» »

lakirna pištola

lakirna pištola

mulc007 ::

Iščem pištolo za špricanje laka.
Na internetu se pojavljata imena kot so kompresorska pištola za barvo in lakirna pištola. Je to ena in ista stvar?

Machete ::

Če rabiš za doma ima Hofer včasih. Drugače pa pazi pri šobah, ker ni vse za vse najboljše. Dobra pištola se drugače začne pri 400 eur (sata). Bi pa rekel, da je to eno in isto kompresorska in lakirna..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

videc ::

Ponavadi je to isto, ja. Priklopiš jo na kompresor in s pomočjo zraka barvaš.
Kompresor, verjetno, imaš?

mulc007 ::

Kompresor z dovolj prostornine.

Potreboval bi eno s šobo 1.2 mm in ki dela pri čim nižjem tlaku...2.5 bar ali manj.

Drugač pa čim cenejšo varianto. Nad 100 € ne bo šlo ker bi šlo za občasno amatersko uporabo.

fikus_ ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

mulc007 ::

Na prvih dveh linkih imata prevelik delovni tlak.
Na zadnjem linku pa se ne dobi 1.2 mm šobe.

SeMiNeSanja ::

Nihče ni vprašal kaj sploh misliš špricat, pa že kar predlagajo neke pištole.

Eno je, če misliš neke malenkosti špricat, drugo pa če velike površine.

Hecno je tudi to, da ti svetujejo toliko in toliko mm šobo - nihče pa ne omeni, da bi mogoče potreboval tudi filter za odstranjevanje vlage iz zraka....vsaj pri površinah, kakršne bi jaz šprical z pištolami, kakršne so predlagali, ga nujno potrebuješ.

mulc007 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Nihče ni vprašal kaj sploh misliš špricat, pa že kar predlagajo neke pištole.

Eno je, če misliš neke malenkosti špricat, drugo pa če velike površine.

Hecno je tudi to, da ti svetujejo toliko in toliko mm šobo - nihče pa ne omeni, da bi mogoče potreboval tudi filter za odstranjevanje vlage iz zraka....vsaj pri površinah, kakršne bi jaz šprical z pištolami, kakršne so predlagali, ga nujno potrebuješ.


-filter je
-rezervoar je dovolj velik
-velikost šobe je povedal prodajalec lakirnega sredstva
-površina je do polovice kvadratnega metra. Ali bi bil airbrush z večjim rezervoarčkom tudi primeren? Ali je velikost šobe odvisna samo od vrste laka in bi morala biti 1.2 mm tudi v primeru airbrusha?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

SeMiNeSanja ::

Nisem noben ekspert za barvanje (enkratno barvanje 5m2 površine z cheapshit pištolo, ki jo dobiš poleg kompressorja te še ne naredi strokovnjaka).

Ampak začuda, je tudi tista cheapshit pištola opravila čisto spodobno delo. Brez da bi sploh vedel kakšna šoba je notri. Malo sem poeksperimentiral z nastavitvijo in pofarbal zadeve.

Za 1/2 m2 na enkrat barvat bi verjetno bila airbrush varianta malenkost prešibka. Bi se mi sicer zdele privlačne zaradi lažjega čiščenja, samo se bojim, da boš na tako 'veliki' površini težko dosegel enakomeren nanos, pa še bistveno počasnej bi šlo.

Sam bi tuhtal, če nebi vzel kakšno 'mini' izvedbo običajne pištole ali da bi poiskal kakšne opcije mini rezervoarčkov za na navadno pištolo.

Mogoče pa stopi do kakšnega avtoličarja ali mizarja, pa tam pobaraj fante, ki s temi rečmi delajo vsak dan. Kot rečeno sem jaz vse drugo kot kakšen ekspert. Bojim se pa tudi da ostali tukaj niso kaj dosti bolj izkušeni v farbanju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ponudba Lidl (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
31970882 (1173) d4vid
»

Kateri zračni kompresor?

Oddelek: Loža
406933 (794) Gregor5816
»

Zračni kompresor ... Na kaj biti pozoren pri nakupu?

Oddelek: Loža
3717102 (9241) ShowDown
»

kaj je to za eno orodje (strojniki)

Oddelek: Loža
265531 (3990) borisk
»

Visokotlačni čistilec

Oddelek: Loža
2614566 (10030) LeXani

Več podobnih tem