» »

Matematiki rabim pomoč

Matematiki rabim pomoč

Bellatrix ::

V planu imam oditi na bližnji hrib Kucelj na Čavnu (1237m) nadmorske višine in slikati Benetke. V google earthu izmerjena zračna razdalja znaša 128km. Med Kucljem in Benetkami je ubistvu samo spodnji del Krasa, ki pa je v tistem koncu že toliko nizek (pod 200m), da ne ovira pogleda naprej, tako da fizičnih ovir med tem hribom in Benetkami ni.

Kar me zanima je to ali se na tej razdalji ukrivljenost zemlje odraža v tolikšni meri, da bi to preprečilo direkten pogled na Benetke, ali se ta ukrivljenost z višino hriba (1237m) izniči.

Če ukrivljenost nebo problem, mi ostane samo še čakanje na dovolj čisto ozračje in tovorjenje teleskopa na vrh. Teleskop omogoča 300x povečavo, kar bi po mojem mnenju moralo zadostovati, ali pač ? Če ima slučajno kdo še tolko volje, da bi izračunal koliko blizu bi se zdeli objekti na razdalji 128km s takšno povečavo. Sam namreč nimam dovolj matematičnega znanja za kej takega.

Boste pa v zameno dobili slike Benetk :).
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Siddh ::

Ukrivljenost nebi smela bit problem :D, ni to tako velika razdalja
Drugače pa za teleskop rajši povej maksimalno in minimalno goriščno razdaljo, ker 300x povečava ne pove nič, če nimaš podane vsaj ene goriščne razadlje


pegasus ::

Tudi če ujameš idealen dan z neomejeno vidljivostjo (mogoče 1x na leto), ti bo pri tej razdalji sliko kvarilo migotanje zraka. Rezultat fotografije bo primeren kvečjemu za kako art razstavo :)

Siddh ::

rajši poišči en hrib bližje benetkam :D


stefanc ::

Ukrivljenost se na tej razdalji že kar pozna.

Glede na formule na spodnjih straneh pride odddaljenost horizonta z omenjene višine ~125km (brez upoštevanja lomljenja svetlobe), tako da tole ne bo šlo, oziroma boš videl Benetke nekako tako, kot bi jih gledal s kakšnega polja zraven Benetk :)

http://mintaka.sdsu.edu/GF/explain/atmo...

Horizon @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stefanc ()

Bellatrix ::

Goriščna razdalja teleskopa je 750mm. Okular 5mm + Barlow leča skupaj 300x povečava.

stefanc je izjavil:

Ukrivljenost se na tej razdalji že kar pozna.

Glede na formule na spodnjih straneh pride odddaljenost horizonta z omenjene višine ~125km (brez upoštevanja lomljenja svetlobe), tako da tole ne bo šlo, oziroma boš videl Benetke nekako tako, kot bi jih gledal s kakšnega polja zraven Benetk :)

http://mintaka.sdsu.edu/GF/explain/atmo...

Horizon @ Wikipedia


Bi pa v teoriji še vedno bil viden zvonik na Trgu Sv. Marka.

Še vedno me zanima če bi bila resolucija ob 300x povečavi na razdalji cca. 130 km dovolj velika, da bi lahko razločil vsaj spomenik (premer kakšnih 10m) ?.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Teleobjektiv

Oddelek: Zvok in slika
365031 (298) Okapi
»

Ljubljana-Benetke

Oddelek: Loža
348383 (1088) FrRoSt
»

Mikroskop/lupa + pc kamera

Oddelek: Zvok in slika
131204 (980) AnotherMe
»

Teleskop ?

Oddelek: Kaj kupiti
194317 (3933) quartz
»

teleskop (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
759430 (8508) Barakuda1

Več podobnih tem