» »

Kateri D-SLR fotoaparat

Kateri D-SLR fotoaparat

1 2
3
»

no comment ::

Vantage je izjavil:

No kakor koli bomo videli kaj bo porekel avtor teme cez par mesecev, ko bo sel z 35mm na morje :D Haha :P

Kamorkoli grem vzamem s seboj največ dve goriščnici in se ne spomnim, da bi kdaj nujno rabil oz. pogrešal nekaj kar ti prinese zoom. Kaj je recimo tako posebnega na morju, da rabiš zoom?

Je pa res, da sem čisti amater.

kuglvinkl ::

Na FF, je ultra combo, če maš keš, 35 1.4, 24. 1.4, 17-35/14-24. To je za PJ, za vsak slučaj se v torbo vtakne še 85 1.4/1.8.

DrSergioDJ ::

Res je, čeprav je mogoče 24 in 35 skupaj malo "brezveze"..

Idealno bi bilo 24 ali 35 1.4, 50 1.5 in 85 1.4, 135 2.0 pa kot bonbonček za zraven :)
...

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Fiksni objektivbi uporabljal za razne razstave in cosplaye ("modne revije") tako da zoom redko kdaj rabiš, edino za kakšne detajle slikat. Ti pa menjava objektiva ne uzame več kot minuto če ga imaš v torbi... Bom pa najprej kupu body + 18-105VR in ga bom v praksi najprej sproval, in če bom vidu da bo potrebno bom uzel še fiksen objektiv (nekako me vleče na 35mm).

Drugače živim v Kopru in nevem kaj maš namorju za slikat z zoomom,ker na morju razen par barčic nimaškaj slikat :D

Brane22 ::

Drugače živim v Kopru in nevem kaj maš namorju za slikat z zoomom,ker na morju razen par barčic nimaškaj slikat


Barčice so kul za zum. Najdeš zanimivo kombinacijo barke pri obali, barke "daleč" na morju in sončnih odsevov na gladini vmes. Ali kakega detajla z obale ( rt itd). 500mm x2 ravno "pride" z ene meje na drugo...>:D

Vantage ::

dottor je izjavil:


Drugače živim v Kopru in nevem kaj maš namorju za slikat z zoomom,ker na morju razen par barčic nimaškaj slikat :D


A na morju samo morje slikas al kaj? Slikas froce, ki se ti kaluzijo v vodi in ti ni treba do jajc v vodo, slikas ozke stare mestne ulice kjer pride tistih 18mm se kako prav, slikas kaksen detalj na zamivi zgradbi, kjer pride tistih 105mm prav itd...In to vse z enim objektivom! ;)

dottor ::

To je blo v sarkazmu napisano, pa vidim da ste nekateri preveč resno uzeli ;((

kuglvinkl ::

DJ, imeti 24 in 35 1.4 ni neumnost, vsaka ima malo drugačen karakter. Pa precej drugače se dela.

Zdele gledam Williama Kleina, so bo treba ubost nekoč 24 1.4.

DrSergioDJ ::

kuglvinkl je izjavil:



... so bo treba ubost nekoč 24 1.4.


Se strinjam in malo upam, da bo sigma vrgla ven, trenutna 35 1.4 za FF je baje špica :)
...

dottor ::

Vem da ni neumnost (niti nisem tega napisal), ampak za "amaterja" kot sem jaz nosit celo torbo objektivov s sabo je malo NO GO. Sej mogoče kasneje ko dobim nekaj izkušenj v tem "športu" in ko bom pobližje spoznal vse skupaj lahko da bom spoznal da je res boljše imet več objektivov. Do februarja bom pač zdržal še z P90, pa še nobenih anime/manga/japan eventov ni po Sloveniji in Italiji tako da v teh 2h mescih bomo kej poslikali ampak spet ne par 100 slik v nekaj urah. Pol pa ko februarja uzamem D5100 bo pa spominska kar pokala po zapisovalnih ciklih :D Prvi teden bo kar zanimivo, pa ko pride pomlad bo še bolj ko bo vse v barvah in nešteto motivov za slikat in preizkusit aparat.

kuglvinkl ::

Ja, sam že mam nikona.

V resnic najbolj čakam na 24 TS by Samyang. Se mi zdi, da za arhitekturo rabim to. Cena bo menda okol 700 evrov. Brez TS rabiš zlo široko lečo, da lahko narediš neki tacga:


oz


Še dva kul filmčka: http://www.guardian.co.uk/culture/2012/...

no comment ::

kuglvinkl je izjavil:

dva kul filmčka: http://www.guardian.co.uk/culture/2012/...

Sem bil v Tate na Klein + Moriyama. Fenomenalno. Kleina lahko gledaš sliko po sliko in bo vsaka, brez izjeme, za dol past. Za Moriyamo sem si pa moral več cajta vzet, da mi je potem celotna serija 'sedla'. Čeprav ima tudi par instantnih winnerjev (mogoče zato, ker večino tistih že od prej poznaš?).

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

kuglvinkl ::

A odlično :) Klein je eetaq bolj slikar, Moriyama je pa eden od razlogov, da je next destination 99% Tokyo. Pa še eden je, sam mi japonska imena ne sedejo, še bolj divji.

dottor ::

Slika ki mi je najbolj všeč od vseh, ki sem jih slikal s P90:

1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fotoaparat - priporočilo za nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
695577 (3982) BRBR
»

Fotoaparat :)

Oddelek: Kaj kupiti
355650 (4629) leil
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023727 (18578) schurda
»

Nikon D5100 + Tamron 18-200 ali 18-105 VR

Oddelek: Kaj kupiti
154561 (4357) Good Guy

Več podobnih tem