
»

Postal sem razdražljiv za znoret (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7511789 (6919) kuall
»

Tipi ljudi

Oddelek: Loža
153316 (2444) Mipe
»

Anketa za psihologijo

Oddelek: Šola
71222 (1008) IceBit

Več podobnih tem