» »

Airbrush - Začetnik

Airbrush - Začetnik

leoncasar ::

Pozdravlini,

res sem začetni in nujno rabim čimprejšni odgovor na ta vprašanja...

Imam navadan kompresor s posodo 50 l in pritiskom 8 bara...
zanima me ali lahko na to priklopim mini airbrush pištolco... ali se rabim kakšen regulator ker na pištoli airbrush piše da je 2-3 bare..

pravtako me zanima ali je možno uporabiti tisti mini kompresorček ki ga dobiš v vsaki trgovini za napihovati žoge in podobno...

black ice ::

Daj ne trolaj s tem mini kompresorčkom. Pozanimaj se koliko pretoka potrebuje airbrush pištola in potem primerjaj s tvojim kompresorjem.

vir ::

tudi jaz sem nekoč začet s tem pa sem se potem premislil. kot prvič moraš imet žilco za risanje, barve. Kot drugo pa nevem če bo vredu če imaš kompresor brez kondenznega lončka ker ti bo vmes pljuvalo kapljice kar se bo poznalo na sliki.

T0RN4D0 ::

Ta mini ni uporabe, tisti s posodo pa je. Sigurno imaš na njem tudi regulacijo tlaka, če ni kakša ekstra leva zadeva. Za začetek ni problem tudi brez pripravne grupe, večino vode tako ostane na dnu posode. Pa še to bolj malo ker airbrush ni nek strašen porabnik zraka. Ko boš kaj resnega želel poslikat boš že videl če ti bo delalo težave in dokupil še separator vode.

Sicer pa tudi brez žilice se da s pomočjo vodičev in šablon narisat marsikaj zanimivega tudi brez talenta in vaje. Od tam naprej pa tako kot povsod, kombinacija vaje in talenta. Na začetku te bodo verjetno malo j* barve, ker morajo biti ravno prav razredčene da lepo tečejo in niso preveč vodene. Kot drugo pa glej da po vsaki uporabi pištolo čimprej razdreš in v nulo očistiš, drugače boš kmalu zgubil živce ko se ti bo mašilo. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

leoncasar ::

ooo ste me presenetili s hitrimi odgovorami in kar konkretnimi seveda.... me veseli... sem prričakoval prvo kakšnega pamtnjakoviča keri de me nadrl da naj brskam po netu.. :)

hmmmm glede kompresorja sem pa mislo da bi tega malega vklopo ker ni tak glasen... :) v stanovanju kar neprijetna zadeva ko se ta velki kompresor zadere...

drugače pa bom barval neke malenkosti, boilj barval kot slikal... :)
ja skoda da se na da uporabit tale mali kompresorcek jaz sem pa bil ze tak veseli da sem to nekoč kupil in nikoli uporabil...

sicer pa je tudi nekaj sliakrske žilice in če mi bo bom mogoče razšilril svojo kreativnost... :)

mihec87 ::

Kolikor vem se dobijo mali tihi kompresorčki za airbrush sam cenovno ti ne vem rečt..

black ice ::

leoncasar je izjavil:

v stanovanju kar neprijetna zadeva ko se ta velki kompresor zadere...

Dude, ti mali kompresorčki z nekaj literskimi posodami so mišji prdec proti večjim zadevam. :D

T0RN4D0 ::

Večje zadeve so običajno vijačni, ki niso nič posebej glasni. :) Jst mam brezoljnega 2kw in se ropota kot pr norcih, je precej glasnejši od oljnih izvedb. Za v stanovanje nekako ni najbolj, sploh če imaš sosede.

Lahko kupiš tiho izvedbo, samo novi tovarniško izdelani so dragi kot žafran. Lahko pa ga sam izdelaš iz kompresorja za hladilnik, priklopiš na kakšno plinsko bombo ali potapljaško jeklenko, ali pa uporabiš kar osnovo navadnega kompresorja pa kar rez pa tlačno stikalo za izklop, pa regulacijo, pa vsake toliko mu moraš dat kako šilce olja za pozizat... Nekaj dela in stroškov je, pa malo tehničen tip moraš biti, ampak se da precej ceneje skos priti. Ali pa poglej po bolhi kaj se dobi :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

leoncasar ::

Black v kerem smislu? Mišji prdec? Uporabnosti ali glasnosti..

Bi mi kdo izdelal dom kompresor s hladilnika? Mislim da mam neki kompresor od hladilnika nekje v kleti... :)

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: STASI ()

leoncasar ::

še eno vprašanje, v Lidlu majo v ponedeljek 24.12 (katalog) neki mali kompresorček, zgleda da ima posodo za zrak ima tudi regulator... bi to prišlo v poštev za airbrush?!

T0RN4D0 ::

Ne.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

leoncasar ::

a ne, u skoda, pa tak ugona cana... si preveril kaj!?? hvala za odg...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

lakirna pištola

Oddelek: Loža
81636 (1309) SeMiNeSanja
»

rabim kompresor za hladilnik (kuhinjski)

Oddelek: Loža
96476 (5803) jonynho
»

stisnjen zrak

Oddelek: Kaj kupiti
198960 (8411) DMX
»

Spet makete (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19413231 (9563) ŽirC
»

modificiranje ohisja..

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131410 (1081) TESKAn

Več podobnih tem