» »

Dajmo komu polepsat praznike

Dajmo komu polepsat praznike

;-) ::

Dajmo komu polepsat praznike, naj bo to bodisi brezdomec, socialno ogrozen posameznik ali druzina...kdorkoli, ki si nemore privosciti vsaj za praznike kakih priboljskov.

Navdihnila me je starejsa gospa, ki je bila na Preverjeno in zivi z sinom in imata 200eur prihodkov mesecno. Na koncu je povedala da zeli le kak priboljsek in omenila meso. Enim je vsakdanje meso in druge reci katere so nekaterim priboljski.

Ce kdo pogleda posnetek oddaje ali se spomni iz kerega konca je ta gospa ter se pozanima kdo je in se malo angaziramo vsak da nekaj in ji polepsamo praznike?

Lahko pa napisete ce poznate koga v okolici ki je potreben kaksne materialne pomoci, vrjamem da nas nebo nic bolelo ce se vsak odpove neki malenkosti, pa potem par slo-techovcev dostavi zadeve.

Upam da tema ne zamre in naredimo vsaj nekaj, sam sem pripravljen pomagat na vsakrsen nacin le denarnega ne podpiram. Tudi ce niste pripravljeni pomagat in veste o kateri gospe govorim prosim za podatke ker nisem 100 odstotno preprican, da je slo za preverjeno.
  • spremenil: ;-) ()

ripmork ::

Nisem sicer videl te oddaje in prispevka, me je pa predlog spomnil na tole akcijo
http://www.aninazvezdica.si/
vredno širjenja tole.

Pred dnevi je imela Ana govor na TEDX dogodku, zadeva je že oz. bo verjetno kmalu tudi na spletu na ogled...
kapo dol takim ljudem, resnično.

oemdzi ::

http://www.rtvslo.si/slovenija/ime-leta... temu se pravi dobrodelnost, sploh navdusuje dejstvo, da ne gre za nekega bogatuna, ki ima slabo vest. Se bolj me fascinira njegova hci, ker povprecen slovencelj bi se raje lastnih starsev odrekel, kot pa stanovanja.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

boss-tech ::

Jaz ponavadi za praznike podarim nekaj medu, ter svečke za otroke. Tako da jim vsaj malo pomagam in polepšam praznike.
Ampak raje dam direktno tistim ki potrebujejo in čim manj posrednikom. Da sem tudi ziher da dobijo.
http://tovornik.info

Primoz78 ::

Jaz tudi raje dam direktno tistim, ki potrebujejo, tem humanitarnim organizacija ne zaupam kaj prevec...sem ze polepsal december nekaj osebam ta mesec in se clovek res lepo pocuti, ko naredi kaj takega :) Lepe praznike!

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

gruntfürmich ::

mah, te finančne stiske in materialne dobrine so bedarija. težko je določiti če si nekdo resnično zasluži tvoje darilo, ker jih je večina za slabo materialno stanje kriva sama. samo 15% (po pričevanju ene prostovoljke) ljudi pa je res ubogih.
za praznike bi morali deliti DRUŽENJE! samota najbolj ubija. to je 1000× več vredno kot pa meso na meniju.
če bi se več družili in pogovarjali kar tako z random ljudmi bi bil svet veliko veliko lepši. tako pa se zapiramo v neke mehurčke, in drvimo drug mimo drugega.
tko da druženje veliko bolj polepša praznike. je pa to veliko težje narediti!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

lexios ::

mah, te finančne stiske in materialne dobrine so bedarija. težko je določiti če si nekdo resnično zasluži tvoje darilo, ker jih je večina za slabo materialno stanje kriva sama. samo 15% (po pričevanju ene prostovoljke) ljudi pa je res ubogih.


Točno tko, večina jih je za svoje materialno stanje sama kriva in so nezaslužne prasice, naj trpijo! ;(( 15% državljanov Slovenije? Do elaborate, please!

Sicer dokaj filozofska trditev, vendar je za svoje materialno stanje vsak kriv sam, v 99%!! Tudi nekdo, ki mu sredi Ljubljanskega barja (ali kje drugje) poplavlja stanovanje itd. Da si najbrž eno navadno arogantno teslo se mi je pa iz tvojih komentarjev že parkrat zazdelo! >:D

Za začetek definiraj "ubogih", prosim pa tudi da navedeš vir! Vedno več družin nima za poplačilo osnovnih življenjskih stroškov in položnic, ti pa nabijaš o druženju in "finančne stiske in materialne dobrine so bedarija"! Dobro jutro!;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

gruntfürmich ::

golej lexios, če bi malo bolj poslušal še kakšne druge medije, bi lahko slišal intervju z eno prostovoljko, ki je dejala da je cca 15% ljudi zares ubogih, ki si ne more sama pomagat iz slabega stanja, da pa ostali pa so pri moči, ampak samo čakajo na pomoč; pač sindrom prejšnjega sistema, ko si samo čakal da ti je drug (država) vse k riti prinesla.
vsi drugi tvoji zaključki pa so pravzaprav plot tvoje neumnosti in prebujne domišljije...
ne da bi posploševal zadeve in opravičeval slabo materialno stanje nekaterih, ampak pri določenih bi lahko rekel, če bi videl pretekle njihove zablode in neumnosti, da nimajo nobene moralne pravice zdaj jamrat na nimajo za položnice...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

D-monLord ::

Pomagam vsakemu, ki prosi za pomoč, če je vse kar ima v lasti vredno manj kot imam jaz.

To se mi zdi fer, tako da vsi 'reveži', ki imajo kmetijo in na kmetiji hišo brez fasade na kateri pušča streha in 6 otrok (ki so bili 'narejeni' in niso kar prišli od nekje), od mene ne dobijo nič.

Sem pa dvojni diplomant, ki nima lastnega stanovanja, celotno moje imetje je pa vredno manj kot 5000 eur. Najemnina in računi, ki jih moram plačati sam presegajo slovensko minimalno plačo. Meni ne pomaga nihče.

kuall ::

D-monLord če zgubiš službo si ga najebu! :D klošar pa to.

;-) ::

Dajte bit ontopic in dajmo kaj naredit kateri smo pripravljeni, meni ni važno če ima hči od tele gospe z televizije Abramoviča in jahto, važno mi je da bom jaz vedel da sem nekaj dobrega naredil.

Če je kdo pripravljen it v kaj takega bomo tukaj z praktično nič posredniki sami posredovali, če pa ne pa nič. Ne pa zdaj smetit teme.

D-monLord ::

Se pravi mi ne boš pomagal?

;-) je izjavil:

Dajte bit ontopic in dajmo kaj naredit kateri smo pripravljeni, meni ni važno če ima hči od tele gospe z televizije Abramoviča in jahto, važno mi je da bom jaz vedel da sem nekaj dobrega naredil.

Če je kdo pripravljen it v kaj takega bomo tukaj z praktično nič posredniki sami posredovali, če pa ne pa nič. Ne pa zdaj smetit teme.

;-) ::

nevem zakaj bi ti pac ce si star predvidevam 25-30 in si zdrav pa nisi vreden vec kot 5000€ si pac nesposoben in rabis samo kako lekcijo ekonomije. V mislih da bi pomagali komu sem mislil na take ki si sami nemorejo: ostareli, nesposobni za delo, invalidi, itd.

Tudi sam mislim da so taki ki imajo 6 otrok sami krivi za nastalo situacijo ce se znajdejo v krizi ampak otroci niso krivi. Razne organizacije kot so karitas, unesco itd. so debilne. sploh tiste ki v afriko posiljajo hrano in ostale dobrine, kondome naj posljejo.

Rias Gremory ::

nisi vreden vec kot 5000€


Koliko sem pa jaz vreden? Koliko tvoj sosed?
Nisem vedel, da se, da človeku pripisat vrednost.
Vsak dan se naučim nekaj novega.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Blinder ::

eh maš dobre ljudi, ki bi pomagali ostalim in imaš hude ljudi, ki delajo škodo ostalim. Mora imet slab okus pomagat nekomu, ki bi se okoristil na tebi, če bi imel priliko. Veliko ljudi je zlobnih.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

KruceFix ::

Tema oziroma ideja je odlična. Jaz sem za. Prispevamo dobrine, naložimo, dostavimo.
"Bomo videli" so rekli slepi gluhim ...

M-XXXX ::

Rias Gremory je izjavil:

nisi vreden vec kot 5000€


Koliko sem pa jaz vreden? Koliko tvoj sosed?
Nisem vedel, da se, da človeku pripisat vrednost.
Vsak dan se naučim nekaj novega.

Čisto vsaka zadeva na tem svetu ima vrednost. Če misliš, da nimaš vrednosti ti še ni bil ponujen dovolj visok znesek.

PS: če se ne strinjaš: predstavljaj si, da imaš situacijo: ali plačaš/zavarovalnica/država/kdorkoli 100 miljonov € ali umreš. Ali pa 10miljonov € ali pa (vnesi neko številko), točno toliko si vreden, kolikor se bo plačalo zate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

dottor ::

;-) je izjavil:

nevem zakaj bi ti pac ce si star predvidevam 25-30 in si zdrav pa nisi vreden vec kot 5000€ si pac nesposoben in rabis samo kako lekcijo ekonomije. V mislih da bi pomagali komu sem mislil na take ki si sami nemorejo: ostareli, nesposobni za delo, invalidi, itd.

Tudi sam mislim da so taki ki imajo 6 otrok sami krivi za nastalo situacijo ce se znajdejo v krizi ampak otroci niso krivi. Razne organizacije kot so karitas, unesco itd. so debilne. sploh tiste ki v afriko posiljajo hrano in ostale dobrine, kondome naj posljejo.


Kaj ima unesco pri vsem skupaj?

@nny ::

Unicef pa res!:))
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

b00mer ::

Zivjo

Js sm seveda za. Lahko denar/obleke/hrano .
Samo povejte komu dostavim zadevo. Skoda, ker je akcija anina zvezdica ze pretekla...

PS: ;-) predlaga pomoc revnejsim, ne pa vase parlamentiranje in nadmudrivanje o tem kdo si zasluzi/kdo ne..kdo je revez/kdo ne itd...

tlozej ::

Leta 2010 je bila izvedena podobna zadeva na portalu podsvojostreho.net
Potek akcije je v tej temi: http://www.podsvojostreho.net/forum/vie...
Bolj produktivna debata se prične na strani 6.

Kolikor se spomnim je potekalo približno takole:
- določilo se je način pomoči in prejemnike
- eden izmed udeležencev je odprl poseben račun na banki
- zbiralo se je nakazila do določenega datuma
- račun se je zaprlo
- denar se je porabil za nakup izdelkov
- pomoč se je dostavilo prejemnikom
- na forumu so se objavili računi/dobavnice/dokazila, da je bilo razvidno kako so se porabila zbrana sredstva

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Materializem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8210302 (7760) nevone
»

Vrnitev socialne pomoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6012911 (9060) Alien123
»

Pet velikih iluzij...

Oddelek: Loža
265101 (3624) Smrekar1
»

Kako potomcem zagotoviti brezskrbno življenje

Oddelek: Loža
346502 (4831) D3m
»

kaj je za vas bistvo življenja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10410393 (7567) igor0203

Več podobnih tem